Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 superdynamic αντιτριβικο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 00:16

Το Motorkote συγκριτικα μου βγηκε φολα.
1500 χλμ και τελος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
Επισκέπτ
Επισκέπτης



superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 00:25

To MotorKote (χωρίς κενό μεταξύ του Motor και του Kote) είναι το κλασικό αντιτριβικό που όλοι ξέρουμε, που το φτιάχνει η αμερικάνικη εταιρία Mr. MotorKote.

Το Motor Kote 100 (με κενό μεταξύ του Motor και του Kote) το οποίο μετονομάστηκε σε Super Dynamic, είναι και αυτό αμερικάνικο και το φτιάχνει η MPC.

Λοιπόν η Mr. MotorKote και η MPC είναι δύο διαφορετικές αμερικάνικες εταιρείες.

Από ότι φαίνεται και τα δύο προϊόντα «μάλλον» κάνουν ακριβός το ίδιο πράμα. Η διαφορές τους είναι στη πυκνότητα, στη τιμή και στις περιόδους πλήρωσης τους και διάρκειας δράσης τους σε μοτέρ εσωτερικής καύσεως.

.....................................


αναδημοσίευση από μοτο.τζρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
C/O
Member
Member
C/O

Ηλικία : 54
Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΙΛΙΟΝ
Registration date : 25/11/2008

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 00:39

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΟ super dynamic ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ motorkote
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk58
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
spyrosk58

Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 17/04/2009

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 09:33

Δεν είναι ελληνικό. Στην Αμερική φτιάχνεται, εδώ συσκευάζεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gabadoo

gabadoo

Registration date : 08/04/2008

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 10:24

Εγω παντως χρησιμοποιω Da Vinci X1-R superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 8826



Το χρησιμοποιω απο τα 10.000 σχεδον και εχω ηδη 40.000 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος
Κινητηρας που γυριζει αβιαστα,σασμαν βελουδο-μονο στην πρωτη ακουγεται λιγο,οχι παραπανω ομως απο το Honda VFR του
κολλητου μου που το ξερω καλα σαν μηχανακι...

Το στγκεκριμενο βελτιωτικο το αγοραζω απο την Στρατηγου Καλλαρη 40 Αφοι Κοντοπιδη


Η αντιπροσωπεια ειναι http://www.autoaccessories.gr/tuning/search/antiproswpeia.asp?PELAID_NEW=40442&pelkatid=208


Επειδη εχω ακομα λαδια για μια αλλαγη απο τα γνωστα Torco (Λαμπριανιδης) -ειχα αγορασει μια κουτα- εχω σκοπο
μολις τελειωσουν τα Τορκο να βαλω και τα λαδια της Ντα Βιντσι....Τα εχουν βαλει φιλοι απο το VFR Club και ειναι πολυ
ευχαριστημενοι,επισης ενας φιλος-γειτονας με Hayabusa πινει νερο στο ονομα-ακουσμα τους ..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
C/O
Member
Member
C/O

Ηλικία : 54
Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΙΛΙΟΝ
Registration date : 25/11/2008

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 10:50

ΤΙΜΟΥΛΑ ΕΧΟΥΜΕ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 46
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 11:33

Παιδια , απο αλλαγη σε αλλαγη να μην περιμενετε αμεσα αποτελεσματα , οταν αλλαζετε καποιο λιπαντικο στην πρωτη αλλαγη του ξεπλενει τα προσθετα του προηγουμενου που ειχατε , και για αυτο επιβαλετε και μια αλλαγη του λιγο νωριτερα , τα χημικα που περιεχει καθε προιον ειναι διαφορετικα απο το αλλης μαρκας -κατασκευαστη , οταν κανουμε αλλαγες τετοιου ειδους τα αποτελεσματα θα φανουν καποιες αλλαγες μετα και τοτε θα δουμε διαφορα (αν τελικα δουμε).
Αν ειχατε ενα ενυσχυτικο για το μηχανακι , και θελετε να το αλλαξετε με ενα αλλο , καντε πρωτα μια αλλαγη λαδιων χωρις προσθετα η ακομα και 2 αλλαγες λαδιων και μετα να βαλετε το αλλο προιον.
Τα χημικα συνηθως λειτουργουν (οταν ανακατευτουν με αλλα μη συμβατα) αντιστροφα και αντι για καλο κανουν κακο.
Το ιδιο υσχυει και για την αλλαγη στα λαδακια μας , με την αλλαγη σε αλλη μαρκα το πρωτο ειναι για να ξεπληνει τα χημικα του αλλου οποτε πρεπει να γινει και πολυ ποιο συντομα η αντικατασταση του , ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΙΔΙΟ ΛΑΔΙ .

Μην ανακατευεται ποτε λαδια αλλησ μαρκας και ποσο μαλλον αλλου τυπου.





Φιλικα παντα , ααααααα και καλο μηνα σε ολους


Έχει επεξεργασθεί από τον/την teo_stavr στις Παρ Οκτ 01 2010, 11:37, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 11:37

Σωστος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: superdynamic αντιτριβικο   superdynamic αντιτριβικο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01 2010, 20:46

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι ΟΛΕΣ οι εταιρίες λιπαντικών ΔΕΝ συνιστούν την χρήση επιπρόσθετων βελτιωτικών προϊόντων γιατί ενσωματώνουν στα λάδια τους παρόμοια προϊόντα και δεν είναι σίγουρο ότι αντιτριβικά θα συνεργάζονται με τα πρόσθετα του λαδιού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

superdynamic αντιτριβικο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: