Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 14 2013, 22:26

Να το φχαριστηθεις ρε μπαγασα με προσοχη !!!!! Καλα να περασεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2013, 07:39


Καλούς δρόμους σου εύχομαι Νίκο,

όμορφους & ασφαλείς !!!



geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2013, 08:50

Στήν λίστα συντήρησης - αλλαγης , είχαν μείνει αλυσίδα - γρανάζια , δεν μπορούσα να πάω με φθαρμένα , αν και θα με εβγαζε με πολύ κόπο , θα ημουν αναγκασμένος να σφίγγω και να λαδωνω καθε 200 με 300χλμ , ετσι χθές αλλαξα αλυσιδογράναζα ενα ρουλεμάν και μια τσιμούχα μαζί με τα συνεμπλόκ !!!!!!
Κοπέλια πλέον, ετοιμος για αναχώρηση ,ενα τελευταίο ελεγχο για gps - mp3 , φωτό , το περιβραχιόνιο του 36ωρου που με συντροφεύει τα τελευταία 5 χρόνια , μαζί με το γούρι μου Very Happy
Από τώρα αρχίζει για μένα το 36ωρο , ημέρα ενημέρωσης και ταξιδιού πρός αθήνα , ευχαριστω καί παλι για τις ευχές σας , δεν θα εχω νετ εκεί που θα ειμαι , με τους πιο πολλούς απο εσάς θα τα λέμε 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 846930
geia

_________________
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 107kpb516o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
tanuki
Member
Member
tanuki

Registration date : 17/04/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2013, 09:09

Νικόλα να περάσεις καλά και με προσοχή.

Φέρε μας και υλικό για να ζηλεύουμε goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2013, 11:51

καλή βόλτα παππού!!!
Να προσέχεις τις φουρκέτεεεεες! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 20:01

Κοπέλια επέστρεψα και σας merci πολύ για τις ευχές σας , αλλο ενα 36ωρο τελείωσε το 5ο για μένα , ολα πήγαν καλά , το ευχαριστήθηκα πολύ , εστριψα..... εστριψα και ξαναεστριψα , ειδα πολλά ωραια μέρη , τερμάτισα, γύρισα ορθιος οπως πήγα !!!!!
Ηταν ενα διαφορετικό 36ωρο σε σχέση με το road book , τέσπα εχω πολύ υλικό απο φωτό βιντεο , ελπιζω μόλις βρω χρόνο να τα γραψω αναλυτικά οπως κάθε χρόνο

_________________
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 107kpb516o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
white angel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
white angel

Ηλικία : 45
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 22/04/2010

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 20:22

bravvoo bravvoo bravvoo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 22:10

goood goood goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 22:58

wlcm Νικόλα, περιμένουμε αναλυτική αναφορά, έτσι για να μας τρέξουν λίγο ... 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Drool5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almeros
Member
Member
almeros

Ηλικία : 48
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 06/01/2010

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 22 2013, 23:48

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΕΣ

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ





ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΩΛΟ 36ΩΡΟ


gmt gmt gmt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
costas v
gold member
gold member
costas v

Τόπος : ΚΟΖΑΝΗ
Registration date : 09/06/2008

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 23 2013, 09:29

popcorn2 popcorn2 popcorn2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antoniadis.com.gr
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 23 2013, 12:50

ΜΠΡΑΒΟ Παππού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!είσαι ΤΙΓΡΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 23 2013, 23:00

Μέρα 1η .....ωρα 06.30 με την δροσούλα βρίσκομαι στο tera verde στο σημείο εκκίνησης του 16ου 36ωρου , βρίσκω το σημείο νο 76 και παρκάρω τον Τίγρη μου , δίπλα ο καλός μου φίλος Δημήτρης με tiger 1050 πορτοκαλί και αυτός !!!!!!!
Βλέπω ολες τις γνωστές 36ωρες φάτσες με ενα μεγάλο χαμόγελο , αγκαλιές , πειράγματα , κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες , παίρνω ενα καφεδάκι νερό και ειμαι ετοιμος να παρω εκκίνηση στις 07.50
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010452rs

Up16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010459q

loaded with ImageShack.us
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010462ph


O καλός μου φίλος Δημοσθένης απο τα Χανιά με gs 1200 adv ειμασταν οι εκπρόσωποι της Κρήτης και μας υποδέχθηκαν θερμά !!!!
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010460b


Στησιμο της αψίδας της εκκίνησης
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010464g


Είμαι ετοιμος παίρνω εκκίνηση ...... 07.50 δέν το πιστεύω , εχω πολύ ανχος λές και δίνω παννελήνιες , εχω ανατριχιάσει ... μας παιρνουν φωτό , μου δίνουν το σημα να φύγω , κουμπώνω 1η και φεύγω , βγαίνω στο ποτάμι με κατεύθυνση προς αθηνών λαμίας την βαρετή εθνική , ανοίγω και σε μιση ωρα βρίσκομαι στον κόμβο της θηβας με κατεύθυνση προς λειβαδιά , στο δρόμο μηχανές ομαδες , δικάβαλα που ειχαν ξεκινήσει νωρίτερα , πίσω μου βλέπω απο τους καθρέπτες τον Δημήτρη με το αδερφάκι το tiger 1050 μου κανει σινιάλο και ξεκινάμε μαζί με γρήγορο ρυθμό προς αράχωβα και χιονοδρομικό παρνασού , παίρνουμε την 1η φωτό πολύ γρήγορα και συνεχίζουμε μαζι πρός την 2η φωτό με πολύ σβελτάδα σε ωραίο κομμάτι κατηφορικό και βγάζουμε την 2η σε καποια μονή ( δεν θυμάμαι που Very Happy )
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010469p


16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010471ue


Χωρίς να χρονοτριβούμε πιάνουμε πρός λουτρά υπάτης αλλά λόγω λαθους αντί να πάμε πρός τον κάμπο . ανηφορίζουμε πρός νεοχώρι , με πολύ ωραιά διαδρομή ......και ελεγα στο δρόμο μρε μπράβο ωραια διαδρομη διάλεξαν οι κουζαίοι Laughing , σε λιγο αντιλαμβανόμαστε οτι εχουμε κάνει λαθος και βγηκαμε στην κορυφή του χωριού σε ενα καφενείο που βγηκε ενας τυπος και φώναζε αχχαχαχαχααχ μρε που τα πάτε τα μηχανακια εδω πάνω , θα τα σπάσετε , εγω ειμαι ο πρόεδρος των εντουράδων λαμιας και το σκέφτομαι να περάσω απο εδω ...αχχχχχχχχχχχχχχχ πάλι πίσω 15 χλμ , σβέλτα στο γυρισμό και αλλοι ειχαν κανει το ιδιο λαθος και τους ελεγα γυρίστε πίσω , τέσπα ξαναβγαίνουμε στο σωστό δρόμο και παιρνουμε γραμή πρός καμπο λαμίας με παραααααα πολύ ζέστη 30+ είχε ντάλα μεσημέρι αρχιζα να ιδρώνω , στο δρόμο εν κινήσει αρχιζα και ανοιγα οτι αεραγωγούς ειχα , αλλα μάταια , ευτυχώς σταματάμε στο παιχνίδι με το κινέζικο road book και εκεί τα πετάω ολα τις κορντούρες , βγάζω το καλοκαιρινό μπουφάν που ειχα καβάτζα , αλλάζω μπλούζα που ηταν μουσκεμα στον ιδρώτα και συνεχίζουμε πρός 3 φωτο σε μια αποθηκη με σκουριασμένες πόρτες , αυτη πολύ την εχασαν , δεν την ειδαν καν ...ευτυχώς με την ακρη του ματιού την είδα και επεσα στα φρένα , σε λίγο γύρισε και ο δημήτρης που ειχε δεί να σταματάω !!!!!
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010474p


Με αρκετα γρ'ήγορο ρυθμό , την ζέστη να φτανει και 35 βαθμούς φτανουμε στο 2ο road book στις 3 περίπου στην φαρκαδώνα , ( ειχαν πει οποιος παει μετα τις 6 δεν επαιρνε το 2ο , γιατι μετα ειχε 6 ωρες γεματες να φτασει στην πρέβεζα , ειχαν εναλακτικη διαδρομή μεσω εγναντιας πολυ συντομα να πηγαινες στο ξενοδοχείο , ετσι εμεις με τον δημητρη συνεχίζουμε μαζι με αλλους προς τα υπέροχα χψριά πύλη ελάτη , περτούλι , θεε μου φανταστικά μέρη με πολλά ελατα, ποτάμια , γελάδια , αλογα στην μέση του δρόμου ...πολύ ωραια διαδρομή , φτάνουμε στο χαλίκι ενα χωριό στην 4η φωτό της μέρας !!!!!
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010480g


Πίνουμε νερό απο την πηγή που ειχε και πολύ γρήγορα βγαίνουμε στο βαρετό κομάτι της εγναντίας με κατεύθυνση προς παραμυθιά , εδω ανοίξαμε με τον δημήτρη ...δεν θα πω ποσο Very Happy αλλά ελπίζω να μην δούλευαν οι καμερες ...πηγαιναμε τερματισμένοι και με σπασμενες 5ες πρός 6η ειδα ενα νουμερο που ειχα καιρό να το δω στο τιγρη Laughing
Στην εξοδο παραμυθιάς μπαίνουμε και παιρνουμε το δρόμο πρός πρέβεζα βγάζουμε την τελευταία φωτο της μέρας και 20.10 ειμαστε στο ξενοδοχείο μαραγαρώνα που βλέπω γυρω στις 10 μηχανές να ειναι αραγμένες στο παρκιν του ξενοδοχείου
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010491ea





Παίρνω τα πράγματά μου ανεβαίνω στο δωματιο κανω ενα απολαυστικό ντουζάκι και κατεβαίνω στην τραπεζαρία που συναντώ τον σπύρο με busha το 1300 τον αλεξ και τα αδέρφια με τα ktm 990 adv , τρώμε μαζί και τους κερνάω απο το νεράκι που βασταγα απο την κρητη Laughing , ξέρετε εσεις αχχαχαχαχαχαχαχα
Στη συνέχεια και μέχρι τις 12 με 1 ερχονται οι περισότεροι 36ωριτες , εγω κατεβάζω διακόπτες και κοιμαμαι σαν πουλάκι Sleep
Ο δημοσθένης ηρθε στο δωματιο εκανε το μπάνιο του εφαγε και μετα ξαναηρθε ......δεν καταλαβα ροχαλητο φέτος αχχαχαχαχαχα αλμέρο που εισαι βρε μαιμουνι ελεγα Razz Σύνολο χλμ την 1η μέρα 855 !!!!!!!
Μέρα 2η
Ξεκινάμε γυρω στις 07.50 παίρνουμε το road book για παιχνίδι απο το ξενοδοχείο που τελικά ακυρώθηκε γκρρρρρρρρρ
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010488bx


Σβέλτα φεύγουμε απο πρέβεζα και πάμε πρός αρτα παιρνάμε μεσα απο την πόλη κατευθυνση προς βουλγαρέλι ...εκεί χαθήκαμε προ΄ς στιγμή αλλα πάλι βρίσκουμε το σωστό δρόμο και μας βγαζει στη 1η φωτο της 2ης μέρας σε ενα γηπεδο 5Χ5
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010502n


Ωραίο κομμάτι για στρίψιμο και συνεχίζουμε μαζί με τα ktm 990 πρός το δυσκολο της 2ης μερας εναν χωματόδρομο 8 χλμ που τα ολα τα κλιπονάτα ειχαν μεγαλο πρόβλημα , ημουν μπροστα πίσω ο δημητρης ...σηκώθηκα στα μαρσπιε και πηγαινα χαλαρα 30 με 40 χλμ λίγο ο κώλος πεταγε Rolling Eyes αλλα οκ , βγηκα και περίμενα τον φίλο μου καθως ειχαν σταματήσει πολλοί εκει που τελειωνε ο χωματόδρομος .......... περασαν 15 λεπτα και δεν ειχε ερθει ο συνοδοιπόρος μου , ετσι αποφάσισα να μπω ξανα να δω τι συμβάινει , ειχε παθει λάστιχο γκρρρρρρρρρρ την γκαντενμια μομας λεω , ειχε χρησιμοποιησει τα δικά του κιτ το ειχε φουσκώσει και μου κανει νοημα να φυγουμε , λεω πάμε μολις βγαινουμε απο το χωμα παλι πλακα το λαστιχο γκρρρρρρρρ
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010532i


16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010530gz


Ομώς του κακου παλευαμε .....βγαζουμε και το δικό μου κιτ επισκευης , βαζουμε 2ο διλπο κορδόνι κανουμε 4 με 5 χλμ ακολουθουσα απο πίσω μεχρι που του κανω σημα να σταματησει ...γκρρρρρρρρρρ πλακα το λαστιχο παλι
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010541en


Αποφασίζουμε να πάω γυρω στα 25 χλμ στο καρπένησι να πάω να πάρω φαστ και κορδόνια απο ενα βενζινάδικο και συχρόνως ειχαμε ειδοποιησει την οδική να ερθει , πηγα γυρισα πολυ γρηγορα ...στο δρομο με εβλεπαν αλλοι 36ωριτες μου εκαναν νοημα πως παω λαθος χαχαχαχαχαχαχα γυρναγα στο φίλο μου να δουμε αν ειμαστα τυχεροι να συνεχισουμε μαζι ...τίποτα ομως
Η ψυχολογία μου ειχε πεσει ...αποφάσισα και με προτροπή του δημητρη , φύγε ρε Νικολα μου λεει σε παρακαλώ και πηγαινε γρηγορα να συνεχίσεις !!!!
Αντε να μαζέψεις τωρα 1 με 1 1/2 ωρα που ειχαμε χασει , ξαναμπήκα στο βενζινάδικο , φουλαρα και λέω τωρα εισαι μονος .... ειλικρινα τα χρειάστηκα εκει ...οπλίστηκα με υπομονη και αρχισα να πηγαινω προς τις επόμενες φωτο , εξω απο το καρπενησι με κατευθυνση προς λιδωρίκι , γραβιά ...πολύ γρηγορα λες και ημουν σε προσωμειωτη αρχισα να παιρνω την καλη ψυχολογια μου και ξαναμπήκα στο γκρούπ με τους πρώτους ..ομολογω οτι πήγαινα μπάλα , κομάτια ..ο τιγρης να λυσαει , εκεί μέτρησα τις δυνάμεις μου , λίγο πριν φτάσω στην 10 φωτό ενιωσα ζαλαδα , ευτυχώς ειχε καταράκτες , εβαλα το κεφάλι κατω απο το νερό πέταξα τις κορντούρες γαντια κρανος και ναι εκει θυμηθηκα την συμβουλη του νικ σαλονικ , κουλαρα εβαλα το αγαπημένο μου κοματι στο mp3 , αναψα τσιγάρο και χάθηκα στο κόσμο μου !!!!!!
Γιατί πάντα μείνετε
Μίλια μακριά
Και τα δύο βήματα πίσω
Όταν το παρελθόν εξακολουθεί να ζει
Όμορφη και συγχωρούνται
Δεν βλέπετε
Ότι ζείτε σε ένα όνειρο
Γειά

Μαζεψα τα κομμάτια μου και πήρα το δρόμο πρός την 11η και τελευταία φωτό στην Αγόριανη ( επτάλοφο ) λίγο πρίν το χιονοδρομικό παρνασού
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 P1010543dc


Εκεί συνάντησα τον Σπύρο με busha και τον Αλεξ που μόλις ειχαν παρει την τελευταια φωτο και πηγαιναν προς αράχωβα ...βέβαια ειχαν σταματήσει για φαγητο λιγο πρίν και γιαυτο τους ειχα φτάσει Very Happy
Ολιγόλεπτη στάση , κανω τσιγάρο παιρνω τα πάνω μου και πάλι , εχω καλυψει τον χαμένο χρόνο με την ατυχία του δημητρη με tiger και αποφαζιζω να τραβηξω ενα βιντεακι με την καταπληκτικη διαδρομή μεσα στα ελατα

19.30 κατηφορίζω πρός αραχωβα , περνάω μεσα απο την πόλη , εχω χαλαρώσει , κοβω ρυθμούς και εχω περιπου αλλα 150 χλμ για τον τερματισμό στρίβω , πρός ορχομενού λαμίας με κατευθυνση πρός κάστρο και βγαίνω εθνική προς χαλκίδα , στριβω στην εξοδο προς νοσοκομείο θηβας , μπαινω προς χαλκιδα και πιανω την ριτσώνα , ολη η χαλκιδα στα ποδια μου , ξαφνικά χτυπαει το τηλ και ειναι ο δημήτρης ..εχει επισκευάσει το λαστιχο ( μόνο με μπάλωμα εκανε δουλειά τελικά ) και αποφασίζει να κανει την διαδρομή μεχρι τον τερματισμό μου λεει .........τρελαθηκα απο την χαρα μου , εχω να διανυσω λίγα χλμ μεχρι τον τερματισμό και κατεβαίνω και χοροπηδαω στην μεση του πουθενα σαν τρελός απο την χαρα μου
Στην διασταυρωση στριβω πρός δροσιά αλυκη και στις 21.00 τερματίζω στο κεντρο ιποκαμπος που ηταν και ο τερματισμός , τοση θολουρα που ειχα που δεν ειδα What a Face ουτε την αψιδα του τερματισμου Laughing παρα μονο οταν ειδα 10 μηχανες που ειχαν φτασει πριν απο μένα και ειχαν παρκάρει , με τα χερια ψηλα αλλη μια φορα τερμάτισα σχετικα σε ενα ευκολο 36ωρο , αλλα ισως λογω της ζεστης την 1η μέρα και το περιστατικό με το λάστιχο του φιλου μου την 2η μερα να ηταν για μένα ψυχοφθορο !!!!!!!
χλμ 2ης μέρας 710 και συνολο χλμ τα 1560 και τις 2 μερες !!!!!
Ενα μεγάλο ευχαριστω στον Κώστα τον ioarma που με περίμενε στον τερματισμό , φίλε υποκλίνομαι να εισαι πάντα καλα εσυ και η οικογένεια σου !!!!!
Και του χρόνου με το καλό στο 17ο !!!!!!!!!

_________________
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 107kpb516o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 24 2013, 08:40

Καλημέρα Νικόλα,
από τα γραφόμενα σου βλέπουμε ότι το ΧΑΡΗΚΕΣ cheers και αυτό είναι το σημαντικότερο όλων.
Παρά τη ζέστη και τις αναποδιές ευτυχώς πήγαν όλα καλά και μας ταξίδεψες πάλι ...
Επειδή κινήθηκα στην ευρύτερη περιοχή 2 εβδομάδες πίσω, σου εύχομαι κάποια στιγμή να την ταξιδέψεις σε χαλαρούς ρυθμούς και αν σε μάγεψε τώρα που την είδες σε fast forword, θα την λατρέψεις αν κινηθείς χαλαρά. Είναι απίστευτα μέρη.
Κλείνοντας θα επαναλάβω αυτό που είπε ο Σάκης, είσαι ... ΤΙΓΡΗΣ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 24 2013, 08:48

Τιμή μου που σας γνώρισα περισσότερο...................


Συγκινημένος……………. ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ




16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Dsc0012cu


16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Dsc0022omc

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 28 2013, 19:40

Τερματισμός 16ου 36ωρου ....λέτε να ερθει επιτέλους το κύπελο Laughing
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 1636w


_________________
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 107kpb516o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 28 2013, 19:46

Rory έγραψε:
Τερματισμός 16ου 36ωρου ....λέτε να ερθει επιτέλους το κύπελο Laughing
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 1636w

μακάρι Νικόλα αν και πιστεύω ότι ο σκοπός της συμμετοχής σε τόσα 36ωρα είναι η οδηγική σου απόλαυση.
από την άλλη καλό θα ήταν να έρθει επιτέλους ένα κύπελο στη Κρήτη, γιατί εμείς (τα stromfakia) το κερδίσαμε το 2010 αλλά το έχουμε ... σε φωτογραφία μονό. Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 28 2013, 19:54

Μάνο ακριβώς αυτο που είπες η οδηγική απόλαυση , η ανακάλυψη των ορίων σου και της μηχανής σου θα προσθέσω γιά μενα είναι το κυριότερο , βέβαια εάν ερθει και η κούπα , καλώς να ορίσει Very Happy

_________________
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 107kpb516o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 29 2013, 09:29

painterakis έγραψε:
Rory έγραψε:
Τερματισμός 16ου 36ωρου ....λέτε να ερθει επιτέλους το κύπελο Laughing
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 1636w

μακάρι Νικόλα αν και πιστεύω ότι ο σκοπός της συμμετοχής σε τόσα 36ωρα είναι η οδηγική σου απόλαυση.
από την άλλη καλό θα ήταν να έρθει επιτέλους ένα κύπελο στη Κρήτη, γιατί εμείς (τα stromfakia) το κερδίσαμε το 2010 αλλά το έχουμε ... σε φωτογραφία μονό. Crying or Very sad

Δεν σου φτάνει η φώτο ρε θες και να το χαμουρευεις .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 29 2013, 09:55

δε θέλω να το χαμουρέψω και δε το θέλω να το έχω αλλά από την άλλη, η ομάδα αποτελούταν από 5 κρητικούς και δε δέχομαι ο 6ος να συμπεριφέρεται σαν να μην υπάρχουν οι υπόλοιποι.
φιλάκια ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 04 2013, 18:04

Εν αναμονή των αποτελεσμάτων ........ πάρτε ενα βιντεάκι

Καί μια φωτό ........
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 1636sz


_________________
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 107kpb516o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 05 2013, 07:29




OK

geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!   16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 07 2013, 11:03

Δέν είναι καθόλου τυχαίο που 2 Triumph Tiger 1050 , πήραν την 1η και 2η θέση αντίστοιχα στο ατομικό του 16ου 36ωρου !!!!!!!
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 76439862


_________________
16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 107kpb516o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!! - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
 

16o 36ωρο ........ συμμετοχές !!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: