Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αγορά νέου κράνους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
2FAST4U(GEORGES)
Member
Member
2FAST4U(GEORGES)

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΡΕΒΕΖΑ
Registration date : 16/08/2011

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16 2015, 19:46

καλησπέρα παλικάρια. Είμαι σε αναζήτηση κράνους, αποκλειστικά για εντός πόλης με το παπί.λοιπόν τιμή έως 100 γιούρια σπαστό(αναγκαστικά) με εσωτερική μαύρη ζελατίνα. Έχει δεί κανείς καμιά προσφορά της προκοπής τπτ? Ευχαριστωωωω!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16 2015, 20:01

2FAST4U(GEORGES) έγραψε:
καλησπέρα παλικάρια. Είμαι σε αναζήτηση κράνους, αποκλειστικά για εντός πόλης με το παπί.λοιπόν τιμή έως 100 γιούρια σπαστό(αναγκαστικά) με εσωτερική μαύρη ζελατίνα. Έχει δεί κανείς καμιά προσφορά της προκοπής τπτ? Ευχαριστωωωω!!!!!!!

Καλησπέρα και σε σένα

Μέχρι 100 ευρώ μη περιμένει και πολλά συγνώμη κιόλας αλλα με το κεφαλι μας δεν παίζουμε είτε οδηγάμε παπί είτε  hayabusa

Εγω αυτής της άποψης ειμαι οτι πληρώσεις παίρνεις

Με μια γρήγορη ματιά βρήκα τα ακόλουθα

http://www.stelpet.gr/gr/el/products/kranos-nova-xfree-ii

http://www.stelpet.gr/gr/el/products/ls2-3691-delta-kranos

https://www.pols.gr/index.php?route=product/product&product_id=1910

http://www.motorshop.gr/p.KRANOS-RAPTOR-MT.399250.html

Προσωπικά αν με ρωτήσεις θα σου πω κανενα απο τα παραπάνω δώσε αλλα 100 και πάρε ενα full face κράνος ούτε καν flip-up λογω δουλειάς ομως σε καταλαβαίνω το σπαστό βολεύει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2FAST4U(GEORGES)
Member
Member
2FAST4U(GEORGES)

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΡΕΒΕΖΑ
Registration date : 16/08/2011

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17 2015, 13:57

full 'εχω ένα xr-1100 κι ένα uvex αλλά όπως είπες...λόγω δουλειάς κι ευτυχώς στην πόλη μου οι ταχύτητες είναι μικρές, μικροί δρομοι κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 20:03

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα στα τελευταία ποστ περί των  caberg ego  και  HJC IS-17. Επειδή είναι τα 2 μοντέλα στα οποία έχω καταλήξει (έχω και το Nolan N86 στο μυαλό μου)... θα ήθελα, εάν κάποιος έχει όρεξη, μια γρήγορη αξιολόγηση ως προς την αντοχή τους στο χρόνο (επενδύσεις, αεραγωγοί, υποσιάγωνο, θόρυβο). Θεωρώ το HJC ως την πιο πιθανή μου επιλογή.
συγκεκριμενα αυτό http://www.bikers-world.gr/el/helmets/full-face/is17-genesis-mc5.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 20:24

πιθανον η πιο φθηνη τιμη να ειναι στην colori στην καλλιροης!!! καλο κρανακι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 20:44

lmb650 έγραψε:
πιθανον η πιο φθηνη τιμη να ειναι στην colori στην καλλιροης!!! καλο κρανακι!!!
Thanks Λάμπρο...έχει ακριβώς την ίδια τιμή...θα το ψάξω κι άλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 23:06

Ως κάτοχος του hjc is-17  μπορώ να σου πω οτι ειναι ενα πολυ καλο κρανος για τα λεφτά του.
Μαξιλαρια...αερισμος..θόρυβος. .ζελατινα και pinlok. ..αψογα..πολύ καλό οπτικο πεδιο με τον pinlok. Και η δεύτερη φιμε ελαφρώς σκουρη μπορω να πω ζελατίνα που εχει την φορας ανετα με συννεφιασμενη μερα.
Οκ το βαρος λογω μπλιμπλικια παει στα 1.600
Αλλά ήθελα κρανος με εξτρα γυαλί για τον ηλιο με βολεύει και το γουστάρω πολυ.
Το φοραω καθημερινά αλλα θα το βαλω και σε ταξίδι ΆΝΕΤΑ. 
Καλη αγορά και να το φοράς πάντα οτι κ αν πάρεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 23:08

Αα και κάτι ακομη αν το παρεις σε μονόχρωμο θα σου βγει πιο φθηνά εκτος και αν θες να παίξεις με  διαφορους χρωματισμους.
Ολόλευκο για να μην λιωνεις το καλοκαίρι αφου γυρνας και μες την πολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 23:19

D.VALMAS έγραψε:
Αα και κάτι ακομη αν το παρεις σε μονόχρωμο θα σου βγει πιο φθηνά εκτος και αν θες να παίξεις με  διαφορους χρωματισμους.
Ολόλευκο για να μην λιωνεις το καλοκαίρι αφου γυρνας και μες την πολη.
Να σαι καλά...για την πόλη θα κρατήσω το flip up που έχω...δεν την παλεύω με full face καλοκαίρι και Αθήνα...όσο για το πάντα....δε με θυμάμαι από τα 16 μου και το c 50 χωρίς κράνος...είπαμε ασφάλεια πάνω και πρώτα απ'όλα...Μάλλον γι αυτό που πόσταρα με βλέπω...μ'αρέσει το άσπρο μαύρο σχέδιο...
geiamas  cheers φίλε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 16 2015, 23:30

goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17 2015, 08:56

ως κάτοχος του Caberg EGO έχω να πω καλά λόγια.
αν και το πήρα για κράνος πόλης, ελέω και του αεραγωγού επάνω που το κάνει-ειδικά το καλοκαίρι-πολύ "δροσερό", τελικά το χρησιμοποιώ και για ταξίδι: σχετικά αθόρυβο στα πολλά χλμ. και βολεύει πολύ το εσωτερικό γυαλί.
συμπερασματικά: τίμια αγορά για τα λεφτά που το πήρα (150 γιούργια).
πάντως και το HJC πολύ ωραίο μου φαίνεται και σε καλή τιμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17 2015, 18:12

D.VALMAS έγραψε:
Ως κάτοχος του hjc is-17  μπορώ να σου πω οτι ειναι ενα πολυ καλο κρανος για τα λεφτά του.
Μαξιλαρια...αερισμος..θόρυβος. .ζελατινα και pinlok. ..αψογα..πολύ καλό οπτικο πεδιο με τον pinlok. Και η δεύτερη φιμε ελαφρώς σκουρη μπορω να πω ζελατίνα που εχει την φορας ανετα με συννεφιασμενη μερα.
Οκ το βαρος λογω μπλιμπλικια παει στα 1.600
Αλλά ήθελα κρανος με εξτρα γυαλί για τον ηλιο με βολεύει και το γουστάρω πολυ.
Το φοραω καθημερινά αλλα θα το βαλω και σε ταξίδι ΆΝΕΤΑ. 
Καλη αγορά και να το φοράς πάντα οτι κ αν πάρεις

Με έψησες καλά φίλε....πήγα είδα αγόρασα έφυγα....τώρα άμα σου πω ο παλιμπαιδισμός μου τι χρώμα με έβαλε να πάρω.....γούστα τρελλά....
thumbs thumbs thumbs
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filiatrinos

filiatrinos

Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/08/2012

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2015, 16:16

kalampokas έγραψε:
ως κάτοχος του Caberg EGO έχω να πω καλά λόγια.
αν και το πήρα για κράνος πόλης, ελέω και του αεραγωγού επάνω που το κάνει-ειδικά το καλοκαίρι-πολύ "δροσερό", τελικά το χρησιμοποιώ και για ταξίδι: σχετικά αθόρυβο στα πολλά χλμ. και βολεύει πολύ το εσωτερικό γυαλί.
συμπερασματικά: τίμια αγορά για τα λεφτά που το πήρα (150 γιούργια).
πάντως και το HJC πολύ ωραίο μου φαίνεται και σε καλή τιμή.

Για το θόρυβο δε συμφωνώ.Αρκετά θορυβώδες κράνος.Εξαιρετικός ο μεγάλος αεραγωγος και περιμένω να τον τσεκάρω και καλοκαίρι αλλά το συρταρωτο του καπάκι είτε σε άνοιγμα είτε σε κλείσιμο,μετά τα 100-110 κάνει αρκετό θόρυβο.Κατά τα άλλα όπως είχα ξαναπεί,εξαιρετικό για τα λεφτά του,ειδικά αν έπεσε στα 150.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2015, 22:16

kostis-k4 έγραψε:
D.VALMAS έγραψε:
Ως κάτοχος του hjc is-17  μπορώ να σου πω οτι ειναι ενα πολυ καλο κρανος για τα λεφτά του.
Μαξιλαρια...αερισμος..θόρυβος. .ζελατινα και pinlok. ..αψογα..πολύ καλό οπτικο πεδιο με τον pinlok. Και η δεύτερη φιμε ελαφρώς σκουρη μπορω να πω ζελατίνα που εχει την φορας ανετα με συννεφιασμενη μερα.
Οκ το βαρος λογω μπλιμπλικια παει στα 1.600
Αλλά ήθελα κρανος με εξτρα γυαλί για τον ηλιο με βολεύει και το γουστάρω πολυ.
Το φοραω καθημερινά αλλα θα το βαλω και σε ταξίδι ΆΝΕΤΑ. 
Καλη αγορά και να το φοράς πάντα οτι κ αν πάρεις

Με έψησες καλά φίλε....πήγα είδα αγόρασα έφυγα....τώρα άμα σου πω ο παλιμπαιδισμός μου τι χρώμα με έβαλε να πάρω.....γούστα τρελλά....
thumbs thumbs thumbs

καλοριζικο.τι χρωμα πηρες τελικα? Δεν πηρες το ασπρομαυρο που ελεγες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 17 2015, 09:31

Ήρθε η ώρα και για μένα να αλλάξω κράνος.
Λόγο του περιορισμένου budget και
του ότι χρησιμοποιώ το μπιμπιπ όλο τον
χρόνο ψάχνω για κάτι οικονομικό που τα
κάνει όλα.
Κατέληξα σε 3

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Wagbo8
1. HJC IS-17
Πολύ καλά λόγια από το εν λόγο τοπικ αλλά και γενικότερα στο ίντερνετ. Έχει τα πάντα και σε λογική τιμή.

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 4l6iqa
2. HJC FG-17
Ομοίως με παραπάνω χωρίς το extra σκιαστρο (δεν με χαλάει ιδιαιτερα) αλλά διαφορετική τεχνολογία κατασκευής.

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 168cr29
3. AGV K3 SV
Το ομορφότερο στα μάτια μου από τα 3 αλλά χωρίς
Pinlock που νομίζω ότι είναι μονόδρομος για την χρήση
που το χρειάζομαι. Βέβαια ο πωλητής μου είπε πως
δεν θολωνει "πολύ" και πως υπάρχει δυνατότητα αλλαγής ζελατίνας με κανένα 30αρι.

Να επιλέξω με βάση την χρηστικοτητα, την ίσως καλύτερη ασφάλεια η την ομορφιά...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 17 2015, 18:48

leris έγραψε:
Ήρθε η ώρα και για μένα να αλλάξω κράνος.
Λόγο του περιορισμένου budget και
του ότι χρησιμοποιώ το μπιμπιπ όλο τον
χρόνο ψάχνω για κάτι οικονομικό που τα
κάνει όλα.
Κατέληξα σε 3

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Wagbo8
1. HJC IS-17
Πολύ καλά λόγια από το εν λόγο τοπικ αλλά και γενικότερα στο ίντερνετ. Έχει τα πάντα και σε λογική τιμή.

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 4l6iqa
2. HJC FG-17
Ομοίως με παραπάνω χωρίς το extra σκιαστρο (δεν με χαλάει ιδιαιτερα) αλλά διαφορετική τεχνολογία κατασκευής.

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 168cr29
3. AGV K3 SV
Το ομορφότερο στα μάτια μου από τα 3 αλλά χωρίς
Pinlock που νομίζω ότι είναι μονόδρομος για την χρήση
που το χρειάζομαι. Βέβαια ο πωλητής μου είπε πως
δεν θολωνει "πολύ" και πως υπάρχει δυνατότητα αλλαγής ζελατίνας με κανένα 30αρι.

Να επιλέξω με βάση την χρηστικοτητα, την ίσως καλύτερη ασφάλεια η την ομορφιά...


Η ζελατινα του agv ειναι σουπερ , δεν θολωνει με την καμμια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Απρ 18 2015, 15:54

σαλιγκάρι έγραψε:
leris έγραψε:
Ήρθε η ώρα και για μένα να αλλάξω κράνος.
Λόγο του περιορισμένου budget και
του ότι χρησιμοποιώ το μπιμπιπ όλο τον
χρόνο ψάχνω για κάτι οικονομικό που τα
κάνει όλα.
Κατέληξα σε 3

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Wagbo8
1. HJC IS-17
Πολύ καλά λόγια από το εν λόγο τοπικ αλλά και γενικότερα στο ίντερνετ. Έχει τα πάντα και σε λογική τιμή.

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 4l6iqa
2. HJC FG-17
Ομοίως με παραπάνω χωρίς το extra σκιαστρο (δεν με χαλάει ιδιαιτερα) αλλά διαφορετική τεχνολογία κατασκευής.

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 168cr29
3. AGV K3 SV
Το ομορφότερο στα μάτια μου από τα 3 αλλά χωρίς
Pinlock που νομίζω ότι είναι μονόδρομος για την χρήση
που το χρειάζομαι. Βέβαια ο πωλητής μου είπε πως
δεν θολωνει "πολύ" και πως υπάρχει δυνατότητα αλλαγής ζελατίνας με κανένα 30αρι.

Να επιλέξω με βάση την χρηστικοτητα, την ίσως καλύτερη ασφάλεια η την ομορφιά...


Η ζελατινα του agv ειναι σουπερ , δεν θολωνει με την καμμια.


+1 για την ζελατίνα με χρήση καθημερινά όλο τον χειμώνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Απρ 18 2015, 21:04

Πείτε πως έκλεισε κιολας(μήπως ήμουν λίγο προκατειλημενος τελικα..? Υπομονή μέχρι τέλη του μηνός και το τσιμπησα! Ευχαριστώ για τις αποψεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουν 10 2015, 08:08

https://m.louis.de/en/artikel/mtr-s-8-carbon/216050
Λογο έκτακτων εξόδων η αφορα έχει πάρει παράταση και το κασε έχει πεσει λίγο.
Ψάχνοντας έπεσα πανω σε αυτό.
Είναι αξιοπιστο γιατί έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά για την τιμή του?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
adamantios



Ηλικία : 48
Registration date : 02/06/2015

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 23 2015, 14:16

πήρα πρόσφατα το AGV horison. Απλά γαμάτο κράνος σε σουπερ τιμούλα (με άκρη 200 ευρώ και όχι το μονοχρομο). Δεν το μετανιωσα καθόλου που δεν πείρα ανοιγόμενο... η διαφορά και σε βάρος και σε αίσθηση είναι μεγάλη αλλά εκει που πραγματικά δεν παιζει... είναι το πόσο ήσυχο είναι σε σχέση με ανοιγόμενο. άσε που η λαλακια θα με έψηνε να το έχω πάντα ανοικτο και το βάρος του κατανομη δλδ... μαζι με την αεροδυναμικη... θα πηγαίναν τελειως για ύπνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Οκτ 05 2015, 11:41

Που μπορώ να βρω ζελατίνα για το Caberg EGO?

Το έχω ένα χρόνο. Δεν είχα πρόβλημα με τον ελαφρύ χειμώνα των κυκλάδων. Στα δύσκολα δεν κυκλοφορώ πια με την μηχανή. Η ζελατίνα του όμως θολώνει σχετικά εύκολα παρόλο το pinlock ζελατινάκι.

Ο εξαερισμός στο κεφάλι είναι καταπληκτικός! Η απόλυτη δροσιά για το καλοκαίρι! Κουνιούνται τα μαλλιά σου από το ρεύμα αέρα. Και απόλυτα αδιάβροχος. Καμιά φορά τέρμα ανοιχτός ψιλοτρίζει αλλά τον φέρνεις μερικά χιλιοστά μπροστά και σφηνώνει στο κλικ.

Απεναντίας ο μπροστά εξαερισμός νομίζω είναι απλά "διακοσμητικός". Γι αυτό ίσως θολώνει η ζελατίνα...

Θόρυβο έχει σχετικά μέτριο. Αλλά οι ωτοασπίδες είναι πάντα μαστ. Μετά είναι σαν να κατεβαίνεις από μερσεντές.

Πολύ καλό το εσωτερικό φιμέ ζελατινάκι. Μεγάλη ευκολία! Τέρμα κάτω βρίσκει οριακά στην μύτη μου. Αλλά κάνω την μύτη ένα κλικ πιο κάτω και νο προμπλεμ...

Καλό κράνος!

Όμως ένα πιτσιρίκι μου χάραξε την ζελατίνα και χρειάζομαι επειγόντως καινούργια.

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Οκτ 05 2015, 11:46

όπως τα λες ακριβώς για το εν λόγω...προσυπογράφω και εγώ που το έχω κυρίως για δεύτερο κράνος εντός πόλης..τώρα για ζελατίνα κοίτα στο Μοτομάρκετ (Καλλιρόης) που τα πουλάει, λογικά θα έχουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά νέου κράνους   Αγορά νέου κράνους - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 06 2015, 18:17

Μια τίμια και οικονομική επιλογή και κατ'εμέ πανέμορφη:

http://www.stelpet.gr/gr/el/products/airoh-movement-far


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορά νέου κράνους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: