Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 12:36

Ξέρεις πόσες φορές;;;; Αλλά μόνος μου δεν το έχω. Οι ηλεκτρολόγοι την θεωρούνε περιττή. Μάλλον τους κόβει το μεροκάματο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 12:38

Γνωρίζεις πως να βρίσκεις τη συνέχεια(να εξετάζεις αν είναι κομμένο ή εντάξει εσωτερικά) σε ένα καλώδιο με το πολύμετρο???

Αν όχι, διάβασε λίγο αυτό πρώτα http://www.microplanet.gr/tutorials/instruments/multimeter


Έχει επεξεργασθεί από τον/την george83 στις Τετ Απρ 17 2013, 12:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 12:41

pantelos έγραψε:
Πάρτε μια λίστα από τα κοκοψίνια
πριζάκι touratech παίξε άφοβα
θερμαινόμενα Oxford δεν είμαι σίγουρος.
φώτα xenon μάρκα τρέχα γύρευε Very Happy δεν είμαι σίγουρος.
συναγερμός meta δεν είμαι σίγουρος.
φώτα μπαγαζιέρας givi (νομίζω δεν συνδέονται πάνω στην μπαταρία παίξε άφοβα αλλά συνδέονται στα φρένα
προβολάκια touratech (ένα xenon κι ένα αλογόνου) δεν είμαι σίγουρος.
κόρνα stebel παίξε άφοβα

νομίζω αυτά


ΒΑΛΕ ΑΣΦΑΛΕΙΟΘΗΚΗ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 12:47

george83 έγραψε:
Γνωρίζεις πως να βρίσκεις τη συνέχεια(να εξετάζεις αν είναι κομμένο ή εντάξει εσωτερικά) σε ένα καλώδιο με το πολύμετρο???

Αν όχι, διάβασε λίγο αυτό πρώτα http://www.microplanet.gr/tutorials/instruments/multimeter
Με βλέπω για διάβασμα. Πάνω που είχα αποφασίσει να συνεχίσω το πανεπιστήμιο λόγω ανεργίας... τώρα θα γίνω ηλεκτρολόγος Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 12:50

Είναι απλό.

Δεν είναι πανεπιστημίου. Διάβασε για έλεγχο συνέχειας και για μέτρηση συνεχούς τάσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 12:59

αν δεν τα καταφέρεις μέχρι το Σαββάτο πάρε τηλ pm Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την bandit στις Τετ Απρ 17 2013, 13:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 13:00

Δεν το εννοούσα έτσι Very Happy . Θα το διαβάσω μόλις τελειώσω το μαγείρεμα γιατί η κόρη μου θα με πλακώσει μόλις γυρίσει από τις κούνιες

@bandit ελπίζω να είναι για πρόταση καλού ηλεκτρολόγου

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pisherman
Member
Member
pisherman

Ηλικία : 48
Τόπος : ΓΙΩΡΓΟΣ - Αθήνα, Ηράκλειο - Κρήτης
Registration date : 24/10/2011

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 13:06

pantelos έγραψε:

Πάνω που είχα αποφασίσει να συνεχίσω το πανεπιστήμιο λόγω ανεργίας... τώρα θα γίνω ηλεκτρολόγος Very Happy Very Happy

Μάθε τέχνη κι άστηνε και εάν πεινάσεις πιάστηνε.


Έτσι πάμε όλοι μην ανησυχείς.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 13:14

pantelos έγραψε:
μόλις τελειώσω το μαγείρεμα


Μακαρονάδα καλωδίων
http://images.newsnow.gr/33/335586/makaronada-me-saltsa-apo-piperies-florinis-1-315x236.jpg

Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pisherman
Member
Member
pisherman

Ηλικία : 48
Τόπος : ΓΙΩΡΓΟΣ - Αθήνα, Ηράκλειο - Κρήτης
Registration date : 24/10/2011

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 13:14

bandit έγραψε:
pantelos έγραψε:
μόλις τελειώσω το μαγείρεμα


Μακαρονάδα καλωδίων
http://images.newsnow.gr/33/335586/makaronada-me-saltsa-apo-piperies-florinis-1-315x236.jpg

Laughing Laughing

Πείνασα τώρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 13:31

xaxa bliax XYLO
Βρε θα κάψω τους κιοφτέδες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 17:39

pantelos έγραψε:
Πάρτε μια λίστα από τα κοκοψίνια
πριζάκι touratech
θερμαινόμενα Oxford
φώτα xenon μάρκα τρέχα γύρευε Very Happy
συναγερμός meta
φώτα μπαγαζιέρας givi (νομίζω δεν συνδέονται πάνω στην μπαταρία
προβολάκια touratech (ένα xenon κι ένα αλογόνου)
κόρνα stebel

νομίζω αυτά

Κομπλέ εισαι. Απλά πράγματα. Cool Cool Cool

Τι να πουν και αυτοί εδώ...

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 2ed5d2r

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 19:16

Δεν το γλιτώνω το 50άρικο τελικά. Σύνδεσα μόνο τα καλώδια της μηχανής κι άναψαν τα όργανα. Αλλά δεν μπόρεσε να πάρει μπροστά. Η μπαταρία δεν άντεξε. (Είχε μετρηθεί για καλή και μπήκε 2 φορές στον φορτιστή στο διάστημα της ακινησίας). Οπότε θα αγοράσω μια μπαταρία και θα βάλω τον μάστορα να τα ξανασυνδέσει όλα. Ελπίζω να πάω και καμιά βόλτα γιατί ώρες ώρες δεν παλεύεται...
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την προθυμία και τη βοήθεια!!

Προς τους Θεσσαλονικείς: Συνήθως πάω σ' έναν Γιώργο στην Γραβιάς (Κάθετα στην Δελφών). Ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Υπάρχει κάποιος άλλος προτεινόμενος; Που να ήθελε ν' ασχοληθεί με την εγκατάσταση της ασφαλειοθήκης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 17 2013, 23:46

pantelos έγραψε:
Υπάρχει κάποιος άλλος προτεινόμενος; Που να ήθελε ν' ασχοληθεί με την εγκατάσταση της ασφαλειοθήκης;


pantelos έγραψε:
Δεν το γλιτώνω το 50άρικο τελικά

25 ευρό Very Happy

ναι πάρε την εργαλειοθήκη και ερχομαι και στην περνάω Very Happy

άνεργος είπαμε με παιδί Shocked

ΑΤΙΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ . . .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 25 2013, 23:49

Αγόρασα μια μπαταρία και σύνδεσα τα καλώδια. Κάποια στην τύχη να είμαι ειλικρινής. Η μηχανή παίρνει κανονικά και κινείται. Δεν έχω όμως φώτα και κόρνα. Δηλαδή δεν είναι για να βγει στον δρόμο με ασφάλεια. Το πρωί την πήγα στο ΚΤΕΟ (με πολλή προσοχή και αναμμένα τα προβολάκια). Σκοπός μου να είμαι εμπρόθεσμος και να πάρω έναν μήνα παράταση να διορθώσω τα φώτα.
Τα αθάνατα μαστόρια ενός επώνυμου ΚΤΕΟ το πέρασαν το μηχανάκι και με ρωτούσαν λεπτομέρειες για τα αξεσουάρ.... Που να το είχα πάει και πλυμένο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 26 2013, 09:01

pantelos έγραψε:
Αγόρασα μια μπαταρία και σύνδεσα τα καλώδια. Κάποια στην τύχη να είμαι ειλικρινής. Η μηχανή παίρνει κανονικά και κινείται.
Δεν έχω όμως φώτα και κόρνα. Δηλαδή δεν είναι για να βγει στον δρόμο με ασφάλεια. Το πρωί την πήγα στο ΚΤΕΟ (με πολλή προσοχή και αναμμένα τα προβολάκια). Σκοπός μου να είμαι εμπρόθεσμος και να πάρω έναν μήνα παράταση να διορθώσω τα φώτα. Τα αθάνατα μαστόρια ενός επώνυμου ΚΤΕΟ το πέρασαν το μηχανάκι και με ρωτούσαν λεπτομέρειες για τα αξεσουάρ.... Που να το είχα πάει και πλυμένο!

OFF TOPIC

Γιατί χρειάζεσαι απαραίτητα φώτα/κόρνα για να κυκλοφορήσεις; Και τι έγινε που δεν βλέπεις και τι έγινε που δεν σε βλέπουν.
Πραγματικά ρε παιδιά αναζητείται άτομο που τον έκοψαν σε ΚΤΕΟ για moto... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν στέλνουμε απλά φωτογραφίες Twisted Evil

OFF TOPIC

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία   Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 26 2013, 12:06

Λίγο μπροστά μου έκοψαν ένα παπάκι για καυσαέρια κι ένα TDM για τις εξατμίσεις. Όμως πολλά περνούσαν που είχαν τους καθρέπτες στο χέρι, τα λάστιχα ήταν άθλια, στάζαν λάδια από παντού και πολλά άλλα κωμικοτραγικά.
Στην πατρίδα μας μόνο για διακοπές λέει ο κολλητός μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μακαρονάδα καλωδίων στην μπαταρία

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: