Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αλουμινάκι by terinotech...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 21:55

terino έγραψε:


@massai: Φέρτε μου ένα cbf να πάρω μέτρα και σας φτιάχνω ότι γουστάρετε!



μην με γαργαλας ρε What a Face ...........δεν θελω και πολυ Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 22:11

σαλιγκάρι έγραψε:
terino έγραψε:


@massai: Φέρτε μου ένα cbf να πάρω μέτρα και σας φτιάχνω ότι γουστάρετε!



μην με γαργαλας ρε What a Face ...........δεν θελω και πολυ Smile

γαργαλα τον για να βγει ψευτης!!!! bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 22:50

σαλιγκάρι έγραψε:
terino έγραψε:


@massai: Φέρτε μου ένα cbf να πάρω μέτρα και σας φτιάχνω ότι γουστάρετε!



μην με γαργαλας ρε What a Face ...........δεν θελω και πολυ Smile

Ανοιχτή πρόσκληση Γιαννημ... στο έχω ξαναπεί. Και επειδή θα είσαι ο πρώτος για τα CBF θα έχεις και λόγο στο σχεδιασμό!

Άντε, λες και θα αφήσεις για πολύ τη Χρυσούλα γυμνή και ταπεινή. Αφού όλες οι κυρίες ζητάνε τα στολίδια τους και η δική σου έχει ακριβά γούστα γιατί τα θέλει όλα χρυσά! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 22:58

terino έγραψε:
σαλιγκάρι έγραψε:
terino έγραψε:


@massai: Φέρτε μου ένα cbf να πάρω μέτρα και σας φτιάχνω ότι γουστάρετε!



μην με γαργαλας ρε What a Face ...........δεν θελω και πολυ Smile

Ανοιχτή πρόσκληση Γιαννημ... στο έχω ξαναπεί. Και επειδή θα είσαι ο πρώτος για τα CBF θα έχεις και λόγο στο σχεδιασμό!

Άντε, λες και θα αφήσεις για πολύ τη Χρυσούλα γυμνή και ταπεινή. Αφού όλες οι κυρίες ζητάνε τα στολίδια τους και η δική σου έχει ακριβά γούστα γιατί τα θέλει όλα χρυσά! Laughing

μετρημενα νοικοκυρεμενα Λευτερη , ουτε γυμνη ουτε ταπεινη ειναι η "Χρυσουλα" , την ειχε την προικα της και εχω ξεκινησει και γω να την προικιζω (οχι που θα καθομουνα στα αυγα μου What a Face ) και να οι ψηλοτερες ζελατινες και να τα καρμπον καλυμματα τιμονοπλακας να και οι ταινιουλες στους τροχους....................να και τα αντιβαρα............να και τα γκριπακια.................................................να και μια φαπα βλεπω να ερχεται οπου ναναι απο κρεββατοκαμαρα μερια Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 23:04

Αφιερωμένο!!!! Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 23:08

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 23:21

To μυστικο ειναι να μην αλλαξεις λαμπες. Αμα αλλαξεις λαμπες... παει.. το 'χασες το παιχνιδι!

Ο,τι ειχα πριν το Στρομ, ηταν μεταχειρισμενο. Ενα ΧΤ κι ενα ΚLE λαβανε το βαπτισμα του πυρος, αλλα με ψιλολογια, λαμπες, φλασακια κτλ. Μετα περασε ενα δανεικο ΚΤΜ 640adv το οποιο δεν το αγγιξα. Και ηρθε η σειρα του Στρομ, που ηταν το πρωτο καινουριο μηχανακι που αγορασα. Ειχα πει "ουτε λαμπα". @@ μεντολες...μολις εβαλα την πρωτη λαμπα μεσα αρχισε το πανηγυρι. Βρηκα και εσας μετα, και εδεσε το γλυκο. Εδω ενα Virago535 που ειχα για Αθηνα οταν το Στρομ ηταν Κρητη, του εβαλα τιμονια, λαμπες, καθρεπτες...και ηταν ενα χρεπι!


Το αποκορυφωμα ηταν με το GS...πριν ακομη το αγορασω ειχα μαζεψει προβολακια, πριζακια, καλωδια, λαμπες, αποστατες...


Ευγε Λευτερη. Κρατα ζωντανη τη φλογα του παντοφλιασμενου μοτογκατζετακια!


(δεν κοιτας να φτιαξεις κανα μπροστινο για το 650?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 23:24

Εσύ δεν έχεις βάρδια? Γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι με εμάς τους καμμένους? Ε? Ε? Ε? Laughing


Αν είχα τόρνο ή CNC και γνώσεις 3D autocad παίζει και να το επιχειρούσα! Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 23:45

ενδιαφερον project.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 29 2013, 23:57

Σπαμμαρω γιατι σκεφτομαι πως να πω στα αφεντικα αυριο οτι θελω να ανεβω Ντουμπαι την Κυριακη... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 30 2013, 00:03

K0k0$ tis Aravias έγραψε:
Σπαμμαρω γιατι σκεφτομαι πως να πω στα αφεντικα αυριο οτι θελω να ανεβω Ντουμπαι την Κυριακη... Cool


Laughing Laughing Laughing

Καλό κουράγιο! Πάω για οριζοντίωση! Καληνύχτα και καλή βάρδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 30 2013, 00:16

Λευτέρη αν δεν εχει αλουμίνιο στα 4 σημεία που σου εχω σε βελάκια πιστευω ότι δεν θα εχουμε πρόβλημα .
Ούτε στις ντίζες μιας και θα ειναι το κενό στο σημείο που ακουμπά στην τιμονόπλακα , αλλα και όπως έχει υποθεί θα μπαινοβγαίνει και εύκολα.
Τι λες?
[img]Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Imag0575pf [/img]

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 33ncnm10Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 33e6ee10Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 63u2ip10Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Amzm8k10Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 30 2013, 00:35

Δεν είναι τόσο απλό όσο το φαντάζεσαι. Μάλλον όμως σκέφτηκα λύση... Μόλις κάνω σχέδιο θα ανεβάσω φωτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 30 2013, 02:08

Έχω σκεφτεί λύση για να μπαινοβγαίνουν τα καλώδια εύκολα και να χρησιμοποιούνται οι βίδες στήριξης και ως μεντεσέδες! Αλλά χρειάζονται και 2 επιπλέον λαμάκια μαζί με τα ανοίγματα που πρότεινε ο Σωκράτης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 30 2013, 09:38

Μια πολυ προχειρη επεξεργασια ...

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Terinio

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 30 2013, 09:50

Τα αυτάκια στο πλάι θα μπορούσαν να λειτουργουν ως πορτάκια δηλαδής..... να πιάνουν με 2 βιδες μια επάνω μια κάτω....λασκάρεις την πάνω και βγάζεις την κάτω -> ανοίγουν τα αυτάκια, περνάς τις ντίζες, βάζεις την κάτω βίδα και ξανασφίγγεις και τις 2.
Σχέδια και βλακίες δεν έχει....δεν το'χω καρντιά μου. Ίσως αυτό αυξάνει το κόστος αλλά δεν μπορούμε να τα'χουμε όλα ρε μαν!

Ιδέα είπα...μην βαρούτε! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 01 2013, 13:09

Sailing έγραψε:
Τα αυτάκια στο πλάι θα μπορούσαν να λειτουργουν ως πορτάκια δηλαδής..... να πιάνουν με 2 βιδες μια επάνω μια κάτω....λασκάρεις την πάνω και βγάζεις την κάτω -> ανοίγουν τα αυτάκια, περνάς τις ντίζες, βάζεις την κάτω βίδα και ξανασφίγγεις και τις 2.
Σχέδια και βλακίες δεν έχει....δεν το'χω καρντιά μου. Ίσως αυτό αυξάνει το κόστος αλλά δεν μπορούμε να τα'χουμε όλα ρε μαν!

Ιδέα είπα...μην βαρούτε! Twisted Evil
Κοντά είσαι, αλλά δεν χρειάζεται άλλες βίδες. Την δουλειά μπορούν να την κάνουν οι ήδη υπάρχουσες βίδες στήριξης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 02 2013, 12:50

Ορίστε και τοποθετημένο πλέον... παρέα με το καινούριο μου βολτόμετρο KOSO που αγόρασα από το Moto-Discovery και εμφανισιακά τουλάχιστον είναι όλα τα λεφτά...

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Imag0578s


Οι ντίζες για να τις λύσω, να τις περάσω και να τις ξαναδέσω μου πήρανε περίπου 8-9 λεπτά... βέβαια το έχω ξανακάνει και δεν έψαχνα... όπως και να'χει, το σχέδιο θα το διορθώσω και θα κάνω ανοιχτές υποδοχές για να μη χρειάζεται να τις λύνει όποιος το πάρει. Ελπίζω να σας αρέσει, έστω και έτσι. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 02 2013, 13:12

Μιά χαρά νοικοκυριό Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
costas v
gold member
gold member
costas v

Τόπος : ΚΟΖΑΝΗ
Registration date : 09/06/2008

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 02 2013, 17:11

δωσε και ενα κοστος ρε τσακαλι Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antoniadis.com.gr
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 02 2013, 22:15

κι εγώ ψήνομαι πολύ σοβαρά,αλλά αν παίζει χωρίς τον αντάπτορα ρεύματος γιατί ήδη έχω πάρει και ακόμα δεν τον έχω βάλει...Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos_arta
Member
Member
nikos_arta

Ηλικία : 52
Τόπος : Arta
Registration date : 01/02/2012

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 02 2013, 23:07

Φίλε terino νομίζω πως ήρθε η ώρα να βγάλεις ένα κοστολόγιο και να προχωρήσουμε σε παραγγελίες...
Το θέλω επειγόντως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 02 2013, 23:32

felix felix felix felix
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 30 2013, 12:29

pappous pappous pappous pappous
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
michalistzi



Ηλικία : 56
Τόπος : Ρεθυμνο
Registration date : 09/05/2013

Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλουμινάκι by terinotech...   Αλουμινάκι by terinotech... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 01 2013, 04:16

Τελικα αυτο προχωρησε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αλουμινάκι by terinotech...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: