Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panos
gold member
gold member
panos

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Αγ.Ανάργυροι
Registration date : 01/02/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 15:14

δεν νομίζω ότι το θέμα είναι αν οι έμποροι είναι κλέφτες, κάποιοι όντως είναι.
το θέμα νομίζω έχει δυο πλευρές η πρώτη να μπορούμε να ξεχωρίζουμε αυτό που μας πουλούν εάν αξίζει τα λεφτά του πχ. πάμε αγοράζουμε ένα shoei και ένα φτηνότερο Nolan έχει τα ίδια χαρακτηριστικά και είναι και φτηνότερο, αυτό για μένα είναι το δυσκολότερο.
όσον αφορά τής τιμές δεν νομίζω ότι μπορεί οποιοδήποτε μαγαζί στην Ελλάδα να μπορεί να πλησίαση της τιμές που υπάρχουν στο δίκτυο,οπότε όλο και περισσότερος κόσμος θα το επιλέγει.
για μένα η λύση για τα μαγαζιά είναι η προσωπική σχέση με τον πελάτη,η γνώση του αντικείμενου για να τον βοηθήσει στην επιλογή του και όχι "αυτό είναι πάρτο" ώστε να φύγει ευχαριστημένος με την επιλογή του και ας έδωσε κάτι παραπάνω.
Εγώ το κράνος το αγόρασα από εδώ και ας το είδα στο δίκτυο φτηνότερο,γιατί ένας έμπορος κάθισε να με βοηθήσει με το πρόβλημα μου,μου εξήγησε πέντε πράγματα και έδειξε ενδιαφέρον οποτε αυτά τα λεφτά τα κέρδισε και με το παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 15:35

panos έγραψε:
έδειξε ενδιαφέρον οποτε αυτά τα λεφτά τα κέρδισε και με το παραπάνω.

Αυτό ακριβώς. Δεν καταλαβαίνω που είναι το παράλογο. Όπως κάθε Ε.Ε. έτσι κι αυτός πρέπει να τα κερδίζει τα λεφτά του και να μην στηρίζεται στον ...πατριωτισμό μου.

Θεριό, καλοφόρετο το κράνος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thirio

thirio

Ηλικία : 42
Τόπος : PERAMA PIREUS
Registration date : 01/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 19:40

ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ!!!!!!!!!!
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ SOHEI MULTITEC ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΗ ΕΚΔΟΣΗ
ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΟΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ !!!!!!!!!

ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΑ8ΥΜΟ ΣΤΑ 340 ΕΥΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!
ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΤΟΣΟ
ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ 8ΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΡΟΜΠΑ

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.lostouristas.gr
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 20:22

καλοφορετω φιλε οσο και να κανει οσο και να το πηρες ευχομαι να μην σου χρειαστει..........
OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 20:34

panos έγραψε:
,μου εξήγησε πέντε πράγματα και έδειξε ενδιαφέρον οποτε αυτά τα λεφτά τα κέρδισε και με το παραπάνω.
αυτο για μενα αξιζει όσο μια καλή έκπτωση. όποτε μπορω το υποστηριζω.
σπανιζει γαμωτο στισ μερεσ μας.
μπραβο φίλε και +1 απο μενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 20:39

spyrakos35 έγραψε:
και πως υπάρχουν στην ελλάδα μαγαζιά με χαμηλές τιμές?

και πως γίνεται και ξεφυτρώνουν όλο και περισσότερα νέα μαγαζιά με αξεσουαρ?

και γιατί δεν κανουν οι έμποροι κάτι για να ρίξουν τις φορολογίες στα είδη μοτοσυκλέτας μιας και όλοι (κράτος, έμποροι, μοτοσυκλετιστές) ενδιαφέρονται για την ασφάλεια? (κατ εμέ οι έμποροι θα πρέπει να κάνουν κάτι γιατί η τσέπη τους κυρίως επηρρεάζεται)

εντελώς φιλικά, κουβέντα κανουμε έτσι?

Βεβαίως και υπάρχουν μαγαζιά στην Ελλάδα με χαμηλές τιμές ! ( όχι όμως σε όλα τα προϊόντα τους ) Aυτό δεν υπάρχει πουθενά στο κόσμο ακόμα και τα σούπερ καταστήματα π.χ Louis .de

Dear Ms. ,@@@@@@@

Many thanks for your mail and the interest in our company and our products.

Messrs. Detlev Louis Motorradvertriebs GmbH employs over 1000 people and owns a stocking area in the central warehouse in Hamburg of approximately 30.000m². It distributes its articles via 60 shops in Germany, 4 shops in Austria, via mail service and is the market leader in Germany.

Ο συνολικός αριθμός που απασχολεί αυτή η επιχείρηση είναι πάνω από 2.600 άτομα και πάνω από 64,000 m².συνολικού χώρου μαζί με τα καταστήματα . Eίναι αυτή η επιχείρηση ( το σούπερ κατάστημα ) φτηνότερο σε όλα τα είδη ? ΟΧΙ ,σε πάρα πολλά είδη είναι ακριβότερο από πολλά μικρά καταστήματα της χώρας μας

Τώρα για τα νέα μαγαζιά με αξεσουαρ δεν ξέρω ποια εννοείς , τις εμπορίες μοτοσικλετών και συνεργεία που έχουν & αξεσουαρ που η κύρια δραστηριότητα τους είναι άλλη ……και από αλλού βγάζουν ότι βγάζουν . Η τα νέα παιδιά που έχουν πάρει κάποια χρήματα από προγράμματα της Ε.Ε ………….

Στο τελευταίο γράφεις ( κατ εμέ οι έμποροι θα πρέπει να κάνουν κάτι γιατί η τσέπη τους κυρίως επηρρεάζεται ) νομίζω ΕΔΩ το έχεις καταλάβει λάθος . όλοι οι φόροι άμεση και έμμεση επιβαρύνουν την τσέπη του καταναλωτή και όχι των εμπόρων ( ο έμπορας είναι ο ενδιάμεσος …..που θα είσπραξη τους φόρους και στην συνέχεια τους αποδίδει στο κράτος < εισπράκτορας χωρίς αμοιβή > )
Παρόλα αυτά οι έμποροι κάτι κάνουν για αυτούς τους φόρους …..χωρίς την συμπαράσταση των μοτοσικλετιστών που μέχρι στιγμής οι περισσότεροι είναι αδιάφοροι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 20:40

Man With No Name έγραψε:
Εγώ πάντως έβαλα το link (προσφορά) δεδομένου πως το Θηρίο αγόρασε το μαύρο.

Και τα xr1000 που βλέπω στο συγκεκριμένο site πάλι πιο φτηνά τα βλέπω από ότι πωλούνται στην Ελλάδα σε πάρα πολλά καταστήματα.

Από εκεί και έπειτα όταν λέω πως μεγάλη μερίδα εμπόρων έχει αναγάγει το μοτοσικλετισμό σε είδος πολυτελείας μόνο σαν χαζομάρα δε το αισθάνομαι.. (και ειδικότερα η τσέπη μου)
Αυτός εξάλλου είναι και ένας από τους βασικότερους λόγους που έχει μετατρέψει τα καταστήματα απλά.. σε δοκιμαστήρια.. (όσον αφορά τον εξοπλισμό αναβάτη)

Μια έρευνα αγοράς μπορεί άνετα να αποδείξει του λόγου το αληθές. (ειδικότερα αν ζεις στην επαρχία)

Ας μείνουμε στο μαύρο χρώμα που έβαλες αρχικά το λινκ ….στην δεύτερη σύγκριση λες ότι το XR1000 που βλέπεις στο συγκεκριμένο site είναι πάλι πιο φτηνό ……εγώ βλέπω τιμή εκεί 320 ευρώ και στην Ελλάδα 339 ευρώ τα 19 ευρώ είναι η διαφορά φόρων , ας δούμε και ένα άλλο μαύρο RAID II το συγκεκριμένο site το έχει 269,95 ευρώ στην Ελλάδα 269 ευρώ εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά …..μάλιστα είδα ότι στο Nolan Ν102 Ν-com το έχει ακριβότερα από την ελληνική αγορά , και όλες τις κλειδαριές ABUS τις έχει ακριβότερα από την ελληνική αγορά , αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά είναι ακριβότερο το συγκεκριμένο κατάστημα σε αυτά τα είδη

Με αυτά τα στοιχεία θα μπορούσα να πω ότι η ελληνική αγορά είναι φτηνότερη ! θα ήταν όμως η αλήθεια ? OXI βέβαια απλά σε αυτά τα συγκεκριμένα προϊόντα κάποια καταστήματα στην Ελλάδα είναι φτηνότερα από το συγκεκριμένο κατάστημα σε κάποια άλλα προϊόντα θα είναι το αντίθετο …………..

Τώρα σχετικά με την χαζομάρα σε βεβαιώνω ότι και εγώ στην ζωή μου έχω πει και έχω κάνει πολλές χαζομάρες ……αυτό που έμαθα μετά από χρόνια είναι ότι ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη ο βλάκας ποτέ !
Εσύ μέχρι στιγμής σε άλλα ποστ που έχουμε “ συναντηθεί “ μου φαίνεσαι έξυπνος άνθρωπος , είδη το βεβαιώνεις με την πρώτη αλλαγή (πως μεγάλη μερίδα εμπόρων ) στο πρώτο ποστ δεν το έγραψες έτσι …… Εγώ θεωρώ ότι στο πρώτο σου ποστ δεν πρόσεξες το μήνυμα που έβγαζες προς τα έξω …..όλοι κάποια στιγμή θα κάνουμε ένα μικρό η μεγάλο λάθος ……..

Και το τελευταίο για τους λόγους που έχει μετατρέψει τα καταστήματα απλά.. σε δοκιμαστήρια……Δεν είναι αυτός ο πραγματικός λόγος , αλλά ας μην κουράζουμε ……..εδώ θα είμαστε και θα βρεθεί ευκαιρία να το συζητήσουμε και θα δεις ότι δεν είναι αυτός ο λόγος ……
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 20:41

paitos έγραψε:
Εγω παντως παιδες το πηρα απο Ανδορα 280 γιουρια (Μεταλικο χρωμα)
Μαζι με 2η ζελατινα και προστατευικα λαιμου μπροστα και πισω + 2 αντιθαμβωτικα που κουμπωνουν μεσα απο την ζελατινα

φίλε Παναγιώτη
Αν θυμάμαι καλά εργάζεσαι σε μια ελληνική τράπεζα ….!
Εσύ ειδικά γνωρίζεις ότι η Ανδόρα είναι ένα μικρό κρατίδιο ( ένας ορεινός εμπορικός δρόμος μόνο ) που εμπορεύεται από καρφίτσες μέχρι πολυβόλα …..χωρίς φόρους και δασμούς ……και πολλές φορές εμπορεύονται προϊόντα δεύτερης διαλογής , επιστροφές κλπ και κανείς δεν τους υποχρεώνει να πωλούν τα εμπορεύματα τους κάτω από κάποιες προδιαγραφές , όπως γίνεται σε άλλες χώρες της Ε.Ε

Όσο για της δεύτερης διαλογής , επιστροφές κ.α το γνωρίζεις πολύ καλά εσύ αφού στην Κρήτη εμφανιζόντουσαν για πολλά χρόνια παρόμοια κράνη από γνωστή εταιρεία μέσο γνωστού σου ( του βέλγου ) και ακόμη δεν ξέρουμε τι ήταν αυτά τα κράνη εγώ το μόνο που έμαθα είναι ότι ο ιδιοκτήτης της εταιρείας κύριος lakroua τα έστελνε στο γνωστό σου με πολύ ειδικές τιμές με μια παράκαμψη από τον Έλληνα διανομεα και το ελληνικό κράτος ……..

Σου θυμίζω επίσης ότι η Ανδόρα για να μην χαθεί από τον χάρτη την στήριζαν για πολλά χρόνια η Ισπανία με την Γαλλία ….. σήμερα αφού είδαν ότι ναι μεν τους έσωσαν τους έκαναν και μάγκες …..αλλά είχαν επιπτώσεις Και οι δυο χώρες στην δική τους αγορά ……………..σήμερα καμία από της δυο δεν στηρίζει αυτό το μικρό Κρατίδιο ………

Η γνώμη μου είναι να βλέπουμε τους άλλους τι έπαθαν …….και να προσέχουμε μην την πατήσουμε και εμείς …..

Οι καιροί είναι δύσκολοι για όλους …! βλέπε τους Γερμανούς που τα τελευταία χρόνια κάποιοι τρέχουν για δουλειά στην Σουηδία , Η Αμερική σήμερα με τα Οικονομικά της & τα προβλήματα ανεργίας ……. Και στις δυο αυτές χώρες κάποτε πήγαινε ο Έλληνας για δουλειά …………αν δεν προσέξουμε εγώ θα ψάχνω σε ποιον θα πουλήσω κράνος και εσύ σε ποιον θα δώσεις δάνειο …..και άντε να τα εισπράξεις

Για αυτό τον λόγω έγραψα στο αρχικό μου ποστ ας μείνει ως ανάμνηση η εποχή που Έλληνας ξενιτευόταν σε άλλες χώρες για να πλένει πιάτα ………
Αυτά ας μείνουν μόνο σαν ανάμνηση στις Ασπρόμαυρες ελληνικές ταινίες……

Φίλε Παναγιώτη ο γραπτός μου λόγος ήταν λίγο ……… με γνωρίζεις όμως αρκετά καλά και πιστεύω ότι κατάλαβες για τι έγραψα όσα έγραψα
Να δώσεις χαιρετίσματα στα φιλαράκια ……..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιώργος Σαββίδης στις Σαβ Οκτ 18 2008, 21:33, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 20:44

Παράθεση :
panos έγραψε:λα ……………..

Παράθεση :
thirio έγραψε: ………………

Τα ποστ των φίλων panos & thirio εγώ βλέπω να βεβαιώνουν ότι ελληνική αγορά μπορεί να προσφέρει καλές τιμές και να μας προστατέψει από λανθασμένες αγορές δεν έχει σημασία πως ….αλλά ότι είναι δυνατόν και μάλιστα από δυο διαφορετικά μαγαζιά …..Ας κάνουμε πρώτα πραγματική ερευνά αγοράς για το καλό όλων μας και ας σταματήσουμε να κρίνουμε ότι η ελληνική αγορά είναι ακριβή στα μοτοσικλετιστηκα είδη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 52
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 20:54

deusxt έγραψε:
panos έγραψε:
,μου εξήγησε πέντε πράγματα και έδειξε ενδιαφέρον οποτε αυτά τα λεφτά τα κέρδισε και με το παραπάνω.
αυτο για μενα αξιζει όσο μια καλή έκπτωση. όποτε μπορω το υποστηριζω.
σπανιζει γαμωτο στισ μερεσ μας.
μπραβο φίλε και +1 απο μενα
+1000 και από εμένα.
Εξάλλου αυτό ήταν που στην ουσία με έσωσε από τη μανούρα όταν έκατσε το πρόβλημα με το XR 1000 μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 52
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 21:10

Γιώργος Σαββίδης έγραψε:
Man With No Name έγραψε:
Εγώ πάντως έβαλα το link (προσφορά) δεδομένου πως το Θηρίο αγόρασε το μαύρο.

Και τα xr1000 που βλέπω στο συγκεκριμένο site πάλι πιο φτηνά τα βλέπω από ότι πωλούνται στην Ελλάδα σε πάρα πολλά καταστήματα.

Από εκεί και έπειτα όταν λέω πως μεγάλη μερίδα εμπόρων έχει αναγάγει το μοτοσικλετισμό σε είδος πολυτελείας μόνο σαν χαζομάρα δε το αισθάνομαι.. (και ειδικότερα η τσέπη μου)
Αυτός εξάλλου είναι και ένας από τους βασικότερους λόγους που έχει μετατρέψει τα καταστήματα απλά.. σε δοκιμαστήρια.. (όσον αφορά τον εξοπλισμό αναβάτη)

Μια έρευνα αγοράς μπορεί άνετα να αποδείξει του λόγου το αληθές. (ειδικότερα αν ζεις στην επαρχία)

Ας μείνουμε στο μαύρο χρώμα που έβαλες αρχικά το λινκ ….στην δεύτερη σύγκριση λες ότι το XR1000 που βλέπεις στο συγκεκριμένο site είναι πάλι πιο φτηνό ……εγώ βλέπω τιμή εκεί 320 ευρώ και στην Ελλάδα 339 ευρώ τα 19 ευρώ είναι η διαφορά φόρων , ας δούμε και ένα άλλο μαύρο RAID II το συγκεκριμένο site το έχει 269,95 ευρώ στην Ελλάδα 269 ευρώ εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά …..μάλιστα είδα ότι στο Nolan Ν102 Ν-com το έχει ακριβότερα από την ελληνική αγορά , και όλες τις κλειδαριές ABUS τις έχει ακριβότερα από την ελληνική αγορά , αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά είναι ακριβότερο το συγκεκριμένο κατάστημα σε αυτά τα είδη

Με αυτά τα στοιχεία θα μπορούσα να πω ότι η ελληνική αγορά είναι φτηνότερη ! θα ήταν όμως η αλήθεια ? OXI βέβαια απλά σε αυτά τα συγκεκριμένα προϊόντα κάποια καταστήματα στην Ελλάδα είναι φτηνότερα από το συγκεκριμένο κατάστημα σε κάποια άλλα προϊόντα θα είναι το αντίθετο …………..

Τώρα σχετικά με την χαζομάρα σε βεβαιώνω ότι και εγώ στην ζωή μου έχω πει και έχω κάνει πολλές χαζομάρες ……αυτό που έμαθα μετά από χρόνια είναι ότι ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη ο βλάκας ποτέ !
Εσύ μέχρι στιγμής σε άλλα ποστ που έχουμε “ συναντηθεί “ μου φαίνεσαι έξυπνος άνθρωπος , είδη το βεβαιώνεις με την πρώτη αλλαγή (πως μεγάλη μερίδα εμπόρων ) στο πρώτο ποστ δεν το έγραψες έτσι …… Εγώ θεωρώ ότι στο πρώτο σου ποστ δεν πρόσεξες το μήνυμα που έβγαζες προς τα έξω …..όλοι κάποια στιγμή θα κάνουμε ένα μικρό η μεγάλο λάθος ……..

Και το τελευταίο για τους λόγους που έχει μετατρέψει τα καταστήματα απλά.. σε δοκιμαστήρια……Δεν είναι αυτός ο πραγματικός λόγος , αλλά ας μην κουράζουμε ……..εδώ θα είμαστε και θα βρεθεί ευκαιρία να το συζητήσουμε και θα δεις ότι δεν είναι αυτός ο λόγος ……
Έχεις δίκιο.Embarassed

Μάλλον ήμουν λίγο άκομψος αλλά δεν ήταν αυτός ο στόχος μου.
Ας κρατήσουμε τα θετικά συμπεράσματα που προέκυψαν από αυτή μου την επιμονή σχετικά με τις τιμές.
Επιπλέον να τονίσω πως και εγώ είμαι μέσα σε αυτούς που παρόλα τα επιμέρους προβλήματα, επιμένω να υποστηρίζω 1-2 τοπικά καταστήματα ψωνίζοντας σχεδόν τα πάντα από αυτά. Θεωρώ (με αποδείξεις) πως αξίζει το κόπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thirio

thirio

Ηλικία : 42
Τόπος : PERAMA PIREUS
Registration date : 01/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 21:29

σε ολα οσα λετε εχετε δικιο αλλα τι να την κανω την καλη εξυπηρετηση αν μου πιανουν τον κολο!!!!!!
πιστευω πωσ αυτη η τιμη 340 ευρο δεν παιζει πυ8ενα αλλου και βαζω και στοιχημα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.lostouristas.gr
spyrakos35
Member
Member
spyrakos35

Ηλικία : 52
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 21:34

Γιώργος Σαββίδης έγραψε:

Στο τελευταίο γράφεις ( κατ εμέ οι έμποροι θα πρέπει να κάνουν κάτι γιατί η τσέπη τους κυρίως επηρρεάζεται ) νομίζω ΕΔΩ το έχεις καταλάβει λάθος . όλοι οι φόροι άμεση και έμμεση επιβαρύνουν την τσέπη του καταναλωτή και όχι των εμπόρων ( ο έμπορας είναι ο ενδιάμεσος …..που θα είσπραξη τους φόρους και στην συνέχεια τους αποδίδει στο κράτος < εισπράκτορας χωρίς αμοιβή > )
Παρόλα αυτά οι έμποροι κάτι κάνουν για αυτούς τους φόρους …..χωρίς την συμπαράσταση των μοτοσικλετιστών που μέχρι στιγμής οι περισσότεροι είναι αδιάφοροι

εννοω οτι εγώ σαν καταναλωτης έχω την λύση του ιντερνετ και εσύ σαν εμπορος σιγα σιγα γίνεσαι δοκιμαστήριο οπως είπες....

απο ανδόρα ή αλλού θα το βρω το προιον που θέλω πιο φτηνα..... εσυ όμως θα έχεις πτώση στις πωλήσεις σου..... εξ ου και η αδιαφορία των μοτοσυκλετιστών - καταναλωτων

σε οτι αφορά τώρα την διαπροσωπική σχεση εμπόρου - καταναλωτή, με βρίσκετε απόλυτα σύμφωνο αλλά όταν υπάρχουν τραγικές διαφορές τιμών δεν υπάρσει άλλος δρόμος......


Έχει επεξεργασθεί από τον/την spyrakos35 στις Σαβ Οκτ 18 2008, 21:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos
gold member
gold member
panos

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Αγ.Ανάργυροι
Registration date : 01/02/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 21:46

είμαστε πλέον καταναλωτές όλου του κόσμου, και από την Ανδόρα θα αγοράσουμε αλλά και από την Ελλάδα,είναι στο χέρι τον εταιριών και τον εμπόρων να μας κρατήσουν με καλά προϊόντα ,ολοκληρωμένες υπηρεσίες,και καλές τιμές.
τι να κάνω εάν αγοράσω ένα μπουφάν από έξω σε καλή τιμή και μετά θέλω δυο μήνες για ένα χαλασμένο φερμουάρ η να πάω εδώ και να προσπαθούν να μου πουλήσουν σκ.... για μεταξωτές κορδέλες.ο κάθε τύπος αγοράς έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της.
εμείς διαθέτουμε τα χρηματάκια μας και όπου νομίζουμε σωστότερο θα τα διαθέσουμε.
για μένα το μόνο που πρέπει να έχουμε είναι σωστότερη καταναλωτική συνείδηση και όλοι οι σκάρτοι δεν θα μπορέσουν να κρατηθούν πουθενά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 21:48

Παράθεση :
Man With No Name έγραψε: ……….
Ας κρατήσουμε τα θετικά συμπεράσματα που προέκυψαν από αυτή μου την επιμονή σχετικά με τις τιμές.
Επιπλέον να τονίσω πως και εγώ είμαι μέσα σε αυτούς που παρόλα τα επιμέρους προβλήματα, επιμένω να υποστηρίζω 1-2 τοπικά καταστήματα ψωνίζοντας σχεδόν τα πάντα από αυτά. Θεωρώ (με αποδείξεις) πως αξίζει το κόπο.

Σωστός ……και ……!!!!
Αυτό πρέπει να κάνουμε όλοι ! όταν δεν υπάρχει σημαντική διαφορά ……..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 22:12

Παράθεση :
spyrakos35 έγραψε: εννοω οτι εγώ σαν καταναλωτης έχω την λύση του ιντερνετ και εσύ σαν εμπορος σιγα σιγα γίνεσαι δοκιμαστήριο οπως είπες....

απο ανδόρα ή αλλού θα το βρω το προιον που θέλω πιο φτηνα..... εσυ όμως θα έχεις πτώση στις πωλήσεις σου..... εξ ου και η αδιαφορία των μοτοσυκλετιστών - καταναλωτων

φίλε spyrako
Oι περισσότεροι πλέον έχουμε και e-shop και πολύ εύκολα μπορούμε να κλείσουμε το κατάστημα μας και να ασχολούμαστε μόνο με πωλήσεις μόνο μέσο Ιντερνετ

Θα απαλαγουμε από πολλά έξοδα ενοίκιο , μισθούς , κόστος αποθήκης και άλλα πολλά που δεν φαντάζεσαι πόσα !.όπως καταλαβαίνεις αν απαλαγουμε από αυτά τα έξοδα θα μπορούμε να έχουμε ακόμη χαμηλότερες τιμές από πολλές άλλες χώρες

Αλλά μην ξεχνάς ότι πολλοί από εμάς είμαστε μοτοσικλετιστές ! το αγαπάμε αυτό που κάνουμε και ίσως θέλουμε να σας βλέπουμε να τα λέμε ……όχι με e-mail & enter και όταν δεν μας αρέσει κάτι delete ……. Ίσως να θέλουμε να αφήσουμε κάτι σε εσάς τους νεότερους για να μας θυμάστε και όχι να μας βρίζεται για το πώς καταντήσαμε αυτή την χώρα …………
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 22:16

Παράθεση :
panos έγραψε:
είμαστε πλέον καταναλωτές όλου του κόσμου, και από την Ανδόρα θα αγοράσουμε αλλά και από την Ελλάδα,είναι στο χέρι τον εταιριών και τον εμπόρων να μας κρατήσουν με καλά προϊόντα ,ολοκληρωμένες υπηρεσίες,και καλές τιμές.
τι να κάνω εάν αγοράσω ένα μπουφάν από έξω σε καλή τιμή και μετά θέλω δυο μήνες για ένα χαλασμένο φερμουάρ η να πάω εδώ και να προσπαθούν να μου πουλήσουν σκ.... για μεταξωτές κορδέλες.ο κάθε τύπος αγοράς έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της.
εμείς διαθέτουμε τα χρηματάκια μας και όπου νομίζουμε σωστότερο θα τα διαθέσουμε.
για μένα το μόνο που πρέπει να έχουμε είναι σωστότερη καταναλωτική συνείδηση και όλοι οι σκάρτοι δεν θα μπορέσουν να κρατηθούν πουθενά.

+ 1.000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strombriger
Member
Member
strombriger

Ηλικία : 58
Τόπος : Αχαρναι
Registration date : 07/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18 2008, 23:38

therio με'για να το φορας και να το χαιρεσε !!!
Τωρα αφου πετυχες και καλη τιμη ... ακομα καλυτερα ...!!!
Παντως εγω με ενα πολυ πιο φτηνο κρανος που εχω ... ζηλευω! Neutral
Φιλικα και με διαθεση ... αστιευωμαι ! xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrakos35
Member
Member
spyrakos35

Ηλικία : 52
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 19 2008, 00:04

just do it......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2008, 12:38

Γιώργος Σαββίδης έγραψε:
φίλε Παναγιώτη
Αν θυμάμαι καλά εργάζεσαι σε μια ελληνική τράπεζα ….!
Εσύ ειδικά γνωρίζεις ότι η Ανδόρα είναι ένα μικρό κρατίδιο ( ένας ορεινός εμπορικός δρόμος μόνο ) που εμπορεύεται από καρφίτσες μέχρι πολυβόλα …..χωρίς φόρους και δασμούς ……και πολλές φορές εμπορεύονται προϊόντα δεύτερης διαλογής , επιστροφές κλπ και κανείς δεν τους υποχρεώνει να πωλούν τα εμπορεύματα τους κάτω από κάποιες προδιαγραφές , όπως γίνεται σε άλλες χώρες της Ε.Ε

Όσο για της δεύτερης διαλογής , επιστροφές κ.α το γνωρίζεις πολύ καλά εσύ αφού στην Κρήτη εμφανιζόντουσαν για πολλά χρόνια παρόμοια κράνη από γνωστή εταιρεία μέσο γνωστού σου ( του βέλγου ) και ακόμη δεν ξέρουμε τι ήταν αυτά τα κράνη εγώ το μόνο που έμαθα είναι ότι ο ιδιοκτήτης της εταιρείας κύριος lakroua τα έστελνε στο γνωστό σου με πολύ ειδικές τιμές με μια παράκαμψη από τον Έλληνα διανομεα και το ελληνικό κράτος ……..

Σου θυμίζω επίσης ότι η Ανδόρα για να μην χαθεί από τον χάρτη την στήριζαν για πολλά χρόνια η Ισπανία με την Γαλλία ….. σήμερα αφού είδαν ότι ναι μεν τους έσωσαν τους έκαναν και μάγκες …..αλλά είχαν επιπτώσεις Και οι δυο χώρες στην δική τους αγορά ……………..σήμερα καμία από της δυο δεν στηρίζει αυτό το μικρό Κρατίδιο ………

Η γνώμη μου είναι να βλέπουμε τους άλλους τι έπαθαν …….και να προσέχουμε μην την πατήσουμε και εμείς …..

Οι καιροί είναι δύσκολοι για όλους …! βλέπε τους Γερμανούς που τα τελευταία χρόνια κάποιοι τρέχουν για δουλειά στην Σουηδία , Η Αμερική σήμερα με τα Οικονομικά της & τα προβλήματα ανεργίας ……. Και στις δυο αυτές χώρες κάποτε πήγαινε ο Έλληνας για δουλειά …………αν δεν προσέξουμε εγώ θα ψάχνω σε ποιον θα πουλήσω κράνος και εσύ σε ποιον θα δώσεις δάνειο …..και άντε να τα εισπράξεις

Για αυτό τον λόγω έγραψα στο αρχικό μου ποστ ας μείνει ως ανάμνηση η εποχή που Έλληνας ξενιτευόταν σε άλλες χώρες για να πλένει πιάτα ………
Αυτά ας μείνουν μόνο σαν ανάμνηση στις Ασπρόμαυρες ελληνικές ταινίες……

Φίλε Παναγιώτη ο γραπτός μου λόγος ήταν λίγο ……… με γνωρίζεις όμως αρκετά καλά και πιστεύω ότι κατάλαβες για τι έγραψα όσα έγραψα
Να δώσεις χαιρετίσματα στα φιλαράκια ……..

Μια χαρα θυμασε, δουλευω σε μια Συνεταιριστικη Τρ.
Οσο για το κρανος, ξερεις καλα οτι λογο των εισαγωγων που καναμε παλιοτερα
εχω δει κρανη διαλογης και επιστροφες που δεν νομιζω να τα εχουν δει πολλοι αλλοι
Φυσικα και πηγα υποψιασμενος εκει αλλα το εψαξα αρκετα το κρανος και δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο (Αν μου πουλησαν μετα απο τοσο ψαξιμο κρανος διαλογης,τι να πω, μπραβο τους)
Οσο για το αν ειναι σωστο , λογο της κακης περιοδου που περναμε, την οποια οι πολλοι μικρομεσαιοι και κατω θα την καταλαβουμε αρκετα αργοτερα. να ψωνιζουμε απο παραεισαγωγης και νετ γενικοτερα(και φθηνοτερα) Δεν θα το αναλυσω γιατι δεν ειμαι ειδικος, Εγω εχω ψωνισει και απο το νετ και εχω γλυτωσει καποια Ε αλλα εχω πληρωσει και εις γνωση μου κατι παραπανω σε ντοπιους απλα γιατι με πιανουν κρισεις τοπικισμου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος Σαββίδης

Γιώργος Σαββίδης

Registration date : 21/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2008, 19:43

Παράθεση :
paitos έγραψε:
Μια χαρα θυμασε, δουλευω σε μια Συνεταιριστικη Τρ.
Οσο για το κρανος, ξερεις καλα οτι λογο των εισαγωγων που καναμε παλιοτερα
εχω δει κρανη διαλογης και επιστροφες που δεν νομιζω να τα εχουν δει πολλοι αλλοι
Φυσικα και πηγα υποψιασμενος εκει αλλα το εψαξα αρκετα το κρανος και δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο (Αν μου πουλησαν μετα απο τοσο ψαξιμο κρανος διαλογης,τι να πω, μπραβο τους)
Οσο για το αν ειναι σωστο , λογο της κακης περιοδου που περναμε, την οποια οι πολλοι μικρομεσαιοι και κατω θα την καταλαβουμε αρκετα αργοτερα. να ψωνιζουμε απο παραεισαγωγης και νετ γενικοτερα(και φθηνοτερα) Δεν θα το αναλυσω γιατι δεν ειμαι ειδικος, Εγω εχω ψωνισει και απο το νετ και εχω γλυτωσει καποια Ε αλλα εχω πληρωσει και εις γνωση μου κατι παραπανω σε ντοπιους απλα γιατι με πιανουν κρισεις τοπικισμου.

Φίλε Παναγιώτη όπως έγραψα στο αρχικό ποστ που βεβαιώνει τις γνώσεις σου πάνω στο θέμα ……….

Ξαναλέω ξέρεις πολλά …….! Ξέρω πολλά ……….. η διαφορά μας είναι ότι γράφεις λίγα ………?
Να φανταστώ ότι δεν έχεις χρόνο ……… τουλάχιστον πες μου είναι καλή ……..? την τσικουδιά εννοώ για να μην νομίσουν κάποιοι κάτι πονηρό …… Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 08:51

Mε εκπλησεις(1) φιλε Γιωργο
Ειμαι στη δουλεια και σταματησα να γραφω με την ελπιδα οτι θα εκανα edit, αλλα δεν εκατσε
Εκπληξη (2)
Ποιος σου ειπε οτι ειμουνα σε καζανι 2 μερες τωρα και δεν εχω κοιμηθει?

Πολυ καλη η τσικουδια
Οποιος θελει, καλοδεχουμενος να δοκιμασει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 13:31

Μόλις ήμουνα έτοιμος για το κράνος τσακ βγαίνει το νέο
XR 1000

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 451272

http://media7.big7.net/shoei-europe/xr1100/

Υ.Σ.Μαλλον απο Σεπτεμβιο 2009!!!!!
Y.Σ.1.Πληρες αφαιρουμενη επενδυση!!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioarma στις Παρ Ιουλ 03 2009, 14:10, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 13:51

Καλό φαίνεται είναι η αλήθεια..
Ας μας πούν και τα παιδιά που έχουν το τωρινό XR-1000 όμως
Αυτά που βελτιώσαν στο 1100 είναι όντως αξιόλογα ??
Από τιμή το κόβω στα ίδια αυτό ή κανά 50αρι πιο πάνω σε όλα τα σχέδια

_________________
SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ   SHOEI !!!  ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 03 2009, 14:41

πολυ καλο μου φαίνεται και έφαγα φρίκη με την ζελατίνα
ΑΥΤΟ το έλασμα που έχει ίσως να παρουσιάζει πρόβλημα με την χρήση
θα δούμε κάτσε να κυκλοφορήσει καλά να δουμε και την τιμή που εγω το κόβω στην ΕΛΛΑΔΑ γύρο στο 550 μιας και είμαστε ποιώ πονηροί της υπόθεσης και έξω τα ίδια με τα xr1000 αντε κανένα 30αρι παραπάνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
 

SHOEI !!! ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟ ΚΡΑΝΟΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: