Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 16:11

vassilis79 έγραψε:
shiro ήταν το πρώτο μου κρανος πριν από 20κάτι χρονια .
Σε αυτά τα λευτά θα ξαναεπελεγα shoei .
Μετά το xr1100 θα αλλαξω δυσκολα μάρκα .
Ειναι που μου έχει κουμπώσει και πολύ καλά .
Αντρέα έχει το helmetcity στα €340 το neotec .

To Neotec δεν μου το εχει δειξει κανεις εδω. Τι καλουπι εχει? ιδιο με το nxr ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 16:18

Δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω . Υπόψιν οτι εχει βγει και το neotec ii στα €600  γι' αυτό και η προσφορα στα 340.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 16:42

Θα παω μοσχατο να το δοκιμασω. Αν μου καθεται το συζηταω. Αλλιως παραγγελνω το nxr να τελειωνω

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 18:36

andreasp έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
δες και αυτό πρώτα : https://motokinisi.gr/kranos-vortex-ff313-carbon-ls2.html


Ξέχνα το!
Πηγα και το "δοκίμασα" . Τα νούμερα είναι κινέζικα. Δεν μπαίνω ούτε στο xxlarge. Πρόσεχε. Δεν λέω ότι με σφίγγει. Λέω ότι δεν μπαίνει καν μέσα το κεφάλι μου.
Αποκλειεται να ειναι ισπανικα που λενε.

Να σου πω την αλήθεια το κοίταγα για την γυναίκα

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33ncnm10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33e6ee10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 63u2ip10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 18:40

vassilis79 έγραψε:
Δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω . Υπόψιν οτι εχει βγει και το neotec ii στα €600  γι' αυτό και η προσφορα στα 340.

Ναι αλλά το έχει μόνο σε xxl σε μαύρο , μόνο σε άσπρο έχει νούμερα

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33ncnm10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33e6ee10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 63u2ip10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 19:36

Το neotec με χτυπαει στο κουτελο και μου αφηνει σημαδι
Κατα τα αλλα ειναι καλο.
Δυστυχως μονο το nxr μου καθεται καλα.
Οποτε ή nxr ή θα πορευτω με το spartan και θα ξερω οτι κολλαω αεραγωγους και αεροτομες.
Το spartan ειναι το καλυτερο στο κεφαλι μου.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 20:28

οπότε AGV Sportmodular μονόδρομος .... Twisted Evil What a Face

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33ncnm10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33e6ee10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 63u2ip10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 21:15

loverdos11 έγραψε:
οπότε AGV Sportmodular μονόδρομος .... Twisted Evil What a Face

Αν μιλαμε για σπαστο ναι. Αν οχι, NXR ή κρατάω το spartan που εχω, επισκευαζω τον αεραγωγο, και προσεύχομαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 22:10

πόσα χρόνια το έχεις?
αξίζει τον κόπο ? ή είναι κοντά στα 6-7 χρόνια που θέλει
έτσι και αλλιώς αλλαγή

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33ncnm10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33e6ee10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 63u2ip10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 22:12

loverdos11 έγραψε:
πόσα χρόνια το έχεις?
αξίζει τον κόπο ? ή είναι κοντά στα 6-7 χρόνια  που θέλει
έτσι και αλλιώς αλλαγή

Χρονια ?
Μην το ψάχνεις. Ειναι ιδιαιτερη περιπτωση η κατάσταση.
21 ημερων ειναι το συγκεκριμενο τεμάχιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 22:20

andreasp έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
πόσα χρόνια το έχεις?
αξίζει τον κόπο ? ή είναι κοντά στα 6-7 χρόνια  που θέλει
έτσι και αλλιώς αλλαγή

Χρονια ?
Μην το ψάχνεις. Ειναι ιδιαιτερη περιπτωση η κατάσταση.
21 ημερων ειναι το συγκεκριμενο τεμάχιο.

και άρχισε να διαλύεται ?
Φαντάσου άμα το χρειαστείς δηλαδή ....

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33ncnm10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33e6ee10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 63u2ip10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 22:22

Εχουν θεμα. Σπανε αεραγωγοι και αεροτομες. Αλλα μετα απο πολυ ψαξιμο και ερωτηση, εχω καταλαβει οτι ολα εχουν θεματα σε αυτα τα πραγματα, εκτος και αν ειναι shoei

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 22:30

τι να πω εσύ ξέρεις ...
εγώ πάντως δεν θα αισθανόμουν και πολύ σίγουρος αν από τον 1 μήνα το κράνος μου
άρχιζε να διαλύεται

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33ncnm10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33e6ee10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 63u2ip10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 22:41

loverdos11 έγραψε:
τι να πω εσύ ξέρεις ...
εγώ πάντως δεν θα αισθανόμουν και πολύ σίγουρος αν από τον 1 μήνα το κράνος μου
άρχιζε να διαλύεται

ουτε εγω νιωθω η αληθεια ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20 2018, 23:06

Ε τότε το βγάζεις ως επιλογή να το κρατήσεις και να το φτιάχνεις Exclamation

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33ncnm10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 33e6ee10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 63u2ip10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Amzm8k10ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilis_k6
Member
Member


Registration date : 09/05/2015

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25 2018, 14:52

hjc 70
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25 2018, 20:42

basilis_k6 έγραψε:
hjc 70


ΚΡΑΝΑΡΑ λεμε....δοκιμασα το 11ρι κ επαθα πλακα στην εφαρμογη-κουμπωμα!!μου ειπαν οτι εχουν το ιδιο καλουπι μεταξυ τους.παντως το shoei που ειχα δοκιμασει φιλου το X Spirit 2 αλλα κ το 3ρι ηταν οτι τραγικοτερο κρανος εχω φορεσει στην ζωη μου....μετα απο προοτροπη του φιλου μιας κ ειμαι κ εγω στην αναζητηση κρανους(αν κ αποφασιστηκε τι θα παρω(hjc)απλως δεν με περνει για το επομενο 2μηνο)με καταφερε να δοκιμασω κ το nxr.Τελικα το δοκιμασα κ παλι ΔΕΝ....καλυτερο απο το X Spirit αλλα με την καμια δεν μπορει να ταιριαξει η shoei στο κεφαλι μου.Αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι οταν τα επιασα στα χερια μου κ τα επεξεργαστηκα μου φανηκε πολυ μα πολυ καλυτερο σαν κρανος το hjc απο το shoei ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΜΛΚΙΕΣ αλλα δεν με εκανε το κλικ ουτε το εσωτερικο του(μαξιλαρακια κ επενδυση)
επισης παρα πολυ καλο κ μου αρεσε κ το εβαλα σαν 2η επιλογη ηταν το SCHUBERTH s2 και το r2
σαν 3η επιλογη θα εβαζα το agv k5 αλλα δεν εχω σωστη αποψη μιας κ δοκιμασα 1νουμερο μεγαλυτερο(δεν ειχε μικροτερο) μαζι με το SHARK CARBON
επισης δοκιμασα το mt carbon(εχει κουμπωμα στο κεφαλι μου σαν shoei-τραγικο για την καζανα μου)
για μενα μιας κ το μπατζετ σου ειναι γυρω σε αυτα τα λεφτα δοκιμασε το hjc
το μονο που θα ηθελα να κανω δοκιμη πριν αγορασω το hjc κ δεν προλαβα ηταν το bell.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25 2018, 20:49

Ωραιες οι αποψεις σας, και σας ευχαριστω.
Απλα εχω την αισθηση οτι δεν παιρνετε υποψιν σας τα γυαλια.
Ελαχιστα κρανη κανουν για μυωπες στην πραξη, ασχετα τι λενε οι κατασκευαστες.
Ουσιαστικα μονο το nxr , spartan, agv supermodular.
Στα υπόλοιπα, τουλάχιστον με το δικο μου κεφαλι στον συνδιασμό, δεν περνανε καν.
Τελικα αφου πηρα μια θήκη προστασίας για το κράνος, αποφάσισα να επισκευάσω τον πανω αεραγωγο με βιδακια οπως ειχα κανει και να μεινω με αυτο.
Οπως καταλαβα, αν ΔΕΝ ειναι shoei, εχεις θεματα με σπασιματα αεραγωγων, τα οποια δεν επηρεαζουν την ασφαλεια του κρανους.
Ειδικα αν ειναι τιποτα "πεταχτα" σαν του spartan.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26 2018, 00:05

andreasp έγραψε:
Ωραιες οι αποψεις σας, και σας ευχαριστω.
Απλα εχω την αισθηση οτι δεν παιρνετε υποψιν σας τα γυαλια.
Ελαχιστα κρανη κανουν για μυωπες στην πραξη, ασχετα τι λενε οι κατασκευαστες.
Ουσιαστικα μονο το nxr , spartan, agv supermodular.
Στα υπόλοιπα, τουλάχιστον με το δικο μου κεφαλι στον συνδιασμό, δεν περνανε καν.
Τελικα αφου πηρα μια θήκη προστασίας για το κράνος, αποφάσισα να επισκευάσω τον πανω αεραγωγο με βιδακια οπως ειχα κανει και να μεινω με αυτο.
Οπως καταλαβα, αν ΔΕΝ ειναι shoei, εχεις θεματα με σπασιματα αεραγωγων, τα οποια δεν επηρεαζουν την ασφαλεια του κρανους.
Ειδικα αν ειναι τιποτα "πεταχτα" σαν του spartan.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

κ το hjc εχει υποδοχη για γυαλια μιας κ εγω γυαλαμπουκας ειμαι κ το εχω ψαξει...τωρα αν δεν εχτν ολα την ιδια ανεση να μπουν αυτο δεν το γνωριζω....παντως στο spartan carbon μονο θετικα βρηκα...κ πραγματικα αναρωτιομουν πως ψαχνοσουν για κατι σλλο ειδικα οταν το εχεις τοσο μα τοσο λιγο διαστημα.....
αφου εβγαλες ακρη OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26 2018, 00:48

Δοκιμασα hjc. Δεν θυμαμαι μοντελο. Τα γυαλια δεν περνανε και το σταγονόμετρο ειναι εκτος.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26 2018, 01:38

Τα τελευταια χρονια, απο το '12 και μετα για να μην παμε πιο πισω, εχω φορεσει AGV, O'Neal, Nexx, Nishua. Κανενα δεν ειχε θεματα ποιοτητας με σπασιματα αεραγωγων κτλ και κανενα δεν ειναι Shoei .

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις κατι σε Streetfighter κρανος, απο αυτα που προερχονται απο Adventure κρανη και απλα δεν εχουν το γεισο. Μεγαλη μασκα για καλυτερο πεδιο ορασης και ανετα χωρανε γυαλια. Δες πχ το AGV AX8 EVO Naked. Ειναι και παναλαφρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilis_k6
Member
Member


Registration date : 09/05/2015

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26 2018, 11:24

K0k0$ έγραψε:
Τα τελευταια χρονια, απο το '12 και μετα για να μην παμε πιο πισω, εχω φορεσει AGV, O'Neal, Nexx, Nishua. Κανενα δεν ειχε θεματα ποιοτητας με σπασιματα αεραγωγων κτλ και κανενα δεν ειναι Shoei .

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις κατι σε Streetfighter κρανος, απο αυτα που προερχονται απο Adventure κρανη και απλα δεν εχουν το γεισο. Μεγαλη μασκα για καλυτερο πεδιο ορασης και ανετα χωρανε γυαλια. Δες πχ το AGV AX8 EVO Naked. Ειναι και παναλαφρο.
η ποιοτητα του ax8 ειναι για κλάμματα όπως και ολων των agv της γενιας του. ισως το exo να ειναι καλυτερο δεν γνωριζω.

τα γιαλια που φοράω εγω ειναι ηλιου με χοντρο πλαστικο σκελετο και περνανε. εσυ πως δυσκολευεσαι δεν καταλαβαινω. παντως το nxr ειναι πολύ φιλικο σχημα και για γιαλι. το hjc ειναι πιο στενο αλλα και πιο φθηνο μιας που το βρισκεις ελάχιστα πανω απο 300 ακομη και στην ελλαδα κάποιες φορες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26 2018, 11:33

basilis_k6 έγραψε:
K0k0$ έγραψε:
Τα τελευταια χρονια, απο το '12 και μετα για να μην παμε πιο πισω, εχω φορεσει AGV, O'Neal, Nexx, Nishua. Κανενα δεν ειχε θεματα ποιοτητας με σπασιματα αεραγωγων κτλ και κανενα δεν ειναι Shoei .

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις κατι σε Streetfighter κρανος, απο αυτα που προερχονται απο Adventure κρανη και απλα δεν εχουν το γεισο. Μεγαλη μασκα για καλυτερο πεδιο ορασης και ανετα χωρανε γυαλια. Δες πχ το AGV AX8 EVO Naked. Ειναι και παναλαφρο.
η ποιοτητα του ax8 ειναι για κλάμματα όπως και ολων των agv της γενιας του. ισως το exo να ειναι καλυτερο δεν γνωριζω.

τα γιαλια που φοράω εγω ειναι ηλιου με χοντρο πλαστικο σκελετο και περνανε. εσυ πως δυσκολευεσαι δεν καταλαβαινω. παντως το nxr ειναι πολύ φιλικο σχημα και για γιαλι. το hjc ειναι πιο στενο αλλα και πιο φθηνο μιας που το βρισκεις ελάχιστα πανω απο 300 ακομη και στην ελλαδα κάποιες φορες.

To πρωτο ΑΧ8 dual που ειχα παρει που ηταν της πρωτης γενιας ειχε οντως τα θεματακια του, η επενδυση μεσα εγινε τσιχλα μεσα σε 2 χρονια, οι βιδες του γεισου λασκαρανε ευκολα και εβαζε λιγο νερο απο τη ζελατινα. Το δευτερο που πηρα ομως που ηταν τα EVO 2ης και 3ης γενιας ηταν πολυ καλυτερα, η επενδυση απο τελειως διαφορετικο υλικο, η ζελατινα με καλυτερη εφαρμογη και διαφορετικες βιδες γεισου. Το εχω 3 χρονια τωρα και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι το 1ο που ειχα παρει χρησιμοποιηθηκε σε πολυ δυσκολες συνθηκες (ερημος με ζεστη) και σε αρκετες εντουροβολτες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hellas4x4

Hellas4x4

Ηλικία : 39
Τόπος : Παλλήνη, Αττικής
Registration date : 09/01/2019

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 14 2019, 15:34

Καλησπέρα...
Αν και νέος και χωρίς ιδιαίτερη εμπειρία, να παραθέσω κι εγώ τον προβληματισμό μου...
Επειδή απείχα καιρό από το μοτό, κοντά 10 συναπτά έτη, πήγα να ψάξω κράνος από την αρχή και όχι με αυτά που ήξερα ή θυμόμουν...
Ήθελα σπαστό κράνος... Τιμή από 150 μέχρι και 200 ευρώ...
Είμαι στο XL από μέγεθος... Δοκίμασα τα παρακάτω...
LS2, HJC, AGV, Givi, Airoh, Shoei, Pilot, Nolan, Kappa, MT, MDS, Shark...
Αν θυμάμαι καλά όλες οι παραπάνω που αναφέρω έχουν τις απαραίτητες πιστοποιήσεις (διορθώστε με εάν κάνω λάθος)! Γι αυτό δεν έψαξα καν τις (εάν μου επιτρέπεται η έκφραση) φθηνιάρικες...
Δεν θα γράψω αναλυτικά την κρίση μου για το καθένα, γιατί δεν είμαι σίγουρα και ο πιο κατάλληλος γι αυτό...
Θα παραθέσω όμως ότι απέρριψα τα περισσότερα, διότι όταν κατέβαζα το σαγόνι, έβρισκε το δικό μου σαγόνι (μάλλον έχω περίεργο κεφάλι)...
Απέρριψα το Shoei και το Airoh λόγω κόστους (έφτανα τα 300 ευρώ)...
Απέρριψα 2-3 επειδή ήταν πολύ χαμηλή κατηγορία όσον αφορά την τιμή (ίσως και την ποιότητα)...
Έμεινα τελικώς μεταξύ Givi & MT και στην τελική τιμή με την έκπτωση των 130 ευρώ... Τελικώς κατέληξα στο ΜΤ λόγω βάρους... περίπου 300 γραμμάρια λιγότερα.
Η όλη αυτή αναφορά έγινε διότι είχε τα χαρακτηριστικά που ανέφερε ο συνάδελφος για γυαλιά, visor, και αρκετά μεγάλο...
Αυτά τα "λίγα" από εμένα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hellas4x4.gr/
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ   ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2019, 10:26

Πετάξου μια βόλτα στον Γιάννη (Ταζάκο) στο Μότο Μάρκετ στην Καλλιρόης. Δικό μας παιδί και θα σε κατατοπίσει σωστά, θα σου κάνει και καμιά έκπτωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: