Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Superman

Superman

Ηλικία : 51
Τόπος : Αθηνα-Αλιμος
Registration date : 17/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2008, 03:00

Kyrioi!!
ta 2 syggenika topics p00 yphrxan περι zelathnas! "Βοηθεια για ζελατηνα" και "σκουροχρωμη ζελατηνα"
ΕΓΙΝΑΝ 1

Arxisan ws diaforetika topics, ostoso me ta postarismata kai thn parodo tou xponou
katelhksan na einai 2 topics me to idio shmeio anaforas (zelathnes genika).
Gia na exoume loipon olh thn mazemenh plhroforia peri zelathnas!!
eprepe na ta kanw merge.
Pleon postaroume mono edw.
ty
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.baselinestudios.gr
bdout2R1

bdout2R1

Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/03/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2008, 11:18

OK OK OK OK OK OK OK

Sorry και για το άνοιγμα του δεύτερου topic...


VSTROM VSTROM VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalmisurf
Member
Member
kalmisurf

Ηλικία : 63
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 14/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2008, 13:43

painterakis έγραψε:
ovelix έγραψε:
Ρε τι κάνουν οι άνθρωποι στο ΣΦΑΚ προκειμένου να μη χάσουν πελάτη!;!; παίρνουν τις mra και με αυτοκόλητο της suzuki (ευτυχώς από μέσα για να είναι διακριτικό) το κάνουν made in japan από made in germany! Ντροπηηηηηη
αν ειναι ετσι,οντως ντροπη.
αλλα μηπως εχουν κανει παραγκελεια στην MRA να τους φτιαξει καποιο αριθμο ζελατινων;γιατι μου φαινεται βλακια καποιος να καθεται να βαζει αυτοκολητα.
παντως αμα εχει χαρακτο το suzuki μου φαινεται μαζικη παραγκελεια μερικων κοματιων

Παιδιά μην λέτε ότι σας κατέβει. Η ζελατίνα είναι MRA αλλά η SUZUKI γερμανίας την έχει παραγγείλει για SUZUKI ευρώπης. Τα χαρτιά μέσα στη ζελατίνα γράφουν made in germany και φυσικά δεν γράφουν MRA αλλά SUZUKI, αλλά είναι ακριβώς η ίδια. Την έχω ως SUZUKI απλώς είναι πιό ακριβή. Εγω δεν την πλήρωσα, οπότε μου έβαλαν της SUZUKI.
Όπως η μεταλλική ποδιά και τα κάγκελα είναι SW-MOTECH αλλά πωλιούνται ως SUZUKI. Σιγά μην τα φτιάχνει όλα η SUZUKI!!!

lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://users.otenet.gr/~mikals/index.html
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2008, 19:11

Υπαρχει μεγαλη οικονομικη διαφορα μεταξυ της MRA και της ιδιας
που δινει η Suzuki, kalmi?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalmisurf
Member
Member
kalmisurf

Ηλικία : 63
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 14/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2008, 21:45

Lordjohn έγραψε:
Υπαρχει μεγαλη οικονομικη διαφορα μεταξυ της MRA και της ιδιας
που δινει η Suzuki, kalmi?

Απόσο θυμάμαι 20-30 ευρώ. Αλλά ένα τηλ μαθαίνεις αμέσως δεν κοστίζει και τίποτα.
Εδώ είναι ο MRA ανιπρόσωπος http://www.mra.de/html/gb/gb-importers.htm
S . PAPASTAVROU & CO INC., 30 KALLIROIS STR., 117 43 ATHENS GREECE, TEL. 0030-210-9249350, FAX 0030-210-9249351, e-mail motosafe@otenet.gr

http://www.mra.de/html/gb/gb-catalog.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://users.otenet.gr/~mikals/index.html
kalmisurf
Member
Member
kalmisurf

Ηλικία : 63
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 14/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 24 2008, 21:55

mpetatzis έγραψε:

..........dimiourgei foverous strovilismous anamesa tis kai se mena me apotelesma an den foras efarmosta rouxa fouskonoun kai einai les kai exeis parei 50 kila...mia fora kiolas pou foraga ena mplouzaki kai pigena mpounia konteve na mou vgei apo ton laimo.mono ta xeria mou to kratousan... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy. prosanatolizomai na paro kai ego autin me tin aerotomh mpas kai do kammia diafora..vevea oi 5 pontoi diafora ston filo sou mporei na pezoun megali diafora sto pos tha tou erxete o aeras...

Οι στροβιλισμοί είναι άσχετοι με τι ζελατίνα φοράς. Μόνο από τις χούφτες ειδικά την αριστερή έχεις αέρα προς τη κοιλιά και από τα πλαϊνά του φέρινγκ και πλαγια ντεπόζιτου προς τα πίσω σου, πλάτη-μέση. Οπότε καλοκαίρι μόνο με t-shirt σίγουρα θάσαι σαν ξεβράκωτος lol! με τα στήθη παρατεταμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://users.otenet.gr/~mikals/index.html
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 25 2008, 11:43

O Παπασταυρου που ειναι και αντιπροσωπος της ΜRA τη δινει 135euro μετρητης.....
Δε μας ειπε ο φιλος ο ΣΦΑΚ ποσο τη δινει..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 25 2008, 17:47

ΟΚ. Ευχαριστω Καλμι και Οβελιξ.
Του Σφακ νομιζω την δινει στα 170-177 απ οτι μου ειπε
ο dbout21. Θα σας πει εκεινος ακριβως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bdout2R1

bdout2R1

Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/03/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 25 2008, 19:40

Όπως θα είδατε και σε άλλο topic, έβαλα και τη μαύρη τη ποδιά. Έκαναν 170 και 177, αλλά δεν ξέρω ποια τιμή αντιστοιχεί σε κάθε αξεσουάρ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 27 2008, 07:58

Συμφορήτες καλημέρα και θέλω να επανορθώσω... Και να ζητήσω συγνώμη για τα μπινελίκια στο ΣΦΑΚ! Τελικά πράγματι έχει φιμέ ζελατίνα που γράφει επάνω suzuki και με αυτοκόλλητο και χαραγμένο(στην αριστερή μεριά όπως τη βλέπεις από μποστα). Είναι ακριβώς ίδια με την mra αλλά με άλλη ονομασία και διαφορά στη τιμή. Καλημέρα και... Ο επιμένων νικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Απρ 14 2008, 00:36

morfeas έγραψε:
carbonman....Πιστευω πως είναι η πιο ομορφη ζελατίνα.....μακραν... OK

Παιδιά επειδή την αγόρασα πρόσφατα και διαπίστωσα ότι δεν βλέπω καλά μ' αυτή το βράδυ (ως σαν ολίγον γκάβαγκας), αν και ημι-fume την πουλώ 80 ?. Τιμή αγοράς 140 ?.
Είναι αγορασμένη από την Παρασκευή. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ να του δώσω τηλ. XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
salouthos
Member
Member
salouthos

Ηλικία : 50
Τόπος : Κορυδαλλός, Πάρος, Κρέστενα
Registration date : 17/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Απρ 14 2008, 21:56

Φιλε αντρεα ποσταρε μια αγγελια εδω ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 451272 και βαλε και μια φωτο αν ειναι ευκολο να τη βλεπει ο κοσμος!
Α ναι, καλως ηρθες κιολας http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f19/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
barbacool

barbacool

Τόπος : Αθήνα (ex Μεσολόγγι)
Registration date : 07/04/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 29 2008, 17:25

ovelix έγραψε:
Συμφορήτες καλημέρα και θέλω να επανορθώσω... Και να ζητήσω συγνώμη για τα μπινελίκια στο ΣΦΑΚ! Τελικά πράγματι έχει φιμέ ζελατίνα που γράφει επάνω suzuki και με αυτοκόλλητο και χαραγμένο(στην αριστερή μεριά όπως τη βλέπεις από μποστα). Είναι ακριβώς ίδια με την mra αλλά με άλλη ονομασία και διαφορά στη τιμή. Καλημέρα και... Ο επιμένων νικά!

Εντελώς τυχαία, σταμάτησα πριν το Πάσχα στο Moto Madness στην Άνω Κυψέλη για να ρωτήσω για σπρέυ αλυσίδας. {Παρεπιπτόντως, δεν ξέρω ποιος είναι ο κύριος που έχει το μαγαζί, ούτε αν είναι εξουσιοδοτημένος, απλά είδα 2-3 v-strom που επισκέυαζε. Τέσπα, αντί να μου πουλήσει ένα δικό του σπρέυ που χρησιμοποιούσε, μου χάρησε ένα δείγμα της Valvoline -αυτό που ασπρίζει- πράγμα που τουλάχιστον πιστώνεται υπέρ του.}

Στο θέμα μας: Εκεί έξω ήταν ένας νέος ιδιοκτήτης 650άρης και με ρώτησε για την MRA που φοράω -ναι τη φιμέ έχω και εγώ με το έξτρα σπόϊλερ- και αν έχω προβλήματα στα πολλά χιλιόμετρα κ.λπ. Όχι του απάντησα, η ζελατίνα βράχος. Εκείνος μου είπε ότι είχε αγοράσει την αντίστοιχη της Suzuki και ήταν απόλυτα σίγουρος ότι η δική του ήταν πολύ πιο λεπτή από τη δική μου και ότι μετά τα 130 κούναγε, έτριζε και συντονιζόταν. Αναγκάστηκε να την βγάλει. Πληροφοριακά το αναφέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μάης 02 2008, 13:04

barbacool έγραψε:
ovelix έγραψε:
Συμφορήτες καλημέρα και θέλω να επανορθώσω... Και να ζητήσω συγνώμη για τα μπινελίκια στο ΣΦΑΚ! Τελικά πράγματι έχει φιμέ ζελατίνα που γράφει επάνω suzuki και με αυτοκόλλητο και χαραγμένο(στην αριστερή μεριά όπως τη βλέπεις από μποστα). Είναι ακριβώς ίδια με την mra αλλά με άλλη ονομασία και διαφορά στη τιμή. Καλημέρα και... Ο επιμένων νικά!

Εντελώς τυχαία, σταμάτησα πριν το Πάσχα στο Moto Madness στην Άνω Κυψέλη για να ρωτήσω για σπρέυ αλυσίδας. {Παρεπιπτόντως, δεν ξέρω ποιος είναι ο κύριος που έχει το μαγαζί, ούτε αν είναι εξουσιοδοτημένος, απλά είδα 2-3 v-strom που επισκέυαζε. Τέσπα, αντί να μου πουλήσει ένα δικό του σπρέυ που χρησιμοποιούσε, μου χάρησε ένα δείγμα της Valvoline -αυτό που ασπρίζει- πράγμα που τουλάχιστον πιστώνεται υπέρ του.}

Στο θέμα μας: Εκεί έξω ήταν ένας νέος ιδιοκτήτης 650άρης και με ρώτησε για την MRA που φοράω -ναι τη φιμέ έχω και εγώ με το έξτρα σπόϊλερ- και αν έχω προβλήματα στα πολλά χιλιόμετρα κ.λπ. Όχι του απάντησα, η ζελατίνα βράχος. Εκείνος μου είπε ότι είχε αγοράσει την αντίστοιχη της Suzuki και ήταν απόλυτα σίγουρος ότι η δική του ήταν πολύ πιο λεπτή από τη δική μου και ότι μετά τα 130 κούναγε, έτριζε και συντονιζόταν. Αναγκάστηκε να την βγάλει. Πληροφοριακά το αναφέρω.

Σχετικα με το Valvoline το χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλό, στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Αυτό με τις ζελατίνες πρέπει να το εξετάσουμε. Την τετάρτη στην λέσχη θα τις συγκρίνουμε και θα το διαπιστώσουμε.
Πάντως απο τα παιδιά που τις έχουν βάλει δεν έχουν ακουστεί παράπονα. Περισότερα θα μας πουν αυτοί που τις έχουν τοποθετήσει.

Επειδή το ψάνω για την συγκεκριμένη ζελατίνα (είμαι ανάμεσα σε MRA και Suzuki) οι MRA ακρίβηναν και πλέον η διαφορά τους είναι στα 10-15€.

Δεν έχω καταλήξει ακόμα αν θα πάρω φιμέ ή διάφανη. Προβληματίζομαι όμως αν θα μπορώ το βράδυ να βλέπω ικανοποιητικά μέσα από την φιμέ ζελατίνα και επειδή στην αγορά κυκλοφορούν μόνο φιμέ MRA (διάφανη με παραγγελία) η Suzuki είναι μονόδρομος για διάφανη.

Οσοι έχουν βάλει φιμέ MRA ή Suzuki ας μας πουν την αποψή τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μάης 02 2008, 16:34

Εχω εδω και 2 βδομαδες φορεμενη την φιμε της MRA.
Ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Απλα πρεπει να κοιταξεις
αρκετα που θα βαλεις το "φρυδακι". Οσο πιο πανω το βαζεις,
τοσο πιο πολυ προστασια εχεις, αλλα χαλαει τελειως την αεροδυναμικη
της μοτο και εχεις περισσοτερη αντισταση και χανει σε τελικη.
Εγω την εχω καπου στη μεση και ειμαι super. Απο στροβιλισμους
και τραβηγμα στους ωμους εισαι απαλλαγμενος και βοηθαει
παρα πολυ.
Με το φιμε βλεπω μια χαρα και δεν μου δημιουργησε προβλημα
την νυχτα. Ε τωρα αν πας σε πισα δρομο, συγνωμη αλλα δεν θα κοιτας
και απο τη ζελατινα...
Το μονο που εχω ειναι ενα σταθερο ZZZzzz στα 140-145. Πιο κατω
η πιο πανω ΤΙΠΟΤΑ. Μαλλον εχει ενα μικρο συντονισμο εκει, αλλα
μπορει να ειναι και το λαστιχακι που βαζεις στην ακρη ακρη.
Οι αλλοι που το εχετε βαλει το εχετε?
Παντως εχω παει και με 180+ στην παραλιακη και δεν καταλαβαινει
τιποτα.
Δεν ξερω αν ειναι πιο λεπτη η πιο παχια απο της μαμας. Νομιζω οτι
ειναι η ιδια απλα αλλαζει το ονομα μπροστα.
Σε γενικο συνολο ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
ΠΟΤΕ αυξηθηκε? Την πηρα 140 απο τον εισαγωγεα στην Καλλιροης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
physio



Ηλικία : 48
Registration date : 21/04/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τιμη ζελατινας   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 28 2008, 11:35

πηρα σημερα τον αντιπροσωπο mra τιμη 110 παραδοση τελος βδομαδασ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 28 2008, 13:34

physio έγραψε:
πηρα σημερα τον αντιπροσωπο mra τιμη 110 παραδοση τελος βδομαδασ

Είσαι σίγουρος για την τιμή ?

Παράδοση τέλος εβδομάδας και άν τα καταφέρουν αλλά εμένα μου είπαν 140 για την MRA με την αεροτομή και φυσικά απολύτος μετρητά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 28 2008, 15:06

110; Κάποιο κονέ θα έχεις γιατί τη δικία μου την πήρα από τα παιδιά στην Αχαρνών, το Μάρτιο από 140 κάτι 135 μετρητοίς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 28 2008, 16:09

Παιδια, οσοι εχετε ΜRA με το φρυδακι..
Εχετε ενα μικροσυντονισμο ετσι ενα μικρο
ZZZzzz στα 140-150? Απλα ηθελα
να ρωτησω μηπως δεν ειμαι ο μονος....
Πιστευω πως ειναι απλα θεμα συσφιξης
γιατι απο εκει εντοπιζω τον θορυβο.
Πειτε αν το εχετε.
Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
physio



Ηλικία : 48
Registration date : 21/04/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μάης 29 2008, 10:23

δεν εχω κονε αλλα την ωρα της επικοινωνιας η κοπελα μιλουσε και σε αλλη γραμμη ισως δεν ακουσα καλα ισχυει φανταζομαι οτι ειναι η καλυτερη επιλογη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μάης 30 2008, 14:58

Παιδιά έχει κανένας την ψηλή της Givi ή την έχει δοκιμάσει;
Αυτή έχω τώρα αλλά έχω αρκετούς στροβιλισμούς από αέρα
Μήπως έχει κάποιος εμπειρία για να μου πεί διαφορές με την ΜRA;

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 DSC00901
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02 2008, 08:50

Τελικά την MRA ΘΑ..... την φέρουν σε 2 εβδομάδες έτσι μου είπαν την παρασκευή.

Εχουν από το πάσχα να φέρουν και φυσικά δεν έκατσα να τους περιμένω. Την παρασκευή αγόρασα τελικά την ζελατίνα της SUZUKI φιμέ (+20€ η διαφορά τιμής).

Εκανα και ένα ταξιδάκι μέχρι την Λάρισα όπου διαπίστωσα ότι είναι πολύ καλύτερη από την κανονική. Φαίνεται όμως να είναι πιό ελαστική δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο πάχος της ζελατίνας ή στο χρώμα της που σε κάνει να το ξεχωρίζεις πιο εύκολα σε σχέση με την διαφανή. Επίσης είναι πιο κοντή από το κάτω μέρος μάλλον για αεροδυναμικούς λόγους.

Στο ταξίδι δεν κουνάει αλλά μέσα στην πόλη περνώντας από λακούβες υπάρχει μια μικρή ταλάντωση. Ισως βέβαια να φταίει και το γεγονός ότι έβαλα 36psi στο μπροστά για να το δοκιμάσω όπως πρότειναν τα παιδιά σε άλλο πόστ.

Θα σας πω περισότερα αργότερα αφού κάνω πιο πολλά χιλιόμετρα μέσα και έξω από την πόλη.

Πάντως σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02 2008, 10:19

Με γειες...
Δοκιμασες ολες τις θεσεις?
Εγω στο 1.82 που ειμαι στην εχω στην 2η-3η θεση
και ειμαι super!
Εχεις δικιο οτι ειναι λιγο πιο λεπτη και οτι ταλαντωνεται.
Και μενα στο κανει, αλλα στιγμιαια.
Συμβουλη.... Εχει πολυ μεγαλυτερη αντοχη στις γραντζουνιες
απο την μαμα, αλλα οταν την καθαρισεις καντο με
βρεγμενο πανι και οχι στεγνη φανελα..
Καλοφορετη Snakeye. Αξιζει οντως τα λεφτα της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 03 2008, 22:25

Έχω την ψηλή ζελατίνα της Givi.
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω φιμέ μεμβράνη όπως στο αυτοκίνητο; eee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!   ΤΑ ΠΑΝΤΑ  ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 03 2008, 22:34

εγώ αυτό ακριβώς θα κάνω στην μαμά... θέλει λίγο μαστοριά για να μην φαίνεται στις άκρες βέβαια.
Το κόλπο το ξέρεις με το σαπουνόνερο για να μην κάνει φουσκάλες;;

έχει κανείς εμπειρία καλή - κακή;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤIΝΕΣ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 20Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: