Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 παράρτημα YES or NO ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 09 2010, 19:04

αντώνη φίλε
μόνο ανακρίβειες δεν λέει ο Goef... Την ίδια άποψη έχω κι εγώ που δεν είμαι στην επαρχία.
Το θέμα λέσχη περισσότερο απομάκρυνε την πλειοψηφία των ανθρώπων, παρά τους ένωσε. Ο goef και ο οποιοσδήποτε μη εμπλεκόμενος λόγω απόστασης, κρίνει με μεγαλύτερη αντικειμενικότητα από όσους από εμάς πάνε στη λέσχη, γιατί κρίνει εκ των πραγμάτων και όχι από λόγια και τσουκου μουκου.

Κι εγώ διαφωνώ με την τσουβαλοποίηση τόσο του goef όσο και του vezouviou για την Αθήνα. Το να ανήκουν, κυρίως τα παιδιά από την επαρχία, σε μια λέσχη που έχει έδρα της την Αθήνα, αυτό που θα τους προσφέρει είναι ένα αυτοκόλλητο, ένα μπλουζάκι, μια κάρτα και μια δυο εκδηλώσεις αν θες μέσα στον χρόνο. Το να διατηρήσουν την παρέα πέρα από κουβέντες, σουπαμουπες, προεδριλίκια, εκλογές κλπ κλπ, θα τους προσφέρει αυτό που ήδη έχουν καταφέρει... μοτοσυκλετισμό. Κι αυτά σε γενικό πλαίσιο. Σίγουρα και στις παρέες τους υπάρχουν δυσαρεστημένοι, αλλά είναι δυσαρεστημένοι με τη συμπεριφορά και όχι με την ιδιότητα. Για μένα όλη η ιστορία της λέσχης, πραγματικά άσχετα το ποιός είναι Πρόεδρος και ποιός θα είναι ή ποιός ήταν, είναι σαν τον σοσιαλισμό (για να μην ξεχνιόμαστε Laughing ). Ένα όνειρο με τις καλύτερες προϋποθέσεις που πήρε τις πιό λάθος στροφές...

Προσωπικά μπήκα στη λέσχη με πολλές επιφυλάξεις, γιατί πιστεύω ότι αν είναι να ανήκω κάπου, ας ανήκω στο μεγαλύτερο δυνατό σύνολο. Γι' αυτό πάντα έλεγα να ανοίξει η λέσχη, να μεγαλώσει, να γίνει υπερτοπική. Βέβαια ήθελα να παραβλέψω τόσο πολύ το γεγονός ότι η νομική υπόσταση ενός οργανισμού που απαιτεί οργάνωση και ιεραρχία, συνήθως οδηγεί σε διαχωρισμό (ή διαχωρισμούς). Ακριβώς για αυτό το λόγο έχει παύσει η ενασχόλησή μου με τη λέσχη, όχι γιατί δεν αγαπάω τα παιδιά που μαζεύονται, αλλά επειδή αναλωθήκαμε όλοι τόσο μα τόσο πολύ με τον Μίλτο, τον Μορφέα, τον έτσι, τον αλλιώς, τον μουπε, τον τουπα, που τελικά χάσαμε και τον χαβαλέ μας και την ποιότητά μας ως άνθρωποι.

Και στο τέλος του ποσταρίσματός σου αναφέρεις: ΡΩΤΑΜΕ, ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑΜΕ. Ποιόν να ρωτήσουν; Τον Μίλτο; Τον Μορφέα; Εσένα; Εμένα; Και στην τελική γιατί να ρωτήσουν; Δεν είναι ικανοί να σχηματίσουν γνώμη μόνοι τους; Και επίσης, πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν έχουν ήδη ρωτήσει; Γιατί θεωρείς a priori ότι η δική τους ενημέρωση είναι λανθασμένη αλλά η δική σου σωστή;

Κλείνοντας, το αν οι βόρειοι, οι νότιοι, οι ανατολικοί και οι οποιοιδήποτε θεωρούν ότι δεν ανήκουν κάπου τυπώνοντας δικά τους μπλουζάκια, διατυμπανίζοντας ότι "είμαστε οι Κρητικοί", "είμαστε οι βόρειοι", "είμαστε οι θηβαίοι", "είμαστε οι πλιάτσικες" κλπ, θεωρώ ότι αυτοαπατώνται. Η λέσχη δεν είναι μόνο η ΑΘήνα, είναι η μανία που έχουμε όλοι μέσα μας να ξεχωρίσουμε, να κατηγοριοποιηθούμε και να συγκεντρωθούμε σε αγέλες, κλειστές και με ιεραρχία τυπική ή άτυπη. Οπότε μην ξεγελιέστε ότι δεν ανήκετε κάπου επειδή δεν "ανήκετε" στη λέσχη των Αθηνών, όπως την αποκαλείτε.

Τόσο καιρό προσπαθώ και αφήνω την κριτική μου απέξω από το φόρουμ. Βρήκα την ευκαιρία και είπα δυο κουβέντες "εφ' όλης της ύλης". Συχωράτε με αν κούρασα, θα προσπαθήσω ακόμα περισσότερο η ενασχόλησή μου με αυτή την ιστορία να σταματήσει σε αυτό το ποστάρισμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 09 2010, 19:07

Την προσωπικη μου γνωμη θα την πω ....Δεν γουσταρω να γινω τζιρακι κανενος αυτο που εχουμε εως τωρα και παει καλα , θα χαλασει μολις ορισουμε αρχηγιλικια , γραματεις και φαρισαιους υποκριτες
Suspect
Απορω και γιατι το εν λογο ποστ ανοιχτηκε εδω και για να απαντησω στον Αντωνη .... πολλα βλεπουμε και λιγα λεμε φιλε και εχουμε δει και εχουμε μαθει και λιγα λεμε
θα προτεινα να γινει μια συναντηση , αλλα εμεις ιδη την εχουμε κανει και τις αποφασεις μας τις εχουμε παρει στην ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Εαν γουσταρετε να κανουμε μια συναντηση ανευ χαρτοφυλακιου χωρις υποψηφιους προεδρους και καταστατικα τοτε ειμαι μεσα να φαμε και κανενα κοψιδι να πιουμε καμια ρακι
Τα υπολοιπα απο κοντα ρεμαλια
Very Happy

_________________
παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 107kpb5παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 09 2010, 19:50

να μείνετε όπως είστε ή μάλλον όπως θέλετε, αλλά εκφράσεις όπως: "τα κάναν μπάχαλο"," τσακώνονται για το αφεντικό"," τρώνε τα μουστάκια τους" κτλ ανεξαρτήτως κατα πόσο είναι ακριβείς ή όχι, πληγώνουν όσους ασχολούνται με την λέσχη, και προσπαθούν να φέρουν ένα καλύτερο αύριο.
Όσοι βγήκαν από την διαδικασία αυτή, ή όσοι δεν μπήκαν ποτέ σε αυτήν, πολύ εύκολα μπορούν να ονοματίσουν το χαμό κ να τον καταδικάσουν, όμως καλύτερα να βάζαν ένα χεράκι να τον διορθώσουν.

με αγάπη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apopsi21
Member
Member
apopsi21

Ηλικία : 50
Τόπος : Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 07/01/2010

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 09 2010, 19:53

ΦΙΛΕ Μανο καλησπερα ( ετσι σε νιωθω ΦΙΛΟ ΜΟΥ και ειμαι πολυ χαρουμενος που σε γνωρισα εδω )
δεν λεω οτι εχουν αδικο και οτι ολα ειναι αγγελικα πλασμενα,
λεω οτι με το να ρωτησουν και να μαθουν πριν μιλησουν, το λεω με το σκεπτικο οτι αλλο ειναι το να διαφωνουν δυο και αλλο ειναι το να εχουν σφαχτει ολοι ή εστω αρκετοι.
Μπαχαλο εγω προσωπικα δεν εχω δει, και ξερεις οτι ειμαι στην λεσχη συνεχεια οτι μιλαω με κοσμο και αυτο δεν το εχω εισπραξει, τωρα αν καποιοι πουν οτι ο ταδε ακουσε αυτο απο τον ταδε και οτι ειπε αυτο και του ειπε το αλλα και σουπα μουπες , για μενα αυτα ειναι ατοπα.
Τωρα αν δυο ανθρωποι διαφωνουν δεν χαλασε και ο κοσμος , αν αυτοι ειναι οι γνωστοι δυο το θεμα ειναι μεταξυ τους και δεν αφορα κανεναν αλλο, και απο οσο ξερω και εχω δει δεν εχει γινει κανενα στρατοπεδο με αντιπαλες παραταξεις
αν θελουν καποιοι να το δουν ετσι οτι δλδ υπαρχει, ειναι δικο τους θεμα.

Αν τωρα αυτα που εγραψα ενοχλησαν ή ειναι ψευδη για καποιους,
ειναι η apopsi μου
merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 09 2010, 22:50

Επειδή βαριέμαι να γράφω, ας μου επιτραπεί να τοποθετηθώ συμφωνα με κάποια στιγμιοτυπα απο την τοποθέτηση των συνφορουμιτών στο θεμα μεχρι αυτή τη στιγμή (με χρονολογική σειρά ποσταρίσματος)….

Πάμε λοιπόν……..

painter έγραψε:

ποιός; χωρίς εκλογές και άλλα τετοια μπορεί να αναλάβει κάποιος απο τους συντονιστές του εδώ forum (rory/jeffakhs) ή του forum της λέσχης (moystakias)

jeffakhs για κάθε ενδεχόμενο εκπροσώπησης τυχον κρητικού υποκαταστήματος στη Λέσχη για να ξεκαθαρίζω τη θέση μου ευθύς εξαρχής…

mageiras έγραψε:
εγω παλι πιστευω οτι το συγκεκριμενο θεμα αφορα τα μελη της λεσχης και μονο και κανεναν αλλο......γιαυτο κα ιτο θεμα υπερχει στο φορουμ της λεσχης και οχι σε αυτο....... τι με νοιαζει αν θα ανοιξει η λεσχη παραρτημα ......και με ποιον αντιπροσωπο?????
αυτο ας το αποφασισει η λεσχη και αν το ανοιξει θα μαθω οτι εχει κα ιπαραρτημα στην Κρητη και αν με ενδιαφερει θα περασω απο αυτο..........

……αααααααΑΚΡΙΒΩΣΣΣΣ!!!

dimitrisv έγραψε:
Για να υπαρχουν παραρτηματα κατα περιοχες πρεπει να ειναι μεσα στο καταστατικο.
...........Η συγκεκριμενη αντιδραση μου ειναι στο τυπικο, νομιμο και ματαιο της υποθεσης να μπει καποιος εκπροσωπος της Κρητης αλλα ισοτιμος με τα αλλα μελη.

…….ΔΕ θέλω άλλα μνημόνια και καταστατικά…….ΟΧΙ σε 1 από τις λιγοστές ελευθερίες που μου επιτρέπονται (ακόμα)…….ΟΧΙ στη σχέση με τη μοτοσυκλέτα μου!!!

moystakias έγραψε:

…..Συμφωνώ και προσθέτω και για τα μέλη που θέλουν να γίνουν μέλη της Λέσχης ....

……όποιος θέλει….απλά ΓΙΝΕΤΑΙ!.....μέλος της Λέσχης…..του φόρουμ…..του (εκάστοτε) ΚΝΕ Οδηγητή κλπ κλπ…….ελέυθερα,όμορφα και ωραία!

tanouki έγραψε:

Όπως έχουμε ξαναπεί ένα μεγάλο μείον του παραρτήματος είναι οτι σε ενδεχόμενη αλλαγή μάρκας μηχανής απο κάποιο μέλος δημιουργεί θέμα για το παράρτημα αφού αυτό αντιπροσωπεύει μόνο τους κατόχους vstrom ( ή κάνω λάθος? scratch )
Και αυτό το λέω γιατί θεωρώ πως το σημαντικότερο για μας εδώ στη Κρήτη είναι να διατηρήσουμε τη συνοχή της παρέας μας ανεξάρτητα απο το τί μηχανή έχει ο καθένας μας.

Συμφωνώ 100%.......κι αν σε 2-3 χρονάκια καβαλάει άλλος από μας KLE500 (R.I.P.) ή Multistrada……σημασία έχει ο Γιάννης, ο Χρήστος….ο μοτοσυκλετιστής και ο ανθρωπος….


man_OS έγραψε:

Αν ξεκινήσουνε να χτυπάνε τα καταστατικά και την δική σας πόρτα, φύγετε από το παράθυρο!!!
Ας παραμείνουμε μηχανόβιοι κι ας μην γίνουμε κορτσόπουλα της ΚΝΕ


…….ΔΕ θέλω άλλα μνημόνια και καταστατικά…….ΟΧΙ σε 1 από τις λιγοστές ελευθερίες που μου επιτρέπονται (ακόμα)…….ΟΧΙ στη σχέση με τη μοτοσυκλέτα μου!!! (δις)
υ.γ…….τα κορτσόπουλα της ΚΝΕ είναι φίλες μας!

moystakias έγραψε:

Προσωπικά μου αρέσει να ανήκω κάπου!!

….αυτό σηκώνει μεγάλη ψυχοκοινωνιολογική ανάλυση και δεν είναι του παρόντος φίλτατε Νώντα!!

paitos έγραψε:

ΟΧΙ απο εμενα και βαρεθηκα να το συζηταω

.......+πολλάαααα!!!!

moystakias έγραψε:

Εσύ που διοργάνωσες π.χ. το σεμινάριο, χρειάζεται να μην είσαι μέλος της Λέσχης για να λάβει μέρος κάποιος? ΕΓΩ που είμαι μέλος της Λέσχης είμαι ανεπιθύμητος δηλαδή?

scratch scratch scratch scratch scratch scratch


nickname έγραψε:
Στην Κρήτη νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης λέσχης και εξηγώ

Δεν είναι πόλη είναι ολόκληρο νησί, να πεις ότι σε 5 λεπτά είσαι στη λέσχη ή οτιδήποτε τέτοιο, εγώ προσωπικά δεν θα γραφόμουν σε λέσχη η οποία δεν είναι τουλάχιστον στην πόλη που μένω.

Σε σχέση με το προηγούμενο , τα πιο ενεργά μέλη στο φόρουμ είναι 15 στο Ηράκλειο 2-3 στο Ρέθυμνο άλλοι 4-5 στα Χανιά και άλλοι 2 στο Λασίθι . Δηλαδή 25 άτομα μάξιμουμ με αρκετά μεγάλες και βαρετές αποστάσεις μεταξύ τους .

Τέλος όπως έχετε παρατηρήσει και στα μεγάλα events του κρητικού κλιμακίου είναι δύσκολο να είναι όλοι ευχαριστημένοι , όσον αφορά τις αποστάσεις ανάλογα το που μένει .

Τέλος αυτό που λέγαμε και παλιά για ένα σπίτι και λέσχη και οτιδήποτε τέτοιο με βρίσκει θετικό αλλά το θεωρώ μαλακί@ την ύπαρξη λέσχης σε απόσταση 70 χμέτρων και πάνω από το σπίτι σου.Όπου αλλού κάνουν παραρτήματα , κάνουν σε επίπεδο πόλης άντε και Νομού όχι ολόκληρης περιφέρειας

:drunken:

Κωστά, μεταφέρω αυτούσια την αποψη σου γιατι αποτελει υπόδειγμα ΑΠΛΗΣ & ΕΥΣΤΟΧΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

GOEF έγραψε:
Κοπέλια τη καλησπέρα μου να 'χετε!!!!

Γιώργη.......μέχρι την καλησπέρα τα πήγες περίφημα!!! τα υπόλοιπα αν τα έγραφες στο διπλανο φορουμ θα στα ειχανε.......καλησπερίσει οπότε .......ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! lol! lol! lol!


kopeli έγραψε:


1+ και απο εμένα στον GOEF
και 1 ακόμα + στον vezouvio...και η δικιά μας παρέα είναι κάτσε καλάπαράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Seesaw10

συνεχίστε παρακαλώ.


+..........πολλάαααααα!!!!!


σαλιγκάρι έγραψε:

να αγιασει το χερι που τα γραψε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


μπραβο αγορινα μου 100% μαζι σου.
μην χαλασετε το παρεακι σας μεινετε ετσι οπως σας γνωρισαμε απο δω μεσα και ολα θα ειναι οπως τα θετε ρε αδερφια.
η αποφαση ειναι δικη σας.

....δε θελουμε ν'αγιασουμε ρε Γιάννη.....
απλά θέλουμε να οδηγήσουμε!!!
αμ δε...


man_OS έγραψε:
αντώνη φίλε
μόνο ανακρίβειες δεν λέει ο Goef... Την ίδια άποψη έχω κι εγώ που δεν είμαι στην επαρχία.

..........ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ μου εσύ!!! lol! lol! lol!


Rory έγραψε:
Την προσωπικη μου γνωμη θα την πω .... πολλα βλεπουμε και λιγα λεμε φιλε και εχουμε δει και εχουμε μαθει και λιγα λεμε

......δύστυχώς αυτή μας η στάση εκλαμβάνεται ως αδυναμία φίλε Νικόλα........



.
.
.
.
.
.
.
.
.
τα υπόλοιπα επι του θεματος θα τα (ξαναματα)πούμε αύριο στον καφέ μας

υ.γ. Μητσο μην ξεχασεις μανέτες-λάδια και μην ξεχάσω ασφαλειοθήκη!




την ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ σε Μέλη Λέσχης και Μη.......ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 01:07

GOEF έγραψε:

!!!
JEFFakhs έγραψε:

!!!

Κοπελια το μπουκαλακι που θα πιειτε μαζι με τα ΚΑΠΗ την παραμονη του σεμιναριου ειναι δικο μου (εγω θα κοιμαμε ειπαμε....)

man_OS έγραψε:

!!!

Εσενα θα στο χρωσταω μεχρι να βρεθουμε!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την paitos στις Τετ Νοε 10 2010, 01:23, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 01:14

Παίδες SORRY για το χώσιμο αλλά δεν άντεξα Cool

man_OS έγραψε:
αντώνη φίλε
μόνο ανακρίβειες δεν λέει ο Goef... Την ίδια άποψη έχω κι εγώ που δεν είμαι στην επαρχία.
Το θέμα λέσχη περισσότερο απομάκρυνε την πλειοψηφία των ανθρώπων, παρά τους ένωσε. Ο goef και ο οποιοσδήποτε μη εμπλεκόμενος λόγω απόστασης, κρίνει με μεγαλύτερη αντικειμενικότητα από όσους από εμάς πάνε στη λέσχη, γιατί κρίνει εκ των πραγμάτων και όχι από λόγια και τσουκου μουκου.

Κι εγώ διαφωνώ με την τσουβαλοποίηση τόσο του goef όσο και του vezouviou για την Αθήνα. Το να ανήκουν, κυρίως τα παιδιά από την επαρχία, σε μια λέσχη που έχει έδρα της την Αθήνα, αυτό που θα τους προσφέρει είναι ένα αυτοκόλλητο, ένα μπλουζάκι, μια κάρτα και μια δυο εκδηλώσεις αν θες μέσα στον χρόνο. Το να διατηρήσουν την παρέα πέρα από κουβέντες, σουπαμουπες, προεδριλίκια, εκλογές κλπ κλπ, θα τους προσφέρει αυτό που ήδη έχουν καταφέρει... μοτοσυκλετισμό. Κι αυτά σε γενικό πλαίσιο. Σίγουρα και στις παρέες τους υπάρχουν δυσαρεστημένοι, αλλά είναι δυσαρεστημένοι με τη συμπεριφορά και όχι με την ιδιότητα. Για μένα όλη η ιστορία της λέσχης, πραγματικά άσχετα το ποιός είναι Πρόεδρος και ποιός θα είναι ή ποιός ήταν, είναι σαν τον σοσιαλισμό (για να μην ξεχνιόμαστε Laughing ). Ένα όνειρο με τις καλύτερες προϋποθέσεις που πήρε τις πιό λάθος στροφές...

Προσωπικά μπήκα στη λέσχη με πολλές επιφυλάξεις, γιατί πιστεύω ότι αν είναι να ανήκω κάπου, ας ανήκω στο μεγαλύτερο δυνατό σύνολο. Γι' αυτό πάντα έλεγα να ανοίξει η λέσχη, να μεγαλώσει, να γίνει υπερτοπική. Βέβαια ήθελα να παραβλέψω τόσο πολύ το γεγονός ότι η νομική υπόσταση ενός οργανισμού που απαιτεί οργάνωση και ιεραρχία, συνήθως οδηγεί σε διαχωρισμό (ή διαχωρισμούς). Ακριβώς για αυτό το λόγο έχει παύσει η ενασχόλησή μου με τη λέσχη, όχι γιατί δεν αγαπάω τα παιδιά που μαζεύονται, αλλά επειδή αναλωθήκαμε όλοι τόσο μα τόσο πολύ με τον Μίλτο, τον Μορφέα, τον έτσι, τον αλλιώς, τον μουπε, τον τουπα, που τελικά χάσαμε και τον χαβαλέ μας και την ποιότητά μας ως άνθρωποι.

Και στο τέλος του ποσταρίσματός σου αναφέρεις: ΡΩΤΑΜΕ, ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑΜΕ. Ποιόν να ρωτήσουν; Τον Μίλτο; Τον Μορφέα; Εσένα; Εμένα; Και στην τελική γιατί να ρωτήσουν; Δεν είναι ικανοί να σχηματίσουν γνώμη μόνοι τους; Και επίσης, πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν έχουν ήδη ρωτήσει; Γιατί θεωρείς a priori ότι η δική τους ενημέρωση είναι λανθασμένη αλλά η δική σου σωστή;

Κλείνοντας, το αν οι βόρειοι, οι νότιοι, οι ανατολικοί και οι οποιοιδήποτε θεωρούν ότι δεν ανήκουν κάπου τυπώνοντας δικά τους μπλουζάκια, διατυμπανίζοντας ότι "είμαστε οι Κρητικοί", "είμαστε οι βόρειοι", "είμαστε οι θηβαίοι", "είμαστε οι πλιάτσικες" κλπ, θεωρώ ότι αυτοαπατώνται. Η λέσχη δεν είναι μόνο η ΑΘήνα, είναι η μανία που έχουμε όλοι μέσα μας να ξεχωρίσουμε, να κατηγοριοποιηθούμε και να συγκεντρωθούμε σε αγέλες, κλειστές και με ιεραρχία τυπική ή άτυπη. Οπότε μην ξεγελιέστε ότι δεν ανήκετε κάπου επειδή δεν "ανήκετε" στη λέσχη των Αθηνών, όπως την αποκαλείτε.

Τόσο καιρό προσπαθώ και αφήνω την κριτική μου απέξω από το φόρουμ. Βρήκα την ευκαιρία και είπα δυο κουβέντες "εφ' όλης της ύλης". Συχωράτε με αν κούρασα, θα προσπαθήσω ακόμα περισσότερο η ενασχόλησή μου με αυτή την ιστορία να σταματήσει σε αυτό το ποστάρισμα.

KAI


GOEF έγραψε:
Κοπέλια τη καλησπέρα μου να 'χετε!!!
Παρελθοντικά είχα τοποθετηθεί επί του θέματος, σε προφορική κουβέντα μας στην Ιεράπετρα, εξακολοθώ να εμμένω στην αρχική μου άποψη, ότι δηλαδή δε χρειαζόμαστε την ύπαρξη παραρτήματος της λέσχης εδώ στο Ηράκλειο. Στην Αθήνα όπου εδρεύει και η λέσχη το τελευταίο καιρό τρώνε τα μουστάκια τους, τσακώνονται για το "αφεντικό" του παρόντος φόρουμ, ιδρύσανε νέο φόρουμ για τα μέλη της λέσχης.. κ.ο.κ. με αποτέλεσμα το μόνο που καταφέρανε (κατά την άποψή μου πάντα) ήταν να προκαλέσουν διχασμό, προσωπικές έριδες, φασαρίες κλπ κλπ. Μου εγγυάται κανείς ότι δε θα συμβεί κάτι παρόμοιο εδώ στη Κρήτη?? Σίγουρα στο χέρι μας έιναι αλλά ας μη ξεχνάμε ότι είμαστε άνθρωποι με αδυναμίες και ελαττώματα, ο συνδικαλισμός εδώ περισσεύει, το νόημα ακόμα το κρατάμε εδώ... συνεχίζουμε να κάνουμε βόλτες... τρώμε, πίνουμε, σε λίγες μέρες θα πάμε και στο σχολειό.... ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΠΑΓΙΔΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΛΕΣΧΗΣ ΚΡΗΤΙΚΩΝ.
Καλά είμαστε όπως έιμαστε, καλά περνάμε έτσι, σε πολλά συμφωνούμε σε άλλα όχι αλλα παντα στο τέλος σπαμάρουμε και γελάμε, ας μη πειραματιστούμε και ρισκάρουμε την όμορφη κατάσταση που επικρατεί εδώ! ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΤΟΥ V-STROM HELLAS CLUB ΑΦΟΥ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ.... να μου λείπουν τέτοιες καταστάσεις... μα κάθε μέρα λόγω δουλειάς μέσα στα καταστατικά και στη γραφειοκρατία είμαι! Ας είναι η παρέα μας παράδειγμα για όλους τους συμφορουμίτες στην Ελλάδα, ας παραμείνουμε αξιοζήλευτοι!!!!
Έχουμε καταντήσει να έχουμε φόρουμ V-stromaδων, φόρουμ λέσχης V-strom hellas, site v-strom.gr, ε μα ήντα διάολο θα γίνει τελικά... ας μην επηρεαζόμαστε από τη πρωτευουσα και ας κοιτάξουμε εδώ να περνάμε καλά και να απολαμβάνουμε τις βόλτες με τις μηχανάρες μας...
Ελπίζω να μη σας κούρασα
Νώντα σήμερα λόγω δουλειάς δε θα μπορέσω να σμίξουμε!!

Φιλικά πάντα!!!



Πάλι καλά που υπάρχουν ακόμα αρκετοί εδώ μέσα που δεν έχουν χάσει την ουσία του θέματος Wink


+ 100000000000000000000000000.............

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 02:10


@moystakia Με τιμανε τα λογια που ειπες για μενα, αλλα...
moystakias έγραψε:

Εσύ που διοργάνωσες π.χ. το σεμινάριο, χρειάζεται να μην είσαι μέλος της Λέσχης για να λάβει μέρος κάποιος? ΕΓΩ που είμαι μέλος της Λέσχης είμαι ανεπιθύμητος δηλαδή?.

Αυτο ποτε δεν το ειπα ή αφησα να εννοηθει κατι τετοιο, το γιατι ετρεξα την προηγουμενη και τρεχω και τωρα το κανω για αλλους λογους......

\edit το κανω γιατι ειμαστε μια καλη παρεα με διαφορετικα επιπεδα οδηγικων ικανοτητων, και επειδη βλεπω οτι πολλοι απο εμας ολα αυτα τα χρονια εχουν ορεξη για εκδρομες/36ωρα και ταξιδια εκτος Κρητης και Ελλαδος αλλα δεν εχουν την εμπειρια να τα κανουν σωστα.

Και οσοι καταλαβατε καλα, το κανω για τους ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ουτε για το φορουμ ουτε για την λεσχη

Και κανονισε αμουστακε μουστακια που ξαναεγινες μουστακαλης να σμιξομε ποθες με τα καρα γιατι σου χρωστω μια μεθια!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 08:29

παλι αμουστακος ειναι!!!!!!

Και τελος παντων πιο πολυ συζητηση επεσε εδω παρα στην εκδρομικη μας ατζεντα ................!!!!!

Για να οργανωθουμε λιγο!! cow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 08:49

dimitrisv έγραψε:
παλι αμουστακος ειναι!!!!!!

Και τελος παντων πιο πολυ συζητηση επεσε εδω παρα στην εκδρομικη μας ατζεντα ................!!!!!

Για να οργανωθουμε λιγο!! cow

Δεν βλέπω ¨ΦΩΣ¨.......... Basketball Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 09:31

paitos έγραψε:

@moystakia Με τιμανε τα λογια που ειπες για μενα, αλλα...
moystakias έγραψε:

Εσύ που διοργάνωσες π.χ. το σεμινάριο, χρειάζεται να μην είσαι μέλος της Λέσχης για να λάβει μέρος κάποιος? ΕΓΩ που είμαι μέλος της Λέσχης είμαι ανεπιθύμητος δηλαδή?.

Αυτο ποτε δεν το ειπα ή αφησα να εννοηθει κατι τετοιο, το γιατι ετρεξα την προηγουμενη και τρεχω και τωρα το κανω για αλλους λογους......

Το ξέρω ρε Παναγιώτη


\edit το κανω γιατι ειμαστε μια καλη παρεα με διαφορετικα επιπεδα οδηγικων ικανοτητων, και επειδη βλεπω οτι πολλοι απο εμας ολα αυτα τα χρονια εχουν ορεξη για εκδρομες/36ωρα και ταξιδια εκτος Κρητης και Ελλαδος αλλα δεν εχουν την εμπειρια να τα κανουν σωστα.

+650

Και οσοι καταλαβατε καλα, το κανω για τους ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ουτε για το φορουμ ουτε για την λεσχη

+650

Και κανονισε αμουστακε μουστακια που ξαναεγινες μουστακαλης να σμιξομε ποθες με τα καρα γιατι σου χρωστω μια μεθια!!!!

Δεν μου χρωστάς τίποτα εγώ χρωστάω για τα καθρεπτάκια που μου έφερες και ότι ήσουνα ο πρώτος που με καλωσόρισε στην παρέα


Έχει και δίκιο η Αεροσυνοδός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 09:45

JEFFakhs έγραψε:


moystakias έγραψε:

Προσωπικά μου αρέσει να ανήκω κάπου!!

….αυτό σηκώνει μεγάλη ψυχοκοινωνιολογική ανάλυση και δεν είναι του παρόντος φίλτατε Νώντα!!


Επειδή εγώ δεν βαριέμαι να γράφω....

Έλα να πάμε να την κάνουμε μαζί..........μετά φαγητού

Να μου πεις και εσύ γιατί είσαι μέλος στην Λέσχη τόσο καιρό και τι ψυχοκοινωνιολογική ανάλυση έκανες στον εαυτό σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 15:09

αυτό είναι! Βρήκαμε πάλι αφορμή για βόλτα κ μασαμπούκα! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 15:24

.............


Έχει επεξεργασθεί από τον/την moystakias στις Τετ Νοε 10 2010, 22:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 16:37

Θέλω να σας αφηγηθώ μια μικρή ιστορία.

Ήταν τέλη του 2008 όταν μετά από 25 χρόνια απουσίας από τον χώρο αποφάσισα να αγοράσω μηχανάκι. Έτσι ήρθε το V-Strom.
Μιας που κι εγώ παιδί της συντροφιάς και του χαβαλέ είμαι, άρχισα να αναζητώ παρέα στο internet και πιο συγκεκριμένα στο moto.gr. Δεν ήταν δα και ό,τι καλύτερο, ήταν όμως ένας χώρος όπου δεν χόρταινα να γελώ, να μαθαίνω και να κράζω συμπεριφορές που εξέθεταν αυτό που θεωρούσα εγώ μοτοσυκλετισμό. Ήταν κι ένα τοπάκι, κάποιος Mikios που όλη την ώρα συμφωνούσε με όσα έλεγα. Την λέσχη δεν την ήξερα, είχα ανοίξει την ιστοσελίδα της μια μέρα και δεν μου είχε αρέσει οπότε στράφηκα αλλού.

Στην έκθεση μοτοσυκλέτας εκείνη τη χρονιά έπεσα πάνω στα παιδιά, μιλήσαμε και υποσχέθηκα να πάω από το Πλέριο για καφέ. Πρέπει να πω πως έτυχα θερμής υποδοχής από τα παιδιά, όσο κι αν έχουν εκφραστεί παράπονα για το αντίθετο.
Ήταν Τέταρτη 13 Μαΐου του 09. Την Παρασκευή στις 15 μου έτυχε το σοβαρό ατύχημα που με άφησε για κάποιους μήνες εκτός.
Όταν μπόρεσα και ξαναπήγα στη λέσχη είδα ανθρώπους που δεν ήξερα καλά καλά να τρέχουν να μου βρουν και να μου δώσουν ανταλλακτικά, είδα για πρώτη μου φορά άνθρωπο που γνώρισα πέντε λεπτά νωρίτερα να μου χαρίζει εξάρτημα αξίας 1100? με μια αποστομωτική φυσικότητα.
Ήταν παιδιά της παρέας, ήτανε όλοι φίλοι. Ήταν αυτοί που κάποτε ένοιωσαν την ανάγκη να ανήκουν κάπου, να γίνουν ένα σύνολο, ένα V-Strom Hellas Club.
Και το έκαναν! Δεν έχει σημασία με ποια διαδικασία, τυπική η παράτυπη, νόμιμη η παράνομη, σημασία έχει πως έκαναν το μεράκι τους, έκαναν το κέφι τους, έτρωγαν τα κοψίδια τους, γελούσαν, πέρναγαν καλά όπως περνάτε όλοι εσείς που σας ενώνει το κοινό πάθος.
Πήγα κι εγώ ο μικρός και με αγκάλιασαν και με βοήθησαν.

Πρέπει να πω ότι αυτή τους η συμπεριφορά θα μείνει χαραγμένη για πάντα στην καρδιά μου. Έκτοτε έχω κάνει την συναδελφικότητα σημαία και την αλληλεγγύη αυτοσκοπό.

Η τύχη το έφερε να βρεθώ στο Δ.Σ. αυτή τη χρονιά. Σειρά μου να προσφέρω σκέφτηκα. Βρήκα την ευκαιρία να περιγράψω αυτό που μας ενώνει, να προσελκύσω κόσμο, να το γευτούν και άλλοι. Βρήκα την ευκαιρία να κάνω πιο ελκυστική εκείνη την ιστοσελίδα που κάποτε με είχε αποτρέψει από το να χωθώ κι εγώ σε αυτό το παρεάκι. Βρήκα την ευκαιρία να μεταδώσω όσο μπορούσα το πνεύμα της συλλογικότητας σε μια προσπάθεια να αναδειχτεί η λέσχη, φροντίζοντας παράλληλα να παραμένω σεμνά και διακριτικά στο περιθώριο. Σημασία έχει η ουσία όχι η ματαιοδοξία. Και η ουσία είναι να πάει ο σύλλογος ακόμα πιο μπροστά. Να μπορεί ο καθένας από εμάς να καμαρώνει ότι μεγάλωσε ένα παιδί που ήτανε μωρό και γιγαντώθηκε. Κι αυτά όλα μέσα από άπειρες στιγμές γέλιου, πόνου, εμπειριών που είναι για όλους μας άρρηκτοι συνδετικοί κρίκοι.
Η αγάπη για την μοτοσυκλέτα κύριοι δεν είναι παιχνίδι εξουσίας. Είναι οι άπειρες ανθρώπινες στιγμές, είναι οι φίλοι που έχεις από τον Έβρο ως την Κρήτη κι ας περιμένεις μια πανελλήνια για να τους δεις από κοντά: είναι κοντοί; ψηλοί; χοντροί; πως είναι;
Είναι το:
-Αύριο παιδιά λέω να έρθω Κρήτη.
-Κόπιασε εσύ με το καλό και ξα μας!



Πρόσφατα στάθηκε αφορμή ένα δυσάρεστο συμβάν να ταξιδέψουμε μαζί με τον Μορφέα. Δεν ήταν τίποτα στο μυαλό κανενός παρά η ανάγκη να είμαστε εκεί για κάποιον φίλο. Δίπλα από αυτό, μοιραστήκαμε την μοναξιά των χιλιομέτρων, δώσαμε, πήραμε ρυθμό, στρίψαμε, κουραστήκαμε, ήρθαμε πίσω ασφαλείς.
Γιατί πάνω από όλα, όλα τα άλλα είμαστε άνθρωποι. Κι άμα φορές λέμε και κάτι παραπάνω, νερό κι αλάτι.

Αυτή είναι η λέσχη στην Αθήνα, αυτή είναι στο Βόλο, στην Θεσσαλονίκη, παντού.
Πράγματα υπάρχουν που εξελίσσονται, αλλάζουν τη μορφή τους, τα σχολιάζουνε πολλοί για να έχουν κάτι ανάμεσα στις εκδρομές να κάνουν, όλα στην καθημερινότητα και στην ανθρώπινη αδυναμία. Πίσω από αυτά εμείς οι άνθρωποι. Πίσω από εμάς μια κρυφή και δυνατή αγάπη.




Έρχομαι κάτω στο νησί για μια βδομάδα στις 22 του μηνός.
Ελπίζω να πιούμε μια ρακή μαζί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 17:21

Κατεβαίνεις έλα μρε έπαε και θα σε φτιάξω εγώ ανε φύγεις πίσω να μου τρυπήσεις τη μύτη κράτα και ένα πιστοποιητικό γεννήσεως και 2 φωτογραφίες , Και μην ανησυχείς ότι κει να αποφασίσουμε εμείς εδώ ( και εσύ φυσικά) πάντα μια παρέα θα είμαστε και της ρακές μας θα τις πίνουμε γιατί είμαστε μερακλήδες






Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black-v
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Registration date : 02/01/2010

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 17:53

geo έγραψε:
Κατεβαίνεις έλα μρε έπαε και θα σε φτιάξω εγώ ανε φύγεις πίσω να μου τρυπήσεις τη μύτη κράτα και ένα πιστοποιητικό γεννήσεως και 2 φωτογραφίες , Και μην ανησυχείς ότι κει να αποφασίσουμε εμείς εδώ ( και εσύ φυσικά) πάντα μια παρέα θα είμαστε και της ρακές μας θα τις πίνουμε γιατί είμαστε μερακλήδες







Ο Μίλτος είναι ευπρόσδεκτος στα κρητικά λημέρια
αφού κι αυτός δεν κάθεται με σταυρωμένα χέρια ....

Οταν 8α ρ8είς με το καλό μια ρακή δεν πίνεις
μία μπουκάλα σίγουρα στον τόπο να πομείνεις .....
rock XYLO bliax xexe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 00:51

Λοιπον ακουστηκαν πολλες γνωμες θα πω και μια δικια μου πιο extreme!!!


1. Παραταμε τσι παραφιλολογιες για παραρτηματα και παραγκες και αλλα...
2. Κλεινει το vstrom club σαν συλλογος με τα καταστατικα του και τα χαρτικα του!!!
3. Μεταφερεται ολο το παλιο φορουμ στο vstrom.gr και συνεχιζει ως φορουμ μονο, με μελη ολους που ειναι μελη στο παλιο φορουμ χωρις συνδρομη.


Ετσι γλυτωνουμε διχασμους και τριχασμους και δεν εχουμε και πολλα να κανουμε παρα να γραψουμε πεντε πραγματα ως κανονισμο φορουμ και το πως θα εκλεγονται οι συντονιστες (μεσω φορουμ παντα)

Οποια εξοδα χρειαζονται κατα καιρους μπορουν να καλυφθουν πιστευω με στυλ PB!!

Χωρις πλακα, ετσι απλοποιουνται τα πραγματα και εχουμε περισσοτερο χρονο για βολτες και PB!!!!! bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
scarab

scarab

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανιά - Θεσσαλονίκη-Αθηνα
Registration date : 04/02/2010

παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: παράρτημα YES or NO ?   παράρτημα YES or NO ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 10:23

Μητσο θα συμφωνησω μαζι σου, δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος να περιπλεκουμε πραγματα και καταστασεις, Μια χαρα ειμαστε κ'ετσι, και η history εχει δειξει οτι οταν θελουμε να βρεθουμε η να κανονισουμε ταξιδιομασαμπουκοεκδρομουλες μια χαρα τα καταφερνουμε, geia geia geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.automagic.gr
 

παράρτημα YES or NO ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: