Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ποιον συναγερμο να βαλω;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 27 2012, 21:33

tazakos έγραψε:
εγώ εξ αρχής στράβωσα με τον ΜΕΤΑ γιατί η σουζουκι μου έβαλε 350 ευρώ θέλω δεν θέλω τον λέγκος3 κ δεν έδινε δυνατότητα για άλλον χωρίς να ακυρώνεται η εγγύηση. Ο ίδιος μάστορας του ΤΕΡΖΗ του μεγαλύτερου πωλητή στρομ στην Ελλάδα το 2008 μου είπε ότι μονο με υπεύθυνη δήλωση ότι αν κολήσει ο συναγερμός κ κόψει κινητήρα στα 200χαω δεν θα ευθύνονται αυτοί, μου τον τοποθετεί με ιμομπιλάιζερ.
Μετά από αυτή την μεταχείριση κ το γεγονός ότι δουλεύει όποτε θέλει λογικό είναι να έχω αυτή την εικόνα για την εταιρία κ τα προϊόντα της.
Τώρα έχει 220 λέγκος κ ο ντεφκομ 280. Αφου είνα;ι τόσο κορυφαίος πουλάω τον δικό μου 80ευρώ με 2 χειριστήρια, όποιος θέλει τον πήρε

Τι σχέση έχουν τα παραπάνω με το προιον?
Η συνεργασία της Suzuki (οπως και παρα πολλων κατασκευμαστων) με την ΜΕΤΑ , δεν ειναι Ελληνική και ούτε τυχαία.
Μπορεί η ΜΕΤΑ να μην έχεις τα κοκοψινια πολλών απο τους άλλους κατασκευαστές, και σίγουρα απο τα κινέζικa, οπως επισης να εχει χαλάσει την εικόνα της σε καλό βαθμο η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα με τις μαλακίες που έκαναν με τους 357v2, αλλά μιλάμε πραγματικά για προιόντα συνώνυμα της αξιοπιστίας. Ειχα 870 που τον αγόρασα το 1997 , τον άλλαξα σε 3 αυτοκίνητα, των έστειλα μία φορά για μπαταρίες, τον έπλυνα δεκάδες φορές μαζί με την μηχανή, και τον πούλησα τελικά το 2007 μαζί με το Focus.
Ο Θανάσης έχει βάλει 100αδες Defcom συναγερμούς. Εγώ έχω πιει 100αδες καφέδες στο μαγαζί του. ΠΟΤΕ δεν έχω δει να γυρνάει Defcom για σέρβις. Αλλά και σε συζήτηση μαζί του, δεν νομίζω να θυμάται καμία περίπτωση που γύρισε συναγερμός για επισκευή.
Οι Legos καινε καμια σειρήνα που και που...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neosos
Member
Member
neosos

Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 18/01/2012

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 27 2012, 23:17

Hargoul έπεσα πάνω σε αυτό αν σε ενδιαφέρει!!! Νομίζω το πιο φθηνό που βρήκα Ελλάδα

http://www.motomag.gr/moto/index.php?option=com_k2&view=item&id=2743:%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CF%8C%CF%82-scorpio-sr-i900&Itemid=123

και αυτο με 25€ τοποθετηση

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=311_312_313&products_id=1942
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 27 2012, 23:53

neosos έγραψε:
Hargoul έπεσα πάνω σε αυτό αν σε ενδιαφέρει!!! Νομίζω το πιο φθηνό που βρήκα Ελλάδα

http://www.motomag.gr/moto/index.php?option=com_k2&view=item&id=2743:%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CF%8C%CF%82-scorpio-sr-i900&Itemid=123

και αυτο με 25? τοποθετηση

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=311_312_313&products_id=1942

το μαγαζι στο δευτερο λινκ ειναι πολυ καλο και με πολυ εξυπηρετικο ιδιοκτητη, αλλα η καλλιτερη τιμη ειναι απο το site που εδωσα παραπανω καθως ειναι το ΠΛΗΡΕΣ πακετο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 09:30

Τελικα παρηγγειλα απο εξωτερικο τον SCORPIO SRi900 με ολα του τα καλουδια.
Εντυπωσεις οοοοταν ερθει και τον βαλω επανω!

ΥΓ. (300€ πηγε το πληρες πακετο με ολους τους αισθητηρες και καλωδιωση για το Vstrom, μαζι με τα μεταφορικα φυσικα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 09:33

hargoul έγραψε:
Τελικα παρηγγειλα απο εξωτερικο τον SCORPIO SRi900 με ολα του τα καλουδια.
Εντυπωσεις οοοοταν ερθει και τον βαλω επανω!

ΥΓ. (300? πηγε το πληρες πακετο με ολους τους αισθητηρες και καλωδιωση για το Vstrom, μαζι με τα μεταφορικα φυσικα)

Γιατί δεν το πήρες απο εδώ με κανα 20αρικο-30αρικο παραπάνω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neosos
Member
Member
neosos

Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 18/01/2012

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 11:32

Σχώρα με mavras αλλά νομίζω ότι τα ελληνικά site δίνουν τα ίδια
Δεν δίνουν το εξτρά περιμετρικό νομίζω !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 17:37

andreasp έγραψε:
hargoul έγραψε:
Τελικα παρηγγειλα απο εξωτερικο τον SCORPIO SRi900 με ολα του τα καλουδια.
Εντυπωσεις οοοοταν ερθει και τον βαλω επανω!

ΥΓ. (300? πηγε το πληρες πακετο με ολους τους αισθητηρες και καλωδιωση για το Vstrom, μαζι με τα μεταφορικα φυσικα)

Γιατί δεν το πήρες απο εδώ με κανα 20αρικο-30αρικο παραπάνω?

Το κομπλε πακετο με περιμετρικο, διακοπη κινητηρα και καλωδιωση πρεπει να βγαινει κανενα 80ρι+ παραπανω απο Ελλαδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 21:28

τα ελληνικα μαγαζια δεν δινουν το περιμετρικο, δεν δινουν το engine kill και δεν δινουν την καλωδιωση,
αμα τα βαλετε ολα τα παραπανω πλησιαζουμε, αν δεν ξεπερναμε, το 100αρικο

Χαρη θα χρειαστεις και ενα μετασχηματιστη 220v->110v για το τηλεχειριστηριο, το οποιο πρεπει να το εχει φορτισμενο πριν ξεκινησεις την εγκατασταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 21:38

mavras έγραψε:
Χαρη θα χρειαστεις και ενα μετασχηματιστη 220v->110v για το τηλεχειριστηριο, το οποιο πρεπει να το εχει φορτισμενο πριν ξεκινησεις την εγκατασταση

Εαν και μου φαινεται οτι εχει switching φορτιστη 110/220 V, εχω μετασχγματιστες.

Η μπαταρια στο χειριστηριο του ποσο κραταει περιπου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 21:44

hargoul έγραψε:
mavras έγραψε:
Χαρη θα χρειαστεις και ενα μετασχηματιστη 220v->110v για το τηλεχειριστηριο, το οποιο πρεπει να το εχει φορτισμενο πριν ξεκινησεις την εγκατασταση

Εαν και μου φαινεται οτι εχει switching φορτιστη 110/220 V, εχω μετασχγματιστες.

Η μπαταρια στο χειριστηριο του ποσο κραταει περιπου;

το δικο μου πακετο ειχε μονο για 110volt, οποτε αγορασα ενα μετασχηματιστη με 5-6 ευρω
Η διάρκεια της μπαταριας εχει να κανει με την χρηση (ποσο συχνα χτυπαει η τηλεοειδοποιηση ή ποσο πολυ παιζεις εσυ με αυτο). Εγω το φορτιζω καθε 3-4 εβδομαδες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 28 2012, 22:04

mavras έγραψε:
hargoul έγραψε:
mavras έγραψε:
Χαρη θα χρειαστεις και ενα μετασχηματιστη 220v->110v για το τηλεχειριστηριο, το οποιο πρεπει να το εχει φορτισμενο πριν ξεκινησεις την εγκατασταση

Εαν και μου φαινεται οτι εχει switching φορτιστη 110/220 V, εχω μετασχγματιστες.

Η μπαταρια στο χειριστηριο του ποσο κραταει περιπου;

το δικο μου πακετο ειχε μονο για 110volt, οποτε αγορασα ενα μετασχηματιστη με 5-6 ευρω
Η διάρκεια της μπαταριας εχει να κανει με την χρηση (ποσο συχνα χτυπαει η τηλεοειδοποιηση ή ποσο πολυ παιζεις εσυ με αυτο). Εγω το φορτιζω καθε 3-4 εβδομαδες.

Ενταξει εαν κραταει κανενα μηνα πανω κατω δεν ειναι ασχημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 29 2012, 12:55

hargoul έγραψε:
Εαν και μου φαινεται οτι εχει switching φορτιστη 110/220 V...

Έτσι είναι.
Κι εφόσον παραγγείλεις για Ευρώπη σου στέλνουν κι ευρωπαϊκό φορτιστή και δε χρειάζεσαι ούτε αντάπτορα...
Από το επίσημο site στην Αμερική εννοώ...

Η διάρκεια της μπαταρίας είναι εξαιρετική...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 29 2012, 13:58

andreasp έγραψε:
hargoul έγραψε:
Τελικα παρηγγειλα απο εξωτερικο τον SCORPIO SRi900 με ολα του τα καλουδια.
Εντυπωσεις οοοοταν ερθει και τον βαλω επανω!

ΥΓ. (300? πηγε το πληρες πακετο με ολους τους αισθητηρες και καλωδιωση για το Vstrom, μαζι με τα μεταφορικα φυσικα)

Γιατί δεν το πήρες απο εδώ με κανα 20αρικο-30αρικο παραπάνω?

Στον Σαβίδη το πλήρες πακέτο πήγαινε 500? μαζί με τη φύσα, κοινώς 200? πάνω!
Δες διαφορά από εδώ http://www.biohazardcycles.com/servlet/the-3156/SCORPIO-SR-dsh-I900-SRI900-ALARM/Detail
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eliaskat

Eliaskat

Τόπος : Αθηνα
Registration date : 04/05/2011

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 29 2012, 16:50

εχεις κανονισει για το τελωνείο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 29 2012, 19:35

Eliaskat έγραψε:
εχεις κανονισει για το τελωνείο ?
Δεν πλήρωσα τελωνείο, παρέλαβα από το ταχυδρομείο κανονικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιον συναγερμο να βαλω;   Ποιον συναγερμο να βαλω; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 29 2012, 19:36

Eliaskat έγραψε:
εχεις κανονισει για το τελωνείο ?

Θελω να πιστευω οτι δεν θα περασει τελωνειο, εαν ειμαι τοσο ατυχος εχουμε στην δουλεια εκτελωνιστη, κατι θα κανει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
 

Ποιον συναγερμο να βαλω;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: