Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 06 2020, 18:46

Rouso21 έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
ενημερωτικά το vstrom δεν έχει immobilizer , τουλάχιστον τα παλιά εως του 2011
Αν έβγαλες τον συναγερμό και ήταν με την φίσα συνδεδεμένος ( όχι κόψε - ράψε )
πρέπει να βάλεις μια "τάπα" που έχει για να διαβάσει  

H αληθεια φιλε μου ειναι οτι δεν καταλαβα τι ειπες να κανω ...
Υπαρχει περιπτωση απο τον συναγερμο να υπαρχει μπλοκαρισμα του κινιτηρα???
Και να βαλω ταπα για να διαβασει τι εννοεις?
Συγνωμη που ειμαι ασχετος απλα αρχιζω τωρα να μαθαινω
Ευχαριστω πολυ!!!

όταν βάζεις ένα συναγερμό στην μηχανή και τον συνδέσεις στην φίσα που παρέχει η μηχανή για συναγερμό
σου βγάζουν μια τάπα που έχει η φίσα και κουμπώνουν τον συναγερμό .
Αν τον έχεις βγάλει λέω για να δεις αν ήταν ο συναγερμός , πρέπει να ξαναβάλεις αυτή την τάπα στην φίσα της μηχανής για να δουλέψει. Τώρα αν ο συναγερμός σου έχει μπλοκ κινητήρα δεν το γνωρίζω , εμένα π.χ έχει .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 33ncnm10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 33e6ee10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 63u2ip10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grdaemon1



Registration date : 02/12/2019

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 27 2020, 18:32

alexan2dros έγραψε:
καλησπερα σε ολους!
λοιπον εχω βαλει καινουργια μπαταρια.
εχω ανοιξει το διακοπτη μιζας και εχω ψεκασει και το ελλατηριακι
εχω αλλαξει καρβουνακια
εχω τσεκαρι το φις του συμπλεκτη
και παροολα αυτα το μηχανακι δν περνει μπροστα! παταω την μιζα σβηνουν τα φωτα αλλα δν αναβει αν το κανω πολλες φορες ακουγετε καποιες φορες ενα τακ κατω απο την σελα ισως κατω απο το ρεβερβουαρ δν εχω καταλαβει ακριβως. οταν γυρναω το διακοπτη ακουγεται κανονικα η αντιλια βεντζινης
. εχετε ιδεα τι μπορει να ειναι?
να το παω σε μηχανικο η σε ηλεκτρολογο?

Αυτό που περιγράφεις μου θυμίζει μια επισκευή μίζας που έκανα μόνος πριν από κάποια χρόνια. Μετά την αλλαγή που έκανα στα καρβουνάκια ο διακόπτης έδινε στο ρελέ αλλά η μίζα παρέμενε νεκρή. Τελικά έφταιγε ένα από τα ροδελάκια που βιδώνεις στην μίζα. Είναι ενα συνδιασμός από μεταλικές ροδέλες και μονωτικές ροδέλες. Καποιο είχε φθαρεί και δεν έκανε την δουλειά του ή είχε φύγει τελείως και το βρήκε ο ηλεκτρολόγος μου τελικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hellas4x4

Hellas4x4

Ηλικία : 39
Τόπος : Παλλήνη, Αττικής
Registration date : 09/01/2019

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Φεβ 15 2021, 21:17

Καλησπέρα σε όλους...
Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα...
Έχετε κάποια πρόταση για μίζα;;; Γιατί στη δικιά μου το πηνίο είναι στα τελευταία του!!!
Ευχαριστώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hellas4x4.gr/
 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: