Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ποδιά μεταλλική μαύρη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24 2011, 14:33

Ωραίος ο Σταμέλος ευχαριστούμε.

Μοίρες στα σπασίματα μπορούμε να έχουμε; Αν είναι δύσκολο θα ψάξω άλλο τρόπο.Το πάχος της λαμαρίνας πόσο είναι;

Και πάλι ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24 2011, 15:35

μοιρες το σκέφτηκα ότι θα ζητήσεις αλλά δυστυχώς δεν έχω τρόπο να τις μετρήσω.
αν το κάνεις με autocad και δώσεις δεδομένα δεν θα μπορέσει να υπολογίσει περίπου....?
πάχος θα μετρήσω με παχύμετρο και θα ενημερώσω...
μάγκες αν πετύχει θα είναι και μαμώ τα πρότζεκτ ναουμ...! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24 2011, 18:44

Κάτι έκανα σήμερα από σχεδίαση. Δες λίγο ταιριάζει η συνολική διάσταση;

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Karc
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 24 2011, 19:19

πολύ κοντά είσαι, κάτι με τις κολλήσεις στις ραφές κάτι με τις διαστάσεις τις πραγματικές βγαίνει στα 66 εκ το μήκος, και πλάτος από τα πλαϊνά επάνω από τη μία μέχρι την άλλη βγαίνει στα 39 εκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2011, 16:34

Το προχώρησα το πρότζεκτ σήμερα.Αδειούχος και χασομέρης έχω χρόνο όταν δεν ασχολούμαι με "τα του σπιτιού". Σχεδίασα όλο το κομμάτι και άφησα παραπανίσια τα πλαϊνά αφού θα το τυπώσω πρώτα σε χαρτί όσο χοντρό βρω.Να το κόψω -κολλήσω να το ταιριάσω επάνω να δω αν κάθεται, να το κόψω πάλι και να πάρω τις πραγματικές διαστάσεις και τις μοίρες στα σπασίματα.
ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Karf

Επίσης στο πίσω δέσιμο θα πρέπει να αυτοσχεδιάσω. Μάλλον θα πάω προς του Αμερικάνου τη μεριά μιας και το Π δεν το έχω και είναι ολόκληρο πρότζεκτ από μόνο του.Λέω να φτιάξω κάτι σαν αυτιά στην πίσω πλευρά έτσι ώστε και "έρθει" στις βίδες.

Καμιά άλλη γνώμη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2011, 18:38

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Podiab


τα κόκκινα που συμπληρώνω είναι τρύπες που έχει κάνει η σουζυ στα αντίστοιχα σημεία...
κάνουν πολύ πιο δύσκολη τη δουλειά του ξεπατικώματος και του κολλήματος, γι'αυτό και εξ αρχής δεν τα είχα βάλει.
απλά είναι αυτά που την κάνουν να διαφέρει από τη motech...

θα ανεβάσω και φωτογραφίες κάποια στιγμή μέσα στο σ/κ...

ξεκίνα με το χαρτόνι που λες, (μία ιδέα δίνω μπορεί να βοηθήσει και το χαρτόνι μοντελισμού, που βγαίνει σε μεγάλα φύλλα και στέκεται όπως θες), και πιστεύω ότι το πας καλά... bounce cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 25 2011, 18:41

Αυτό το φόρουμ εξελίσσεται μέρα με τη μέρα σε άκρως επιστημονικό!! Very Happy

Με έχετε αφήσει άφωνο με τη δουλειά σας παίδες, συγχαρητήρια και keep up the good work!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2011, 20:19

*chdimis
Αν θες στειλε μου το αρχειο σε *.dxf για να παρω μια προσφορα σε λειζερ για 10 τεμ.

Σου στελνω με πμ το μαιλ..... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Σεπ 07 2011, 20:27

πατρον είναι δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.Το έβαλα σε χαρτόνι το έκοψα. Είδα πως κάθεται.Θέλει βελτίωση αρκετή ακόμη για να πάει λέιζερ.

Δεν το παράτησα το μελετάω ακόμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos23

thanos23

Ηλικία : 44
Τόπος : Περαμα
Registration date : 22/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 00:30

Μπραβο σε ολους σας!!! Ειμαι χαρουμενος που βρισκομαι σε αυτην την κοινοτητα ... μιλαμε για πολυ ψαξιμο τρεξιμο μπραβο σε ολους .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 11:03

chdimis έγραψε:
πατρον είναι δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.Το έβαλα σε χαρτόνι το έκοψα. Είδα πως κάθεται.Θέλει βελτίωση αρκετή ακόμη για να πάει λέιζερ.

Δεν το παράτησα το μελετάω ακόμη

Να στείλω την εικόνα του σχεδίου για μια πρόσφορα 10 τεμ. περίπου?
Κοπής σε LASER ,Στραντζάρισμα , και ηλεκτροστατική βαφή σε ασήμι η σε μαύρο αν πρόκειται για λαμαρίνα σιδηρού 2mm η για ανάδευση αν πρόκειται για λαμαρίνα αλουμινίου 3 mm
Και αν συμφωνήσουμε ολα τα παιδια να του στείλω σε dwg το τελικό σχέδιο?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 11:06

ioarma έγραψε:
chdimis έγραψε:
πατρον είναι δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.Το έβαλα σε χαρτόνι το έκοψα. Είδα πως κάθεται.Θέλει βελτίωση αρκετή ακόμη για να πάει λέιζερ.

Δεν το παράτησα το μελετάω ακόμη

Να στείλω την εικόνα του σχεδίου για μια πρόσφορα 10 τεμ. περίπου?
Κοπής σε LASER ,Στραντζάρισμα , και ηλεκτροστατική βαφή σε ασήμι η σε μαύρο αν πρόκειται για λαμαρίνα σιδηρού 2mm η για ανάδευση αν πρόκειται για λαμαρίνα αλουμινίου 3 mm
Και αν συμφωνήσουμε ολα τα παιδια να του στείλω σε dwg το τελικό σχέδιο?


Κώστα και το σκέφτεσαι ; ακόμα ; αργείς lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 12:38

Τύπωσέ το σε Α4 και ζήτα αυτό το σχέδιο σε 63Χ45 περίπου πόσο θα βγει.Εγώ έχω εδώ λέιζερ και ηλεκτροστατική και θα τυπώσω όσο και να κάνει αλλιώς δεν βγάζουμε άκρη.

Πάντως σε αλουμίνιο που ρώτησα 4mm το κόψιμο ξεπερνάει το 100άρικο και με τις κολλήσεις και το στραντζάρισμα θα θέλει κανα 50άρι παραπάνω δεν αξίζει.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 16:05

Ωραια προσπαθεια ρε παιδια , και ενδιαφερομαι και εγω αν απροχωρησει .
Μια απορια εχω ομως . Το εξαρτηματακι τυπου ''Π'' που απαιτειται για την στηριξη στο πισω μερος δεν ειναι και αυτο ενα θεματακι λιγο δυσκολο ;;;
Ή εχετε κατα νου καμια πατεντα στην στηριξη ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 17:54

Εκεί έχω σταματήσει κι εγώ την όλη ιστορία.Σκεύτομαι να βγάλω 2 "αυτάκια" στο τέλος έτσι ώστε να βιδωθεί όπως βιδώνεται η μεταλλική μαύρη από δεξιά και αριστερά. Έτσι θα γίνει φιξ χωρίς πρόσθετα μέρη.Η απόσταση είναι γύρω στα 8-9εκ. θα το κάνω λίγο μεγαλύτερο χωρίς τρύπα και θα το κόψω έτσι σε 1,5 χιλ λαμαρίνα.Πιστεύω τόσο πάχος είναι υπερ αρκετό αν σκεφτεί κανείς την μεταλλική μαύρη ποδιά.

Η λαμαρίνα θα πρέπει να δουλευτεί και με το χέρι έτσι ώστε να μην έχουμε ατέλειες στο μαζικό κόψιμο στο λείζερ και πάνε τζάμπα.Αφού διορθωθεί θα βγει το τελικό σχέδιο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 22:02

Το επιστημονικό team του forum έχει καμιά εξέλιξη όσον αφορά τη σχεδίαση της ποδιάς ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 61044
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris79

dimitris79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 09/08/2011

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 22:59

καλησπερα παιδια.οσον αφορα τη ποδια της sw-motech ρωτηστε και στο μοτοροδα.μπορω να ρωτησω για
καποια καλυτερη τιμη.την εχω βαλει και εγω στα 150?.πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V@GGOS

V@GGOS

Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/04/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 12:33

Παλικάρια έχουμε κανένα νεότερο από το πρότζεκτ;
ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 425741
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perrakis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Perrakis

Ηλικία : 40
Τόπος : Heraklion, Crete
Registration date : 15/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 15:29

Συγνώμη για το σπάμ, αλλά αν κάποιος έχει βγαλει την μεταλική ποδιά της Suzuki μήπως έχει μετρήσει το λαμάκι που πιάνουν οι πίσω βίδες της ποδιάς????
ΣΟΣ γιατί βρήκαμε την ποδιά με 50 ευρω χωρίς το λαμάκι και μας έχει μείνει στα χέρια!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 17:02

V@GGOS έγραψε:
Παλικάρια έχουμε κανένα νεότερο από το πρότζεκτ;
ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 425741

Φίλε μου μέτρησα την ποδιά, έκανα ένα σχετικό σχέδιο, από εκεί και πέρα μένει κάποιος να το κάνει σε autocad και να δοκιμάσουμε την τύχη μας με τις υδροκοπές να βρούμε τον πιο φτηνό και εξυπηρετικό μάστορα.....
νομίζω ότι ο chdimis δούλευε πάνω στο θέμα autocad....


Perrakis έγραψε:

Συγνώμη για το σπάμ, αλλά αν κάποιος έχει βγαλει την μεταλική ποδιά της Suzuki μήπως έχει μετρήσει το λαμάκι που πιάνουν οι πίσω βίδες της ποδιάς????
ΣΟΣ γιατί βρήκαμε την ποδιά με 50 ευρω χωρίς το λαμάκι και μας έχει μείνει στα χέρια!!!!!!

φίλε μου το πιο εύκολο πράγμα είναι. θα πάρεις ένα μακρύ κομμάτι χαρτόνι. αφού προσαρμόσεις την ποδιά μπροστά, θα το χρησιμοποιήσεις πίσω για να φτιάξεις ένα χαρτονένιο καλούπι του πως χρειάζεται να είναι το "Π". θα το κόψεις σε 2άρα ή 3άρα λαμαρίνα καλύτερα, και θα το στραντζάρεις εκεί που πρέπει. Αυτά όλα δεν θα τα κάνεις εσύ. Ένας μάστορας που να ξέρει...! λογικά ένα 20άρικο θα σου πάρει για το κόψιμο και τη στράντζα. άντε και άλλα 10-15 ευρώ το βάψιμο σε ηλ/στατική....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
z0rbas
Member
Member
z0rbas

Ηλικία : 43
Τόπος : Βόλος-Λάρισα- ΒΑΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
Registration date : 01/06/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 12:30

Επειτα απο συννενόηση με το μάστορά μου μπορεί να βγάλουμε απο Βόλο μεριά άκρη και μάλιστα ίσως και σε καλή τιμή.Περιμένω απάντηση.

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118 ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118 ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 14:18

z0rbas έγραψε:
Επειτα απο συννενόηση με το μάστορά μου μπορεί να βγάλουμε απο Βόλο μεριά άκρη και μάλιστα ίσως και σε καλή τιμή.Περιμένω απάντηση.

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118 ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118 ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118

πολύ θετικό. πρέπει να γίνει το σχέδιο σε cad όμως....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 14:21

stam έγραψε:
z0rbas έγραψε:
Επειτα απο συννενόηση με το μάστορά μου μπορεί να βγάλουμε απο Βόλο μεριά άκρη και μάλιστα ίσως και σε καλή τιμή.Περιμένω απάντηση.

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118 ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118 ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 870118

πολύ θετικό. πρέπει να γίνει το σχέδιο σε cad όμως....

Eαν εχετε διαστασεις κτλ σε ενα σκαριφημα μπορειται να μου το στειλεται και να το σχεδιασω εγω σε autocad...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 21:51

Το σχεδίασα εγώ αλλά έγινε με βάση τις διαστάσεις του stam κι ένα χαρτόνι που έκοψα με βάση το "πατρόν" που τύπωσα με το Autocad.

Η επόμενη κίνηση είναι να γίνει σε λαμαρίνα με το χέρι και να βρούμε ακριβώς που πιάνει και κάθεται.Αφού γίνει σε λαμαρίνα θα λυθεί και θα διορθώσω το πρώτο παρτόν για να το στείλω σε lazer.
Για να βιδωθεί πίσω σκέφτηκα να το κάνω όπως στην αλουμίνιο-πλαστική να είναι κουρμαρισμένα αυτιά αλλά για να πέσουν ακριβώς οι βίδες θα πρέπει να γίνει σε λαμαρίνα με το χέρι και κόψε - ράψε.

Έχω βγάλει και φωτο θα τις διαθέσω όταν τα κα΄νω όλα για το τι έχω κάνει ακριβώς.

Θα πρέπει πρώτα να διαθέσω κανα 40άρι ? για τεστ και μετά να δούμε τι θα κάνουμε με lazer, κουρμπαρίσματα, ηλεκτροστατικές. (Αυτά είναι τα εύκολα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ποδιά μεταλλική μαύρη.   ποδιά μεταλλική μαύρη. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιαν 02 2012, 23:55

chdimis έγραψε:
Το σχεδίασα εγώ αλλά έγινε με βάση τις διαστάσεις του stam κι ένα χαρτόνι που έκοψα με βάση το "πατρόν" που τύπωσα με το Autocad.

Η επόμενη κίνηση είναι να γίνει σε λαμαρίνα με το χέρι και να βρούμε ακριβώς που πιάνει και κάθεται.Αφού γίνει σε λαμαρίνα θα λυθεί και θα διορθώσω το πρώτο παρτόν για να το στείλω σε lazer.
Για να βιδωθεί πίσω σκέφτηκα να το κάνω όπως στην αλουμίνιο-πλαστική να είναι κουρμαρισμένα αυτιά αλλά για να πέσουν ακριβώς οι βίδες θα πρέπει να γίνει σε λαμαρίνα με το χέρι και κόψε - ράψε.

Έχω βγάλει και φωτο θα τις διαθέσω όταν τα κα΄νω όλα για το τι έχω κάνει ακριβώς.

Θα πρέπει πρώτα να διαθέσω κανα 40άρι ? για τεστ και μετά να δούμε τι θα κάνουμε με lazer, κουρμπαρίσματα, ηλεκτροστατικές. (Αυτά είναι τα εύκολα)

εχουμε κανενα νεο? felix felix felix
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ποδιά μεταλλική μαύρη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: