Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ατυχημα με μια ζημια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατυχημα με μια ζημια   Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 09 2015, 21:04

verylife78 έγραψε:
λοιπον μετα την προτροπη σας για την ευρεση της αληθειας εχουμε και λεμε.
1. η κορη του (σε αυτην ειναι ασφαλισμενο το οχημα) αρνειτε το γεγονος του ατυχηματος μιας και δεν εχει ζημιες
2. στο χαρτι του λιμενικου υπαρχουν ολα τα στοιχεια του οδηγου (πατερας της) με υπογραφη και ολα
3. μια πρωτη επαφη που εγινε με δικηγορο μου ειπε το εχουμε ανετα...
αυτα...

Η κόρη δεν έχει καμιά δουλειά με το ατύχημα.
Ο πατέρας έκανε το ατύχημα, και αυτός το έχει δεχθεί στο δελτίο.
Βάλε τον ασφαλιστή σου (ή έστω τον δικηγόρο σου αν το χει το θέμα και ασχολείται) να μιλήσει με την ασφαλιστική σου αρχικά (να δει αν έχει φάει άκυρο) και μετά με την ασφαλιστική του.
Δεν χρειάζεται να πας στο δικαστήριο για τέτοια ζημιά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
verylife78
Member
Member


Ηλικία : 45
Τόπος : Κέρκυρα
Registration date : 29/07/2011

Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατυχημα με μια ζημια   Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 10 2015, 18:19

andreasp έγραψε:

Η κόρη δεν έχει καμιά δουλειά με το ατύχημα.
Ο πατέρας έκανε το ατύχημα, και αυτός το έχει δεχθεί στο δελτίο.
Βάλε τον ασφαλιστή σου (ή έστω τον δικηγόρο σου αν το χει το θέμα και ασχολείται) να μιλήσει με την ασφαλιστική σου αρχικά (να δει αν έχει φάει άκυρο) και μετά με την ασφαλιστική του.
Δεν χρειάζεται να πας στο δικαστήριο για τέτοια ζημιά..

μα εδω ειναι και η φαση... μου ειπε φιλος ασφαλιστης που δουλευει στην ασφαλεια του (εθνικη) οτι η κοπελα αρνειται το γεγονος στην ασφαλεια της και οτι αυτη οδηγει το αυτοκινητο της και οτι δεν εχει καμια σχεση, ο οποιος μου τα ελεγε και γελαγε
Φυσικα και δεν θα φτασουμε δικαστηριο γιατι θα τα βρουνε οι δικηγοροι μεταξυ τους ελπιζω... αλλα και αν φτασουμε εγω θα ζητησω πολλα περισσοτερα μιας και ημουν αναγκασμενος να με φερνει αλλος στη δουλεια απο το σοκ, λεμε τωρα, ή δνε ξερω και τι αλλο... ταλαιπωρια για την ολη διαδικασια και αλλα τετοια μου ειπε ο δικηγορος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.milka-home.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατυχημα με μια ζημια   Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 10 2015, 18:34

verylife78 έγραψε:
andreasp έγραψε:

Η κόρη δεν έχει καμιά δουλειά με το ατύχημα.
Ο πατέρας έκανε το ατύχημα, και αυτός το έχει δεχθεί στο δελτίο.
Βάλε τον ασφαλιστή σου (ή έστω τον δικηγόρο σου αν το χει το θέμα και ασχολείται) να μιλήσει με την ασφαλιστική σου αρχικά (να δει αν έχει φάει άκυρο) και μετά με την ασφαλιστική του.
Δεν χρειάζεται να πας στο δικαστήριο για τέτοια ζημιά..

μα εδω ειναι και η φαση... μου ειπε φιλος ασφαλιστης που δουλευει στην ασφαλεια του (εθνικη) οτι η κοπελα αρνειται το γεγονος στην ασφαλεια της και οτι αυτη οδηγει το αυτοκινητο της και οτι δεν εχει καμια σχεση, ο οποιος μου τα ελεγε και γελαγε
Φυσικα και δεν θα φτασουμε δικαστηριο γιατι θα τα βρουνε οι δικηγοροι μεταξυ τους ελπιζω...

Δεν υπαρχει να βρουνε τιποτα οι δικηγόροι.
Δεν υπάρχουν δικηγόροι. Η Εθνικη είναι δεινόσαυρος. Η πολεοδομία είναι ευέλικτη για να καταλάβεις.
Εχεις μια λυση και αποκλειστικη για να πληρωθεις αμεσα και οχι μετα απο 5 χρονια.
Να μιλησεις με τον διακανονιστή που εχει τον φάκελο στην Εθνική.
Βρές τρόπο να το κάνεις. Είτε με τον ασφαλιστή σου, είτε με τον δικηγόρο σου, είτε μόνος σου.
Και να έχεις μαζί σου το δελτίο συμβάντων του Λιμενικού. Βάλε την ευγένεια σου, τον καλό σου λόγο, έτσι ώστε να τον κάνεις να απασχολήσει το μιαλό του 5 λεπτά για σένα.
Απο αυτά που μας λές, εγώ καταλαβαίνω ότι έχεις ένα δελτίο συμβάντων στα χέρια σου που υπογράφει ο πατέρας οτι σε τράκαρε, και η Εθνική έχει στον φάκελο μία δήλωση ζημιάς απο τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου που λέει "εγώ δεν ξέρω τίποτα".

Παράθεση :
αλλα και αν φτασουμε εγω θα ζητησω πολλα περισσοτερα μιας και ημουν αναγκασμενος να με φερνει αλλος στη δουλεια απο το σοκ, λεμε τωρα, ή δνε ξερω και τι αλλο... ταλαιπωρια για την ολη διαδικασια και αλλα τετοια μου ειπε ο δικηγορος

Οτι θέλεις μπορείς να ζητάς. Το τι θα πάρεις είναι άλλο θέμα. Εχουν κοπεί τα πολλα πολλά στα δικαστήρια. Μην τους έχεις για χαζούς.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ατυχημα με μια ζημια   Ατυχημα με μια ζημια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 10 2015, 18:37

Αν και πραγματικά, σιχαίνομαι πραγματικά την Εθνική...
Στείλε μου τους αριθμούς κυκλοφορίας των δυο οχημάτων, ονοματεπώνυμα εμπλεκομένων, ασφαλιστικές εταιρίες, το δελτίο συμβάντων απο το λιμενικό και το τηλέφωνο σου στο andreas.panagiotopoulos@gmail.com
Αυριο θα το παίζω βοηθός υδραυλικού, αλλά την Πέμπτη, παίζει να προλάβω το πρωί να ασχοληθώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ατυχημα με μια ζημια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: