Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Νοε 29 2009, 10:09

Κάτι είχε πάρει το αυτί μου πως θα μας έλεγε μια τιμούλα το παλικάρι που είχε φτιάξει τις βάσεις για τα περιβολάκια (σαν αυτές της touratec)για το veradero club.Εγινε τίποτα?ξέρει κανείς κάτι?Ετσι κι αλλιώς όλο το κακό για τις βάσεις γίνεται.Τα προβολάκια τα βρίσκεις πανεύκολα καμιά 80άρα euro,και τα κάνεις και xennon με σχεδόν άλλα τόσα,μην σου πώ και λιγότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lazaroz

lazaroz

Ηλικία : 43
Τόπος : Alimos
Registration date : 18/10/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Νοε 30 2009, 00:24

Εγώ του έχω στείλει δύο φορές pm στο varadero club αλλα ούτε κάν απάντηση.

Κανένας άλλος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Νοε 30 2009, 00:42

lazaroz έγραψε:
Εγώ του έχω στείλει δύο φορές pm στο varadero club αλλα ούτε κάν απάντηση.

Κανένας άλλος?

Λάζο, κι'γω έχω προσπάθησα να επικοινωνήσω αλλά δεν...
θέλω να μάθω κι'εγώ για τιμές πατέντας κλπ.
Οτι μάθω-μάθετε...ενημερώστε παίδες, γιατί τα προβολάκια χωρίς βάση-κάλυμα είναι τπτα.
Ψάχνομαι ακόμα και για το ψηλό ειδικό κάγκελο και xenon-high power- SDM bulbs....

bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 14 2009, 12:53

Ρε αλάνια αφού αυτόν τον τύπο που θα μπορούσε να μας φτιάξει βάσεις για προβολάκια σαν της touratec,δεν τον βρίσκουμε,πως δεν λέμε στον Σαββίδη να προχωρίσει το δικό του project για τις ίδιες βάσεις?την άλλη φορά θυμάμαι,είχε πει πως η τιμή θα ήταν αρκετά πιο κάτω από αυτήν της turatec,κι αν θυμάμαι καλά δεν είχε προχωρήσει επηδεί δεν είχαμε μαζευτεί αρκετοί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 14 2009, 15:35

hailander έγραψε:
Ρε αλάνια αφού αυτόν τον τύπο που θα μπορούσε να μας φτιάξει βάσεις για προβολάκια σαν της touratec,δεν τον βρίσκουμε,πως δεν λέμε στον Σαββίδη να προχωρίσει το δικό του project για τις ίδιες βάσεις?την άλλη φορά θυμάμαι,είχε πει πως η τιμή θα ήταν αρκετά πιο κάτω από αυτήν της turatec,κι αν θυμάμαι καλά δεν είχε προχωρήσει επηδεί δεν είχαμε μαζευτεί αρκετοί.

Λαζαρε εχεςι στειλει κανα πμ στον "χρυσοχερη-binzis" του ...διπλανου site; Αυτον εννοειτε; Θα επικοινωνησω εγω για κατι δικα μου πραγματα ,να τον ρωτησω αν θελει ...να ασχοληθει με βασεις στυλ Touratec; Οτι μπορει ειναι ...κατι παραπανω απο σιγουρο !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 14 2009, 23:14

turbogianos έγραψε:
hailander έγραψε:
Ρε αλάνια αφού αυτόν τον τύπο που θα μπορούσε να μας φτιάξει βάσεις για προβολάκια σαν της touratec,δεν τον βρίσκουμε,πως δεν λέμε στον Σαββίδη να προχωρίσει το δικό του project για τις ίδιες βάσεις?την άλλη φορά θυμάμαι,είχε πει πως η τιμή θα ήταν αρκετά πιο κάτω από αυτήν της turatec,κι αν θυμάμαι καλά δεν είχε προχωρήσει επηδεί δεν είχαμε μαζευτεί αρκετοί.

Λαζαρε εχεςι στειλει κανα πμ στον "χρυσοχερη-binzis" του ...διπλανου site; Αυτον εννοειτε; Θα επικοινωνησω εγω για κατι δικα μου πραγματα ,να τον ρωτησω αν θελει ...να ασχοληθει με βασεις στυλ Touratec; Οτι μπορει ειναι ...κατι παραπανω απο σιγουρο !!!

Tourbate εγώ δεν επικοινόνησα με τον χρυσοχέρη...
οτι μάθετε, με ενδιαφέρει βέβαια bounce .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 14 2009, 23:17

αυτός που έφτιαχνε τις βάσεις για τα βαρκαδέρο ήταν άλλος όχι ο μπίνζης, ο μπίνζης σε ερώτησή μου μου είπε να του στείλω φωτό από αυτό που ζητάμε για να μου πει. Ακόμη καλύτερα θα ήταν αν είχε στα χέρια του μια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 15 2009, 00:27

Ποιος έχει να του στείλουμε ??
Ο Τζεφ δεν μπορεί να αναλάβει κάποια τέτοια βάση ? scratch

_________________
ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 15 2009, 00:36

V.Stratos έγραψε:
Ποιος έχει να του στείλουμε ??
Ο Τζεφ δεν μπορεί να αναλάβει κάποια τέτοια βάση ? scratch

Mπά..δεν νομίζω.
Ο Χρήστος δεν είναι για τόσο δύσκολά!!...
Τα βαραντέρια έχουν πιό δυνατούς "κατασκευαστές" Στράτο...
("Φτιάξτε" τον λίγο και θα δείτε πράμα!)

lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 15 2009, 00:41

ΚΑΙ του Painterη βάση έχει ενδιφέρων και κατά πολύ "χρηστικώτερη"...
Με λίγη μετατροπή θα είναι η ιδανική για τα "ομίχλης" Hella, γιατί φέρνει
τα πρόσθετα φώτα στην ιδανική τους θέση. (χαμηλώτερα) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 28 2009, 03:55

turbogianos έγραψε:
Snakeye έγραψε:
Παρακολουθώ με προσοχή το θέμα με τα προβολάκια και έχω προβληματιστεί έντονα.

Εκτός απο το θέμα της κατανάλωσης ρεύματος που εν μέρη λύνεται με την τοποθέτηση διακόπτη με απασχολεί η θέση που θα τοποθετηθούν.

Αν και υπάρχουν κάποιες προτάσεις που υλοποιήθηκαν απο κάποια μέλη ομολογώ ότι δεν με ενθουσιάζουν αισθητικά.

Με το δεδομένο ότι στη μηχανή μας φαίνεται να μην έχει προβλεφθεί θέση για τοποθέτηση προβολέων και τα κάγκελα δεν βολεύουν άσε που μερικοί δεν έχουν κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η ιδανική θέση είναι κάπου κοντά στα εμπρός φλάς.

Οι μηχανές της αστυνομίας έχουν κάτι προβολάκια στα κάγκελα αλλά είναι περισσότερο για αναγνώριση του περιπολικού όπως η σειρήνα.

Η touratech έχει μια πολύ καλή υλοποίηση με hella micro de και καλαίσθητα καλύματα αλλά η τιμή είναι απαγορευτική για τους περισότερους απο εμάς 140€ το τεμάχιο.

Βέβαια υπάρχουν κάποιοι προβληματισμοι σχετικά με την αντοχή τους σε ενδεχόμενη πτώση. Παράλληλα είδα και το σχέδιο που έφτιαξαν τα παιδιά του Varadero club που είναι μια υλοποίηση βασισμένη στην βάση της Touratech.

Δυστηχώς απο ότι είδα δεν είναι εύκολο να προσαρμόσουμε αυτό το σχέδιο στην δικιά μας μηχανή γιατί σε εκείνο το κομάτι η επιφάνεια των πλαστικών είναι καμπύλη και φαντάζομαι είναι δύσκολο να κατασκευάσουμε ερασιτεχνικά μια βάση που να εφαρμόζει στην καμπύλη των πλαστικών.

Αντι αυτού σκέφτομαι μήπως θα μπορούσαμε να βρούμε μια άλλη λύση.

Κατέληξα σε μια περίεργη πρόταση που δεν ξερω αν μπορεί να υλοποιηθεί και θα ήθελα την άποψη σας.

Πως σας φαίνεται η ιδέα να καταργήσουμε τα φλάς και στην θέση τους να τοποθετήσουμε μια βάση που να βασίζεται σε αυτή της touratech και θα βιδώνει στην οπή των φλάς ?

Βέβαια στην συνέχεια θα πρέπει να αλλάξουμε τους καθρέπτες με άλλους που θα ενσωματώνουν φλάς και απο ότι θυμάμαι υπάρχουν και έχουν τοποθετηθεί απο κάποια μέλη.

Φυσικά δεν είναι μια φθηνή λύση αλλά νομίζω ότι έχει πολλά πλεονεκτήματα και αισθητικά είναι τέλεια. Τα καλώδια των προβολέων θα μπορούν να περάσουν μέσα απο την βίδα σαν τα φλάς και να μην φαίνονται καθόλου.Επίσης η συγκεκριμένη θέση είναι ιδανική για την φωτινή δέσμη.



turbogianos έγραψε:
Και ξερετε γιατι .....καιγομαι για μικροσκοπικα LED φλας : Για να πανε εκει οι βασεις προβολεων Touratec και να μετακομισουν ελαχιστα τα μικροσκοπικα πια π.χ. BMW φλας. bounce bounce bounce

1)Εκει εχει εσοχη-σκαλοπατι και ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ και το πλατος της μοτο -ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ -με την ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΤΩΝ προβολεων ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Η TOURATECH , (κρεμαστα @ πιο κατω-απεξω απο το σκαλοπατι του φερινγκ) , κερδος που μας ειναι χρησιμο για κινηση αναμεσα στους καθρεφτες αυτ/των.

2)Επισης το καλωδιο δεν θα ναι ετσι τσιρκουλο εξωτερικα (οπως φωτο με γνησια Touratech πιο κατω)...θα εξαφανιστει-υπαρχει κανεις που θελει το strom-aki του με ...κρεμαστα καλωδια @ tie-rap στη μοστρα ;


Κοιτταξτε προσπαθεια>>"ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE"
ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech.th

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t5563-135.htm#99058



turbogianos έγραψε:
tazakos έγραψε:
αυτός που έφτιαχνε τις βάσεις για τα βαρκαδέρο ήταν άλλος όχι ο μπίνζης, ο μπίνζης σε ερώτησή μου μου είπε να του στείλω φωτό από αυτό που ζητάμε για να μου πει. Ακόμη καλύτερα θα ήταν αν είχε στα χέρια του μια...


Αν ειχε ζωντανη μια βαση, θα βγαζε τις διαστασεις,τις μοιρες τα γωνιασματα.Μετα βγαζει autocad>>>>>ψηφιακος τορνος ....@ τοχει για πλακα.
Αλλα καλυτερα να βρισκαμε τα μετρα "autocad" (βιομηχανικο σχεδιο) απο το να παιδευεται BINZIS με ζωντανο Τοuratech ! Εργατωρες +++++
Εφαγα ενα βραδυ να τα ψαχνω @ στο διπλανο site... καπου το ειχα δει παλιοτερα το autocad αλλα.....scratch scratch scratch
Αν καποιος ειναι καλυτερος .....ανιχνευτης καθαρισαμε.

Απο φωτο εχω...........μετρα δεν εχω!!!!!!!!!!!
ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech.th

Ανοιξα ενα ασχετο με αυτο το post θεμα που ομως το ....αρρωστο μυαλο μου συσχετιζει με αυτο!!!

>>>>>>>>>>>> LED turn signals φλας απο LOUIS.DE OR BMW <<<<<<<<<<<<<<
Οσοι πιστοι - περιεργοι προσελθετε merci ή βοηθειστε οποιος μπορει
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t6110.htm



ΤΑ Α Ν Α Κ Α Λ Υ Ψ Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α
Τωρα @ φωτο εχωωω..................@μετρα εχω! ! ! ! !

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech1l.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech2.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech4.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Turbogianoshellabasedxf.th

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Turbogianoshellabasedxf.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Turbogianoshellabasedxf.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Turbogianoshellabasedxf.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Turbogianoshellabasedxf.th

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:στα original βαση=4mm και καλυμμα προβολακι=2mm.
Αντε παλλικαρια να οργανωθουμε - θα θελησει ο καλλιτεχνο-binzis να κανει τα μαγικα του ?
.....................Του στειλα πμ @..... αναμενουμε.........................


Έχει επεξεργασθεί από τον/την turbogianos στις Τετ Ιαν 06 2010, 17:11, 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 28 2009, 04:08

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratechfoto.th η φτιαχτη... τοποθετημενη....στα σκοταδια... @ εχει οβαλ τρυπες- -με χαλανε...
ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Touratech.thη γνησια... τοποθετημενη....στο φως... @ εχει μονο στρογγυλες τρυπες +γραμματα- -με φτιαχνει...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την turbogianos στις Τρι Δεκ 29 2009, 13:53, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 28 2009, 15:38

H Γνήσια είναι όλα τα λεφτά και μάλλον ο μόνος τρόπος να φτιάξουμε κάτι τέτοιο είναι να μας δανείσει κάποιος που έχει βάλει ένα από αυτά της touratech για να πάρουμε το σχέδιο.



Κρίμα πάντως να μην της πουλάει η touratech σκέτες τις βάσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Δεκ 28 2009, 20:09

Αν δεν κάνω λάθος τις πουλάει ξεχωριστά,το θέμα είναι πόσο τις πουλάει;γύρω στα 200? ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 13:53

cantona έγραψε:
Αν δεν κάνω λάθος τις πουλάει ξεχωριστά,το θέμα είναι πόσο τις πουλάει;γύρω στα 200? ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Affraid

Εγω δεν τις εχω ...πετυχει πουθενα σκετες βασεις....Εχεις καποιο link ή καποιο μαγαζι ?
Η touratech θαπρεπε να τις εχει σκετες -κωδικο ανταλλακτικου αλλα δεν τις εχω παρει ματι ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ytsouk

ytsouk

Ηλικία : 46
Registration date : 03/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 13:58

Οι βάσεις τις πουλάει ξεχωριστά το Mororaid στα 200 euro.. Τις πήρα ξεχωριστά και έβαλα τα xenon απανω.

Οποιος θέλει να πάρει μέτρα και να δει μήπως μπορεί να τις φτίαξει εδω είμαι εγώ


Γιαννης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 15:59

Και η touratec τις πουλάει σκέτες,γύρω στα 100 ? την μία.Πώς δεν τις ψάχνουμε από το εξωτερικό?Ισως να είναι φθηνότερες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 16:17

ytsouk έγραψε:
Οι βάσεις τις πουλάει ξεχωριστά το Mororaid στα 200 euro.. Τις πήρα ξεχωριστά και έβαλα τα xenon απανω.

Οποιος θέλει να πάρει μέτρα και να δει μήπως μπορεί να τις φτίαξει εδω είμαι εγώ


Γιαννης


Νασαι καλα Γιαννη (ytsouk) , θα βρεθω με "binzis" μετα τις γιορτες να του δωσω το autocad . Mπορει να θελει να κανει "copy" το γνησιο το δικο σου , με στρογγυλες τρυπες , οποτε συνεννοουμαστε (οταν ερθει η ωρα πμ-τηλ κλπ)

Παντως να ξερετε οτι αν το παρει ζεστα ο...."καλλιτεχνης" ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΙΔΙΕΣ" - ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ .Ακομα και οποιος θελει και τα γραμματα... μπορουν ανετα να βγουν...Τωρα για το κοστος θα πρεπει να οργανωθουμε (λιστα ενδιαφερομενων ) - γιατι εχει πολλα σταδια , υλικα , κοπη laser , στρατζα , βαφειο... ( ευννοητο οσο πιο πολλα τα κομματια τοσο bounce ) Θα μου τα πει κι απο κοντα ο Γιαννης-(binzis).

Παντως στα motoraid - touratech δεν εχω βρει πουθενα κωδικο-διαθεσιμοτητα για σκετες βασεις.... την τυφλα μου.... Που ναι κρυμμενες ρε παιδια ? (ytsouk -hailander)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την turbogianos στις Τρι Δεκ 29 2009, 22:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ytsouk

ytsouk

Ηλικία : 46
Registration date : 03/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 21:37

turbogianos πάρε τα παιδιά εκεί κάτω ενα τηλ και θα σου πούν.

Πάντος όταν είναι ολα έτοιμα παμε γερα να φτίaξουμε το project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 29 2009, 22:23

hailander έγραψε:
Και η touratec τις πουλάει σκέτες,γύρω στα 100 ? την μία.Πώς δεν τις ψάχνουμε από το εξωτερικό?Ισως να είναι φθηνότερες.


Έχω ψάξει τα πάντα από εξωτερικό, Δεν υπάρχουν πουθενά...


Αλλά 100 ευρώ η μια είναι τρελό πόσο.... angry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30 2009, 15:28

παιδιά εγώ δεν ενδιαφέρομαι για βάσεις. και λόγω κόστους και οτι πάει μακρυά η βαλίτσα για να γίνει η όλη διαδικασία κατασκευής αν γίνει.

θα το προχωρήσουμε όσοι θέλετε μόνο προβολάκια? και αν ναι σε ποια προβολάκια έχουμε καταλήξει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30 2009, 16:00

Mε ένα τηλ στην MAKAN σου λένε οτι οι βάσεις μόνες τους κάνουν 200-210 euro.Εγώ πάντως είμαι μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 49
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Δεκ 30 2009, 21:51

OK OK OK OK OK OK OK OK OK OK OK OK OK OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skimaniac
Member
Member
skimaniac

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 28/03/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Ιαν 05 2010, 13:45

βλεπω πολυ ενδιαφερων για τα προβολακια νομιζω πρεπει να ενεργηση καποιος να δουμε ποσο κοστιζει να μας τα φτιαξει καποιος γιατι βλεπω να εχουμε πολλους που θα τα θελουν αν ειναι καλη η τιμη.tazako σωσε μας εισαι ο ανθρωπος μας. respect respect respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Ιαν 05 2010, 14:00

χθες ο φίλος εβεργκ μου έδωσε τις βάσεις του να τις πάω στον μάγο για αντιγραφή.δεν είχε το καπέλο είχε μόνο την μισή, σήμερα θα του πάρω κ την άλλη μισή και προχωράμε... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: