Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xristos
Member
Member
xristos

Ηλικία : 40
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 06/03/2010

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 19 2014, 12:20

OK OK 

Δεν έχω ξαναδεί γυναίκα να ασχολείται τόσο με μηχανές......

εύγε............... respect respect respect 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 19 2014, 12:29

είσαι ωραία


 respect  respect  respect  respect  respect 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZoZe

ZoZe

Registration date : 04/01/2014

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 19 2014, 13:13

Ευχαριστώ!!  Embarassed Very Happy  Σήμερα θα μπουν και οι τελευταίες (προς το παρών ) πινελιές, και θα ακολουθήσει φωτογράφηση με τις αδελφούλες της!!  I love you  I love you 
Υπήρχε μια σκέψη να δω φίλτρο αέρος, μπουζί, κ να αλλάξω λαδάκια, αλλά τελικά το άφησα για λιιιγο αργότερα! Ας βγει από το γκαράζ να κάνει καμιά βολτούλα και μετά της κάνω ένα μινι σερβισάκι!!  Very Happy  (απ' ότι φαίνεται στο βιβλίο σερβις έχει κάνει πρόσφατα..)

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας και για τα εμψυχωτικά σας λόγια!!  Very Happy  merci 


xristos έγραψε:
OK OK

Δεν έχω ξαναδεί γυναίκα να ασχολείται τόσο με μηχανές......

εύγε............... respect respect respect

Ασχολούμαι περισσότερο με αυτοκίνητα... εκεί φτιάχνω τα πάντα!! Το να βάζω χέρι στις μηχανές είναι, σχετικά, καινούργιο κεφάλαιο για μένα!!  Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZoZe

ZoZe

Registration date : 04/01/2014

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 21 2014, 17:21

Έτοιμη!!

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 B7f6



Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Y8fd

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 21 2014, 17:47

είσαι θεά




 respect respect respect respect respect respect 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 21 2014, 19:13

Συγχαρητήρια κούκλα την εχεις πιάνουν τα χέρια σου  cheers 

Αν επιτρέπεται πισω φαναρι απο που το πήρες και ποσο;

Ειναι με ενσωματομενα φλας η οχι;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZoZe

ZoZe

Registration date : 04/01/2014

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 21 2014, 23:38

Ευχαριστώωω!!!  Very Happy  Very Happy 

blackxs έγραψε:
Συγχαρητήρια κούκλα την εχεις πιάνουν τα χέρια σου  cheers 

Αν επιτρέπεται πισω φαναρι απο που το πήρες και ποσο;

Ειναι με ενσωματομενα φλας η οχι;


Το πήρα από Αχαρνών "moto discovery" (πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά εκεί) και αν θυμάμαι καλά 55 ευρώ.. Είναι led και δεν έχει ενσωματωμένα φλας!  Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 00:35

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,συγγνωμη κιολας zoze που μπουκαρω ακαλεστος στο ποσταρισμα σου ξερει καποιος κανενα κωλοφαναρο απο ebay χωρις φλας παντα.Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 04:17

REDPOWER έγραψε:
Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,συγγνωμη κιολας zoze που μπουκαρω ακαλεστος στο ποσταρισμα σου ξερει καποιος κανενα κωλοφαναρο απο ebay χωρις φλας παντα.Ευχαριστω



http://www.ebay.com/itm/Integrated-LED-TailLight-Turn-Signals-Suzuki-DL-650-1000-V-Strom-2003-2008-Clear-/110956229769?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item19d581b489&vxp=mtr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 06:41

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου αλλα θα σε στεναχώρησε λίγο....

Πήγα πριν μια βδομάδα εκει το εχω δει το φαναρι που μ είπες και μας το δίνει 48 ευρώ.....

Το forum μας εχει 12% έκπτωση σε προϊόντα τους και στο λέω σίγουρα γιατι ψώνισα κατι πράγματα απο εκει....

Καλορίζικο παντως και αν παρω το φαναρι θα μ δώσεις τα φώτα σ για την αλλαγη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 07:02

apostolis έγραψε:
REDPOWER έγραψε:
Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,συγγνωμη κιολας zoze που μπουκαρω ακαλεστος στο ποσταρισμα σου ξερει καποιος κανενα κωλοφαναρο απο ebay χωρις φλας παντα.Ευχαριστω



http://www.ebay.com/itm/Integrated-LED-TailLight-Turn-Signals-Suzuki-DL-650-1000-V-Strom-2003-2008-Clear-/110956229769?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item19d581b489&vxp=mtr

Αποστόλη αυτο που ποσταρες δεν ειναι με ενσωματομενα φλας;αφού γράφει with turn signals.....


REDPOWER θα σου ποσταρω τρία διαφορετικά φανάρια χωρις φλας στην τύχη αλλα θα σου πω την γνώμη μου επειδη το χω ψάξει....

Αν πιάνουν τα χέρια σου αγόρασε καλύτερα ενα με ενσωματομενα φλας,αυτά τα Led και με τη βοήθεια οδηγιών του φίλου terino μετέτρεψε το σε κανονικό φαναρι....

Εγώ αυτο θα κανω

Θα σου βγει πολυ φθηνότερα γιατι αν δεις αυτά που σου ποσταρω πιο κατω δεν αξίζουν....ίδιες τιμές τα βρίσκεις και εδω

Πρώτο

Δεύτερο

Τρίτο

Τα διάλεξα καθαρά στην τύχη δεν πρόσεξα ούτε feedback ούτε shipping,διαλέγεις και παίρνεις!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την blackxs στις Τετ Ιαν 22 2014, 18:36, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZoZe

ZoZe

Registration date : 04/01/2014

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 08:24

blackxs έγραψε:
Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου αλλα θα σε στεναχώρησε λίγο....

Πήγα πριν μια βδομάδα εκει το εχω δει το φαναρι που μ είπες και μας το δίνει 48 ευρώ.....

Το forum μας εχει 12% έκπτωση σε προϊόντα τους και στο λέω σίγουρα γιατι ψώνισα κατι πράγματα απο εκει....

Καλορίζικο παντως και αν παρω το φαναρι θα μ δώσεις τα φώτα σ για την αλλαγη!

Δεν το ήξερα.. αλλά δεν είναι μόνο για τα μέλη? Εγώ είμαι νιούφισσα εδώ!  Razz 

Για βοήθεια φυσικά να σου πω-δείξω ότι θέλεις και ξέρω!  Very Happy  (Και εγώ ψάχνοντας πήγαινα, έλυνα και έβλεπα! αλλά δεν είναι δύσκολο!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 09:08

Μέλη είναι όσοι έχουν εγγραφεί στο forum και ζητούν να τους δωθεί η προσφορά. Δεν υπάρχει κάποιο πιστοποιητικό, κάρτα μέλους κλπ Είμαστε αρκετά ανοιχτή κοινότητα.

Οι προσφορές που μας εχουν κάνει είναι εδώ: https://www.vstromhellasforum.com/t25778-topic


Τώρα να πω και εγώ τον καλό λόγο για την προσπάθεια σου. Ελπίζω κάποιο ρεμάλι από εμάς να βοήθησε αλλά όπως και να έχει, το να λύνεις την μηχανή και να την μοντάρεις ξανά και ξανά είναι ο μόνος τρόπος να μάθεις την μηχανή σου. Είναι άλλη η αίσθηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZoZe

ZoZe

Registration date : 04/01/2014

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 10:25

Φαντάστηκα ότι για να είσαι μέλος θα παίζει κάποια συνδρομή (εμπειρία απο αλλού βλέπεις!)... Ευχαριστώ για την ενημέρωση!  Smile 

Δεν μπορώ να πω, προσφορά για βοήθεια είχα!! Και συμβουλές μου έδωσαν!! Απλά είμαι και γω λίιιγο εγωίστρια και θέλω να τα κάνω μόνη μου! Δεν τα παρατάω εύκολα, και όσο πιο πολύ δυσκολεύομαι τόσο πιο δύσκολα θα δώσω τα κατσαβίδια μου να μου κάνει άλλος τη δουλειά!!  Rolling Eyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 22 2014, 13:49

Χαρα στο κουράγιο σου εγω ολα αυτα που έκανες τα βλέπω βουνό αλλα οπως λέει και ο Σωκρατης ειναι άλλη φάση να τα φτιάχνεις ολα μόνος σου

Συγχαρητήρια και πάλι :-)

Υπάρχουν πολλές προσφορες για εμάς τα μέλη τις οποίες μπορεις να βλέπεις εδώ

Επίσης ενδιαφέρον ειναι και ΑΥΤΟ το αρχείο οπως στο ποσταρε και ο Σωκρατης πιο πανω

Καλο διάβασμα λοιπόν

Υ.Γ εισαι ευχαριστημένη απο το φαναρι;σαν φως ειναι ικανοποιητικό τη μέρα τη νύχτα και ως φως πορείας και ως στοπ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZoZe

ZoZe

Registration date : 04/01/2014

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 28 2014, 10:19

BLaCkXs.... έγραψε:
...
Υ.Γ εισαι ευχαριστημένη απο το φαναρι;σαν φως ειναι ικανοποιητικό τη μέρα τη νύχτα και ως φως πορείας και ως στοπ;

Σαν στοπ, και φανάρι το βράδυ είναι μια χαρά! Για τη μέρα τι να σου πω.. πρέπει να την δώσω σε κάποιον άλλον να την οδηγήσει και να είμαι από πίσω για να δω! (που δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα.. Razz )

Τώρα νομίζω ότι πρέπει να ψάξω τι παίζει με κανένα προγραμματάκι γιατί μου φαίνεται κρεμάει στα χαμηλά.. (μπορεί απλά αδίκως να την συγκρίνω με την άλλη μου..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dadounis
Member
Member
dadounis

Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα - Άνοιξη
Registration date : 18/03/2012

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 28 2014, 10:44

Σε περίπτωση που δεν είσαι ευχαριστημένη με την φωτεινότητα του κωλοφάναρου, μπορείς να προχωρήσεις σε αυτή την μετατροπή από τον terino. Εγώ που την έκανα είμαι υπέρ-ευχαριστημένοςbounce bounce bounce . Όσον αφορά προγραμματάκια και λοιπά ξανασκέψου το πολύ καλάscratch . Είναι μια μηχανή που φτιάχτηκε για χαλαρά ταξιδάκια και βολτούλες, παρ' όλα αυτά δίνει και κάτι παραπάνω. Εξάλλου έχεις άλλο για παραπάνω.  Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZoZe

ZoZe

Registration date : 04/01/2014

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 28 2014, 11:42

Ευχαριστώ! Αναλυτικότατος οδηγός!  Very Happy  Αν και τώρα έχω βάλει άλλα κατά νου... όπως το DIY προστατευτικό ψυγείου που διάβασα εδώ (δεν σκοπέυω να δώσω τόσο όσα ζητάνε για τα έτοιμα!), να βάλω σε κάποια σημεία carbon look αυτοκόλλητο,.. Πραγματικά βρίσκω ΠΟΛΥ ενδιαφέροντα θέματα που με ψήνουν!!  Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού   Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 28 2014, 13:51

Αυτό που θα πω πάντως εγώ για τα κωλοφάναρα είναι ότι χωρίς μετατροπή είναι άκρως επικίνδυνα τη μέρα . Εγώ το έψαξα πολύ , πάρα πολύ όμως , και άλλαξα τα led ισχυρότερα , άλλαξα τις αντιστάσεις για να τα οδηγήσω με ρεύμα κοντά στα όρια αντοχής των led και πάλι με προβληματίζουν .
Κόβει πολύ και το φιμέ του κάτοπτρου βέβαια , αλλά το αποτέλεσμα είναι λίγο πιο κάτω σε φωτεινότητα από το μαμά φανάρι .
Αν θέλει κάποιος για σύγκριση πριν αποφασίσει μπορεί να δει το δικό μου δίπλα με το δικό του όποτε θέλει .
Να πω ότι έχω φανάρι με ενσωματωμένα φλας τα οποία δεν χρησιμοποιώ για την ώρα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αλλαγή φλας και πίσω φαναριού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: