Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων.   Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 09 2012, 17:30

goood goood nice thred nice thred
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων.   Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 09 2012, 18:54

xanthos έγραψε:
Κι εγω εκανα κατι παρομοιο με την διαφορα οτι πηρα εντολη απο την φουσκα πιεσης λαδιου (το μαυρο καλωδιο)
και με ενα ρελε που το εβαλα διπλα στην ασφαλειοθηκη το συνδεσα στην μπαταρια και μετα την ασφαλεια της μεσαιας σκαλας
φωτων με αποτελεσμα οταν το λαμπακι του λαδιου αναβει-τα φωτα ειναι σβηστα και μολις βαλουμε μπρος τον κινητηρα και
σβησει το λαμπακι του λαδιου, τα φωτα αναβουν, πιο απλο-πιο λιγα υλικα

Με αυτο που εκανες δεν αναβεις τα φωτα ομως οποτε θελεις εσυ, αναβουν μονα τους μολις παρει μπεοστα η μηχανη. Εγω ηθελα να τα αναβω οποτε θελω εγω.
Επισης η διαδρομη που κανει το ρευμα για να παει στα φωτα εαν δεν κανω λαθος με αυτην την συνδεσμολογια παλι πρεπει να κανει τον γυρο του κοσμου και να περναει απο ολο το μηχνακι (και μεσα απο το μπουτον της μιζας (δεν ειμαι σιγουρος, αλλα εαν θυμαμαι καλα η διαδρομη αυτη πρεπει να ειναι μετα την ασφαλεια της μεσαιας σκαλας). Εγω ηθελα να μην περνανε τα υψηλα ρευματα μεσα απο την καλωδιωση της μηχανης και να πηγαινουν στα φωτα κατευθειαν απο την μπαταρια (οποτε γιαυτο χρησιμοποιησα τοσα υλικα)

Παντως σαν ιδεα ειναι πολυ καλη και η δικια σου, εξυπηρετει αλλους σκοπους απο αυτους που ηθελα να πετυχω εγω, αλλα για το τι ηθελες να κανεις εσυ ειναι φοβερη ιδεα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
xanthos

xanthos

Ηλικία : 41
Τόπος : Ξανθη - Πτολεμαιδα
Registration date : 17/03/2009

Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων.   Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 10 2012, 01:30

εχεις δηκιο σ'αυτο...
το δικο μου ειναι Κ3 οποτε εχω διακοπτη φωτων, και οταν θελω τα σβηνω
αλλα και σ ενα Κ6 που ειχε καψει τις επαφες απ το μπουτον της μιζας ειχα ενωσει τα καλωδια πριν απ αυτο για να γλυτωσουμε το
κοστος αλλαγης
το μονο υπερ (ή κατα) ειναι οτι αναβουν απ'ευθειας και δε θα πρεπει να κανεις ''συνιαλο'' που ισως το ξεχνας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=RI_t-reQsKQ
 

Αυτοματισμος για διακοπτη φωτων.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: