Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Kρητικό recycle bin 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 10:51

Γιωργη ειμαι ασυνχωρητος κοιτα τι μου ετυχε ..........
affraid affraid affraid

_________________
Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 107kpb5Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 10:55

Τη κυριακή δεν έχω πρόβλημα να ακολουθήσω αρκεί να είναι λίγο αργά η ώρα αναχώρισης μιας και έχω γάμο το βράδυ του σαββάτου.
ο καιρός πάντως θα είναι βροχερός, επομένως βγάλτε τα αδιάβροχα ... bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 10:58

Rory έγραψε:
Γιωργη ειμαι ασυνχωρητος κοιτα τι μου ετυχε ..........
affraid affraid affraid
κατσε ρε νίκο γιατι εσύ θα μας τρελάνεις ... σου έτυχε Question Question Question Question Question Question
που πας και μπλέχνεις αγόρι μου ....
bliax bliax bliax bliax bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 11:06

ωραίος... το νου σου φίλε μου!!!! Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 12:15

dimitrisv έγραψε:
Χαιρομαι που σας αρεσες παιδες το βιντεακι... Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce
Απο καμερα σκεφτομαι σοβαρα αυτη που εχει στο λινκ ο painterakis καμερα gopro hero
αλλα λεω να περιμενω λιγο να κυκλοφορησει πρωτα...
Αν εχεις κανενας αλλος καμια αντιστοιχη υποψη του να το πει!! Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce

το συνεχιζω εδω...

έστηλα email στο αμερικανό και η απάντηση του ήταν οτι τη στέλνει μόνο με fedex και η δικαιολογία του ήταν η εξής:

Sorry, but we only offer FedEx for international shipping as we've had too many packages go missing with the USPS shipping.



το θέμα είναι οτι ο εδώ αντιπρόσωπος Drakos Engineering 210822 6211 george@drakos.com.gr θα την έχει απο 15 νοεμβρίου αλλά στη τιμή των 350? Shocked Shocked Shocked τη στιγμή που απο αμερική με τα μεταφορικά κοστίζει 225? Exclamation Exclamation Exclamation φυσικά η τιμή είναι προ τελωνίου SadSadSad

σήμερα περιμένω και την απάντηση απο τον άγγλο αντιπρόσωπο, είδομεν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 12:20

Ρε Μανολη εγω σκεφτομαι μηπως δεν χρειαζομαστε HD αλλα και η απλη καλη ειναι αφου κανει και 100$ παρακατω. Παντως την απλη (gopro hero motorsport wide) την βρηκα 199 ευρα εδω :xtremevideo
συν τα μεταφορικα. Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce
Παντως ενημερωτικα φορους και μεταφορικα απο US μου εβγαλε ενα σαιτ γυρω στα 200!!!!$


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitrisv στις Σαβ Οκτ 17 2009, 00:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 13:17

Rory έγραψε:
Γιωργη ειμαι ασυνχωρητος κοιτα τι μου ετυχε ..........
affraid affraid affraid

α... δειτε και αυτο affraid affraid affraid
και εχει υποσημείωση: Extra large sizes must be available in Africa only. affraid affraid affraid affraid affraid





dimitrisv έγραψε:
Ρε Μανολη εγω σκεφτομαι μηπως δεν χρειαζομαστε HD αλλα και η απλη καλη ειναι αφου κανει και 100$ παρακατω. Παντως την απλη (gopro hero motorsport wide) την βρηκα 199 ευρα εδω :xtremevideo
συν τα μεταφορικα. Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce
Παντως ενημερωτικα φορους και μεταφορικα απο US μου εβγαλε ενα σαιτ γυρω στα 200!!!!ευρα

το ξέρω δημήτρη αλλα λεω αν γινει κινηση να γίνει για το καλύτερο... περιμένουμε και ψάχνουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NICK414
gold member
gold member
NICK414

Ηλικία : 46
Τόπος : C:Program Files
Registration date : 10/10/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 14:36

Εγω αδερφια το βλεπω χλωμο για αυτη την Κυριακη να ακολουθησω Sad Sad Ποτε δεν ξερεις ομως geek geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 14:42

NICK414 έγραψε:
Εγω αδερφια το βλεπω χλωμο για αυτη την Κυριακη να ακολουθησω Sad Sad Ποτε δεν ξερεις ομως geek geek
αν υπαρχει εστω και 1% για να φαμε βροχη....ουτε εγω παω πουθενα... geek geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 14:50

Big_Tzo έγραψε:
NICK414 έγραψε:
Εγω αδερφια το βλεπω χλωμο για αυτη την Κυριακη να ακολουθησω Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_sad Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_sad Ποτε δεν ξερεις ομως Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek
αν υπαρχει εστω και 1% για να φαμε βροχη....ουτε εγω παω πουθενα... Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek

υπάρχει 99% να μήν έχει ήλιο....... Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 462702 Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 462702
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NICK414
gold member
gold member
NICK414

Ηλικία : 46
Τόπος : C:Program Files
Registration date : 10/10/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 14:59

sakismip έγραψε:
Big_Tzo έγραψε:
NICK414 έγραψε:
Εγω αδερφια το βλεπω χλωμο για αυτη την Κυριακη να ακολουθησω Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_sad Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_sad Ποτε δεν ξερεις ομως Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek
αν υπαρχει εστω και 1% για να φαμε βροχη....ουτε εγω παω πουθενα... Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_geek

υπάρχει 99% να μήν έχει ήλιο....... Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 462702 Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 462702
XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XYLO XYLO XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 15:32

Big_Tzo έγραψε:
NICK414 έγραψε:
Εγω αδερφια το βλεπω χλωμο για αυτη την Κυριακη να ακολουθησω Sad Sad Ποτε δεν ξερεις ομως geek geek
αν υπαρχει εστω και 1% για να φαμε βροχη....ουτε εγω παω πουθενα... geek geek

Ζαχαρουλη????
Φοβασε μη λιωσεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 20:24

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Παιδες ενδιαφερεται κανεις γι αυτες τις αυτοκολλητες ταινιες; Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce
Θελει 6 ευρα μεταφορικα και σκεφτομαι να τον πιεσω και στην τιμη τι λετε; Το κανω σε τοπικο επιπεδο για να γινει μπαμ, μπαμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 22:33

Σχετικά με το θέμα της κάμερας........για δείτε και αυτήν εδώ ρε παίδες που είστε πιο γνώστες επι της εικονοληψίας!!!

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 451272

Aiptek PenCam Trio HD

θα κάνει δουλειά το ''ψιψιψίνι''?!?!?

Τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 23:41

dimitrisv έγραψε:
Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Παιδες ενδιαφερεται κανεις γι αυτες τις αυτοκολλητες ταινιες; Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce
Θελει 6 ευρα μεταφορικα και σκεφτομαι να τον πιεσω και στην τιμη τι λετε; Το κανω σε τοπικο επιπεδο για να γινει μπαμ, μπαμ.


ωραίες δείχνουν αλλά το θέμα είναι όταν μπούν να φαίνονται όμορφες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 23:46

αυριο πάω για Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 833103 το μηχανάκι στο γνωστο βενζινάδικο της ΒΡ προς Καλλιθέα γιατί έχει μαζέψει λάσπες και Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 425741 !!!

Όποιος θέλει να πάμε να μπανιαριστούμε μαζί πιστεύω να είμαι εκεί κατα τις 9 το πρωϊ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 16 2009, 23:52

Ε οχι και να μπαναριστουμε !!!!!!!!!! lol!

_________________
Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 107kpb5Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
tanuki
Member
Member
tanuki

Registration date : 17/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 17 2009, 08:58

JEFFakhs έγραψε:
Σχετικά με το θέμα της κάμερας........για δείτε και αυτήν εδώ ρε παίδες που είστε πιο γνώστες επι της εικονοληψίας!!!

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 451272

Aiptek PenCam Trio HD

θα κάνει δουλειά το ''ψιψιψίνι''?!?!?

Τι λέτε?

καλό και αυτό το ψιψιψινι. βασικά και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα.

τελικά απο τις πολλές κάμερες στη παρέα θα χρειαστούμε σκηνοθέτη!

πάντως απο μια ματιά που εριξα και εγώ θεωρώ πως λόγω κυρίως του αέρα που ακούγεται πολύ ενοχλητικά το HD δυστυχώς είναι μονόδρομος.

πολλά τα λεφτά ρε angry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 17 2009, 10:11

Παιδες συμφωνω με painteraki να παρουμε κατι καλο (εγω παραλιγο να παραγγειλω χθες δηλαδη) αλλα τελικα πηρα μονο μποτες!!! Το θεμα ειναι οτι για να κανουμε επεξεργασια σε High Definition δηλαδη 720p και πανω θελουμε και γαμω τα μηχανηματα (σε pc εννοω) αρκετα περισσοτερο χρονο, χρημα (αγορα μηχανης, pc) και βασικα παλι θα πρεπει να το κανουμε downscale για να παιζει σε youtube και γενικα θα δυσκολευει το διαμοιρασμο (τι γραφω παλι ο φουστης!! Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce ).
Παντως η ιδεα να εχουμε δυο τρια ή και παραπανω τετοια μηχανηματακια στην παρεα και να βγαζουμε βιντεακια απο συνδυασμο διαφορετικων οπτικων γωνιων μου φαινεται πολυ ουαοοοοο!!
Τελος η μηχανη gopro hero (motosport) wide (HD) μου φαινεται η καλυτερη λυση γι αυτο που το θελουμε (μετα απο αρκετο ψαξιμο στο δικτυο) και μαλιστα η απλη στοιχιζει ευκολα κατω απο 200 ευρα!! (οχι οτι ειναι λιγα). Οπως και να ναι, μπορουμε να κανουμε ενα μινι pb μπας και πετυχουμε τιποτα καλυτερο σε τιμη. Εγω παντως ειμαι μεσα για οποια απο τις δυο πουμε. Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
santrikos

santrikos

Ηλικία : 43
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Registration date : 29/01/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 17 2009, 22:06

JEFFakhs έγραψε:
Σχετικά με το θέμα της κάμερας........για δείτε και αυτήν εδώ ρε παίδες που είστε πιο γνώστες επι της εικονοληψίας!!!

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 451272

Aiptek PenCam Trio HD

θα κάνει δουλειά το ''ψιψιψίνι''?!?!?

Τι λέτε?

δε αναφερει τιποτα ομως για fps, το οποιο νομιζω για χρηση πανω στη μηχανη, αν δεν ειναι στα 60 το αποτελεσμα θα ειναι απογοητευτικο. Δεν ειμαι ομως κ σιγουρος... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 19 2009, 10:32

*update*

λοιπόν επειδη έχουμε βρεί κάποιες κάμερες τις μαζεύω εδώ ώστε να δούμε τι θα κάνουμε:

ξεκινάμε με ένα συγκριτικό τεστ που έχουν κανει κάποιοι πριν απο εμάς για εμάς.
αν και είναι γραμμένο το 11/2008 και λείπουν ένα ή δυο ποιό νέα μοντέλα ή έχουν αντικασταθεί κάποια, δε παύει να είναι καλό μιας και μας δίνει μια ¨εικόνα¨ για το τι πρέπει να κοιτάξουμε.

επίσεις θα πρέπει να ξέρουμε τι παίζει με τις αξιολογήσεις IP (International Protection ή Ingress Protection)
καλό είναι να βλέπουμε τα fps, αν είναι HD, ή ... αλλά θα πρέπει να λαμβάνουμε υπόψην και το πόσο αδιάβροχη και αυθεκτική είναι.

λοιπόν οι κάμερες είναι οι εξής:

1. HD Motorsports HERO
2. Motorsports HERO Wide

η μια είναι HD η άλλη οχι, και οι δύο είναι wide (καλό αυτό γιατί τραβάνε video σε γωνία 170 μοιρών, όσο βλέπει και το μάτι μας), βγάζουν φώτο 5Μpixel αλλά δεν έχουν τηλεκοντρόλ.

έχουμε και 2 video με τον πραγματικό ήχο και όχι με μουσική υπόκρουση, με 2 γυμνά

suzuki bandit 1200


kawasaki z750


και σαν bonus πάρτε ένα με μουσική υπόκρουση, είναι ενα gsx1000r που τρέχει στην ατική οδό.
αυτό είναι σαν δωράκι στον big_tzo.



3. 2010 Tachyon XC
στο παραπάνω τέστ έχει την 2009. όπως και το προϊγούμενο μοντέλο είναι HD, βγάζει φωτο και έχει και τηλεκοντρόλ.
φυσικά μπορούμε να δούμε περισσότερα στο ελληνικό manual.

αν και το site της εταιρίας έχει κάποια video,δε τα θεωρώ αξιόπιστα μιας και είναι για promotion αρα "καλοπισμένα", βρήκα μόνο video απο jetboat. απο αυτό μπορούμε να δούμε πολλά απο ήχο (το μοτέρ είναι αγωνιστικό) σε σχέση με τον αέρα και πως τραβάει στις ανωμαλίες (με τα κυματα).

4. VHoldR ContourHD
μπορεί να γράφει πολύ καλό video αλλά δεν είναι αδίαβροχη 100% και δε τραβάει και φωτο.

έχουμε όμως 2 video, απο αμερικανάκια.
στο πρώτο βλέπουμε ένα ducati να ακολουθεί για ώρα ενα υβριδικο prius μέσα στη πόλη χωρίς να το περνά, αντίθετα με ένα έλληνα που θα του τα είχε φράξει και μάλιστα με σούζα lol!


ευτυχώς ο άλλος με το R6 το πατάει και λιγο, οχι πολύ ... σε μια φάση όσο έβλεπα το video είχα την αίσθηση οτι κάπου τώρα θα τον περάσει ένα πορτοκαλί vstom (α ρε μέγιστε big_tzo) lol! lol!


5. Elmo suv camera
δε ξέρω τίποτα για αυτή, κάποιος (αμερικανός) έλεγε καλά λόγια.

6. Kodak Zx1
την έχω δεί στου μιχάλη με το varadero (βασικά το μοντέλο που δεν είναι αδιάβροχο,το Zi6, αν και τωρα βγήκε το Zi8). τράβαει στα 60fps αλλά έχει ενα μικρό θέμα με τους κραδασμούς που ο μιχάλης το έλυσε.

7.Aiptek PenCam Trio HD
δυστυχώς δε βρήκα κάποιο video. όσα βρήκα ήταν με το απλό μοντέλο και όλα τα είχαν αερομοντελιστές

8. Mini DVR2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 21 2009, 13:35

λοιπον, το σαββατο θα μπω ηρακλειο να αλλαξω λαστιχακια, αρα οποιος θελει παμε μετα για καφε στη γνωστη καφετερια με τις Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 184880 Rolling Eyes Twisted Evil Wink

α... αλλαξα σημερα (απο 12/08/09) λαδια και μετα απο 5700 χιλιομετρα σε χωματοδρομους και ασφαλτο ειχαμε απωλεια 300ml. θυμιζω οτι ειχα motul 5100.
το αναφέρω αυτο γιατι στα προίγουμενα 5500 χιλιομετρα μου ειχε καψει κοντα στο 1 λιτρο σε περιπου ιδιες συνθηκες αλλα τοτε φορουσα valvoline.
αρα σε σκληρες καταστασεις αντεχει ποιο πολυ το motul σε σχεση με το valovoline και πιστευω οτι τωρα το χειμωνα που θα κοψω τις επισκεψεις στο χωμα και θα ειναι ποιο νορμαλ η οδηγηση δε θα εχω προβλημα με το καψιμο του λαδιου.

παντως οποιος εχει σκοπο να αγορασει λαδια απο τον λαμπριανιδη, ας κανει χαμπαρι, ωστε να γλυτωσουμε τα μεταφορικα.

καλα να περασετε σημερα,φρονιμα στο ρεθυμνο και τα λεμε απο κοντα το σαββατο

κανονιστε κατι για τη κυριακη τωρα που θα ειστε ολοι για καφε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 21 2009, 13:51

painterakis έγραψε:
λοιπον, το σαββατο θα μπω ηρακλειο να αλλαξω λαστιχακια,

Μάνο τί σκέφτεσαι να βάλεις? Έτσι τελείως πληροφοριακά ρωτάω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 21 2009, 13:59

aris_n έγραψε:
painterakis έγραψε:
λοιπον, το σαββατο θα μπω ηρακλειο να αλλαξω λαστιχακια,

Μάνο τί σκέφτεσαι να βάλεις? Έτσι τελείως πληροφοριακά ρωτάω!
αρη μετα απο τα μαμα, τα anakee 1 και τα BW501/502 λεω να βαλω τα metzeler tourance exp.
εχω ακουσει τα καλυτερα απο πολλους (ενας εισαι και εσυ) και λεω να ... κανω τη μαλακια Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 21 2009, 14:14

Είμαι ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα τα καταφχαριστηθείς που αν σε απογοητεύσουν θα σου αγοράσω τα επόμενα εγώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Kρητικό recycle bin 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 33Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: