Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 60
Registration date : 30/08/2013

προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??   προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 16 2017, 19:39

NASOS_p έγραψε:
......
........
Ξερω οτι φαινεται για μπαταρια με δεδομενο οτι ειναι η εργοστασιακη και εχει κλεισει 9,5 χρονια απλα ρωταω μηπως κ τρεχω αδικα για μπαταρια κ με βγαλει κανα χρονο ακομα χαχα

Υ.Γ. Μη με βρισετε παιδια  Smile

Άμα σου έβγαλε 9,5 χρόνια βγάλτην μία φωτογραφία να την θυμάσαι, γιατί τέτοια μπαταρία δεν θα ξαναδείς, και στείλε την να ανακυκλωθεί εν ειρήνη!... imarton
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??   προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 16 2017, 23:55

NASOS_p έγραψε:
Να κανω κ εγω την ερωτηση μου για να μην ανοιξω νεο θεμα.Τελευταια τυχαινε αλλες φορες να παιρνει αμεσως, αλλες φορες με λιγο ζορι κ αλλες φορες να γυριζει λιγο τη μιζα να σταματα κ μετα να την ξαναγυριζει κανονικα κ να  παιρνει μπρος με ενα πατημα του μπουτον.Δλδ δε χρειαζοταν δευτερο απλα σταματουσε στιγμιαια να γυριζει τη μιζα.Προχθες λοιπον ενω εχω γυρισει απο βολτα κ σβηνω, προσπαθω να την βαλω μπροστα για να την μετακινησω λιγο παραπερα, γυριζω διακοπτη αναβουν φωτα κ με το πατημα του μπουτον ακουω μονο ενα τσικ κ τελος.Δε γυριζει η μιζα.

Ολο αυτο σας φαινεται για μπταρια η υπαρχει πιθανοτητα να εχω κανα θεμα με καρβουνακια;
Ξερω οτι φαινεται για μπαταρια με δεδομενο οτι ειναι η εργοστασιακη και εχει κλεισει 9,5 χρονια απλα ρωταω μηπως κ τρεχω αδικα για μπαταρια κ με βγαλει κανα χρονο ακομα χαχα

Υ.Γ. Μη με βρισετε παιδια  Smile


Νομιζω μπαταρία είναι φιλε!κανει τα ίδια με το δικό μου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 44
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??   προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 20 2017, 13:48

Αλλαξα μπαταρια κ κανει τα ιδια.Χτυπησα λιγο τη μιζα κ παιρνει μπρος τσακ μπαμ.Παω για αλλαγη καρβουνακια κ θα κανω μια φορτιση στην μαμα μπαταρια.Εχει γουστο να την αλλαξα τζαμπα και να αντεχει κι αλλο

Παιζει να χρειαζομαι μονο καθαρισμο κ να μη χρειαστω νεα καρβουνακια;Ξερει κανεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??   προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 20 2017, 14:34

NASOS_p έγραψε:
Αλλαξα μπαταρια κ κανει τα ιδια.Χτυπησα λιγο τη μιζα κ παιρνει μπρος τσακ μπαμ.Παω για αλλαγη καρβουνακια κ θα κανω μια φορτιση στην μαμα μπαταρια.Εχει γουστο να την αλλαξα τζαμπα και να αντεχει κι αλλο

Παιζει να χρειαζομαι μονο καθαρισμο κ να μη χρειαστω νεα καρβουνακια;Ξερει κανεις;

Αφού θα ανοίξεις τη μίζα ούτως ή άλλως, δες με τα μάτια σου.
Αν έχουν έστω και λίγο ψωμί τα καρβουνάκια (πράγμα που θεωρώ δύσκολο) καθάρισε τα και φάτους την ψυχή μέχρι τελαυταίας ρανίδος Laughing
Έχε όμως τα καινούργια στο χέρι γιατί κατά την ταπεινή μου άποψη είσαι 99.9% για αλλαγή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 60
Registration date : 30/08/2013

προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??   προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 20 2017, 16:58

Δες και την μπαταρία της μαμάς. Μπορεί να έχει μερικούς μήνες ζωή ακόμα. Σε περίπτωση που ξανατοποθετήσεις πάντως την παλιά, την καινούρια να την βάζεις σε φορτιστή τουλάχιστον κάθε μία το πολύ δύο βδομάδες. Έτσι θα έχεις μηδενική φθορά μέχρι να έρθει η ώρα της να την βάλεις πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NASOS_p
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NASOS_p

Ηλικία : 44
Τόπος : Πυργος Ηλειας
Registration date : 07/05/2011

προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??   προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 21 2017, 19:40

Αλλαξα καρβουνακια αλλα εμεινα με τη νεα μπαταρια διοτι η παλια δειχνει μεν να αντεχει λιγο ακομα αλλα δε θελω να το ρισκαρω.Το μονο θεμα που παρατηρω κ θα ηθελα τη γνωμη σας ειναι οτι κατα το σβησιμο ακουω στιγμιαια τον ηχο της μιζας.Δλδ τον ηχο που ακουγεται αν με αναμενη μηχανη πατησουμε μιζια
Ο μαστορας μου ειπε οτι ειναι επειδη ειναι καινουρια τα καρβουνακια κ μεχρι να φαγωθουν λιγο.Ισχυει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

προβλημα στην εκκινηση!!μπαταρια??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: