Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Απρ 21 2009, 17:45

σαλιγκαρι έγραψε:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Dsc00426
Πολυ καλη Γκαρυ! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pan tro



Registration date : 20/03/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: kaliospera   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Απρ 21 2009, 21:41

Snakeye έγραψε:
Εγώ σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτή, με την MRA δεν είμαι ευχαριστημένος.
pos legetai ayti?

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 VS_N20212_DL650_600
ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 VStream_Diagram
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Απρ 21 2009, 21:43

[quote="Lordjohn"]
σαλιγκαρι έγραψε:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Dsc00426

πολυ ομορφη...απο που στην καλλιθεα; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Απρ 21 2009, 23:42

[quote="plumberfx"]
Lordjohn έγραψε:
σαλιγκαρι έγραψε:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Dsc00426

πολυ ομορφη...απο που στην καλλιθεα; Very Happy
http://www.mpf-windshields.com/SUZUKI.html υδρας 3 καλλιθεα επισυναπτω και το link για χαλβαδιασμα............χε χε!!!

ο τυπος εχει βαλει φωτο με το μοτορι μου ρε!!!!!!!!!!!!!(το μαυρο κουκλι με το αυτοκολητο της λεσχης)
να του ζητησω ποσοστα λετε?????????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Απρ 24 2009, 22:42

Η καινούργια μου ζελατίνα απο αμερική :

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Iuiiio10ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Iuiiio11ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Iuiiio12

Με διαστάσεις H:58.4cm W:48.3cm καλύπτει όλους τους απαιτητικούς αναβάτες πάνω από 1.90, εγώ με 1.88 την έχω στην κάτω θέση.

Είναι η απόλυτη επιλογή για ταξίδι βέβαια σε πολλούς δεν αρέσει λόγο μεγέθους αφού δείχνει σαν παρμπριζ αυτοκινήτου αλλά δίνει την καλύτερη προστασία από αέρα και μειώνει τον θόρυβο.

Να προστέσω μόνο ότι το πάχος της είναι 6 mm Lexan polycarbonate with FMR hardcoating το οποίο είναι δέκα φορές πιο ανθεκτικό σε σχέση με τις απλές ακρυλικές ζελατίνες σε κρούση και γρατζουνιές.

Για περισότερες πληροφορίες http://www.nationalcycle.com/catalogue/VStream.shtml

Παράθεση :

Riders of the Suzuki® DL1000 and DL650 V-Strom® are sure to love the advantages offered by National Cycle's new N20212 VStream® windshield. Designed specifically for the V-Strom, the N20212 VStream windshield dramatically reduces the wind noise and buffeting experienced with the stock windshield on both models, enabling longer rides in much greater comfort for riders of virtually any height. The unique 'V' shape of the VStream windshield, coupled with its 8 in. greater height and 6 in. greater width, pushes the airflow out and away from the sides of the rider's head, greatly enhancing comfort.

Thick FMR hardcoated Lexan® polycarbonate gives this VStream excellent optical clarity and strength. It has 10X more abrasion resistance than acrylic materials, and 23X better crack and impact resistance. This is a tough, long lasting windshield material that you'll appreciate for many years. DOT/ABE/TUV Approved.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos 1000
gold member
gold member
gatos 1000

Ηλικία : 40
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 23/12/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 21:21

ebala kai ego simera tin xl tou mpf kai einai teleia.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonelias



Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 10/05/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Μάης 10 2009, 17:58

Υπαρχει ζελατινα φημε τις Suzuki?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Μάης 10 2009, 20:13

Υπάρχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Μάης 10 2009, 20:23

Φίλοι snakeye και σαλιγκάρι έχετε δοκιμάσει τις ζελατίνες σας σε υψηλές ταχύτητες (πχ 160 χαω);Ρωτάω γιατί με τόσο μεγάλη μετωπική επιφάνεια πιστεύω οτι το μηχανάκι θα είναι ασταθές στα πολλά χμ και επίσης θα αυξάνει η κατανάλωση δραματικά. Βέναια στα λίγα χμ (μέχρι 140 πχ) θα πρέπει να ανεβάζει το επίπεδο άνεσης πολύ ψηλά

Να επισημάνω οτι αυτά που λέω παραπάνω είναι προσωπικές εκτιμήσεις και υποθέσεις.

Επίσης να πώ οτι η mra (extented η απλή) υπόσχεται πολύ βελτιωμένη αεροδυναμική από μαμά κυρίως λόγω του κοψίματος σε σχήμα ημικύκλιο που έχει χαμηλά αλλά και λόγω της κλίσης και του σχήματός της σύμφωνα με διεθνή φόρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Μάης 10 2009, 20:28

GIANNHS1967 έγραψε:
Φίλοι snakeye και σαλιγκάρι έχετε δοκιμάσει τις ζελατίνες σας σε υψηλές ταχύτητες (πχ 160 χαω);Ρωτάω γιατί με τόσο μεγάλη μετωπική επιφάνεια πιστεύω οτι το μηχανάκι θα είναι ασταθές στα πολλά χμ και επίσης θα αυξάνει η κατανάλωση δραματικά. Βέναια στα λίγα χμ (μέχρι 140 πχ) θα πρέπει να ανεβάζει το επίπεδο άνεσης πολύ ψηλά

Να επισημάνω οτι αυτά που λέω παραπάνω είναι προσωπικές εκτιμήσεις και υποθέσεις.

Επίσης να πώ οτι η mra (extented η απλή) υπόσχεται πολύ βελτιωμένη αεροδυναμική από μαμά κυρίως λόγω του κοψίματος σε σχήμα ημικύκλιο που έχει χαμηλά αλλά και λόγω της κλίσης και του σχήματός της σύμφωνα με διεθνή φόρα.

στην επιστροφη απο παρνασσο στην τελευταια εκδρομη της λεσχης ειδα το κοντερ να τερματιζει και κανενα απολυτως προβλημα απο την ζελατινα ουτε αυξηση καταναλωσης καυσιμου ειδα ακριβως στα ιδια επιπεδα με την μαμα.
το μονο που παρατηρησα με την χρηση της ειναι ....................................απροβληματιστα πλεον ταξιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-tom650

V-tom650

Ηλικία : 41
Τόπος : ΓΑΛΑΤΣΙ
Registration date : 09/04/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Μάης 10 2009, 22:37

Φίλε "σαλιγκάρι" καλησπέρα. Σήμερα που πήγα στην έκθεση μηχανών, είδα την ζελατίνα που φοράς στο περιπτερο της MPF. Μου άρεσε γιατί είδα και κάτι διαφορετικό από τις υπόλοιπες, βλεπε MRA, όχι οτι έχω κάτι με αυτές... κάλές είναι αλλά για εμένα που το ύψος μου είναι 1,70 (με το ζόρι) δεν μου είναι απαραίτητο το extra φριδάκι. Μπήκα λοιπόν στον πειρασμό μήπως αγοράσω μία της MPF στο μέγεθος της "μαμά" αλλά φιμέ. Όμως φίλοι μού βάλαν γκάζια οτι θα ψωνίσω μη επώνυμο πράγμα και τέτοιες χαζομάρες... Εσύ πέρα από αυτά που λες για το ταξίδι πιστέυεις ότι αξίζει τα λεφτά της. Το υλικό της είναι καλό (μου είπε ο τύπος στο περίπτερο ότι είναι από plexiglass). Εμένα μου φάνηκε λίγο πρόχειρο το κόψιμό της... εσύ τι λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Μάης 10 2009, 23:18

V-tom650 έγραψε:
Φίλε "σαλιγκάρι" καλησπέρα. Σήμερα που πήγα στην έκθεση μηχανών, είδα την ζελατίνα που φοράς στο περιπτερο της MPF. Μου άρεσε γιατί είδα και κάτι διαφορετικό από τις υπόλοιπες, βλεπε MRA, όχι οτι έχω κάτι με αυτές... κάλές είναι αλλά για εμένα που το ύψος μου είναι 1,70 (με το ζόρι) δεν μου είναι απαραίτητο το extra φριδάκι. Μπήκα λοιπόν στον πειρασμό μήπως αγοράσω μία της MPF στο μέγεθος της "μαμά" αλλά φιμέ. Όμως φίλοι μού βάλαν γκάζια οτι θα ψωνίσω μη επώνυμο πράγμα και τέτοιες χαζομάρες... Εσύ πέρα από αυτά που λες για το ταξίδι πιστέυεις ότι αξίζει τα λεφτά της. Το υλικό της είναι καλό (μου είπε ο τύπος στο περίπτερο ότι είναι από plexiglass). Εμένα μου φάνηκε λίγο πρόχειρο το κόψιμό της... εσύ τι λες?

v-tom650 δεν μου τα λες καλα.................σου αρεσε γιατι ειναι κατι διαφορετικο απο τις υπολοιπες-το υλικο της ειναι καλο-αλλα σου φανηκε προχειρο το κοψιμο XYLO με τρελανες......δεν καταλαβα αν τελικα σ αρεσει η οχι.
τα λεφτα της λοιπον τα αξιζει και με το παραπανω(60ευρω)αν σκεφτεις οτι οι επωνυμες κοστιζουν αρκετα παραπανω..................και στην τελικη θεωρω υπερβολη να δωσω για ενα κομματι plexiglass τρελα λεφτα οταν το κοστος του υλικου ειναι πραγματικα τσαμπα δεν κοστιζει στον κατασκευαστη τιποτα.
ειμουν ετοιμος να παρω την baracuda αλλα τελικα η καθηστερηση του εμπορου που την ειχα παραγγειλη μου βγηκε σε καλο γιατι με 60 ευρουδακια εκανα την δουλιτσα μου ΑΨΟΓΑ.
οσο για το κοψιμο της που το θεωρεις προχειρο δεν θα συμφωνησω ............αλλα γουστα ειναι αυτα. ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Dsc00427wgm δες και μια απ το πλαι για να εχεις πιο ολοκληρωμενη αποψη για το πως ειναι πανω στο strom.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bonelias



Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 10/05/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΔευ Μάης 11 2009, 11:26

Θελω να βαλω μια ζελατινα σαν την μαμισια αλλα φιμε.
Εχω ρωτησει σε πολλα μαγαζια και δεν εχει κανεις.Ολοι προμοταρουν την MRA που ειναι με το "πιαστρακι".
Εχει η Suzuki μια , αλλα ειναι και πιο κοντη και παει στα 140 euro.

Αν ξερει κανεις καποιο μαγαζι συγκεκριμενα στην Αθηνα να μου το πει.Γιατι ελαβα καποια μηνυματα σε προηγουμενη ερωτηση μου και το μονο που εκανα , ηταν γυρω-γυρω ολοι την Αθηνα και στο τελος δεν βρηκα και αυτο που εψαχνα.

Ευχαριστω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΔευ Μάης 11 2009, 12:40

Yδρας 3 καλλιθεα MPF θα βρεις αυτο που ζητας φιλε!!!! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-tom650

V-tom650

Ηλικία : 41
Τόπος : ΓΑΛΑΤΣΙ
Registration date : 09/04/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΔευ Μάης 11 2009, 22:03

Ζήτωωωω!!! Αν μαζευτούμε πολλοί θα κάνουμε και power buy!! Και εγώ ψήνομαι για την ίδια ζελατίνα και χτες στην έκθεση μηχανών τη βρήκα εκεί που σου είπαν (στο περίπτερο της MPF). Αν και πήγα να τρελάνω το "σαλιγκάρι" με τα κολλήματά μου.

@σαλιγκάρι: ο "δαίμων" των forum έκανε τη δουλεία του. Λείπει το ερωτηματικό στο υλικό, στην ουσία σε ρωτάω αν είναι καλό (ανθεκτικό) το plexi για τέτοια χρήση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain george

captain george

Ηλικία : 58
Registration date : 13/05/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Μάης 13 2009, 16:11

kalafan έγραψε:
Μπηκε και η ζελατινα της PUIG...

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Cimg2319r

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Cimg2303

Φίλε καλησπέρα,
θα μπορούσες να με ενημερωσεις από που αγόρασες και πόσο σου στοίχησε ο ανεμοθώρακας της PUIG και η προέκταση του φτερού της εμπρός ρόδας?
Επίσης ποιές είναι οι εντυπώσεις σου.
Σε ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Μάης 13 2009, 18:05

Η ζελατινα αγοραστηκε απο εδω:

http://global.ebay.com/Bulle_HP_Puig_Suzuki_DL_6501000_V-Strom_04-09_fum/280341486554/item

Κοιτα, μεχρι τα 180 που πηγα,η ζελατινα μου φανηκε πολυ καλη...κοβει πολυ αερα σε σχεση με τη μαμα και δεν κουναει ...
Υπαρχει και σε διαφανη και σε πιο φιμε...η δικια μου ειναι η λιγο φιμε.

Η προεκταση του φτερου:

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=1569
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Μάης 13 2009, 18:55

Αγαπητά παλουκάρια, θα εκτιμούσα απάντηση σε κάποια ερωτήματα που έχω σχετικά με τη γνωστή ζελατίνα Barracuda Aerotour...
α) Είναι ρυθμίσιμη καθ' ύψος;
β) Το ύψος σε σχέση με τη μανίσια είναι μεγαλύτερο ή μικρότερο;
γ) Εμποδίζει την ορατότητα (καθ' ότι φιμέ); Υπενθυμίζω είμαι 197cm
δ) Συμπεριφορά στο δρόμο με αέρα; Σκορτσάρει; Αεροδυναμικά καλύτερη από τη μανίσια;

merci εκ των προτέρων!

Σαλιγκάρι, από που την είχες παραγγείλει εσύ στα 120;
Μόλις βρήκα και αυτό Shocked http://www.hotmetals.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=136&Itemid=161 Shocked δεν ξέρω αν ισχύει η τιμή, αν η αναγραφόμενη είναι χωρίς ΦΠΑ κτλ κτλ είναι και Τετάρτη & είναι κλειστά για να πάρω τηλέφωνο..
Απ' ότι καταλάβατε....ψήνομαι ΧΟΝΤΡΑ (εδώ και καιρό...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain george

captain george

Ηλικία : 58
Registration date : 13/05/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Μάης 13 2009, 23:00

kalafan έγραψε:
Η ζελατινα αγοραστηκε απο εδω:

http://global.ebay.com/Bulle_HP_Puig_Suzuki_DL_6501000_V-Strom_04-09_fum/280341486554/item

Κοιτα, μεχρι τα 180 που πηγα,η ζελατινα μου φανηκε πολυ καλη...κοβει πολυ αερα σε σχεση με τη μαμα και δεν κουναει ...
Υπαρχει και σε διαφανη και σε πιο φιμε...η δικια μου ειναι η λιγο φιμε.

Η προεκταση του φτερου:

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=1569

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τις πληροφορίες.
Η ζελατινα είναι πολύ ομορφη. Είμαι ανάμεσα σε αυτή και στην Givi, θα δω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FRANKYD

FRANKYD

Ηλικία : 60
Τόπος : ATHENS-HLIOYPOLH
Registration date : 15/05/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 20:53

swrt έγραψε:
vezouvios έγραψε:
εμενα αυτη μου αρεσει και αυτην θα βαλω!!!!ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Mra_DL650-1000_04-VT1

Αυτην εχω και εγώ, η οποία περα οτι μου αρέσει οπτικά, κανει πολυ καλη δουλειά.
Είμαι 1.98 και οταν ταξιδεύω την ρυθμίζω τέρμα ψιλά και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον αέρα.
Συνήθως ταξιδεύω, καιρου επιτρέποντος μεταξύ 180-200km.


ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ? ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ?

THANKS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.MUSICVIBES.GR
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 21:36

Για την συγκεκριμένη mra έχει γίνει power buy πρόσφατα που δεν πρόλαβα να μπω φτου, τεο πάντων από Ελλάδα προτείνω από εδώ που έχει προσφορά τώρα άμα κανίς άλλος ξέρη κάτι καλύτερο η άμα πεζή να ξαναγίνει power buy ας μιλήσει ΤΩΡΑ .
ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 451272
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=1331&osCsid=48f96b6aa8230243a3050592b6698e80
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 23:02

massai έγραψε:
Αγαπητά παλουκάρια, θα εκτιμούσα απάντηση σε κάποια ερωτήματα που έχω σχετικά με τη γνωστή ζελατίνα Barracuda Aerotour...
α) Είναι ρυθμίσιμη καθ' ύψος;
β) Το ύψος σε σχέση με τη μανίσια είναι μεγαλύτερο ή μικρότερο;
γ) Εμποδίζει την ορατότητα (καθ' ότι φιμέ); Υπενθυμίζω είμαι 197cm
δ) Συμπεριφορά στο δρόμο με αέρα; Σκορτσάρει; Αεροδυναμικά καλύτερη από τη μανίσια;

merci εκ των προτέρων!

Σαλιγκάρι, από που την είχες παραγγείλει εσύ στα 120;
Μόλις βρήκα και αυτό Shocked http://www.hotmetals.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=136&Itemid=161 Shocked δεν ξέρω αν ισχύει














γιωργο δεν υσχειη η τιμη που βλεπεις την πατησα και εγω πριν παω μου ειπε οτι εχει κανει λαθος αυτος που του κατασκευασε το σαιτ
η τιμή, αν η αναγραφόμενη είναι χωρίς ΦΠΑ κτλ κτλ είναι και Τετάρτη & είναι κλειστά για να πάρω τηλέφωνο..
Απ' ότι καταλάβατε....ψήνομαι ΧΟΝΤΡΑ (εδώ και καιρό...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 23:22

massai έγραψε:
Αγαπητά παλουκάρια, θα εκτιμούσα απάντηση σε κάποια ερωτήματα που έχω σχετικά με τη γνωστή ζελατίνα Barracuda Aerotour...
α) Είναι ρυθμίσιμη καθ' ύψος; Ναι.....αφού κάθεται στη ''μαμό-βάση'' ρυθμίζεται στις 3 θέσεις βάσει μαμοβάσης!!!β) Το ύψος σε σχέση με τη μανίσια είναι μεγαλύτερο ή μικρότερο; Αν δεν απατώμαι σου δίνει 8 εκατοστά σε ύψος και κάποια σε πλάτος!!
γ) Εμποδίζει την ορατότητα (καθ' ότι φιμέ); Υπενθυμίζω είμαι 197cm. Καθόλου!! Φοβερή απόχρωση, θα προτιμάς να κοιτάς μέσα απο τη ζελατίνα παρά πάνω απο αυτήν ακόμα και τη νύχτα!!
δ) Συμπεριφορά στο δρόμο με αέρα; Σκορτσάρει; Αεροδυναμικά καλύτερη από τη μανίσια; Δε σου απαντώ....απο το σχήμα και τις γραμμές τις μπορείς να καταλάβεις!!


ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΦΙΝΕΤΣΑΤΗ (ΙΤΑΛΙΚΗ ΓΑΡ ΓΑΡ ΓΑΒ)!!!


merci εκ των προτέρων!

Σαλιγκάρι, από που την είχες παραγγείλει εσύ στα 120; στα 140 μου ήρθε εμένα πέρσι τον Σεπτέβρη!!
Μόλις βρήκα και αυτό Shocked http://www.hotmetals.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=136&Itemid=161 Shocked δεν ξέρω αν ισχύει η τιμή, αν η αναγραφόμενη είναι χωρίς ΦΠΑ κτλ κτλ είναι και Τετάρτη & είναι κλειστά για να πάρω τηλέφωνο..
Απ' ότι καταλάβατε....ψήνομαι ΧΟΝΤΡΑ (εδώ και καιρό...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk58
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
spyrosk58

Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 17/04/2009

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 23:32

Λοιπόν, δεν ξέρω αν πήγατε στην έκθεση μοτοσυκλέτας, αλλά εκεί είχε έναν τύπο που φτιάχνει ζελατίνες, το site είναι αυτό http://www.mpf-windshields.com/home.html

Για το DL έχει σε 2 μεγέθη (+10 εκ. και +16εκ. ψηλότερες από την μαμίσια) και 3 αποχρώσεις, λευκό, ανοιχτό φυμέ και σκούρο φυμέ. Πήγα σήμερα το μεσημέρι από εκεί. Η +10εκ. έχει 60 γιούρια. Ρώτησα για συμπεριφορά στο δρόμο, μού είπε είναι οκ (τι θάλεγε άλλωστε). Εκείνη τη στιγμή δεν είχε διαθέσιμη σε ανοιχτό φυμέ που ήθελα, του άφησα τηλέφωνο να με πάρει.

Έχει βάλει κανείς σας τέτοια ; Ξέρει κάτι ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 23:53

κοιτα μια σελιδα πισω θα βρεις αναλυτικο ρεπορταζ για την ζελατινα που θες να βαλεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 10 από 20Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: