Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών   Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 15:45

Hypersonic έγραψε:
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=2016


?38,00



Και εγω σκεφτομαι για την 55αρα
Γιώργη τα 38? + μεταφορικά είναι πολλά Crying or Very sad Στην αποθήκη,μέλος του φόρουμ που αντάλλαξα ΠΜ,με ενημέρωσε πως για την 55άρα βρήκε επένδυση της givi πάνω-κάτω με 25? Shocked Ο κωδικός givi E114 αν θυμάμαι καλά.Ψάξε το και πές μου.Το θέμα είναι ότι η αποθήκη για την 52 άρα έχει μόνο κάτω και στα 45? αν θυμάμαι καλά Crying or Very sad Σκ@τ@ λέμεεεεεεε Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών   Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 16:13

groi1000 έγραψε:
... για την 55άρα βρήκε επένδυση της givi πάνω-κάτω με 25? ...

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=3432

?27,90


Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών   Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 18:53

Hypersonic έγραψε:
groi1000 έγραψε:
... για την 55άρα βρήκε επένδυση της givi πάνω-κάτω με 25? ...

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=3432

?27,90


Suspect
ΟΚ,28? Wink Εγώ πάντα υπολογίζω και τα μεταφορικά,Ας είχε και για την 52άρα η αποθήκα με 25? και δε θα το κουβέντιαζα αλλά... Evil or Very Mad Anyway,keep on ψάχνεινγκ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiwrgosV



Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Δημήτριος
Registration date : 19/08/2010

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών   Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 14:43

Μοκέτα παιδιά είναι η λύση.

Πέρνα από όποιο μαγαζί με μοκέτες σε βολεύει και πάρε όσα ρετάλια χρειαστείς από μαλακή μοκέτα με χαμηλό πέλος, και όσο το δυνατόν πιο βελούδινη υφή, στο χρώμα που προτιμάς. Προτείνω μαύρο - λερώνει λιγότερο.

Φτιάξε πατρόν με απλό χαρτί από κόλλες Α4 και με βενζινόκολλα ξεκίνα να κολλάς ένα ένα τα κομμάτια από το κέντρο προς τις άκρες. Ένα κομμάτι για τον πάτο, ένα για δεξιά, ένα για αρίστερα, ένα για μπροστά, ένα για πίσω κοκ. Τα κομμάτια της μοκέτας άστα 2-3mm μεγαλύτερα από το πατρόν καθώς η βενζινόκολλα έχει την τάση να τραβάει. Κάνε το ίδιο και για το πάνω κομμάτι. Την επόμενη μέρα αφού στεγνώσει καλά η βενζινόκολλα με ένα χαρτοκόπτη/φαλτσέτα κόψε σύριζα την μοκέτα στο σημείο που ενώνονται τα 2 κομμάτια της μπαγκαζιέρας.

Είναι κάμποση δουλίτσα αλλά το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει και οπτικά και πρακτικά.
Αυτή η κατασκευή κρατάει χρόνια και το κόστος είναι αστείο.


p.s. Τα ηχομονωτικά-αφρολέξ τύπου ricofon "καίγονται" ή τρίβονται με τον καιρό και τα λάστιχα αφήνουν μαυρίλες/σημάδια στα πράγματα που βάζεις μέσα.




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών   Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 15:35

Eγω ειχα κανει το απλουστερο...ταινια velcro απο praktiker, κρατας μονο την μαλακη πλευρα και κολλάς ανα λωριδες σε όσα κομματια θες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών   Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 17:33

ποσα μετρα ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnny love

johnny love

Ηλικία : 32
Τόπος : chalkida
Registration date : 24/08/2010

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών   Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 16 2011, 00:56

Παιδια επειδή έτσι έκανα την δική μου βαλιτσα σε ταπετσερη και μου πήρε 50 ε το λαμογιο και ουτε καν απόδειξη και των είχα ρωτήσει. Μαστορα πόσο θα παει ;; μου έλεγε εεεεε τίποτα ρε σι φτηνό θα είναι πήρε ύφασμα με πόρους αν θέλεις μπορω να σου πω τι είδος είναι πινελο με βενζινοκολα την έστρωσε γύρο γύρο και κόλλησε το ύφασμα πάνω απλα στον πάτο μου τον έκανε αφερουμενο για αν μου πέσει κάτι να αφαιραισω και τελειώσει η δουλει . Είναι πλ εύκολο αν δεν βρεις άλλη λύση και οικονομικό αν το κανείς μόνος σ !!! πάρω από 15 ε δεν θα σ παει !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/
 

Υφασμάτινη επένδυση Top Case και γενικά βαλιτσών

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: