Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Δίλημμα για xenon

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Δίλημμα για xenon - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δίλημμα για xenon   Δίλημμα για xenon - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 17 2013, 21:42

Ο προτζέκτορας δεν αλλοιώνει το χρώμα και τους βαθμούς του φωτισμού, τη διάχυση επηρεάζει και μόνο αυτή.


ΤΑΚΗΣ81 έγραψε:
Λευτέρη άν έχεις κανά λίνκ για καλούς προτζέκτορες απο ebay και όχι for the π@υτσ (βλέπε κινέζικους) ρίχτο σε παρακαλώ!
Κι επίσης θέλω να ρωτήσω-ζητήσω μια χάρη...
Εγώ έχω ήδη xenon στα φανάρια, οι προτζέκτορες κάνουν μεγάλη διαφορά στον φωτισμό;
Γίνεται μήπως κάποια στιγμή να βάλετε φωτό βραδυνή 2 vstromια ένα με xenon κι ενα με προτζέκτορες να δούμε διαφορά στο φωτισμό τη νύχτα; Πιστεύω όσοι το σκέφτονται να το κάνουν (μέσα σε αυτούς κι εγώ αλλά ας όψεται η βάβουρα) με το φωτορεπορτάζ σου θα τους φανεί καταλυτικό (η συγκριτική φωτό νύχτα xenon vs projectors) για την απόφασή τους να επέμβουν στο μαμά φανάρι...
merci!

Για τη διαφορά πιστεύω σε κάλυψε ο Κωνσταντίνος, ε? Very Happy

Λινκ δεν έχω να παραθέσω αυτή τη στιγμή. Μπορώ με λίγο ψάξιμο να σου πω τι να ΜΗΝ πάρεις με την μέχρι τώρα εμπειρία μου. Σίγουρα σου προτείνω να πάρεις dedicated Η4 και να αποφύγεις τα universal που χρησιμοποιούν αντάπτορες. Δεν θέλω να σας δώσω λινκ και να πω "πάρτε αυτό" γιατί δεν έχω δοκιμάσει όλους τους προτζέκτορες της αγοράς και δεν θα ήθελα να σας πάρω στον λαιμό μου (ακούς V-Nighthawk? αυτό είναι και απάντηση στο ΠΜ σου, Υ.Γ.: σταμάτα να αντιγράφεις το μηχανάκι μου!!)

Κάντε την ψαχτική σας, καταλήξτε σε 2-3-4 μοντελάκια και στείλτε μου λινκ να σας πω αν διαφωνώ με κάποιο και γιατί διαφωνώ... μέχρι εκεί όμως, δεν θα ήθελα να έχω αυτή την ευθύνη.




εντιτ: @ΤΑΚΗΣ81 : αδερφέ όλοι οι προτζέκτορες που παίζουν στο ebay είναι Κινέζικοι, μη περιμένεις να βρεις από την Bosch, δεν πρόκειται να συμβεί. Οι διαφορές τους είναι στο φινίρισμα και στα σημεία. Ο κανόνας είναι πως ότι πληρώσεις θα πάρεις. Υπολόγισε από 130-150 γιούρο για κάτι αρκετά ποιοτικό με αντοχή σε κάποιο βάθος χρόνου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

Δίλημμα για xenon

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: