Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προβολάκια ομίχλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 28, 2011 11:57 pm

jk_prince έγραψε:
Παιδες θελω τη γνωμη σας για αυτα http://www.ebay.com/itm/7-COLOR-LED-HALO-ANGEL-EYE-PROJECTOR-4-FOG-LIGHTS-LAMP-/380377959813?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item58904b0d85#ht_5010wt_1396

ειναι 100$ (75 euro) με μεταφορικα
και φυσικα ιδεες για βασεις (και για να προλαβω. Οι βασεις του bozosd ειναι πολυ ωραιες αλλα εχω μανταλακια στα χερια μου)

Αδερφε δεν τα θεωρω αξιοπιστα και δεν νομιζω να κανουν δουλεια.
Ασε που πιστευω πως αν μπεις σε κανενα κινεζικο σαιτ θα τα βρεις με κανα 10 δολαρο το ενα και δωρεαν μεταφορικα.

Συμβουλη: ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ.......
Ψαξε και μετα αγορασε.
Θα δωσεις τοσα λεφτα για ενα ανωνυμο και μη δοκιμασμενο προιον ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 50
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 05/09/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29, 2011 12:26 am

[quote="Dimis"]
jk_prince έγραψε:


Συμβουλη: ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ.......
Ψαξε και μετα αγορασε.
Θα δωσεις τοσα λεφτα για ενα ανωνυμο και μη δοκιμασμενο προιον ?

δεν βιαζομαι και για αυτο ψαχνω τα παντα. Δεν προκειται να μπει κατι ηλεκτρικο/ηλεκτρονικο (αν και ως ωρας εχουν παραγγελθει βολτομετρο,θερμομετρο,πριζα 12V) στη μηχανη αν πρωτα δεν μπει ασφαλειοθηκη http://www.fuzeblocks.com/index.php?pid=1#board και ψαχνω και τροπο να την κανω αδιαβροχη γιατι η τοποθετηση θα γινει στο δεξι μαγουλο εσωτερικα ωστε να μην υπερφορτωσω τη μπαταρια με καλωδια.
of topic
γνωστο αστειο στη Πατρα ειναι οτι εχω το γνωστο TUBE αλλα ακομα δεν εχω πισω καγκελα
τελος of topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
vstromholikos

vstromholikos

Ηλικία : 44
Τόπος : Πατρα
Registration date : 08/11/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Την γνωμη σας...   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 4:55 pm

Καλημερα παιδια κ να εισαστε παντα ορθιοι,γεματοι υγεια κ ευτυχια.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα εξης:
1.Εχω τους προβολεις micro projector 2(http://www.lampa.it/en/prod-425-2097-3761-micro_projector_2,_fog_lights_kit___white.asp).Θα ηθελα να τους αλλαξω τις λαμπες κ να βαλω με λιγοτερη καταναλωση.Εχετε να μου προτεινετε κατι?Κ οσον αφορα την αντικατασταση,ειναι ευκολη?
2.Οσον αφορα λαμπες,για να αλλαξω τις μαμα εχω σκεφτει τις εξης: osram night braker plus,philips motovision(με την πορτοκαλι αποχρωση).Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
superboy

superboy

Ηλικία : 39
Registration date : 31/10/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 10, 2012 4:39 am

kalhmera mhpws xerei kapoios apo to rele gia ta provolakia pou 8a paw thn geiwsh giati thn exw sto fanari panw kai mou kaiei thn lampa ....sthn asfalio8ikh...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 11, 2012 8:02 am

vstromholikos έγραψε:
Καλημερα παιδια κ να εισαστε παντα ορθιοι,γεματοι υγεια κ ευτυχια.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα εξης:
1.Εχω τους προβολεις micro projector 2(http://www.lampa.it/en/prod-425-2097-3761-micro_projector_2,_fog_lights_kit___white.asp).Θα ηθελα να τους αλλαξω τις λαμπες κ να βαλω με λιγοτερη καταναλωση.Εχετε να μου προτεινετε κατι?Κ οσον αφορα την αντικατασταση,ειναι ευκολη?
2.Οσον αφορα λαμπες,για να αλλαξω τις μαμα εχω σκεφτει τις εξης: osram night braker plus,philips motovision(με την πορτοκαλι αποχρωση).Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας....

Για το 1ο ερώτημα σου: Εγώ πήρα απο εδώ ( http://www.ebay.com/itm/H3-Fog-Auxiliary-Halogen-Auto-Car-Bulb-Lamp-12V-35W-/290449387120?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item43a021ee70 ) Η3 35W. Η τοποθέτηση είναι πανεύκολη.
Για το 2... δεν ξέρω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 11, 2012 8:26 am

vstromholikos έγραψε:
Καλημερα παιδια κ να εισαστε παντα ορθιοι,γεματοι υγεια κ ευτυχια.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα εξης:
1.Εχω τους προβολεις micro projector 2(http://www.lampa.it/en/prod-425-2097-3761-micro_projector_2,_fog_lights_kit___white.asp).Θα ηθελα να τους αλλαξω τις λαμπες κ να βαλω με λιγοτερη καταναλωση.Εχετε να μου προτεινετε κατι?Κ οσον αφορα την αντικατασταση,ειναι ευκολη?
2.Οσον αφορα λαμπες,για να αλλαξω τις μαμα εχω σκεφτει τις εξης: osram night braker plus,philips motovision(με την πορτοκαλι αποχρωση).Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας....

1) Γενικα ebay, Ελλαδα κοιτα πχ στο Βενιερη, ψαχνεις για Η3 12v 35w ή για H3 24v 70w, το ιδιο πραγμα ειναι. Παιζει παντα και η λυση λαμπας Η3 led, αλλα θα χασεις παρα πολυ στην αποδοση φωτισμου.

2) Ειδικα σε αυτο το προβολακι (το ειχα κι εγω) οτι χρωμα λαμπας και να βαλεις, λιγο θα φαινεται η αλλαγη. Ειδικα οι MotoVision απλα κανουν μια πορτοκαλι αποχρωση στο ΚΑΤΟΠΤΡΟ των φαναριων, οχι στο δρομο, οποτε σε προβολακι τυπου προτζεκτορ μαλλον ειναι δωρο-αδωρον. Ψηφιζω Nightbreaker με 1000, ειναι λιγο ακριβουτσικες αλλα αποδιδουν οντως αυτο που λενε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 46
Registration date : 11/02/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 11, 2012 9:26 am

vstromholikos έγραψε:
Καλημερα παιδια κ να εισαστε παντα ορθιοι,γεματοι υγεια κ ευτυχια.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα εξης:
1.Εχω τους προβολεις micro projector 2(http://www.lampa.it/en/prod-425-2097-3761-micro_projector_2,_fog_lights_kit___white.asp).Θα ηθελα να τους αλλαξω τις λαμπες κ να βαλω με λιγοτερη καταναλωση.Εχετε να μου προτεινετε κατι?Κ οσον αφορα την αντικατασταση,ειναι ευκολη?
2.Οσον αφορα λαμπες,για να αλλαξω τις μαμα εχω σκεφτει τις εξης: osram night braker plus,philips motovision(με την πορτοκαλι αποχρωση).Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας....


Φίλε μου έχω τα ίδια ακριβώς προβολάκια και έχω βάλει λάμπες led. Η απόδοση των led δεν είναι σαν τις λάμπες αλογόνου, αλλά τουλάχιστον μπορώ να τα έχω αναμμένα όλη μέρα. Έχω τροποποιήσει και τον θόλο εσωτερικά στο προβολάκι για να αυξηθεί η ένταση του φωτός. Η αλλαγή της λάμπας είναι πανεύκολη... απλώς ξεβιδώνεις τις 2 βίδες από εκεί που βγαίνουν τα καλώδια και αντικαθιστάς τις λάμπες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromholikos

vstromholikos

Ηλικία : 44
Τόπος : Πατρα
Registration date : 08/11/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Μαρ 13, 2012 5:48 am

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
storm_coming



Registration date : 13/05/2012

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 11 Icon_minitimeΔευ Μάης 21, 2012 8:57 am

Για να μην ανοιξω αλλο τοπικ θα ποσταρω εδώ.Ξέρετε που μπορω να παω να κάνω εγκατασταση για προβολάκια με xenon λάμπες και για ενα κιτ xenon στο κεντρικο φανάρι?Με ενδιαφέρει η αγορά και η τοποθετηση και οσο το δυνατον τι προτεινετε ετσι ώστε πανω κάτω να βγαζουν το ιδιο χρώμα στο φως..Η μπαταρία νομιζω θα επιβαρυνθει αρκετά αλλα με ενα διαφορετικο διακοπτη για τα προβολακια πιστευω να ειναι κομπλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προβολάκια ομίχλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 11 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: