Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 11:22

Μετα απο πολυ καιρο με φωναξε η αστυνομια να δωσω καταθεση .......

Το αποτελεσμα :

1) ειμαι κατηγορουμενος !!! φταιω δεν φταιω λογο επαγγελματια οδηγου θα παω
δικαστηριο (λοιπον κανονιστε ποιος θα μου φερνει ατμοποιητες κ υγρα για ατμισμα Laughing )

2) το μαλακισμενο ο ναυτης αλλαξε την καταθεση του κ λεει οτι δεν περασε με
κοκκινο ουτε καν με πορτοκαλι

ΥΓ : οταν ειχα παει κ ειχα δωσει καταθεση στο ΓΕΝ με ενημερωνει ο Αξκος το τι ειχε πει ο ναυτης
εκει στην καταθεση του : οτι ειδε το πορτοκαλι πατησε φρενο αλλα λογο της ολοισθηρωτητας του
δρομου λογο βροχης δεν σταματησε το τζιπ. Ενω τωρα σε ερωτηση της αστυνομιας αμα εχει περασει
με κοκκινο λεει οχι κ ουτε μιλαει για πορτοκαλι ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ οτι του εκλεισε ενα βανακι το δρομο -
διασταυρωση ..........
( 8 μετρα μινι λεωφορειο το ειδε βανακι ο ανθρωπος ???? ) XYLO
κ ρωταω τον αστυνομικο μα ο ανθρωπος στο ΓΕΝ ειπε αυτο ,απαντηση αστυνομικου : Αλλο το ΓΕΝ αλλο
η αστυνομια .............
Τωρα πρεπει να μιλησω με δικηγορο για να φτιαξω ενα απολογητικο υπομνημα για να παω να το δωσω.....
ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ !!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 11:55

Προφανώς "συμβουλέψανε" το ναύτη να πεί ψέμματα, για να προλάβει να απολυθεί. Απο εκεί και πέρα, άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας! Επρεπε να ζητήσεις μια γραπτή κατάθεση του ναύτη για να μή μπορεί να την αλλάξει. Τώρα μέχρι να γίνει δικαστήριο, αυτός θα έχει απολυθεί... Ειναι μπλεγμένη η δουλειά, βάλε σίγουρα δικηγόρο και βρές μάρτυρες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 12:03

ermis έγραψε:
... βάλε σίγουρα δικηγόρο και βρές μάρτυρες!
Συμφωνώ απολύτως.
Αντε και καλό κουράγιο.

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 2aΤρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Animationmoto2222Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 12:38

[quote="ermis"]Προφανώς "συμβουλέψανε" το ναύτη να πεί ψέμματα, για να προλάβει να απολυθεί. Απο εκεί και πέρα, άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας! Επρεπε να ζητήσεις μια γραπτή κατάθεση του ναύτη για να μή μπορεί να την αλλάξει. Τώρα μέχρι να γίνει δικαστήριο, αυτός θα έχει απολυθεί... Ειναι μπλεγμένη η δουλειά, βάλε σίγουρα δικηγόρο και βρές μάρτυρες![/quot

Σιγουρα τον συμβουλεψανε αυτο ειναι προφανες κ σιγουρα δικηγορος !!!
Τωρα που λες για γραπτη καταθεση στο ΓΕΝ δεν ζητησα γιατι ακουγα το τι διαβαζε ο Αξκος κ συμφωνησα
οτι μια χαρα τα λεει ...οκ...
Ερχεται η ωρα της αστυνομιας ακουτε να τρελαθητε !!!!
Μου τα διαβαζει ο Αξκος της αστυνομιας ...μου ερχεται το εγκεφαλικο!!!
Του λεω δωσμου να το διαβασω με τα ματια μου...μου λεει οχι απαγορευεται !!!
Του λεω ποια ειναι τα δικαιωματα μου??? Θα κανεις αιτηση για αντιγραφο του φακελου κ θα τα παρεις κ εσυ
(ολο τον φακελο) κ του λεω ωραια γιατι πρεπει να ενημερωσω κ τον εργοδοτη μου για το τι εχει γινει, γιατι
αλλαξανε τα πραγματα κ πρεπει να εχουν γνωση κ αυτοι.κ γιατι δεν μου το δινεις να το διαβασω αφου θα κανω
αιτηση??? αφου θα τα παρω καποια στιγμη στα χερια μου.....εεεε το τυπικο μερος καταλαβαινεται !!!!
Γι'αυτο ειμαστε πρωταθλητες στην γραφειοκρατια !!!!!

ΥΓ θα τελειωσει κ η ΕΔΕ κ του ΓΕΝ κ της αστυνομιας γρηγορα πριν απολυθει για να φει την καμπανα του πριν απολυθει
αμα ειναι !!!! Αφου στο ΓΕΝ λεει οτι το περασε με πορτοκαλι αφου ειχε πατησει φρενο κ δεν σταματησε το τζιπ λογο
βρεγμενου οδοστρωματος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 12:52

[quote="Guskafetzo"]
ermis έγραψε:
Προφανώς "συμβουλέψανε" το ναύτη να πεί ψέμματα, για να προλάβει να απολυθεί. Απο εκεί και πέρα, άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας! Επρεπε να ζητήσεις μια γραπτή κατάθεση του ναύτη για να μή μπορεί να την αλλάξει. Τώρα μέχρι να γίνει δικαστήριο, αυτός θα έχει απολυθεί... Ειναι μπλεγμένη η δουλειά, βάλε σίγουρα δικηγόρο και βρές μάρτυρες![/quot

Σιγουρα τον συμβουλεψανε αυτο ειναι προφανες κ σιγουρα δικηγορος !!!
Τωρα που λες για γραπτη καταθεση στο ΓΕΝ δεν ζητησα γιατι ακουγα το τι διαβαζε ο Αξκος κ συμφωνησα
οτι μια χαρα τα λεει ...οκ...
Ερχεται η ωρα της αστυνομιας ακουτε να τρελαθητε !!!!
Μου τα διαβαζει ο Αξκος της αστυνομιας ...μου ερχεται το εγκεφαλικο!!!
Του λεω δωσμου να το διαβασω με τα ματια μου...μου λεει οχι απαγορευεται !!!
Του λεω ποια ειναι τα δικαιωματα μου??? Θα κανεις αιτηση για αντιγραφο του φακελου κ θα τα παρεις κ εσυ
(ολο τον φακελο) κ του λεω ωραια γιατι πρεπει να ενημερωσω κ τον εργοδοτη μου για το τι εχει γινει, γιατι
αλλαξανε τα πραγματα κ πρεπει να εχουν γνωση κ αυτοι.κ γιατι δεν μου το δινεις να το διαβασω αφου θα κανω
αιτηση??? αφου θα τα παρω καποια στιγμη στα χερια μου.....εεεε το τυπικο μερος καταλαβαινεται !!!!
Γι'αυτο ειμαστε πρωταθλητες στην γραφειοκρατια !!!!!

ΥΓ θα τελειωσει κ η ΕΔΕ κ του ΓΕΝ κ της αστυνομιας γρηγορα πριν απολυθει για να φει την καμπανα του πριν απολυθει
αμα ειναι !!!! Αφου στο ΓΕΝ λεει οτι το περασε με πορτοκαλι αφου ειχε πατησει φρενο κ δεν σταματησε το τζιπ λογο
βρεγμενου οδοστρωματος

Ολα αυτα τα καθημερινά προβλήματα, που απασχολούν πραγματογνώμονες, ασφαλιστικές εταιρίες, δικηγόρους, δικαστήρια, αστυνομίες, λιμενικους, ναυτονομίες , και γενικώς ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ανθρωπους, λύνονται αύριο το πρωί!
Ασφάλιση ΟΛΩΝ των οχημάτων κρατικών ή μη. που έχουν πινακίδες κυκλοφορίας. (ήδη! επιτέλους ετοιμάζουν την διαστάυρωση με γοργούς ρυθμούς)
Κατάργηση των ποινικών ευθυνών για ατύχημα με τροχοφόρο όχημα.
Μεικτή ασφάλιση σε ΟΛΑ τα οχήματα με το ανάλογο ασφάλιστρο, έστω και μέχρι ένα ποσό αποζημίωσης. Οπως λειτουργεί και ο φιλικός διακανονισμός. Αν οι απαιτήσεις , για έναν τραυματισμό είναι πολλές χιλιάδες ευρώ, ας πάει στο δικαστήριο. Δεν γίνεται όμως , καθημερινά, όλος αυτός ο μηχανισμός να ασχολείται να αποδείξει το ποιος φταίει, για ζημιές της τάξης των 500-1000-1500ευρώ.
Δεν πρόκειται να ξανατσακωθεί ποτέ κανείς!
Τράκαρες? ανταλλάσεις τα στοιχεία σου, και φεύγεις πηγαίνοντας να φτιάξεις το όχημα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 13:31

φίλε μου, πραγματικά σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα.
επίσης, δεν θέλω να φανώ μακάβριος, αλλά υπάρχει πρόσφατο παράδειγμα
ότι η αξία της ζωής είναι ανυπέρβλητη, και όλα τα υπόλοιπα είναι απλοί σκόπελοι
της καθημερινότητας...
Τέλος, άποψή μου είναι ότι όταν μπαίνεις στο χορό πρέπει να χορέψεις...
Αποφάσισε να το τραβήξεις με δικηγόρο, όσο δεν πάει άλλο...
ζήτα και μία νομική συμβουλή από κανά 2 άλλους δικηγόρους, απλά και μόνο
γιατί 3 μυαλά είναι καλύτερα από ένα... δεν λέω να αλλάξεις δικηγόρο, απλά
άκου και τη γνώμη και την εμπειρία κανά 2 ακόμα... δεν νομίζω να σε επιβαρύνουν
οικονομικά απλά με μία γνώμη...
άκου τα πάντα γύρω σου, ιδέες, λύσεις και τα σχετικά και προχώρα ακάθεκτος...
το δίκιο είναι με το μέρος σου... θα δικαιωθείς υλικά πιστεύω, αλλά πρέπει να παλέψεις
και για την ηθική αποζημίωση...

Καλή δύναμη.... Θυμήσου... ο επιμένων νικά....

έντιτ: όσοι δεν φοράνε παντελόνια, θέλουν την ανάλογη τιμωρία.... (κωλοδάχτυλο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 14:42

Σ'ευχαριστω κ εσενα Αντρεα αλλα κ εσενα Σταμελο για τις συμβουλες σας !!!!
Η

Το θεμα ειναι οτι η δουλεια μου δεν ξερω πως θα κινηθει (λογικα θα ζητησει την αποζημιωση για
τις υλικες ζημιες του λεωφορειου που πηγαν κοντα στα 13.000 ευρω) αλλα για την ταλαιπωρια
μου κ τα χαμενα λεφτα 2 μηνων γυρω στα 200-250 ευρω που δεν ειχα λεωφορειο αυτα δεν τα
βλεπω να τα περνω ποτε γιατι ........αστο μην το σκαλιζω κ να εχω κ δουλεια!!!

Συμφωνω απολυτα μ΄αυτο που ειπες ότι η αξία της ζωής είναι ανυπέρβλητη, και όλα τα υπόλοιπα είναι απλοί σκόπελοι
της καθημερινότητας...
Σταμελο μου ΑΠΟΛΥΤΑ !!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 15:28

Guskafetzo έγραψε:
... αλλα για την ταλαιπωρια
μου κ τα χαμενα λεφτα 2 μηνων γυρω στα 200-250 ευρω που δεν ειχα λεωφορειο αυτα δεν τα
βλεπω να τα περνω ποτε γιατι ........αστο μην το σκαλιζω κ να εχω κ δουλεια!!!
φίλε μου, αυτά δεν πρέπει να ζητηθούν από την εταιρία σου... πρέπει να ζητηθούν από τον αντίδικο....

Guskafetzo έγραψε:

Συμφωνω απολυτα μ΄αυτο που ειπες ότι η αξία της ζωής είναι ανυπέρβλητη, και όλα τα υπόλοιπα είναι απλοί σκόπελοι
της καθημερινότητας...
Σταμελο μου ΑΠΟΛΥΤΑ !!!!!!
καταλαβαινόμαστε..... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 16:01

Κώστα εκτός από τις καταθέσεις οι οποίες άλλαξαν από την άλλη μεριά θα παίξουν ρόλο και οι μάρτυρες.
Να υποθέσω ότι ο ναύτης οδηγός είχε και συνοδηγό (βαθμοφόρο?)
Αυτός τι κατάθεση έδωσε?
Εσύ είχες συνοδό στο λεωφορείο που να μπορεί να δώσει κατάθεση?
Από εδώ και πέρα ανοίγεις ιστορία με δικηγόρους και δικαστές (αν δεν τους έχεις γνωρίσει μέχρι τώρα)
Μην μασάς τίποτα και να ξέρεις ένα πράγμα.
Όταν θα έρθει η ώρα του ακροατηρίου να ξέρεις πως ο μάρτυρας είναι ιερός και είναι υπεράνω του κάθε δικηγόρου.
Αυτό το λέω γιατί πιθανόν να εκνευριστείς εσύ ή ο μάρτυρας από τα λεγόμενα του κάθε δικηγόρου.
Ευτυχώς που δεν υπήρξε θύμα γιατί τότε θα έβλεπες και θα άκουγες το θέατρο του παραλόγου.
Επαναλαμβάνω μην μασάς τίποτα.
Υπομονή.

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 2aΤρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Animationmoto2222Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 18:25

AYTOS έγραψε:
Κώστα εκτός από τις καταθέσεις οι οποίες άλλαξαν από την άλλη μεριά θα παίξουν ρόλο και οι μάρτυρες.
Να υποθέσω ότι ο ναύτης οδηγός είχε και συνοδηγό (βαθμοφόρο?)
Αυτός τι κατάθεση έδωσε?
Εσύ είχες συνοδό στο λεωφορείο που να μπορεί να δώσει κατάθεση?
Από εδώ και πέρα ανοίγεις ιστορία με δικηγόρους και δικαστές (αν δεν τους έχεις γνωρίσει μέχρι τώρα)
Μην μασάς τίποτα και να ξέρεις ένα πράγμα.
Όταν θα έρθει η ώρα του ακροατηρίου να ξέρεις πως ο μάρτυρας είναι ιερός και είναι υπεράνω του κάθε δικηγόρου.
Αυτό το λέω γιατί πιθανόν να εκνευριστείς εσύ ή ο μάρτυρας από τα λεγόμενα του κάθε δικηγόρου.
Ευτυχώς που δεν υπήρξε θύμα γιατί τότε θα έβλεπες και θα άκουγες το θέατρο του παραλόγου.
Επαναλαμβάνω μην μασάς τίποτα.
Υπομονή.

Εδω σε θελω καβουρα να περπατας στα καρβουνα!!!!

Ωρα ατυχηματος 06:30 το πρωι 06:35 περνω την συνοδο κ αυτος πηγαινε να παρει εναν κλαδαρχη αν το
λεω σωστα. Σταματησε μια μηχανη οταν εγινε η συγκρουση ειχε ερθει κ η αστυνομια παραλληλα παρα
πολυ γρηγορα μεσα σε 5 λεπτα να φανταστεις κ οταν πηγα να παρω τα χαρτια μου απο το λεωφορειο
η μηχανη την ειχε κανει κ ουτε εγω αλλα ουτε ο αλλος εχουμε μαρτυρες.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 12 2012, 18:33

stam έγραψε:
Guskafetzo έγραψε:
... αλλα για την ταλαιπωρια
μου κ τα χαμενα λεφτα 2 μηνων γυρω στα 200-250 ευρω που δεν ειχα λεωφορειο αυτα δεν τα
βλεπω να τα περνω ποτε γιατι ........αστο μην το σκαλιζω κ να εχω κ δουλεια!!!
φίλε μου, αυτά δεν πρέπει να ζητηθούν από την εταιρία σου... πρέπει να ζητηθούν από τον αντίδικο....
Ουτε απο τον αντιδικο το βλεπω........εχω ριξει τσακωμο με την Δντρια μου οταν της ειπα οτι
ο αλλος ζητησε την ηθικη του αποζημιωση απο την ασφαλεια του δημοσιου, εγω τι πρεπει να
ζητησω τοτε ??????
Απαντηση : πας εναντια στην εταιρεια ?????? κ εκει αρχισανε τα οργανα!!!!! (τσακωμος)

Επειδη ειμαστε φιλανθρωπικο σωματειο κ Ν.Π.Δ.Δ κ Ν.Π.Ι.Δ.

Καλα ξεμπερδεματα να εχω !!!! Smile
κ μην ξεχνιωμαστε υγρα κ ατμοποιητες για το ηλ. τσιγαρο !! Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
crisx



Registration date : 25/03/2012

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03 2012, 02:07

Τα κρατικά-δημόσια οχήματα δεν είναι ασφαλισμένα. Ελλάς το μεγαλείο σου... Χωρίς να είμαι απαισιόδοξος αλλά το βλέπω δύσκολο να πληρώσουν την ζημιά για το λεωφορείο. Κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις μύνηση στον οδηγό (για να πληρώσει αυτός που και αυτό το βλέπω δύσκολο) και να ψάξεις για τυχόν μάρτυρες και ίσως κάποια κάμερα ασφαλείας. Επίσης να πάρεις την κατάθεση του οδηγού που λέει για πορτοκαλί κλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03 2012, 16:30

crisx έγραψε:
Τα κρατικά-δημόσια οχήματα δεν είναι ασφαλισμένα. Ελλάς το μεγαλείο σου... Χωρίς να είμαι απαισιόδοξος αλλά το βλέπω δύσκολο να πληρώσουν την ζημιά για το λεωφορείο. Κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις μύνηση στον οδηγό (για να πληρώσει αυτός που και αυτό το βλέπω δύσκολο) και να ψάξεις για τυχόν μάρτυρες και ίσως κάποια κάμερα ασφαλείας. Επίσης να πάρεις την κατάθεση του οδηγού που λέει για πορτοκαλί κλπ

Φίλε μου δυστυχώς δε στέκει τίποτα με αυτά που λές , μα πραγματικά τίποτα όμως. όλα τα οχήματα του δημοσίου είναι ασφαλισμένα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ της αστυνομίας π.χ. είναι από την εκάστοτε Νομαρχία του στρατού αν δεν κάνω λάθος υπάγονται στο υπουργείο τους. Ο ενεργών την ΕΔΕ αξιωματικός καλεί για κατάθεση τους εμπλεκόμενους οδηγούς, η υπηρεσία του στρατού που είναι υπεύθυνη κάνει πραγματογνωμοσύνη και κοστολογεί τις ζημιές και των δύο οχημάτων και αν προκύψει υπαιτιότητα του υπηρεσιακού οχήματος αποζημιώνεται ο άλλος.. Τώρα να πληρώσει κάποιος ζημιές από τη τσέπη του και να στραφείς εναντίον του σε ασφαλισμένο όχημα είναι πρωτάκουστο, αν δε, το έχεις κάνει και έβγαλες άκρη τι να πώ τότε ναι Ελλάς το μεγαλείο σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12 2012, 01:38

warrior6 έγραψε:
crisx έγραψε:
Τα κρατικά-δημόσια οχήματα δεν είναι ασφαλισμένα. Ελλάς το μεγαλείο σου... Χωρίς να είμαι απαισιόδοξος αλλά το βλέπω δύσκολο να πληρώσουν την ζημιά για το λεωφορείο. Κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις μύνηση στον οδηγό (για να πληρώσει αυτός που και αυτό το βλέπω δύσκολο) και να ψάξεις για τυχόν μάρτυρες και ίσως κάποια κάμερα ασφαλείας. Επίσης να πάρεις την κατάθεση του οδηγού που λέει για πορτοκαλί κλπ

Φίλε μου δυστυχώς δε στέκει τίποτα με αυτά που λές , μα πραγματικά τίποτα όμως. όλα τα οχήματα του δημοσίου είναι ασφαλισμένα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ της αστυνομίας π.χ. είναι από την εκάστοτε Νομαρχία του στρατού αν δεν κάνω λάθος υπάγονται στο υπουργείο τους. Ο ενεργών την ΕΔΕ αξιωματικός καλεί για κατάθεση τους εμπλεκόμενους οδηγούς, η υπηρεσία του στρατού που είναι υπεύθυνη κάνει πραγματογνωμοσύνη και κοστολογεί τις ζημιές και των δύο οχημάτων και αν προκύψει υπαιτιότητα του υπηρεσιακού οχήματος αποζημιώνεται ο άλλος.. Τώρα να πληρώσει κάποιος ζημιές από τη τσέπη του και να στραφείς εναντίον του σε ασφαλισμένο όχημα είναι πρωτάκουστο, αν δε, το έχεις κάνει και έβγαλες άκρη τι να πώ τότε ναι Ελλάς το μεγαλείο σου

πάντως μόλις προχθές, είπανε για 750.000 κρατικά οχήματα ανασφάλιστα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12 2012, 09:18

warrior6 έγραψε:
crisx έγραψε:
Τα κρατικά-δημόσια οχήματα δεν είναι ασφαλισμένα. Ελλάς το μεγαλείο σου... Χωρίς να είμαι απαισιόδοξος αλλά το βλέπω δύσκολο να πληρώσουν την ζημιά για το λεωφορείο. Κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις μύνηση στον οδηγό (για να πληρώσει αυτός που και αυτό το βλέπω δύσκολο) και να ψάξεις για τυχόν μάρτυρες και ίσως κάποια κάμερα ασφαλείας. Επίσης να πάρεις την κατάθεση του οδηγού που λέει για πορτοκαλί κλπ

Φίλε μου δυστυχώς δε στέκει τίποτα με αυτά που λές , μα πραγματικά τίποτα όμως. όλα τα οχήματα του δημοσίου είναι ασφαλισμένα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ της αστυνομίας π.χ. είναι από την εκάστοτε Νομαρχία του στρατού αν δεν κάνω λάθος υπάγονται στο υπουργείο τους. Ο ενεργών την ΕΔΕ αξιωματικός καλεί για κατάθεση τους εμπλεκόμενους οδηγούς, η υπηρεσία του στρατού που είναι υπεύθυνη κάνει πραγματογνωμοσύνη και κοστολογεί τις ζημιές και των δύο οχημάτων και αν προκύψει υπαιτιότητα του υπηρεσιακού οχήματος αποζημιώνεται ο άλλος.. Τώρα να πληρώσει κάποιος ζημιές από τη τσέπη του και να στραφείς εναντίον του σε ασφαλισμένο όχημα είναι πρωτάκουστο, αν δε, το έχεις κάνει και έβγαλες άκρη τι να πώ τότε ναι Ελλάς το μεγαλείο σου

Και όμως στέκει. Ανασφάλιστα είναι. ή για την ακρίβεια... είναι αυτασφαλισμένα στο Δημόσιο. Το ίδιο το Δημόσιο εγγυάτε για τις ζημιές που θα προξενήσουν.
Τώρα γίνονται κινήσεις και συζητάνε ότι πρέπει να ασφαλιστούν σε ασφαλιστικές εταιρίες. (κάτι που έπρεπε να είχε γίνει εδώ και 30 χρόνια!)
Το να στραφείς εναντίον του οδηγού, όχι απλά δεν είναι πρωτάκουστο, αλλά είναι ο κανόνας, που εξάλλου έτσι προβλέπεται και απο τον ΑΚ. Σε κάθε αγωγή , για τροχαίο ατύχημα, πρώτος εναγόμενος είναι ο οδηγός , και μετά η ασφαλιστική εταιρία και ο ιδιοκτήτης του οχήματος.
Τώρα αν ο οδηγος, έχει κάνει συμβόλαιο με την οποιοδήποτε ασφαλιστική εταιρία ή τον οποιοδήποτε, ότι αυτός θα σκοτώνει και η ασφαλιστική θα πληρώνει, είναι άλλο θέμα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, δεν υπάρχει ασφαλιστική εταιρία, αλλά το ίδιο το Δημόσιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12 2012, 20:03

+650

Στην δικια μου περίπτωση ήταν ασφαλισμένους στο δημόσιο !!
masturbate

Τώρα θα περιμένουμε το δικαστήριο ποτε θα γίνει !!!

ΦΕΤΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guskafetzo
Member
Member
Guskafetzo

Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.....ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!
Registration date : 27/03/2010

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 15 2013, 22:02

Γυρναω απο την δουλεια πριν λιγο κ μου λενε οι γονεις μου..... πες αλευρι ?!

Αλευρι λεω εγω ......η αστυνομια σε γυρευει ......... παθαινω το πρωτο σοκ!!!
Ωχ λεω εφαγα καμια κλιση (αττικη οδος...ειδα κατι να αστραφτει αλλα....)

Παω στην αστυνομια ρωταω ψιλοχεσμενος με ζητησατε ??? ναι βεβαιως !!!
κ μου δινουν ενα χαρτι δικαστηριου !!!!!! Ωχ !!!! Τι εκανα σκεφτομαι !!!???
διαβαζω....... κ μετα απο σχεδον 1 χρονο κ κατι μετα το ατυχημα που ειχα οριστηκε
δικαστηριο στις 23 Ιανουαριου 2014 στο Ειρηνοδικειο Αθηνων κ ωρα 09:00.

Αντε καλα ξεμπερδεματα να εχω........


TO BE CONTINUE... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 15 2013, 22:18

άντε ρε φίλε! με το καλό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 15 2013, 22:37

να και κατι καλό που άκουσα σημερα.
Αντε με το καλό όλα να πανε καλά.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 33ncnm10Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 33e6ee10Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 63u2ip10Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Amzm8k10Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ   Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 15 2013, 22:39

καλά ξεμπερδέματα φίλε μου!!! Με το καλό!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τρακαρισμα με υπηρεσιακό του ΓΕΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: