Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης



κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.!   κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 16 2014, 16:56

Νομίζω οτι ειναι αυτη http://makinaparts.com/suzuki/1082-ytx12bs-suzuki-dl-650-v-strom-yuasa-baterry-ytx12-bs-mpataria-bataria-.html

Απλα η αντιπροσωπεία την δίνει ακριβότερη διοτι η yuasa την βγάζει απευθείας για την suzuki σε κουτί suzuki οπως πχ με τα λαδια της motul

Εγω πιστευω αξίζει παντως να δώσεις κατι παραπάνω και να πάρεις την αυθεντική της suzuki που θα σ βγάλει 6 μισή χρονια σιγουρα παρα μια άλλη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.!   κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 16 2014, 17:49

BLaCkXs.... έγραψε:
Νομίζω οτι ειναι αυτη http://makinaparts.com/suzuki/1082-ytx12bs-suzuki-dl-650-v-strom-yuasa-baterry-ytx12-bs-mpataria-bataria-.html

Απλα η αντιπροσωπεία την δίνει ακριβότερη διοτι η yuasa την βγάζει απευθείας για την suzuki  σε κουτί suzuki οπως πχ με τα λαδια της motul

Εγω πιστευω αξίζει παντως να δώσεις κατι παραπάνω και να πάρεις την αυθεντική της suzuki που θα σ βγάλει 6 μισή χρονια σιγουρα παρα μια άλλη


Παντως εχετε λεφτα για πεταμα εε? χαιρομαι   geia mas Δηλαδη να δωσεις 30 ευρω επιπλεον για να σου μεινει το κουτι της Suzuki ?Αφου ισχυει οτι η ιδια εταιρια παραγει και της Μαμα ....α ρε παιδια δεχεστε τοσο κωλοπιασιμο ? Εγω επειδη σεβομαι τα χρηματα μου εν γνωσι μου δεν το κανω με τιποτα .....  Μπαταρία ειναι  στην τελικη ....δηλαδη η yuasa βαζει ευτελη υλικα στα προιοντα της ενω σε αυτα που κατασκευαζει για αλλους βαζει καλυτερα?

Κανονικα απο την μαμα πρεπει να παιρνεις μονο οτι δεν μπορεισ να βρεισ εξω ...Για αυτο μας εκμεταλλεύονται ...εγω δεν το ανεχομαι αυτο  tsou


vaniasgr έγραψε:

Μπορείς τότε φίλε μου, μιας και είσαι από το πιο πρόσφατους που έβαλες, να μου δώσεις ακριβώς το μοντέλο και τον τύπο της μπαταρίας μας?!?!

Γιατί περνώντας τελευταία από τον "Βενζινά" μου, είδα ότι έβαλε προσφορές στις μπαταρίες (μην με ρωτήσετε μάρκα, δεν ξέρω), μου είπε ρίχνωντας μια ματιά στην δική μου (DL 650 K9) : το πολύ 45 ? και θα είναι και GEL!

Τί λέτε εσείς , οι ... "εμπειρότεροι"...?


Αν ειναι η παραπάνω μπαταρία που σου δείξε το φιλαράκι εγώ θα την έβαζα με χιλια ..αλλιώς μπορεισ να την βρεισ στο ίντερνετ με 50-60 ευρω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.!   κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 16 2014, 20:25

jimkopa έγραψε:
BLaCkXs.... έγραψε:
Νομίζω οτι ειναι αυτη http://makinaparts.com/suzuki/1082-ytx12bs-suzuki-dl-650-v-strom-yuasa-baterry-ytx12-bs-mpataria-bataria-.html

Απλα η αντιπροσωπεία την δίνει ακριβότερη διοτι η yuasa την βγάζει απευθείας για την suzuki  σε κουτί suzuki οπως πχ με τα λαδια της motul

Εγω πιστευω αξίζει παντως να δώσεις κατι παραπάνω και να πάρεις την αυθεντική της suzuki που θα σ βγάλει 6 μισή χρονια σιγουρα παρα μια άλλη


Παντως εχετε λεφτα για πεταμα εε? χαιρομαι   geia mas Δηλαδη να δωσεις 30 ευρω επιπλεον για να σου μεινει το κουτι της Suzuki ?Αφου ισχυει οτι η ιδια εταιρια παραγει και της Μαμα ....α ρε παιδια δεχεστε τοσο κωλοπιασιμο ? Εγω επειδη σεβομαι τα χρηματα μου εν γνωσι μου δεν το κανω με τιποτα .....  Μπαταρία ειναι  στην τελικη ....δηλαδη η yuasa βαζει ευτελη υλικα στα προιοντα της ενω σε αυτα που κατασκευαζει για αλλους βαζει καλυτερα?

Κανονικα απο την μαμα πρεπει να παιρνεις μονο οτι δεν μπορεισ να βρεισ εξω ...Για αυτο μας εκμεταλλεύονται ...εγω δεν το ανεχομαι αυτο  tsou


vaniasgr έγραψε:

Μπορείς τότε φίλε μου, μιας και είσαι από το πιο πρόσφατους που έβαλες, να μου δώσεις ακριβώς το μοντέλο και τον τύπο της μπαταρίας μας?!?!

Γιατί περνώντας τελευταία από τον "Βενζινά" μου, είδα ότι έβαλε προσφορές στις μπαταρίες (μην με ρωτήσετε μάρκα, δεν ξέρω), μου είπε ρίχνωντας μια ματιά στην δική μου (DL 650 K9) : το πολύ 45 ? και θα είναι και GEL!

Τί λέτε εσείς , οι ... "εμπειρότεροι"...?


Αν ειναι η παραπάνω μπαταρία που σου δείξε το φιλαράκι εγώ θα την έβαζα με χιλια ..αλλιώς μπορεισ να την βρεισ στο ίντερνετ με 50-60 ευρω

Μακάρι να μην σ άφηνε και εσένα Παρασκευή 8 το βραδυ και Σάββατο πεντεμιση το πρωί έπρεπε να κανεις 20 χλμ για να πας στη δουλεια σ σαν εμένα

Το μονο καταστημα ανοιχτό εκείνη την ωρα ηταν το συνεργειο της suzuki άρα δεν είχα άλλη επιλογη

Και παλι όμως αυτη θα έβαζα.Α!!!! Και το κουτί το πέταξα.... bliax 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.!   κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 01:02

Δηλαδη οι περισσοτεροι βαζετε τη " μαμισια";
Οι αλλες τί θα παθουν δηλαδη;
Θα αντεξουν λιγοτερο;
Η μαμα μπαταρια, ειναι με gel?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.!   κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 17 2014, 02:05

vaniasgr έγραψε:
Δηλαδη οι περισσοτεροι βαζετε τη " μαμισια";
Οι αλλες τί θα παθουν δηλαδη;
Θα αντεξουν λιγοτερο;
Η μαμα μπαταρια, ειναι με gel?


Φιλε για κατι τετοια μακαρι να μουν Αθηνα

Πανε να σου βάλουν αυτήν και μην ακους βλακιες ...μπαταριες ειναι στην τελικη .... στα αμαξια σας δεν βαζετε ? στην αντιπροσωπία πάτε?

http://www.e-kiriazis.gr/ell/product/%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1_%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD_YUASA_TAIWAN_Maintenance_Free__YTX12-BS_-_12V_10_10HRAh_-_180_CCAEN_%CE%B5%CE%BA%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82


'η αυτην



http://www.e-kiriazis.gr/ell/product/%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1_%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD_YUASA__ROC_Maintenance_Free__YTX12-BS_-_12V_10_10HRAh_-_180_CCAEN_%CE%B5%CE%BA%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82



Εγω θα εβαζα την πρωτη καθαρα για ψυχολογικους λογους ..τωρα αν εσυ θες να αισθανεσαι καλα ψυχολογικα δινονταν αλλα τοσα για μια μπαταρια πανε στην κωλοπιαστρα "μαμα"



Ασχετο ...τόσα χρόνια προτιμούσανε  τα Motul ...τωρα τι εγινε και προτιμουν  τα Castrol ...αλλαξαν προτιμήσεις οι κινητήρες ....λαδακι γνωστης φιρμας στην ωρα του και οποιο προτιμαει ο καθενας ...και στην αντιπροσωπεια σε οποια αντιπροσωπια ...μονο εντος εγγυησης μετα βρειτε εναν καλο μηχανικο της γειτονια σας ..αν δεν ποιανουν τα δικα σας χερια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

κλείνω τα 4..και ακόμα η ίδια batt.!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: