Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 GPS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vstromrules



Registration date : 11/12/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: GPS   GPS Icon_minitimeΠεμ Δεκ 11 2008, 16:01

Καλησπερα παιδια..Ευτυχης κατοχος και εγω ενος vstrom650, σκοπευω να αγορασω gps για την καλη μου. Εχω αγορασει το μπαρακι τιμονιου της tourateck οποτε ειμαι οκ απο θεμα στηριξης.Μπορειτε να με συμβουλευσετε ενα καλο μαγαζι να παω να κοιταξω να δω τι παιζει απο θεμα τιμων??Σας ευχαριστω και να εχουμε παντα καλες βολτες.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠεμ Δεκ 11 2008, 17:13

Φίλε μου
Επειδή τυγχάνει να είμαι και εγώ αυτή τη στιγμή σε θέση ίδια με τη δική σου, και επειδή το έχω ψάξει λίγο περισσότερο καιρό απο σένα, έχω καταλήξει στο MLS 4800 που τρέχει λογισμικό Destinator (με τους καλύτερους και πληρέστερους χάρτες για Ελλάδα, της NGI).δες εδώ.Οπως προείπα, το Destinator είναι ότι καλύτερο για την Ελλαδίτσα μας, αλλα οταν θέλουμε να πάμε έξω (Ευρώπη) τι κάνουμε? Απλά το ξεκλειδώνουμε και τρέχουμε όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλουμε πχ. I-Go, Tom Tom που έχουν αναλυτικότερους χάρτες για Ευρώπη.
Αν θές περισσότερες πληροφορίες δες στο www.navimania.gr, ή στο www.pois.gr (και τα δύο είναι fora για GPS)
Οσον αφορά τις τιμές δες στο www.skroutz.gr.
Ελπίζω να σε κάλυψα!!Για οτι άλλο θες εδω είμαστε!
Κώστας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrules



Registration date : 11/12/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠεμ Δεκ 11 2008, 17:44

Hulk έγραψε:
Φίλε μου
Επειδή τυγχάνει να είμαι και εγώ αυτή τη στιγμή σε θέση ίδια με τη δική σου, και επειδή το έχω ψάξει λίγο περισσότερο καιρό απο σένα, έχω καταλήξει στο MLS 4800 που τρέχει λογισμικό Destinator (με τους καλύτερους και πληρέστερους χάρτες για Ελλάδα, της NGI).δες εδώ.Οπως προείπα, το Destinator είναι ότι καλύτερο για την Ελλαδίτσα μας, αλλα οταν θέλουμε να πάμε έξω (Ευρώπη) τι κάνουμε? Απλά το ξεκλειδώνουμε και τρέχουμε όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλουμε πχ. I-Go, Tom Tom που έχουν αναλυτικότερους χάρτες για Ευρώπη.
Αν θές περισσότερες πληροφορίες δες στο www.navimania.gr, ή στο www.pois.gr (και τα δύο είναι fora για GPS)
Οσον αφορά τις τιμές δες στο www.skroutz.gr.
Ελπίζω να σε κάλυψα!!Για οτι άλλο θες εδω είμαστε!
Κώστας

Σε ευχαριστω φιλαρακο για τις πληροφοριες. Το λογισμικο Destinator που προτεινεις για Ελλάδα εχει τους διαφορους χωματοδρομους της Ελλαδας καθως και τα μικρα χωρια??Τι τιμη εχεις βρει γι' αυτο?Και παλι σε ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NKS-RIDER

NKS-RIDER

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 11/12/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠαρ Δεκ 12 2008, 00:09

Έχω πάρει PDA ASUS με GPS εδώ και κάνα χρόνο, γιατί το δουλεύω παντού στη δουλειά.
Είναι με το MSL DESTINATOR, μέχρι στιγμής είναι μια χαρά σε χάρτες.
Φαντάσου το καλοκαίρι το είχα πάρει μαζί μου στη Σαντορίνη και πήγαινα από το ένα μέρος στο άλλο με τις "συμβουλές" του.
Οι τιμές παίζουν από κατάστημα σε κατάστημα.
Εγώ το είχα αγοράσει από το media markt στο Μαρούσι, γιατί ήταν πιο φτηνό εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠαρ Δεκ 12 2008, 10:05

Θα σου δώσω και εγώ τη συμβουλή που μου είχαν δώσει και μένα.
1ον. Κοίταξε να πάρεις κάτι το οποίο καταρχήν να είναι βολικό στη μεταφορά του. Υπάρχουν βέβαια και κινητά με δέκτη gps και pda αλλά και τα καθεαυτου pna που είναι καθαρά πλοηγός. Θα σε συμβούλευα από προσωπικής εμπειρίας να βρεις κάποιο pna. Στην αγορά υπάρχουν από 3,5 ιντζές οθόνη μέχρι 9+. Προτίμησε κάποιο που θα το βγάζεις από τη βάση και θα το κουβαλάς άνετα μαζί σου.
2ον. Η "αγορά" λέει ότι το καλύτερο είναι το destinator τουλάχιστον για τη κάλυψη της ελλάδας, δε θα σου υποδείξω ποιος είναι αλλά ψάξου λίγο αν το μηχανήμα που θα πάρεις είναι ξεκλείδωτο ώστε αν δε σου αρέσει το destinator ή ο garmin ή ο tom-tom ή οτιδήποτε άλλο, να μπορέσεις να τον αλλάξεις.
3ον. Εφόσον θα το χρησιμοποιης και στη μηχανή ψάξε (αν υπάρχει βεβαια)για αδιάβροχο.
Αυτα είναι τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό... Καλή αγορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠαρ Δεκ 12 2008, 15:33

zumo 500

απλά κορυφαίο σαν GPS κ αδιάβροχο κ απόλα... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ χάρτη... θέλει ψάξιμο.... XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
vstromrules



Registration date : 11/12/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠαρ Δεκ 12 2008, 16:46

ovelix έγραψε:
Θα σου δώσω και εγώ τη συμβουλή που μου είχαν δώσει και μένα.
1ον. Κοίταξε να πάρεις κάτι το οποίο καταρχήν να είναι βολικό στη μεταφορά του. Υπάρχουν βέβαια και κινητά με δέκτη gps και pda αλλά και τα καθεαυτου pna που είναι καθαρά πλοηγός. Θα σε συμβούλευα από προσωπικής εμπειρίας να βρεις κάποιο pna. Στην αγορά υπάρχουν από 3,5 ιντζές οθόνη μέχρι 9+. Προτίμησε κάποιο που θα το βγάζεις από τη βάση και θα το κουβαλάς άνετα μαζί σου.
2ον. Η "αγορά" λέει ότι το καλύτερο είναι το destinator τουλάχιστον για τη κάλυψη της ελλάδας, δε θα σου υποδείξω ποιος είναι αλλά ψάξου λίγο αν το μηχανήμα που θα πάρεις είναι ξεκλείδωτο ώστε αν δε σου αρέσει το destinator ή ο garmin ή ο tom-tom ή οτιδήποτε άλλο, να μπορέσεις να τον αλλάξεις.
3ον. Εφόσον θα το χρησιμοποιης και στη μηχανή ψάξε (αν υπάρχει βεβαια)για αδιάβροχο.
Αυτα είναι τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό... Καλή αγορά.

Σας ευχαριστω για τις συμβουλες και να στε παντα καλα!!Καμμια βολτα ποτε προβλεπεται να γινει ρε μαγκες??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠαρ Δεκ 12 2008, 17:46

mikios έγραψε:
zumo 500

απλά κορυφαίο σαν GPS κ αδιάβροχο κ απόλα... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ χάρτη... θέλει ψάξιμο.... XYLO

το καλυτερο ειναι το ζουμο 550.παει και τελειωσε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΠαρ Ιαν 09 2009, 15:09

MARKOS-V έγραψε:
mikios έγραψε:
zumo 500

απλά κορυφαίο σαν GPS κ αδιάβροχο κ απόλα... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ χάρτη... θέλει ψάξιμο.... XYLO

το καλυτερο ειναι το ζουμο 550.παει και τελειωσε.
για να το βλεπεις ναι για μενα MIO MOOV330 ξεκλειδωνει και βαζεις οτι θες saligari
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
goufh

goufh

Ηλικία : 52
Τόπος : ΜΑΡΟΥΣΙ
Registration date : 17/01/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 15:32

TIBO A 4050 adiabroxo me plires set gia mixani GPS 501340 !!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΤρι Ιαν 13 2009, 15:48

δες λιγο εδω αν θελεις και χωμα τοτε μονο Αναβαση +Garmin προγραμμα http://www.thegreekz.com/forum/index.php Very Happy,τωρα για συσκευη τα μονα που εχουν πολυ καλο support ειναι τα HTC που ειναι και τηλ. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GPS   GPS Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2009, 15:41

Επανέρχομαι με νεότερα! Είμαι πλέον κάτοχος ενος MLS Destinator 4800. Το αγόρασα απο τον Γερμανό 199 ?. Το ξεκλείδωσα (φυσικά!!) και τώρα εκτός απο Destinator 7 που είχε απο τη μαμά του, του έχω βάλει το iGO 8 (με τους χάρτες της Ευρώπης), το Navigon, και το Miomaps (χωρις χάρτες-τους ψάχνω βέβαια). Τώρα που ξεκλειδώθηκε έχει γίνει ενα palm PC με windows CE 5. Τρέχει ότι θα έτρεχε ενα οποιοδήποτε palm PC. Με μια καρτούλα 4GB που του έχω βάλει μέσα, κάνει παπάδες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

GPS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: