Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αγορά GPS,αλλά ποιο ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GUFY
Member
Member
GUFY

Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 18 2009, 13:06

mls destinator το καλυτερο μακραν>>>>>>>> αλλα υποψιν εχει πολυ κακη αντιπροσωπευση στην ελλαδα!! ολοι που μηλησα στην εν λογω εταιρεια ειναι ασχετοι & δεν γνωριζουν καθολου το αντικειμενο που πουλανε!!!! angry angry angry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2009, 15:18

Λοιπόν..
Επισήμως πρέπει να είμαι ο πιο κ@λόφαρδος !!

Τα Public έχουν για αύριο μία προσφορά σε όλα τα GPS 18-19%
Πήγα σήμερα στου Βόλου το υποκατάστημα και είπα να το πάρω..
Δεν το είχε και το παρήγγειλε από Αθήνα..
Αυτό το ΤΙΒΟ Α4050 της Αθήνας ήταν εκθεσιακό και δίνουν άλλη μία έκπτωση 5%
Οπότε από τα 299? αν αφαιρέσουμε την 24% έκπτωση = 227? περίπου με χάρτες Ελλάδας ΜΟΝΟ

Και μου είπε ότι απλά οι χάρτες που έχει μέσα θέλουν αναβάθμιση γιατί το είχανε από
το 2009 τον Φλεβάρη στην Αθήνα..Εύκολο αυτό,έτσι ?? Wink

Το θέμα είναι και θέλω τη γνώμη σας..
Να το πάρω ?? Είναι συμφέρουσα η τιμή δεδομένου ότι το είχανε 9 μήνες σαν εκθεσιακό ??
Το παιδί μου είπε ότι είναι σε άριστη κατάσταση αφού ήταν από τα GPS που δεν είχαν και πολύ
κίνηση λόγω τιμής..349?..Μετά το ρίξανε 299? εδώ και 2-3 μήνες..

Αξίζει δλδ να ολοκληρώσω μια τέτοια αγορά ??
Η εγγύησή του ισχύει κανονικά για 2 ΧΡΟΝΙΑ από την μέρα παραλαβής ΜΟΥ
Τί μπορεί να έχει πάθει μέσα σε 10 μήνες ??

Ακούω γνώμες αν και για του λόγου το αληθές έχω γύρει πολύ προς την απόκτησή του Cool

_________________
Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spigi
Member
Member
spigi

Ηλικία : 50
Τόπος : ΒΟΛΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Registration date : 18/08/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2009, 15:52

Μην το πάρεις Στράτο, χάλια θα είναι, ασε να το πάρω εγώ που μου αρέσουν τα μεταχειρισμένα....... Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2009, 16:01

Αν σε ενδιαφέρουν οι ενημερώσεις των χαρτών που πιθανόν να σε ενδιαφέρουν,κοίτα εδώ
http://www.navimania.gr/showthread.php?t=17243
και μετά εδώ
http://www.ngi.gr/eshop_product.php?c=Navigation_devices_with_GiniusDriver&p=TiBO_A4050_motorbike_&fy4
Στα 3 χρόνια που θα έχεις δωρεάν αναβάθμιση θα έχεις κάνει απόσβεση και με το παραπάνω τα 88? της διαφοράς,και παίρνεις μηχάνημα κούτα. Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2009, 16:15

cantona έγραψε:
Αν σε ενδιαφέρουν οι ενημερώσεις των χαρτών που πιθανόν να σε ενδιαφέρουν,κοίτα εδώ
http://www.navimania.gr/showthread.php?t=17243
και μετά εδώ
http://www.ngi.gr/eshop_product.php?c=Navigation_devices_with_GiniusDriver&p=TiBO_A4050_motorbike_&fy4
Στα 3 χρόνια που θα έχεις δωρεάν αναβάθμιση θα έχεις κάνει απόσβεση και με το παραπάνω τα 88? της διαφοράς,και παίρνεις μηχάνημα κούτα. Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 8117

Ισως είναι η ώρα ίσως που είμαι νηστικός..
Δεν κατάλαβα τί θες να πείς.. scratch

Να μην το πάρω από το Public και να το πάρω από αλλού ΚΟΥΤΑ ??

_________________
Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2009, 16:35

Πάμε,προφανώς από το public θα το πάρεις με χάρτη destinator άρα mls,πάρτους ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις πόσο κοστίζει η αναβάθμιση του χάρτη και αν έχουν.Αν είναι βέβαια από τον Φεβρουάριο του 09 μάλλον θα έχουν.Ρώτα τους και ποια είναι οι πολιτική τους για τις ανανεώσεις,με τι συχνότητα και σε τι κόστος.
Δεν σε παρέπεμψα λοιπόν να το πάρεις από αλλού και να το πληρώσεις ποιο ακριβά,είναι τελείως διαφορετικό πρόγραμμα το destinator από το ginius drive και διαφορετική πολιτική και ίσως ποιότητα στις αναβαθμίσεις χαρτών.
Ότι άλλο θες είμαστε στην διάθεσή σας,καλή όρεξη. Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 698566
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nigoutsi (Nikos)
Member
Member
Nigoutsi (Nikos)

Ηλικία : 39
Τόπος : Volos-Alex/poli
Registration date : 03/08/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2009, 17:28

Φαίνεται πως είναι πολύ καλή ευκαιρία.Τσίμπα το.

Σου προτείνω και ένα εναλλακτικό (για αυτους που ενδιαφέρονται και δεν είναι τόσο τυχεροί... Mad) :
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ViewObjectID=14292785

Το μαγαζί είναι εντάξει (έχω πάρει πράμα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://magnisiavstrom.forumgreek.com/
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2009, 23:27

Για οσους δεν το ειδαν στο multirama αδιαβροχο με papago ελλαδος μια χαρα φαινεται για τα λεφτα του. 90 ευρα
Vector 410 Water Proof PapaGOR12
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 27 2009, 00:52

V.Stratos έγραψε:
Λοιπόν..
Επισήμως πρέπει να είμαι ο πιο κ@λόφαρδος !!

Τα Public έχουν για αύριο μία προσφορά σε όλα τα GPS 18-19%
Πήγα σήμερα στου Βόλου το υποκατάστημα και είπα να το πάρω..
Δεν το είχε και το παρήγγειλε από Αθήνα..
Αυτό το ΤΙΒΟ Α4050 της Αθήνας ήταν εκθεσιακό και δίνουν άλλη μία έκπτωση 5%
Οπότε από τα 299? αν αφαιρέσουμε την 24% έκπτωση = 227? περίπου με χάρτες Ελλάδας ΜΟΝΟ

Και μου είπε ότι απλά οι χάρτες που έχει μέσα θέλουν αναβάθμιση γιατί το είχανε από
το 2009 τον Φλεβάρη στην Αθήνα..Εύκολο αυτό,έτσι ?? Wink

Το θέμα είναι και θέλω τη γνώμη σας..
Να το πάρω ?? Είναι συμφέρουσα η τιμή δεδομένου ότι το είχανε 9 μήνες σαν εκθεσιακό ??
Το παιδί μου είπε ότι είναι σε άριστη κατάσταση αφού ήταν από τα GPS που δεν είχαν και πολύ
κίνηση λόγω τιμής..349?..Μετά το ρίξανε 299? εδώ και 2-3 μήνες..

Αξίζει δλδ να ολοκληρώσω μια τέτοια αγορά ??
Η εγγύησή του ισχύει κανονικά για 2 ΧΡΟΝΙΑ από την μέρα παραλαβής ΜΟΥ
Τί μπορεί να έχει πάθει μέσα σε 10 μήνες ??

Ακούω γνώμες αν και για του λόγου το αληθές έχω γύρει πολύ προς την απόκτησή του Cool


Γειά σου ρε συντονιστάρα bounce bounce bounce
Εφτασε τελικά η ώρα για το gps έτσι????
Λοιπόν άκου........
1)Το gps δεν πιστεύω να έχει πάθει κάτι επειδή ήταν 9 μήνες στην έκθεση.Ούτως η άλλως έχει εγγύηση. Smile
2)Για το τι θα κάνεις με τους χάρτες (mls,destinator κλπ) έχω να σου πώ τα εξής:

α)Η NGI (η εταιρία δηλ. που δίνει τους χάρτες στην MLS) χώρισε τα τσανάκια της με την MLS κάτι το οποίο σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο,γιατί αυτός ο συνδυασμός ειδικά στην Ελλάδα ήταν πάρα πολύ καλός.Άγνωστο ακόμα από που θα προμηθεύεται τώρα χάρτες η MLS. scratch

β)Η MLS εώς τώρα έδινε δωρεάν αναβαθμίσεις στους χρήστες με γνήσιο αγορασμένο προιόν(είτε συσκευή είτε σκέτο λογισμικό)μέσω του site της NGI αφού πρώτα καταχωρούσες κάποια "κλειδιά"γνησιότητας.Τώρα λόγω του διαζυγίου η MLS κατασκευάζει δικό της site από το οποίο θα γίνεται πλέον η αναβάθμηση.

γ)Εάν το πάρεις κατ'ευθείαν με περασμένο το DESTINATOR 7 πάνω,δεν πιστεύω να έχεις μείνει πίσω σε ενημέρωση αφού η τελευταία έκδοση σε χάρτες είναι η Έκδοση 2009.Q1.115 η οποία βγήκε αρχές του 2009 και αναμένουμε ακόμα την καινούργια.

δ)Για τους χάρτες του εξωτερικού η εταιρία δεν βγάζει δικούς της αλλά αγοράζει από την NAVTEC και αυτή με την σειρά της τους πουλαέι στους πελάτες της.Εάν ο χάρτης του εξωτερικού θέλει αναβάθμηση (πράγμα δύσκολο γιατί στο εξωτερικό δεν αλλάζουν οι δρόμοι συνέχεια)τότε το κάνει η MLS με 30€.


Πιστεύω να βοήθησα και να κάλυψα τις απορίες σου success success success
Ότι άλλο θές Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 846930
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 27 2009, 01:21

Ωραία..
Αρα προχωράω και στην πορεία βλέπουμε
Ούτως ή άλλως πλέον σε πολλά site ή ακόμα και σε παιδιά που ασχολούνται με το άθλημα
θα μπορέσω να βρώ χάρτες σωστούς ΚΑΙ για Ελλάδα αλλά ΚΑΙ για Ευρώπη..
Σωστός ??

Ο jamesCook ήδη προσφέρθηκε να βοηθήσει με το θέμα χάρτες Very Happy

Υ.Γ. Δεν έχω το τηλέφωνό σου geek

_________________
Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 27 2009, 01:26

V.Stratos έγραψε:
Ωραία..
Αρα προχωράω και στην πορεία βλέπουμε
Ούτως ή άλλως πλέον σε πολλά site ή ακόμα και σε παιδιά που ασχολούνται με το άθλημα
θα μπορέσω να βρώ χάρτες σωστούς ΚΑΙ για Ελλάδα αλλά ΚΑΙ για Ευρώπη..
Σωστός ??

Ο jamesCook ήδη προσφέρθηκε να βοηθήσει με το θέμα χάρτες Very Happy

Υ.Γ. Δεν έχω το τηλέφωνό σου geek


drink drink drink

Αύριο που θα ξεσουρώσεις θα το βρείς .........YOU! rock YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 27 2009, 13:42

δές και αυτό
http://www.firstzoom.tv/2009/10/waterproof-gps-display-device-for-motorbike/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MHTSOS
Member
Member
MHTSOS

Ηλικία : 51
Τόπος : PAGOURISTAN
Registration date : 09/12/2009

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 10 2009, 23:55

Εχω το ZUMO 550 εδω και 2 χρονια.Για μοτοσυκλετα ειναι οτι καλυτερο-και απο θεμα κατασκευης-και απο θεμα εργονομιας.Εχω ταξιδεψει και εντος και εκτος συνορων και εχει αποδειξει την αξια του.Χαρτες για το συγκεκριμενο εχω απο ολο τον κοσμο και σχεδον καθε χωρα ξεχωριστα-και για την Ελλαδα εννοειται.
Στην παρεα μου ολοι εχουμε παρει απο ενα παντως...!
Ακριβο αλλα καλο-στο κατω κατω δεν κανεις τετοια αγορα καθε μερα!?Δεν μασαει ουτε απο κρυο ουτε βροχη ουτε λασπες και σε συνδυασμο με ενα bluetooth set ακους τη μουσικη σου,μιλας και στο τελεφωνο με την κυρα... Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis
Member
Member
Fanis

Ηλικία : 49
Τόπος : Μαρουσι-Βονιτσα
Registration date : 20/10/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 10 2009, 23:57

MHTSOS έγραψε:
μιλας και στο τελεφωνο με την κυρα... Cool Cool

αυτο ειναι σημαντικοτατο Μητσο.............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sarthan dl650k8

sarthan dl650k8

Ηλικία : 53
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 02/08/2009

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 10:48

Εχω το NAVIMATE 720 της COMPUTRON με οθόνη 7" αφής ,απο το 2008. Το πηρα για το αυτκίνητο αλλα τελικά με μια βαση ιδιοκατασκευή το προσαρμοσα στο Vstrom.
Οι χαρτες του με εχουν καλυψει επαξια στην Ελλαδα και αμα γουστάρετε γινετε και tv-tuner με μια εξωτερική συσκευη.
Σας έχω φωτογραφιες .

https://2img.net/r/ihimizer/img64/3602/dsc00289ok.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img64/4025/dsc00293k.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img97/7647/dsc00292ri.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 13:43

sarthan έγραψε:
Εχω το NAVIMATE 720 της COMPUTRON με οθόνη 7" αφής ,απο το 2008. Το πηρα για το αυτκίνητο αλλα τελικά με μια βαση ιδιοκατασκευή το προσαρμοσα στο Vstrom.
Οι χαρτες του με εχουν καλυψει επαξια στην Ελλαδα και αμα γουστάρετε γινετε και tv-tuner με μια εξωτερική συσκευη.
Σας έχω φωτογραφιες .

https://2img.net/r/ihimizer/img64/3602/dsc00289ok.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img64/4025/dsc00293k.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img97/7647/dsc00292ri.jpg


μ ενα δορυφορικό πιάτο ...γινεται μούρλια.... bliax bliax bliax

αστειεύομαι φίλε ...πολύ καλό ...εύγε Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 328167

εγώ έχω τα κινητά μου το htc (cruiser) + destinator 7...η το samsung i8910 με ενσωματομενο το N drive...τα συνδέω με το bt2 MIDLAND (ΣΥΣΤΗΜΑ bluetooth με κύκλωμα στο κράνος) και έτσι έχω τα πάντα στα αυτιά μου (τηλεφωνο-πλοηγό-Mp3-ραδιόφωνο)...νομίζω οτι ειναι η πιο ολοκληρωμένη λύση για τη μοτοσυκλέτα....

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 22:26

Παιδες ολα καλα αυτα που λετε...εγω θελω ενα GPS που θα το χρησιμοποιησω μονο οταν δεν ξερω καποιο δρομο και αν βρεθω καμμιά φορά επαρχία(σπανια) και δεν ξερω που να παω... δεν με ενδιαφερει να ειναι αδιαβροχο ουτε να εχει BLUETOOTH και αλλες παπατζες... Very Happy
Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να εχει ή να παιρνει ενα καλο προγραμμα-χαρτες και να ειναι φθηνουλι... Very Happy
Ποιο ειναι αυτο; thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadowhunter

shadowhunter

Ηλικία : 46
Τόπος : Κοζάνη
Registration date : 13/06/2009

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 23:15

Αυτή τη στιγμή (το τονίζω αυτό) τον καλύτερο χάρτη για την ελληνική επαρχία διαθέτει το Mio Moov Spirit S505 το οποίο πέρα από την πολύ καλή του τιμή μπορεί εύκολα να "σπάσει" προκειμένου να τοποθετηθούν άλλα προγράμματα. Βέβαια έχει το κακό της μικρής αυτονομίας (1:30 ώρα βαριά) οπότε καλό θα ήταν να υπάρχει πρίζα στη μηχανή.

Προσωπικά πάντως αποφάσισα να πάρω το MLS Destinator 4800A ως πιο future proof λόγω Win CE 6.0, 128 ΜΒ Ram και 500MHz Dual Core επεξεργαστή... Βέβαια έχω πρίζα στη μηχανή, αλλιώς θα κοιτούσα κάτι με ακόμα μεγαλύτερη αυτονομία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sarthan dl650k8

sarthan dl650k8

Ηλικία : 53
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 02/08/2009

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 22 2010, 00:31

Ασχετο το τι έχω εγώ (το οποίο είχα στο αμάξι και το το είχα συνδέσει και με tv-tuner), η γνώμη μου είναι να πάρετε ένα gps απλό (χωρίς λειτουργικό) με χάρτη destinator 7 και ξεμπερδέψτε μια και καλή... τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 22 2010, 00:36

sarthan dl650k8 έγραψε:
Ασχετο το τι έχω εγώ (το οποίο είχα στο αμάξι και το το είχα συνδέσει και με tv-tuner), η γνώμη μου είναι να πάρετε ένα gps απλό (χωρίς λειτουργικό) με χάρτη destinator 7 και ξεμπερδέψτε μια και καλή... τέλος.

Φίλε μου νομίζω πως έχει σταματήσει η παραγωγή χαρτών για τα Destinator κι έχουν μείνει αρκετά πίσω...
Υπάρχουν πλέον πολύ πιο ενημερωμένοι χάρτες σε άλλα προγράμματα πλοήγησης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 22 2010, 01:53

εγώ έχω το 4800Α αλλά αν έπαιρνα τώρα θα έπαιρνα το Turbo-X i50 http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation/Turbo-X-GPS-i50-5-Greece-G5115.htm
ή το Spirit S505 που λες
ή απο ebay το αντιστοιχο του Turbo-X που λέω με καμία 80αρα και 59 το ginius driver ως πρόγραμμα πλοήγησης. (αν θες να είσαι νόμιμος τελικά σου βγαίνει σχεδόν μια ή αλλη με το να πάρεις το turbo X)

έδωσαν πρόσφατα μια ανανέωση σε χάρτες για το 4800Α αλλά δεν είδα σημαντικές διαφορές. είναι ακόμα πίσω χρονικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23 2010, 01:43

gmavrid έγραψε:
Φίλε μου νομίζω πως έχει σταματήσει η παραγωγή χαρτών για τα Destinator κι έχουν μείνει αρκετά πίσω...
Υπάρχουν πλέον πολύ πιο ενημερωμένοι χάρτες σε άλλα προγράμματα πλοήγησης...

NO NO NO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά GPS,αλλά ποιο ??   Αγορά GPS,αλλά ποιο ?? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 23 2010, 11:03

Χεχε, τότε αν είναι έτσι, έχω μείνει εγώ πίσω...

EDIT: Πάντως, θεωρώ πως υπάρχουν καλύτερα προγράμματα προήγησης από το destinator...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορά GPS,αλλά ποιο ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: