Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προστατευτικο για τις ταχυτιτες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστατευτικο για τις ταχυτιτες   Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 13 2012, 21:34

Λαστιχοταινία!!!!!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 44
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστατευτικο για τις ταχυτιτες   Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2012, 14:07

k0k0$ έγραψε:
Ταινια duct-tape ή ακομη καλυτερα αυτη που ντυνουμε λαβες απο ρακετες/χειρολαβες ποδηλατων και τελος.

Και να φθαρει τη βγαζεις και κολλας ενα φρεσκο κομματι.
Σωστοοος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kaper

kaper

Ηλικία : 35
Τόπος : τρικαλα
Registration date : 21/01/2012

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστατευτικο για τις ταχυτιτες   Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2012, 15:10

εγω εβαλα αλφαδολαστιχο χοντρο και δεν ξανα ασχοληθηκα ουτε χαλλαει ουτε τιποτα....το εβρασα για να μαλακωσει μεσα σε νερο το περασα και ολα καλα...κ κοστος 0 ευρω το προτεινω ανεπιφυλακτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστατευτικο για τις ταχυτιτες   Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2012, 18:01

georgaras έγραψε:

Από καινούργιο έβγαζε μουτζούρες. Το ένα το είχα πάρει από motoraid και το δεύτερο από τον Τογελο στην Λιοσίων.
Βάλε λευκό σπορ παπουτσάκι και κανε μια βόλτα, θα με θυμηθείς.

Όσο για το πλύσιμο το έχω τρίψει αρκετές φορές σε σαπουνόνερο και σφουγγάρι, αλλά είναι και αυτό σαν τα λαστιχάκια από τους καθρέπτες μας, όσο και να τα πλύνεις , βγάζουν...

Τι να πω φίλε μου, μάλλον εσύ έχεις παρει το ίδιο αλλά σε καλύτερη ποιότητα ή το δικό μου το έχει κάψει ο ήλιος .. δεν ξέρω...
H αλήθεια ειναι οτι δεν το εχω δοκιμάσει με λευκό σπόρ παπουτσάκι....εκει δεν θα διαφωνήσω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστατευτικο για τις ταχυτιτες   Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2012, 19:27

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό [img]Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 2991002 [/img]
εδώ και δύο χρόνια.Βέβαια έχει ξεχειλ΄΄ωσει το λάστιχο αλλά θα ράψω ένα άλλο και όλα οκ.... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliastrom
Member
Member
iliastrom

Ηλικία : 62
Τόπος : Νίκαια...Πειραιάς
Registration date : 17/08/2010

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστατευτικο για τις ταχυτιτες   Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2012, 20:37

4kings έγραψε:
εμενα με εχει βολεψει απιστευτα αυτο Wink

δεν φθειρεται ευκολα δεν σπαει δεν χαλαει δεν "ποτιζει" νερο Wink

Eμένα γιατί μου φαίνεται αβολο.....???
Αλλά για να βολέυει οπως λές θα πρέπει να το δοκιμάσω....
Με προβληματίζει η εναλλαγή απο ανέβασμα σε κατέβασμα....και αντίστροφα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pantazisparts.gr
k0panos
Member
Member


Ηλικία : 74
Τόπος : Athens
Registration date : 28/01/2008

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προστατευτικο για τις ταχυτιτες   Προστατευτικο για τις ταχυτιτες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 16 2012, 09:33

iliastrom έγραψε:
4kings έγραψε:
εμενα με εχει βολεψει απιστευτα αυτο Wink

δεν φθειρεται ευκολα δεν σπαει δεν χαλαει δεν "ποτιζει" νερο Wink

Eμένα γιατί μου φαίνεται αβολο.....???
Αλλά για να βολέυει οπως λές θα πρέπει να το δοκιμάσω....
Με προβληματίζει η εναλλαγή απο ανέβασμα σε κατέβασμα....και αντίστροφα.

Καθόλου άβολο μή σου πω οτι μου αρέσει η σφιχτή αίσθηση που προσφέρει στο παπούτσι...

Το θέμα είναι αυτό που θα βάλετε ιδιοκατασκευή ή όχι...να κάνει τα εξής!

Να μην ποτίζει...

Να μην κρατάει βρωμιά...

Να καθαρίζει εύκολα...

Να μην φθείρεται εύκολα και ασχολείστε συνέχεια με ανανέωση...

Και το σημαντικό το οποίο δεν γίνεται άμεσα αντιληπτό είναι να έχει όγκο να είναι κουμούτσα δλδ...
(Αυτό γιατί τα παπούτσια δεν φθείρωνται μόνο απο λεκέ που θα κάνει το λάδια αλλά και απο τη μικρή επιφάνεια του μοχλού που κάνει το παπούτσι να τσακίζει ή να σκίζεται στο σημείο επαφής γιατί λυγίζει... με μία μεγαλύτερη επιφάνεια επαφής αυτό δε συμβαίνει)


Στο κάτω κάτω...

Αυτό με το βελκρο(σκρατς) που φοριέται στο παπουτσι ... καλό και λειτουργικό... αλλά εχει μπελά κάθε φορά!
Άσε που μπορεί να το ξεχάσεις απο τη βιασύνη σου και να πας σε κανα μαγαζί με αυτό στο πόδι...

Τα άλλα που είναι απο αφρολεξ και τυλίγουν σα καπότα το λεβιέ... δεν έχουν διάρκεια ποτίζουν και στο τέλος κάνουν την ίδια ζημιά με το λεβιέ + το κόστος αντικατάστασης κάθε τόσο

Τα αυτοσχέδια ίσως κάποια είναι λειτουργικά ίσως όχι ανάλογα... αλλά πάλι και αυτά έχουν κάποιο μικρό κόστος αλλά χάνουν σε εμφάνιση και κάθε κάμποσο θέλουν ανανέωση ίσως

Και προσωπικά πήρώνω ένα παπούτσι απο 80-480 ευρώ και το φθηνότερο να μου χαλάσει είναι κρίμα τα λεφτά...
να λυπηθω 20 και να τα δώσω 80 και πάνω στο παπούτσι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προστατευτικο για τις ταχυτιτες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: