Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 καγκελα η μανιταρια ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03 2009, 18:45

+1
αποκλείεται να υπάρχουν μασίφ κάγκελα για μηχανή θα ήταν σαν να υπήρχε σφυρήλατος χαρταετός για να μείνω στο πνεύμα των ημερών!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03 2009, 23:36

λετε συνεχεια οτι αμα βαλεις μανηταρια σε περιπτωση πτωσης με ταχυτητα θα στραβωσει το πλαισιο;
ποιο πλαισιο; στις φωτο που ειχα βαλει ποιο παλια σε αυτο το τοπικ,ειδατε τα μανηταρια να εχουν βιδωθει πανω στο πλαισιο;

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Dsc00132ey9

μηπως ειναι βιδωμενο στο ΥΠΟπλαισιο; το οποιο αν,λεμε αν στραβωσει, αλλαζει; (δειτε στη φωτο το 4 και το 5 )

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Czbtrnvpe34vb01cgi5u

τα καγκελα θυμιζω οτι βιδωνουν στις βιδες 6 και 11 του σχηματος.
το υποπλαισιο βιδωνει ΚΑΙ αυτο στις βιδες 6 και 11,αρα αν ειναι να στραβωσει το πλαισιο απο τα μανηταρια θα στραβωσει και απο τα καγκελα.
εξαλλου τα μανηταρια εσωτερικα εχουν ενα σκληρο ελατηριο το οποιο αποροφα την ενεργεια κατα την πτωση.
για αυτο σταματηστε να λετε συνεχεια για το οτι με τα μανηταρια θα στραβωσει το πλαισιο,μπορει να συμβει και με τα καγκελα.
α... θα ηθελα να μου πειτε ποσα super sport,street εχετε δει να εχουν στραβωσει πλαισιο λογο μανηταριων που εχουν;η νεα BMW K 1300 S τα εχει φορεμενα εσωτερικα (πισω απο τα fering) και ειναι βιδωμενα πανω στο πλαισιο,μια μηχανη που στεγνη ειναι ποιο βαρια απο το δικο μας φορτωμενο.

υ.γ. στη μηχανη μου θυμιζω οτι ειχα καγκελα givi και τωρα εχω μανηταρια.
μου ειχε πεσει η μηχανη και με τα δυο,θεωρω καλυτερα τα μανηταρια...αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 04 2009, 09:14

πάντως δεν θα έβαζα μανιτάρια επειδή αν πέσει η μηχανή παίζει να αρπάξει το πλαίσιο! Shocked


χιχι...σόρυ Μανωλιό δεν κρατιόμουν bliax XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 04 2009, 09:32

tazakos έγραψε:
πάντως δεν θα έβαζα μανιτάρια επειδή αν πέσει η μηχανή παίζει να αρπάξει το πλαίσιο! Shocked


χιχι...σόρυ Μανωλιό δεν κρατιόμουν bliax XYLO
δε κρατιοσουν γιαννιο,ε; θα σε σαξω εγω αμα ανεβω θεσσαλονικη.... Razz Razz Razz Razz (αλλα προτιμω να κατεβεις εσυ στη κρητη καλοκαιρακι ... ξερεις παραλιες κ.α. )

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900 καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 942900
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 04 2009, 09:57

χεχε, η Κρήτη φίλε είναι κάτι σαν την Ιθάκη για μένα, έχω προγραμματίσει τόσες φορές από το 98 και πάντα σκάλωνα στην Πάρο ή στην Μύκονο...αυτό το Καλοκαίρι το έχουμε πει, Κρήτη και ξερό ψωμί....και επειδή θα είναι και καμιά εβδομάδα θα προλάβω να ανοιχνεύσω και το κρητικό κλιμάκιο!
Στην καινούργια φωτό στην υπογραφή σου εσείς είστε? Τα δώσατε μετά?χεχε...πρέπει να τους έφυγες επειδή είχες μικρότερες αντιστάσεις αέρα ελλείψη καγκέλων bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 04 2009, 13:20

κατα σειρα ενφανισης απο αριστερα προς τα δεξια:
goef-mikios-gzpainter(ο αδερφος μου και νυν βαυβαρος 1200gsa)-painterakis-jeffakhs.
απο τοτε η ομαδα εχει μεγαλωσει. success yeye success yeye success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 04 2009, 13:23

Είναι όντως θέμα για συζήτηση..

1) Τα μανιτάρια είναι πιο Sport και αν κάποιος έχει το Στρομ για πιο κλειστές διαδρομές είναι ότι πρέπει..Είναι πιο ελαφριά πώς να το κάνουμε..

2) Τα κάγκελα της GiVi-Kappa κάνουν δουλειά και ταιριάζουν στον χαρακτήρα της μηχανής πιο καλά..Αλλά προσθέτουν έξτρα βάρος και από προστασία αφήνουν κενά αρκετά..Οχι πως τα μανιτάρια δεν αφήνουν..

3) Υπάρχουν και τα Hepco&Becker τα κάγκελα τα οποία είναι πιο βαριά,πιο συμπαγή και έχουν στην κούρμπα που κάνουν πάνω ενα σίδερο έξτρα από τα GiVi που τα κάνουν πιο <<αξιόπιστα>> αλλά έχουν και 60? παραπάνω..

Δεν ξέρω αν μπορούμε να βάλουμε ΚΑΙ μανιτάρια ΚΑΙ κάγκελα που δε νομίζω βέβαια γιατί πιάνουν σε ίδιες τρύπες..Θα ήταν σίγουρα καλή λύση !!!


Τη μηχανή την έχω χωρίς κάγκελα από επιλογή μου και αν κάποια στιγμή βάλω ίσως να καταλήξω σε μανιτάρια,τα οποία της δίνουν όπως είπα μια πιο Sport εικόνα..
Και μπορείς να βάλεις και τα πόδια πάνω σε ταξίδι να ξεπιαστείς !!!!!

Ολα καλά είναι,το καθένα για διαφορετικό αγοραστικό κοινό είτε από θέμα καλλωπισμού είτε από θέμα χρημάτων..
Αν έρθει η κακιά στιγμή,ειλικρινά,κοιτάξτε πρώτα το κορμί σας πατριώτες και μετά τα πλαστικά,τα κάγκελα,τα φλας κτλ

GiVi = καλά+φτηνά
Μανιτάρια = φτηνά και καλά
Hepco = ακριβά και αρκ.καλά

Για όλους έχει ο μπαξές !!!

_________________
καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 04 2009, 17:35

Πάντως κι εγώ που έχω της Kappa μια χαρά μου φαίνονται. Θεωρώ πως τα μανιτάρια αφήνουν πιό εκτεθιμένη τη μοτό μας και επιπλέον λίγο επικίνδυνο το να πέσει η μηχανή, γιατί όλη η δύναμη (πτώσης) θα πάει σε ένα και μόνο σημείο πάνω στο πλαίσιο. Αυτό που είναι βιδωμένο το μανιτάρι. Δέν ξέρω, μπορεί να έχω και άδικο.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 04 2009, 18:13

σωστα τα λες.στα μανιταρια το βαρος της μηχανης κατανεμεται σε ενα μονο σημειο αρα η πιεση ειναι μεγαλη.
αντιθετα στα καγκελα το βαρος της κατανεμεται σε δυο σημεια αρα η πιεση ειναι η μιση.
ααυτα τα λεει η φυσικη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 05 2009, 00:18

MARKOS-V έγραψε:
σωστα τα λες.στα μανιταρια το βαρος της μηχανης κατανεμεται σε ενα μονο σημειο αρα η πιεση ειναι μεγαλη.
αντιθετα στα καγκελα το βαρος της κατανεμεται σε δυο σημεια αρα η πιεση ειναι η μιση.
ααυτα τα λεει η φυσικη
να τι γραφει η εταιρια για τα μανηταρια:
The new crash pad generation: the Metisse X-PAD with integrated shock absorber.

All manufacturers produce only simple stiff crash pads which have one disadvantage: in case of a crash the hard and high impact energy hit's directly (or via adaptor plates) the mounting points on the frame / engine. In worst cases those frame-/ engine lugs can crack and break, something that everybody is afraid of.

This safety risk is extensively eliminated with the new X-PAD technology. Between his plastic bottom and the 6-times mounted floating head a shock absorber is installed.
This allowes the X-PAD a for crash pads never known attribute: in case of a crash the pad compresses in a progressive way, absorbes the high impact energy and transformes it into a softer impact (see diagram). This prevents in nearly all cases the above mentioned frame cracks.

The Metisse X-PAD is the only crash pad that can offer this attribute, a MUST for everyone who wantʼs to ride save.

Available for many modern and classic bikes, our range is expanding continously, many new models will be available in the next few weeks.

The Metisse X-PAD – everything else is just a crash pads.

www.metisse.de
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 20:11

Για να μην ανοίγω άλλο topic ...

Μπορούν να τοποθετηθούν κάγκελα ΚΑΙ μανιτάρια στο μοτόρι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 20:26

Δεν ξέρει κανένας;


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 23:21

socrates έγραψε:
Δεν ξέρει κανένας;



δεν νομιζω να κανω λαθος αδερφε..............οχι δεν ταιριαζουν μιας και τα μανιταρια βιδωνουν εκει που πιανουν τα καγκελα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 10:44

Ευχαριστώ για την απάντηση. Για παν ενδεχόμενο έστειλα και ένα mail στην εταιρία Metisse και περιμένω απάντηση:

Παράθεση :

Dear sir/madam,

I am interesting in buying x-pads with MIAS for my motorcycle (Suzuki DL650 L0) from some local distributor here in Greece but I am not so sure if there is a way to install them ON TOP of Givi Engine Guards (TN532) which are already installed. Can you please clarify me if there is this possibility? That would be great and a deal maker for me!

Μπορεί να υπάρχει κάποιο kit ή δεν ξέρω και εγώ τι. Με το που θα έχω κάποια απάντηση θα ενημερώσω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 16:04

Αν θυμάμαι καλά, ο χρήστης V A G O S φοράει τα μαμά κάγκελα σε συνδυασμό με μανιτάρια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DΙMΙTRΙS

DΙMΙTRΙS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα - Γιάννενα
Registration date : 29/11/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 22:00

Τα givi πχ http://motocosmos.gr/index.php/aksesouar-moto/prostasia/givi-crash-bars-tn532-suzuki-dl650.html μπορούν να συνδυαστούν με μανιτάρια. Τα sw-motech (τα κοντά που δίνει η Suzuki) δεν μπορούν να συνδυαστούν με τα μανιτάρια πχ http://motocosmos.gr/index.php/aksesouar-moto/prostasia/manitaria-plaisiou/crash-pads-puig-suzuki-dl650-04-10.html γιατί πιάνουν στον ίδιο άξονα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 22:28

Μόλις μίλησα με τον Βάγγο και μου επιβεβαίωσε
αυτό που έγραψα, αφού το έχει στη μοτό του:

ΜΑΜΑ ΚΑΓΚΕΛΑ+ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ=ΙΣΧΥΕΙ!!!

Για τα GIVI+ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ δεν το βλέπω...
Η καμπύλη του κάγκελου θα "βρίσκει" στο μανιτάρι (ή και τούμπαλιν...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DΙMΙTRΙS

DΙMΙTRΙS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα - Γιάννενα
Registration date : 29/11/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 22:58

Έχει φτίαξει άλλο άξονα;;; γιατί τα περισότερα μανιτάρια μπαίνουν στον ίδιο άξονα που μου δώσαν στο χέρι μαζί με τη μηχανή βάζοντας τα χαμηλά κάγκελα. Εκτός αν τα μανιτάρια του έιναι άλλα. Το ίδιο μου είπαν και στον Ξυκη όταν είχα ρωτήσει προ καιρού (Ψηλά κάγκελα Givi συνδυάζονται με μανιτάρια όχι τα χαμηλά - θα έβαζα φότο αλλά ο κατάλογος είναι μεγάλος). Μια φότο θα ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Μήπως και μιλάμε για άλλα μανιτάρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 23:34

Ποια είναι τα άλλα μανιτάρια και ποια είναι αυτά για τα οποιά μιλάμε???
Νομίζω πως μιλάμε γενικά για μανιτάρια+γενικά για κάγκελα...
Εν πάσει περιπτώσει, ο V A G O S θα σας κατατοπίσει συντόμως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 08 2010, 10:29

socrates έγραψε:
Ευχαριστώ για την απάντηση. Για παν ενδεχόμενο έστειλα και ένα mail στην εταιρία Metisse και περιμένω απάντηση:

Παράθεση :

Dear sir/madam,

I am interesting in buying x-pads with MIAS for my motorcycle (Suzuki DL650 L0) from some local distributor here in Greece but I am not so sure if there is a way to install them ON TOP of Givi Engine Guards (TN532) which are already installed. Can you please clarify me if there is this possibility? That would be great and a deal maker for me!

Μπορεί να υπάρχει κάποιο kit ή δεν ξέρω και εγώ τι. Με το που θα έχω κάποια απάντηση θα ενημερώσω.


Δεν σας είπα τι μου απάντησαν γιατί δεν πήρα καμία απάντηση και τις δύο φορές που τους έστειλα μήνυμα.


gmavrid έγραψε:
Αν θυμάμαι καλά, ο χρήστης V A G O S φοράει τα μαμά κάγκελα σε συνδυασμό με μανιτάρια...

Αν το διαβάσει ο χρήστης V A G O S ας μας πει δυο λόγια για τον συνδυασμό που έχει κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2011, 02:53

Λυπαμαι για την αργοπορεια.
λοιπον.
μαμα καγκελα με no-name μανιταρια φοριουνται ανετα αλλα...
ΟΧΙ με τον ιδιο αξονα.χρειαζεται 2 ποντους μακρυτερος ή καπου τοσο (δεν θυμαμαι).
τα μανιταρια κανουν πολυ δουλεια και μετα την πτωση της μηχανης θα αντικατασταθουν παραυτα με καινουργια.
δυστηχως τα μαμα καγκελα ειναι για γελια οποτε θα αλλαχτουνκαι αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2011, 10:39

No problemo...

Μήπως έχεις κάποια φωτο σχετική?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2011, 16:02

σχετικη με τι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2011, 16:05

Τοποθετημένα κάγγελα και μανιτάρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MAD MIKE



Ηλικία : 53
Τόπος : ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 14/10/2010

καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καγκελα η μανιταρια ?   καγκελα η μανιταρια ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2011, 17:05

και εγω έχω καγκελα και μανιταρια διότι τα προβολια εβγαιναν εξω από τα καγκελα όποτε για να προστατεψω τα προβόλια αλλα και τα υπολοιπα (αντιβαρα -χουφτες-μανετα -καθρεφτης -φλας )που καθε φορα που επεφτε η μηχανη είχαν ζημιες ,γρατζουνιες ή εσπαγαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

καγκελα η μανιταρια ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: