Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κολοφάναρα Givi!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 14:14

massai έγραψε:
Drakos έγραψε:
Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση να μου κάτσουν καμία πουστιά, όσο αφορά την εγγύηση της μηχανής, επειδή πείραξα το καλώδιο από το κωλοφάναρο?
Πριν και πάνω απ' όλα, αυτό εξαρτάται από το πόσο καλή σχέση έχεις με το εξουσιοδοτημένο συνεργείο που την πας...
Συζητούσα τις προάλλες απ' αυτού με τον Αργυρίου (εξουσιοδοτημένο στους Αγ.Αναργύρους) και μου είπε τα εξής απλά:
Αν σκάσεις μύτη στον αντιπρόσωπο με πρόβλημα σε μονταρισμένο μηχανάκι, πιθανό να ακούσεις...οτι δε σε καλύπτει η εγγύηση. Αν αρχίσεις τους τσαμπουκάδες και τα χρηστίδια κλπ, το πιό πιθανό είναι οτι έχεις χάσει από χέρι...
Αν το χειριστείς πολιτισμένα, θα σε καλύψει...Έτσι απλά...
Τουλάχιστον αυτό μου είπε ο άνθρωπος. Σημειωτέον οτι πήγα στο μαγαζί του για να φορέσω στο μωρό aftermarket θερμαινόμενα grips..έτσι ήρθε και η κουβέντα επ' αυτού.
Δε θεωρώ τα λεγόμενά του κανόνα, απλώς μου ακούγεται λογικό...

Οπότε καλλίτερα να συμβουλευτώ πρώτα τον Στάθη, που είναι ο γιατρός της, και μετά να κάνω ότι είναι να κάνω. Thanks μασημένε Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 14:18

Drakos έγραψε:
Οπότε καλλίτερα να συμβουλευτώ πρώτα τον Στάθη, που είναι ο γιατρός της, και μετά να κάνω ότι είναι να κάνω.
Έτσι για την ιστορία, να πω πως κι εγώ στο Στάθη την πάω για service. Για τα Saito όμως έφαγα 'χυλόπιτα'. Μου είπε πως δεν αναλαμβάνει λόγω βαβουριάρικης πατέντας, οπότε και το πήγα στον Αργυρίου που τα βάζει χωρίς ενδοιασμούς. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 17:44

ρε μην πας και ρωτήσεις...είναι σαν του ζητάς να αναλάβει ευθύνη κατά κάποιον τρόπο...μπορεί δηλαδή να σου πει να μη το βάλεις μόνο και μόνο για την μια στο μύριο που μπορεί κάτι να συμβεί και ας όντως δεν υπάρχει κάτι να συμβεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gevo
Member
Member
gevo

Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 11/10/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 18:19

tazakos έγραψε:
και το σπάμινγκ συνεχίζεται,

ΔΡΑΚΟ έλα Θεσσαλονίκη να σου το βάλω εγώ ρε! χεχε, κερνάω και καφέ. drink

το σπάμινγκ συνεχίζεται,
Δράκε πρόσεξε τον καφε τον φτιάχνει ο ιδιος .........κάτι βάζει μέσα ........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 18:39

Τα παρέλαβα τα πράγματα. Κάθομαι και τα κοιτάζω σαν χάνος προς το παρόν Shocked Μάλλον αύριο θα ξεκινήσω την εγκατάσταση που γίνεται εσωτερικά στην βαλίτσα και βλέπουμε Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 19:33

Αντε με το καλο 00
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 22:55

[quote="tazakos"]την βγάζεις άνετα, έχει patend by givi..έχει επαφές που κάνουν σώμα μόλις κουμπώσει στην βάση ίδιες επαφές έχει και στο καπάκι με το σώμα της βαλίτσας είναι ένα μαγικό κιτάκι σου λέω...πάρτο πάρτο μετράει!





ετσι ακριβως ειναι!!!το φοραω και γω στην δικια μου KAPPA K48 και κανενα απολυτως προβλημα.Α!!!!!!!και κατι ακομα...δε χρειαζεται να κανεις πολλες ερωτησεις δεξια&αριστερα μιας και ο καθε τεχνιτης θα σου λεει τα δικα του OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 23:02

Λοιπόν. Ερώτηση. Το καλώδιο που μπαίνει στην πλάκα της μπαγκαζιέρας, είναι 2πλο. Προφανώς το ένα είναι τα φώτα πορείας, και το άλλο είναι τα φρένα. Όπως και να τα συνδέσω δεν έχω πρόβλημα?? Είναι μπλε και μαύρο. λογικά στο ένα μπαίνει ο ένας κλέφτης και στο άλλο ο άλλος.

Y.Γ. Ετσι το θέλω https://www.youtube.com/watch?v=n8DONs8aEOM

Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 23:23

αν κατάλαβα καλά γιατί μιλάς το μαύρο είναι γείωση και το άλλο όποιο σήμα διαλέξεις...αν το βάλεις στο καλώδιο που είναι υπεύθυνο για φώς πορείας θα είναι αναμμένο συνέχεια το φως στην μπαγκαζιέρα, η 2η επιλογή που είναι και η προτεινόμενη είναι να το βάλεις στο καλώδιο που ανάβει το στοπ από τα τρία που καταλήγουν στα ντουί του κωλοφάναρου..

Δηλαδή: Τα 2 ντουί που πάνε στις 2 λάμπες που βρίσκονται στον κώλο έχουν από 3 καλώδια 1 γείωση 1 φρένο 1 πορεία. Το μαύρο με κλέφτη στην γείωση το μπλε με κλέφτη στο φρένο...ο κλέφτης δυνατό πάτημα με την πένσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 23:39

Έτσι όπως το δείχνει στο βίντεο δε θα γίνει! Δηλαδή να παίζουν και σαν φλασάκια κτλ. Τα παληκάρια στο TwistedThrottle έχουν μία δικιά τους πατέντα αν θυμάμαι καλά με έναν "ελεγκτή" που κανονίζει όλο αυτό το πανυγήρι που βλέπεις.
Με το σετ που έχεις αυτή τη στιγμή στα χέρια σου μπορείς:
α) Να βάλεις τα φώτα να είναι μόνιμα αναμένα μαζί με τα φώτα πορείας:
Μαύρο καλώδιο του φις σχάρας της GIVI με κλέφτη στο B/W καλώδιο (Μαύρο καλώδιο με άσπρα σημαδάκια)
Μπλε καλώδιο του φις σχάρας της GIVI με κλέφτη στο Br ή Gr καλώδιο (καφέ ή γκρι)
β) Να βάλεις τα φώτα να ανάβουν όταν πατάς φρένο:
Μαύρο καλώδιο του φις σχάρας της GIVI με κλέφτη στο B/W καλώδιο (Μαύρο καλώδιο με άσπρα σημαδάκια)
Μπλε καλώδιο του φις σχάρας της GIVI με κλέφτη στο W/B καλώδιο (Άσπρο καλώδιο με μαύρα σημαδάκια)

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΚΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΟΙ ΛΑΜΠΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ LED ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Γιατί όμως τζάνεμ' δε διαβάζεις το κατεβατό που έγραψα προηγουμένως? Αυτά που ρωτάς και σου γράφω ξανά εδώ, στο αρχικό τα λέω πρώτα-πρώτα!
Τζάμπα έγραφα κι ο Γιάννης με παίρνει στο ψιλό???
ΓΙΑΤΙ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 23:47

Ρε παιδιά συγχωράτε με αλλά είμαι άσχετος από ηλεκτρολογικά. Εγώ μηχανολόγος είμαι Crying or Very sad Οπότε αν κατάλαβα καλά δεν γίνεται να έχω συγχρόνως και φώτα πορείας, και φρενάρισμα. Διαλέγω ένα από τα δύο ε? Μάλιστα. Αν ακούσεται ένα μπαμ αύριο από Νέα Σμύρνη μεριά, θα είναι το στρώμα μου Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 09 2009, 23:55

Με το παρόν kit ΤΣΟΥΚΟΥ!
Τώρα, αν παραγγείλεις το chipάκι του TwistedThrottle, ναι γίνεται.
Γνώμη μου πάντως είναι να τα συνδέσεις ως STOP LIGHTS. Μια πηγή φωτός με το φρενάρισμα κατευθείαν στα μάτια κάθε ...στραβούλιακα.
Ως φώτα θέσης όμορφα μπορεί να ήταν αλλά θα "υπνώτιζαν" τον πίσω και θα του αποσπούσαν την προσοχή από το φως φρεναρίσματος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 10 2009, 09:30

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 10 2009, 11:44

αν & δεν είναι για το original kit ρίξε μια ματιά, για να πάρεις μια ιδέα,
εδώ Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 451272
http://rides.webshots.com/album/317723732HGCYtm?start=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 10 2009, 14:13

Στο προηγούμενο post μου πρόσθεσα μερικές φωτό δικές μου, καθώς και δύο link από τη διεύθυνση που παρέθεσε ο hristos13gr.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 11 2009, 15:10

Λεπόν η εγκατάσταση θα γίνει το σαββατοκύριακο μάλλον, αν δεν δουλεύω με την βοήθεια ενός φίλου. Θα σας ενημέρωσω και θα προσπαθήσω να κάνω και φωτορεπορτάζ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geotah

geotah

Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσσαλονίκη - Εύοσμος
Registration date : 18/01/2009

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 11 2009, 16:49

Λοιπόν συνονόματε, (Γιώργος όχι Drakos) έχω τοποθετήσει και εγώ στη μπαγαζιέρα Ε470 givi, αυτήν που δίνει η suzuki, φώτα και τα χρησιμοποιώ σαν φώτα stop. Βέβαια έχω κατεβάσει από το internet ένα κύκλωμα flashing και το έχω τροποποιήσει να λειτουργεί είτε αναβοσβήνοντας 3 φορές και μετά να μένει αναμένο όσο πατάω φρένο, είτε να ανάβει μαζί με το φρένο, είτε να είναι απομονωμένο. Τα καλώδια που χρησιμοποίησα από το πίσω φανάρι (μέσα από την περιοχή της σέλας-με πολύ κόπο βέβαια...) ήταν το Μαύρο με άσπρη ρίγα σαν αρνητικός πόλο (γείωση) και το Άσπρο με μαύρη ρίγα θετικό πόλο.
Οπότε προτείνω και εγώ να είναι φώτα stop.
Καλή επιτυχία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 11 2009, 17:01

Συνονόματε (Γιώργος, όχι geotah Smile ) όταν λες 'έχω κατεβάσει από το internet ένα κύκλωμα flashing' εννοείς οτι παρήγγειλες κάτι έτοιμο, ή οτι βρήκες οδηγίες για 'φτιάξτο μόνος σου'; Αν ισχύει το δεύτερο και θυμάσαι και το link, κάνε σε παρακαλώ τον κόπο και κοινοποίησέ το εδώ, πιστεύω πως ίσως να ενδιαφέρει κάποιους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 11 2009, 20:40

Αυτό το είδατε? Αυτό ετοιμάζομαι να φτιάξω εγώ.Μου λείπουν μόνο τα leds.
http://www.pbase.com/fredharmon/givibrakelites
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
miketzif

miketzif

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος Ηλείας,Πάτρα
Registration date : 17/07/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 01:47

Να ρωτήσω ρε αδερφια, το όλο σκηνικό μπορεί να γίνει σε 52ara kappa? geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geotah

geotah

Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσσαλονίκη - Εύοσμος
Registration date : 18/01/2009

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 08:36

Είναι do it yourself και η ιστοσελίδα είναι : http://users.otenet.gr/~athsam/auto_flash_stop.htm
Το κόστος των υλικών είναι περίπου 5 € ( βάλε πλακέτα διάτρητη+ασφαλειοθήκη+adaptors για το ρεύμα, μινι διακόπτη 3 θέσεων κλπ). Εννοείται ότι κολλητήρια, κατσαβίδια, κόφτες, βίδες-μίδες υπάρχουν σε ένα χομπύστικο εργαλειοφόρο. Στην Ε470 της givi η κατανάλωση των φώτων της μπαγαζιέρας παρεμβαλομένου και του κυκλώματος είναι περίπου 650 mA άρα ασφάλεια 1Α. Την όλη κατασκευή την τοποθέτησα μέσα σε ένα μακρόστενο πλαστικό κουτί από τσίχλες mentos και στη μηχανή μέσα στη σέλα, ανάμεσα στα εργαλεία και το πίσω φανάρι.
Για την παραπάνω κατασκευή αν και σχεδίασα τυπωμένο κύκλωμα, τελικά προτίμησα τη διάτρητη πλακέτα, στην οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την "τρίτη" διάσταση του χώρου (όχι μόνο τις δύο της πλακέτας), πετυχαίνοντας εξαιρετικά μικρό όγκο κατασκευής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 13:33

miketzif έγραψε:
Να ρωτήσω ρε αδερφια, το όλο σκηνικό μπορεί να γίνει σε 52ara kappa? geia

Mike κάτι τέτοιο έχω σκεφτεί να κάνω & εγώ στην βαλίτσα που έχεις & εσύ... Σκέφτομαι να βάλω μια σειρά led για το φρενάρισμα & μια σειρά* για τα φλας σε κάθε πλευρά (δεξιά & αριστερά). Δεν θα φτιάξω όμως πλακέτες & τέτοια γιατί δεν είμαι πάρα πολύ ψαγμένος στα ηλεκτρονικά. Απλά θα τραβήξω καλώδια.

* σειρά εννοώ αυτό Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 451272
http://cgi.ebay.ie/30cm-Black12-LED-Waterproof-Neon-Strip-Light-SMD-5050_W0QQitemZ350165507958QQihZ022QQcategoryZ72240QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
miketzif

miketzif

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος Ηλείας,Πάτρα
Registration date : 17/07/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 12 2009, 15:24

κα γώ να σου πώ κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου απλό και φθηνό. Θα το ψάξω όσο μπορώ και θα ενημερώσω.


Υγ: Ευχαριστώ για τις απαντήσεις geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 27 2009, 15:44

Παίδες δεν έχω φτιάξει ακόμα το αναλυτικό ποστ γιατί δεν τα έχω τοποθετήσει ακόμα. Καλώς εχόντων των πραγμάτων την Κυριακή θα γίνει η προσπάθεια Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
corleone
Member
Member
corleone

Ηλικία : 45
Τόπος : 'Ανω Βριλήσσια
Registration date : 02/05/2008

Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κολοφάναρα Givi!!!   Κολοφάναρα Givi!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 31 2009, 09:23

Συντροφοι με ενδιαφερει και εμενα αυτη η κατασταση...
Το θεμα ειναι το εξης..επειδη εχω βαλει led φαναρι πισω και μου εχει μεινει μια απο τις 2 φυσες απο τα πισω φωτα,και επειδη εχω ενα ψυζολογικο προβλημα να βαζω κλεφτες,γυμνωνω καλωδια λογω της εγγυησης,παιζει λετε με καποιο τροπο να μπει μια φισα στα καλωδια που ερχονται απο την βαλιτσα και να κουμπωσει στην υπαρχων φισα που εχει περισεψει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κολοφάναρα Givi!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: