Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αδιάβροχο GPS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 06 2011, 12:14

Τελικά υπάρχει η δυνατότητα να φορτωθούν τα παρακάτω προγράμματα:

- Navigon
- Don't Panic
- iGO
- Destinator 9
- Garmin
- NDrive

Επομένως απο σήμερα ισχύει η δήλωση ενδιαφέροντος ενώ η διαδικασία έχει ως εξής:

1) Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει έως τις 15 Ιουλίου να κάνουν κατάθεση στον παρακάτω λογαριασμό το ποσό των 125 ευρώ (105 ευρω η συσκευή + 20 ευρω η τοποθετηση των προγραμματων) Σε αντίθετη περίπτωση η συμμετοχή στην ομαδική αγορά δε θα ληφθεί υπ' όψιν.

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ
ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ
ΑΡ. ΛΟΓ.: 66951271304
ΙΒΑΝ: GR31 0110 6690 0000 6695 1271 304

Όταν κάνετε καταθεση θα πρέπει στην αιτιολογία να χρησιμοποιήσετε είτε το ονοματεπωνυμό σας είτε το nickname σας και οπωσδήποτε να μου στείλετε πμ την ημέρα της κατάθεσης προκειμένου να κάνω επιβεβαίωση.

2) Με πμ τη διεύθυνση που θέλετε να σταλεί η συσκευή

3) Η παραγγελία θα γίνει στις 16 Ιουλίου. Η παραλαβή θα γίνει μέσα σε 10 εργάσιμες ημέρες. Το σετάρισμα θα διαρκέσει 7 ημέρες συν 2-3 ημέρες η αποστολή προς τη διεύθυνσή σας. Άρα υπολογίστε να παραλάβετε τη συσκευή έτοιμη προς χρήση περίπου στα μέσα Αυγούστου 2011.

Υπάρχει η δυνατότητα να παραλαβετε απ΄ ευθείας τη συσκευή χωρίς σεταρισμα στην τιμή των 105 ευρώ. Η συσκευή περιλαμβάνει Μόνο το iGO με χάρτες του 2009 σε Αγγλική έκδοση.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dima Varadero στις Τετ Ιουλ 06 2011, 13:26, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geokiko



Registration date : 20/11/2009

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 06 2011, 12:49

chdimis έγραψε:
Εγώ έχω αυτό.

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 371833724_o

Μου βγήκε 13? μαζί με το μπράτσο.Πλήρως αδιάβροχο και κάνει για όλες τις 4.3'' συσκευές

---

Από μηχάνημα ένα κινέζικο με 50? με bluetooth,fm transmitter,mp3 player και παίρνει τα πάντα από λογισμικό.Τώρα έβαλα IGO Primo έτσι για αλλαγή

ενα ιδιο ειχα παρει για το ταξιδι που εκανα περισυ στην αυστρια και μου εβγαλε το λαδι.μολις ανεβηκα σε υψομετρα και αρχισαν οι βροχες και οι πτωσεις θερμοκρασιας μαζευε υγρασια και ασπριζε χωρις να μπορω να δω οτιδηποτε.Το εβγαλα και ηρεμησα.Ισως ειναι ιδανικο για ψιλοβροχα αλλα για πολυ νερο και θερμοκρασιες χαμηλες δεν κανει δουλεια.Η καλυτερη λυση ειναι μια αδιαβροχη συσκευη και τελειωνει εκει η υποθεση.Αναρωτιεμαι αν αυτη η κινεζικη συσκευη παιρνει ολων των ειδων τους χαρτες οπως και software διαφορων εταιριων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex2010

alex2010

Ηλικία : 38
Τόπος : Βριλήσσια
Registration date : 14/08/2010

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 06 2011, 13:35

Ρε παιδιά την πάτησα!!Εγώ τα παρήγγειλα πριν απο μια εβδομάδα και το περιμένω να έρθει!!Μπορεί ο φίλος stathis21 να μου φορτώσει τους χάρτες όταν το πάρω?? (με το ανάλογο αντίτιμο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 06 2011, 14:03

alex2010 έγραψε:
Ρε παιδιά την πάτησα!!Εγώ τα παρήγγειλα πριν απο μια εβδομάδα και το περιμένω να έρθει!!Μπορεί ο φίλος stathis21 να μου φορτώσει τους χάρτες όταν το πάρω?? (με το ανάλογο αντίτιμο)
όταν το παραλάβεις συνεννοήσουμε να του το στείλεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 06 2011, 14:04

geokiko έγραψε:
ενα ιδιο ειχα παρει για το ταξιδι που εκανα περισυ στην αυστρια και μου εβγαλε το λαδι.μολις ανεβηκα σε υψομετρα και αρχισαν οι βροχες και οι πτωσεις θερμοκρασιας μαζευε υγρασια και ασπριζε χωρις να μπορω να δω οτιδηποτε.Το εβγαλα και ηρεμησα.Ισως ειναι ιδανικο για ψιλοβροχα αλλα για πολυ νερο και θερμοκρασιες χαμηλες δεν κανει δουλεια.Η καλυτερη λυση ειναι μια αδιαβροχη συσκευη και τελειωνει εκει η υποθεση.Αναρωτιεμαι αν αυτη η κινεζικη συσκευη παιρνει ολων των ειδων τους χαρτες οπως και software διαφορων εταιριων
μπορείς να βάλεις τουλάχιστον τα 6 παραπάνω. Αν θέλεις κάτι παραπάνω μπόρείς να ρωτήσεις τον Στάθη Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 07 2011, 17:33

dima Varadero έγραψε:


1) Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει έως τις 15 Ιουλίου να κάνουν κατάθεση στον παρακάτω λογαριασμό το ποσό των 125 ευρώ (105 ευρω η συσκευή + 20 ευρω η τοποθετηση των προγραμματων).
.
.
.
.
Υπάρχει η δυνατότητα να παραλαβετε απ΄ ευθείας τη συσκευή χωρίς σεταρισμα στην τιμή των 105 ευρώ.

Η προσφορά αυτή δε παίζει ???

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Image010y

http://www.chinavasion.com/portable-gps/cvugtr16/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 07 2011, 18:01

badouras έγραψε:
dima Varadero έγραψε:


1) Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει έως τις 15 Ιουλίου να κάνουν κατάθεση στον παρακάτω λογαριασμό το ποσό των 125 ευρώ (105 ευρω η συσκευή + 20 ευρω η τοποθετηση των προγραμματων).
.
.
.
.
Υπάρχει η δυνατότητα να παραλαβετε απ΄ ευθείας τη συσκευή χωρίς σεταρισμα στην τιμή των 105 ευρώ.

Η προσφορά αυτή δε παίζει ???

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Image010y

http://www.chinavasion.com/portable-gps/cvugtr16/
Ο κινέζος στέλνει πάνω απο 2 τεμάχια Μόνο με DHL ή UPS που σημαίνει ότι θα περάσουν απο τελωνείο οπότε θα χρεωθούν με επιλεον δασμούς 50 ευρώ περίπου. Η τιμή των 88 ευρω δεν περιλαμβάνει 17 ευρώ μεταφορικά με ΗΚ Airmail.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 07 2011, 18:09

dima Varadero έγραψε:
badouras έγραψε:
dima Varadero έγραψε:


1) Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει έως τις 15 Ιουλίου να κάνουν κατάθεση στον παρακάτω λογαριασμό το ποσό των 125 ευρώ (105 ευρω η συσκευή + 20 ευρω η τοποθετηση των προγραμματων).
.
.
.
.
Υπάρχει η δυνατότητα να παραλαβετε απ΄ ευθείας τη συσκευή χωρίς σεταρισμα στην τιμή των 105 ευρώ.

Η προσφορά αυτή δε παίζει ???

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Image010y

http://www.chinavasion.com/portable-gps/cvugtr16/
Ο κινέζος στέλνει πάνω απο 2 τεμάχια Μόνο με DHL ή UPS που σημαίνει ότι θα περάσουν απο τελωνείο οπότε θα χρεωθούν με επιλεον δασμούς 50 ευρώ περίπου. Η τιμή των 88 ευρω δεν περιλαμβάνει 17 ευρώ μεταφορικά με ΗΚ Airmail.

ok. Thanks για τη διευκρίνηση.
Θα το σκεφτώ λιγάκι, μια και έχω ήδη ένα Κινεζάκι (όχι αδιάβροχο).
Πιστεύω να μην έχω κάποιο πρόβλημα από τους πολλούς Κινέζους !!! Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex2010

alex2010

Ηλικία : 38
Τόπος : Βριλήσσια
Registration date : 14/08/2010

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 12 2011, 17:55

Σήμερα μόλις το παρέλαβα!
Μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να κατεβάσω χάρτες ή να επικοινωνήσει με το παιδί που είπε πως θα τους φορτώσει και να του πεί οτι χρειάζομαι την βοήθειά του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apatewn13



Τόπος : Stockholm , Sweden
Registration date : 18/01/2010

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16 2011, 22:50

Καλησπέρα να επιβεωσω και εγω οτι η παραπάνω θήκη που προτείνη ο φίλος για το GPS δεν είναι αδιάβροχη . εχω μια παρόμοια για το κινητό και σε μια δυνατή βροχή μπάζει νερά. Η ποιο συγουρη μέθοδος ειναι μια επιστημονικά ελεγμενη που ακολουοθεί πολύς κόσμος που εργάζετε σε υγρό περιβάλλον.....

[img]Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Img0234va [/img]



Ενα android phone ενα προφυλακτικό καλωδια τροφοδοσίας και προεραιτικά ακουστικα για λιγή μουσική. Η συγκεκριμένη μέθοδος εβγαλε μόλις προσφατα 2000 km υπο καταρακτώδη βρόχη στην Νορβηγια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 17 2011, 08:06

προφυλακτικό στο κινητό έχεις και δόνηση
Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 326502 Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 326502
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 18 2011, 04:16

Sorry, που πεταγομαι σαν την τσουτσου αλλα θα πληρωσουν καποιοι απο δω μεσα, καποιον απο δω μεσα, 20 ευρω για να τους βαλει "σπασμενα" προγραμματα σε συσκευη; Πρωτον νομιζω οτι παραβαινει τους κανονες του φορουμ και δευτερον ....ειναι ακριβος ο φιλος.....

Αν δεν καταλαβα καλα γραψτε λαθος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 18 2011, 14:34

dimitrisv έγραψε:
Sorry, που πεταγομαι σαν την τσουτσου αλλα θα πληρωσουν καποιοι απο δω μεσα, καποιον απο δω μεσα, 20 ευρω για να τους βαλει "σπασμενα" προγραμματα σε συσκευη; Πρωτον νομιζω οτι παραβαινει τους κανονες του φορουμ και δευτερον ....ειναι ακριβος ο φιλος.....

Αν δεν καταλαβα καλα γραψτε λαθος.....
Δέχομαι την παρατήρησή σου. Όμως θα ήθελα να ακούσω και μία εναλλακτική πιο φθηνή λύση. Εγώ από την πλευρά μου πρότεινα τα εξής:

1) παραγγείλετε μόνοι σας τη συσκευή
2) παραγγέλνω εγώ για εσάς χωρίς καμία επιβάρυνση τη συσκευή
3) παραγγέλνω για εσάς χωρίς καμία επιβάρυνση τη συσκευή και με επιπλέον 20 ευρώ φορτώνουμε 6 λογισμικά

Εσύ τί καλύτερο έχεις να προτείνεις αν' αυτών;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 18 2011, 14:58

Καλα κανεις και ψαχνεις να βρεις λυσεις για να αλληλοβοηθηθουμε. Αν ήμασταν μια παρεα εκτος φορουμ καπως ετσι οπως προτεινεις θα λυναμε αυτο το θεμα. Τελος παντων, ισως κακως το ανεφερα. Καλες αγορες!!!!! bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 27 2011, 21:38

εχθές παρελήφθει ο "κινέζος" και μια μικρή πατεντούλα στη βάση που έχω τοποθετήθηκε ...

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 P1040129l

η "πατεντούλα" είναι οτι έβγαλα απο τη βάση που έχει στη συσκευασία το μαύρο κυκλικό που βιδώνει ο βραχίονας του και΄το τοποθέτησα σε ένα διπλό λαμάκι στη βάση που είχα ήδη.

η βασούλα που έλεγα: Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Dsc00952kc

και η "πατεντούλα": Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 P1040133r
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 27 2011, 21:43

painter έγραψε:
εχθές παρελήφθει ο "κινέζος" και μια μικρή πατεντούλα στη βάση που έχω τοποθετήθηκε ...

Καλοτάξιδος ο Κινέζος Μανώλη.

Εύχομαι να σου δείχνει πάντα ασφαλείς & όμορφους δρόμους !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 17:36

τελικά το παραλάβατε όλοι;

Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 17:48

bandit έγραψε:
το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αξιόπιστο
αλλά το πρόβλημα με τα κινέζικα είναι ότι αν χαλάσουνε κάνει και κάνα 6μήνη για επισκευή
όποτε είναι μεγάλο το διάστημα επισκευής μιλάω εκ πείρας
καλύτερα από Ελλάδα για να ξέρεις ποιον να ρίχνεις καντήλια τον Κινέζο που θα τον βρεις
βρέστε ένα από εδώ και νας βοηθήσω και εγώ να περάσετε ότι θέλετε και ότι θέλετε


καλό Πάσχα σε όλους VSTROM
Με αφορμή το παραπάνω πόστ του φίλου, θέλω να μοιραστώ μαζί σας μία εμπειρία που πρόσφατα είχαμε με έναν φίλο όταν η συγκεκριμένη συσκευή δεν δούλευε σωστά.

Η συσκευή όταν ήρθε στην Ελλάδα, σεταρίστηκε και μέσα σε 2 μήνες, η οθόνη δεν δούλευε. Τελικά έφταιγε το κουμπί εκκίνησης (ΟΝ-OFF).

Έστειλα αμέσως μία περιγραφή του προβλήματος στον κινέζο και ύστερα από 3 ημέρες, μου ζήτησε να επιστρέψω τη συσκευή και να την επισκευάσει ή να την αντικαταστήσει αφού βρίσκεται μέσα στην εγγύηση. Αφού την έστειλα, μέσα σε 10 ημέρες μου απάντησαν ότι όντως η συσκευή ήταν ελαττωματική, την επισκεύασαν και μέσα σε 10 ημέρες βρισκόταν στην Αθήνα, χωρίς να διαγραφούν τα λογισμικά που είχαν εγκατασταθεί. Συνολικά, χρειάστηκαν περίπου 23 ημέρες προκειμένου να έχω στα χέρια μου τη συσκευή.

Ένας Έλληνας προμηθευτής θα ήθελε πάνω από 1 μήνα για μία αντίστοιχη περίπτωση. Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostis
Member
Member
Kostis

Ηλικία : 42
Τόπος : Χανιά-Άγιος Νικόλαος
Registration date : 17/11/2009

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 18:13

Παρελήφθει και απο εμένα!
Σ ευχαριστώ φίλε Δημήτρη για τον κόπο σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 07 2014, 23:19

Ξεθάβω το θέμα γιατί μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων στο κινητό μου έχασα το navigon και δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση.τεσπα ενδιαφέρομαι για το κινέζικο ο φίλος που ασχολείται είναι Αθήνα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 09 2014, 17:08

invman έγραψε:
Ξεθάβω το θέμα γιατί μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων στο κινητό μου έχασα  το navigon και δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση.τεσπα ενδιαφέρομαι για το κινέζικο ο φίλος που ασχολείται είναι Αθήνα ?
Καλησπέρα, βρήκα αυτό στα 107,97 ευρώ (93,12 + 14,85 ευρώ μεταφορικά).

Η διαφορά με το προηγούμενο είναι ότι έχει Bluetooth το οποίο σημαίνει ότι ίσως μπορεί να συνδεθεί με ενδοεπικοινωνία προκειμένου να ακούγονται οι οδηγίες πλοήγησης (μπορώ να το ρωτήσω αν μου δώσεις τον τύπο  ενδοεπικοινωνίας).

Από ότι ξέρω είναι σχετικά έυκολο στο "σπάσιμο".

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/GPS-Sat_Nav_Devices/Portable_GPS/All_Terrain_4.3_Inch_Motorcycle_GPS_Navigation_System_Rage_-_Waterproof_8GB_Internal_Memory_Bluetooth/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 09 2014, 17:13

dima Varadero έγραψε:
invman έγραψε:
Ξεθάβω το θέμα γιατί μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων στο κινητό μου έχασα  το navigon και δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση.τεσπα ενδιαφέρομαι για το κινέζικο ο φίλος που ασχολείται είναι Αθήνα ?
Καλησπέρα, βρήκα αυτό στα 107,97 ευρώ (93,12 + 14,85 ευρώ μεταφορικά).



Η διαφορά με το προηγούμενο είναι ότι έχει Bluetooth το οποίο σημαίνει ότι ίσως μπορεί να συνδεθεί με ενδοεπικοινωνία προκειμένου να ακούγονται οι οδηγίες πλοήγησης (μπορώ να το ρωτήσω αν μου δώσεις τον τύπο  ενδοεπικοινωνίας).

Από ότι ξέρω είναι σχετικά έυκολο στο "σπάσιμο".

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/GPS-Sat_Nav_Devices/Portable_GPS/All_Terrain_4.3_Inch_Motorcycle_GPS_Navigation_System_Rage_-_Waterproof_8GB_Internal_Memory_Bluetooth/

Μπορείς να το σπάσεις εσύ ?τελικά πέρασα το navigon στο κινητό μου note 2 είναι η ίδια διαδικασία??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dima Varadero

dima Varadero

Ηλικία : 48
Registration date : 19/04/2011

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 09 2014, 17:51

invman έγραψε:
dima Varadero έγραψε:
invman έγραψε:
Ξεθάβω το θέμα γιατί μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων στο κινητό μου έχασα  το navigon και δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση.τεσπα ενδιαφέρομαι για το κινέζικο ο φίλος που ασχολείται είναι Αθήνα ?
Καλησπέρα, βρήκα αυτό στα 107,97 ευρώ (93,12 + 14,85 ευρώ μεταφορικά).



Η διαφορά με το προηγούμενο είναι ότι έχει Bluetooth το οποίο σημαίνει ότι ίσως μπορεί να συνδεθεί με ενδοεπικοινωνία προκειμένου να ακούγονται οι οδηγίες πλοήγησης (μπορώ να το ρωτήσω αν μου δώσεις τον τύπο  ενδοεπικοινωνίας).

Από ότι ξέρω είναι σχετικά έυκολο στο "σπάσιμο".

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/GPS-Sat_Nav_Devices/Portable_GPS/All_Terrain_4.3_Inch_Motorcycle_GPS_Navigation_System_Rage_-_Waterproof_8GB_Internal_Memory_Bluetooth/


Μπορείς να το σπάσεις εσύ ?τελικά πέρασα το navigon στο κινητό μου note 2 είναι η ίδια διαδικασία??
Δυστυχώς δε γνωρίζω λεπτομέρειες. Μπορείς να ρωτήσεις τον Στάθη (stathis21) ο οποίος βοήθησε σε αυτό το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromolado
Member
Member
vstromolado

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 26/02/2010

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 21 2014, 23:45

Είμαι της άποψης άμα είναι να κάνει κάποιος κάτι... ας το κάνει σωστά.
Η λύση είναι το Garmin Montana με την βάση του που φορτίζει και λύνεται το θέμα gps μία και καλή από πολλές απόψεις.
Σαφώς υπάρχουν πολλές πιο οικονομικές λύσεις... για κάθε γούστο, ανάγκη κτλ κτλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αδιάβροχο GPS   Αδιάβροχο GPS - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2014, 03:46

dima Varadero έγραψε:
invman έγραψε:
Ξεθάβω το θέμα γιατί μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων στο κινητό μου έχασα  το navigon και δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση.τεσπα ενδιαφέρομαι για το κινέζικο ο φίλος που ασχολείται είναι Αθήνα ?
Καλησπέρα, βρήκα αυτό στα 107,97 ευρώ (93,12 + 14,85 ευρώ μεταφορικά).

Η διαφορά με το προηγούμενο είναι ότι έχει Bluetooth το οποίο σημαίνει ότι ίσως μπορεί να συνδεθεί με ενδοεπικοινωνία προκειμένου να ακούγονται οι οδηγίες πλοήγησης (μπορώ να το ρωτήσω αν μου δώσεις τον τύπο  ενδοεπικοινωνίας).

Από ότι ξέρω είναι σχετικά έυκολο στο "σπάσιμο".

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/GPS-Sat_Nav_Devices/Portable_GPS/All_Terrain_4.3_Inch_Motorcycle_GPS_Navigation_System_Rage_-_Waterproof_8GB_Internal_Memory_Bluetooth/

Το δοκίμασα ύστερα από σετάρισμα με igo primo.Συνεργάζεται άψογα με τη κινέζικη ενδοεπικοινωνία μου λόγω bluetooth,από περιβάλλον μη περιμένετε υψηλές ευκρίνειες,αργούτσικο στην έναρξη,όταν χτυπάει ο ήλιος δε φαίνεται πολύ καλά η οθόνη,όπως γράφουν άλλωστε και τα σχόλια του προϊόντος,αλλά για τα λεφτά του θα ήταν καλό,ΟΜΩΣ  σε πολύ λίγο η οθόνη έγινε άσπρη όπως περιγράφτηκε κάπου παραπάνω.Αν την πίεζες με το δάχτυλό σου κ το κρατούσες πιεσμένο επανέρχονταν η εικόνα που μάλλον επρόκειτο για πρόβλημα επαφής της οθόνης.Το έστειλα πίσω,μιας και το χα πάρει μεταχειρησμένο(χρήση μιας φοράς) και ο κινέζος ζητάει από το παιδί να του στείλει βίντεο με το πρόβλημα μιας και το θεωρεί μεμονωμένο περιστατικό όπως λέει,ΑΛΛΑ μάλλον δε το βλέπω μεμονωμένο....
Κάτι άλλο να ρωτήσω:όταν βρέχει και φορτίζεται τις όποιες συσκευές από το μπριζάκι,δε περνάει νερό μέσα?δεν υπάρχει κίνδυνος να κάψει στην καλύτερη μια ασφάλεια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αδιάβροχο GPS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: