Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 12 2010, 15:15

dimitrisinside έγραψε:
V_GOURLIACE έγραψε:
εχει αναφερθει πολλες φορες οτι τα τακακα κανουν απο το τρανσαλπ οπως και πολλα αλλα
βλεπε καρβουνακι μιζας,,,....

δεν διαβαζετε δεν διαβαζετε...... Mad scratch study study study

με μια καλη αναγνωση του φορουμ θα μαθετε και αλλα πραγματακια για το μηχανακι μας...

αντε και τελος μαιου θα σας βαλω διαγωνισμα....
Διαβαζουμε διαβαζουμε, μερα νυχτα.
Εδω ομως μιλαμε για τακακια τα οποια κοστιζουν 18 ?.
ΚΑι δεν ειχε γραφτει απο που αγοραστηκαν.
Στο ποστ που αναφερεσε ελεγε για τακακια απο TRANSALP 650 που κοστιζαν 40? αντι για 60 ?
που κοστιζουν τα δικα μας, με μονη διαφορα πως δεν γραφουν SUZUKI επανω.
..........και δεν είπες το βασικώτερο..................τα τακάκια από τρανσάλπ η σουζούκι,είναι για τον π@ύτσο......................μπροστά στα χρυσά γκάλφερ-πρεμιέρ !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 00:33

Ερωτηση : Τα Galfer εχουν σχεση με τα Premier? Γιατι Ηρακλειο εχω βρει premier οχι galfer ομως!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 01:00

dimitrisv έγραψε:
Ερωτηση : Τα Galfer εχουν σχεση με τα Premier? Γιατι Ηρακλειο εχω βρει premier οχι galfer ομως!!!!

βαλε premier μητσο.
ιδια γευση ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 10:17

Και εγώ galfer έβαζα (τα χρυσά) για μπροστινές τετραπίστονες δαγκάνες tockiko από sv1000 αλλά στην τελευταία αλλαγή έβαλα premier (τα κόκκινα) που μου τα πρότεινε ο μηχανικός μου και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Απίστευτα καλύτερη αίσθηση! Πιο ελεγχόμενο και πιο προοδευτικό φρενάρισμα! Αν θυμάμαι καλά είναι kevlar.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 10:30

GIANNHS1967 έγραψε:
Και εγώ galfer έβαζα (τα χρυσά) για μπροστινές τετραπίστονες δαγκάνες tockiko από sv1000 αλλά στην τελευταία αλλαγή έβαλα premier (τα κόκκινα) που μου τα πρότεινε ο μηχανικός μου και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Απίστευτα καλύτερη αίσθηση! Πιο ελεγχόμενο και πιο προοδευτικό φρενάρισμα! Αν θυμάμαι καλά είναι kevlar.

Suspect scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 10:32

dimitrisinside έγραψε:
V_GOURLIACE έγραψε:
εχει αναφερθει πολλες φορες οτι τα τακακα κανουν απο το τρανσαλπ οπως και πολλα αλλα
βλεπε καρβουνακι μιζας,,,....

δεν διαβαζετε δεν διαβαζετε...... Mad scratch study study study

με μια καλη αναγνωση του φορουμ θα μαθετε και αλλα πραγματακια για το μηχανακι μας...

αντε και τελος μαιου θα σας βαλω διαγωνισμα....
Διαβαζουμε διαβαζουμε, μερα νυχτα.
Εδω ομως μιλαμε για τακακια τα οποια κοστιζουν 18 ?.
ΚΑι δεν ειχε γραφτει απο που αγοραστηκαν.
Στο ποστ που αναφερεσε ελεγε για τακακια απο TRANSALP 650 που κοστιζαν 40? αντι για 60 ?
που κοστιζουν τα δικα μας, με μονη διαφορα πως δεν γραφουν SUZUKI επανω.

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 451272 http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t343.htm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 06 2010, 14:54

tazakos έγραψε:
GIANNHS1967 έγραψε:
Και εγώ galfer έβαζα (τα χρυσά) για μπροστινές τετραπίστονες δαγκάνες tockiko από sv1000 αλλά στην τελευταία αλλαγή έβαλα premier (τα κόκκινα) που μου τα πρότεινε ο μηχανικός μου και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Απίστευτα καλύτερη αίσθηση! Πιο ελεγχόμενο και πιο προοδευτικό φρενάρισμα! Αν θυμάμαι καλά είναι kevlar.

Suspect scratch

Γιάννη έχω κάπου λάθος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiwrgosV



Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Δημήτριος
Registration date : 19/08/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 09 2010, 20:04

Μισό ρε παιδιά, για να κάνω και λίγο τον δικηγόρο του εξ' απο δώ:

Όποια τακάκια έχουν το ίδιο σχήμα, μέγεθος και κουμπώνουν στην ίδια δαγκάνα είναι ακριβώς τα ίδια ;;;;;


Έχει μετρήσει κάποιος με ασφαλές τρόπο μέτρησης, τουλάχιστον:

- Θερμοκρασία λειτουργίας (πότε ξεκινάει και "δουλεύει" ένα τακάκι)
- Δυνατότητες τριβής (πόσο καλά φρενάρει ένα τακάκι)
- Αντοχές τριβής (πόσο αντέχει ένα τακάκι)

Υλικό και πάχος του;
Έχουμε πάρει part number εργοστασίου παραγωγής και από το ένα και από το άλλο είναι τα ίδια, και αλλάζει μόνο το λογότυπο μάρκας;


Τα έχει κάνει κάποιος αυτά; ή απλά πηδάμε αυθαίρετα στο συμπέρασμα ότι είναι -έστω- παρόμοια
επειδή κουμπώνουν στις ίδιες δαγκάνες και μας φταίει ο "κακός" Σφακιανάκης, Σαρακάκης ή οποιοσδήποτε και λασπολογούμε τσάμπα;

Αν δεν τα έχει κάνει κάποιος τα παραπάνω τότε απλά περνάμε σε αφορισμούς,
αν τα έχει κάνει κάποιος θα ήθελα να δω το εργαστήριο του, θα είχα πολλά να μάθω.

Αν κάποιος πάντος χρειάζεται φθηνά τακάκια υπάρχουν και τα οργανικά της Daytona που κουμπώνουν στην πίσω δαγκάνα μας.
Μαλακά, ιδιαίτερα προοδευτικά, φαγώνονται ομοιόμορφα αλλά και αρκετά γρήγορα, ζεσταίνονται ( άρα και δουλεύουν ) γρήγορα μέσα στην πόλη, στα ~20€ κόστος,
αλλά μην τους ζητήσεις να ζοριστούν σε θερμοκρασίες track day ή συνεχόμενη σφηνο-οδήγηση σε Εθνική/Αττική Οδό, μπορεί να κάνουν "πλαφ" και γίνουν πλαστελινή.
Εγώ αυτά φοράω, εν γνώση μου πάντα για τα όρια και τις δυνατότητες τους.


Αν μου βρει κάποιος μεταλλικό τακάκι με τέτοια προοδευτική συμπεριφορά το πληρώνω όσο...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 10:15

Αρκετά μαλακό τακάκι είναι και το Platinum της Ferodo. Μία απ' τα ίδια αν το παραζεστάνεις... πλαστελίνη και μένεις χωρίς φρένα! Δυστυχώς το έπαθα σαν νιούφης σε διαδρομή προς Γαλαξίδι (τίγκα στο στροφιλίκι) και τότε δεν πολυγνώριζα τη μηχανή (εκεί αρχίσαμε να γνωριζόμαστε καλύτερα με το μωρό μου).

Είναι κι αυτό φθηνό τακάκι (νομίζω εκεί γύρω στο 20άρικο πάει) αλλά δεν είναι για σπορ οδήγηση, τέρμα γκάζια - τέρμα φρένα για κανέναν λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 10:56

Πράγματι, μπορεί το σχήμα - μέγεθος κλπ να είναι ίδιο, αλλά τα υλικά διαφορετικά. Όπως ακριβώς συμβαίνει στα γνήσια και imitation ανταλλακτικά.
Φυσικά μπορεί να είναι καλύτερα τα φθηνότερα ή να μην έχουν καμία διαφορά, αλλά αυτό χρειάζεται δοκιμές.
Τωρα για τις τιμές αντιπροσωπείας, έχουν και κάποιο νόημα. Πχ. το τακάκι είναι τεσταρισμένο και αν σου στραβώσει πχ ο δίσκος η φαγωθεί γρήγορα, υπεύθυνη είναι η αντιπροσωπεία! Αν βάλεις aftermarket, οτιδήποτε συμβεί στο σύστημα φρένων θα υπάρχει περίπτωση να φταίει και το τακάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 12:51


Παιδιά, να πώ και εγώ τη γνώμη μου.
ΤΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ.
Εξήγηση. Μην περιμένετε με 10 γιούργια τακάκια να πατε στο ράλλυ Paris Dacar.
Εγώ προσωπικά βάζω ΜΟΝΟ "EBC Double H" τακάκια και είμαι τρελά ευχαριστημένος.
Είναι ακριβά τακάκια, αλλά αντέχουν τα πάντα (και τα κοάλα) και το βασικότερο όλων, ΦΡΕΝΑΡΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ και ΠΑΝΤΑ.

bounce bounce bounce bounce

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 13:08

@ermis: Αν δεις κάποιο πρόβλημα με after market τακάκι που έβαλες μόνος σου, είναι πλεόν αυτονόητο οτι έχεις εσύ και μόνο εσύ την ευθύνη για κάποια πιθανή ζημιά. Άντε, στην καλύτερη των περιπτώσεων να δεχτεί κάποιο μέρος ευθύνης αυτός που σου το πούλησε για κατάλληλο. Επίσης, αν βρίσκεσαι στην εγγύηση και δεις κάτι, εννοείται πως δεν θα πας στην αντιπροσωπεία με το after market τακάκι να ζητάς και τα ρέστα...

Υ.Γ. Σωτήρη... Καμιά τιμούλα έχουμε; Επειδή, τελικά, παραθέτουμε γενικά απόψεις σ' ένα post που μιλάει καθαρά για μια (μάλλον) απάτη που συμβαίνει με τα τακάκια (εγώ θα έλεγα με τ' ανταλλακτικά γενικότερα, βλ. .Καρβουνάκια μίζας) καλό πιστεύω θα είναι να τεκμηριώνουμε τις αντιπαραθέσεις μας όσο το δυνατόν πληρέστερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 15:47

dimnik83 έγραψε:

Υ.Γ. Σωτήρη... Καμιά τιμούλα έχουμε; Επειδή, τελικά, παραθέτουμε γενικά απόψεις σ' ένα post που μιλάει καθαρά για μια (μάλλον) απάτη που συμβαίνει με τα τακάκια (εγώ θα έλεγα με τ' ανταλλακτικά γενικότερα, βλ. .Καρβουνάκια μίζας) καλό πιστεύω θα είναι να τεκμηριώνουμε τις αντιπαραθέσεις μας όσο το δυνατόν πληρέστερα.

Είπα οτι είναι ακριβούτσικα. Απο e-bay μου βγήκαν 54 λίρες Αγγλίας (63 Eura) για τα 2 εμπρός ζευγάρια και 23 λίρες Αγγλίας (27 eura) για το πίσω ζευγάρι τελικές τιμές. Τώρα που το σκέφτομαι, τα ferodo βγαίνουν πιό ακριβά, αλλα ΚΑΜΙΑ σχέση.
Τα EBC είναι ΑΙΩΝΕΣ μπροστά.

Κωδικοί EBC:
FA229HH και FA231HH για εμπρός
FA174HH γιά πίσω.

Πιστεύω να σε κάλυψα.

Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
GiwrgosV



Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Δημήτριος
Registration date : 19/08/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 19 2010, 21:08


Σαν follow up να συμπληρώσω ότι τα οργανικά της Daytona για πίσω μου "κάηκαν" στα ~3κ klm με γρήγορη αλλά όχι τσίτα οδήγηση.
Τα πέταξα και πλέον φοράω brembo μεταλλικά μπρος-πίσω.
Ευχαριστημένος από προοδευτικότητα - για μεταλλικό τακάκι - στα ~150 klm που τα φοράω (ακόμη στο στρώσιμο δηλ)
αλλά η νεκροψία θα δείξει. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paul



Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 26/04/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 26 2010, 10:15

ειναι ιδια και με το fazer με 30 περιπου ευρω γνησια απλα μου εχουν πει οτι ειναι λιγο πιο σκληρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 26 2010, 12:08

paul έγραψε:
ειναι ιδια και με το fazer με 30 περιπου ευρω γνησια απλα μου εχουν πει οτι ειναι λιγο πιο σκληρα



ελα απο τα νεα μελη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 26 2010, 14:20

Ρε παιδες πλακα κανετε??εννοειτε οτι η φτηνια τρωει τον παρα ΑΛΛΑ μην ξεχνατε οτι στην ελλαδα ειμαστε.αν βαλεις τα μαμα και εχεις καποιο προβλημα πρωτα θα πρεπει να αποδειξης οτι δεν εσαι ελεφαντας και μετα θα σου τα αλλαξουν (αν σου τα αλλαξουν)....

μην ξεχνατε τι τραβηξαν καποιοι για να τους αλλαξουν τα στραβα μπροστινα λαστιχα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xplast
Member
Member
xplast

Ηλικία : 38
Τόπος : Ζάκυνθος
Registration date : 08/11/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 27 2010, 00:17

DeepBlue έγραψε:

Παιδιά, να πώ και εγώ τη γνώμη μου.
ΤΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ.
Εξήγηση. Μην περιμένετε με 10 γιούργια τακάκια να πατε στο ράλλυ Paris Dacar.
Εγώ προσωπικά βάζω ΜΟΝΟ "EBC Double H" τακάκια και είμαι τρελά ευχαριστημένος.
Είναι ακριβά τακάκια, αλλά αντέχουν τα πάντα (και τα κοάλα) και το βασικότερο όλων, ΦΡΕΝΑΡΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ και ΠΑΝΤΑ.

bounce bounce bounce bounce


Για στείλε μας και καμμιά διεύθυνση για παραγγελίες. Αν είναι και e-bay, ακόμη καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SirNik

SirNik

Ηλικία : 47
Τόπος : Salonica
Registration date : 07/01/2011

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 01:33

DeepBlue έγραψε:
dimnik83 έγραψε:

Υ.Γ. Σωτήρη... Καμιά τιμούλα έχουμε; Επειδή, τελικά, παραθέτουμε γενικά απόψεις σ' ένα post που μιλάει καθαρά για μια (μάλλον) απάτη που συμβαίνει με τα τακάκια (εγώ θα έλεγα με τ' ανταλλακτικά γενικότερα, βλ. .Καρβουνάκια μίζας) καλό πιστεύω θα είναι να τεκμηριώνουμε τις αντιπαραθέσεις μας όσο το δυνατόν πληρέστερα.

Είπα οτι είναι ακριβούτσικα. Απο e-bay μου βγήκαν 54 λίρες Αγγλίας (63 Eura) για τα 2 εμπρός ζευγάρια και 23 λίρες Αγγλίας (27 eura) για το πίσω ζευγάρι τελικές τιμές. Τώρα που το σκέφτομαι, τα ferodo βγαίνουν πιό ακριβά, αλλα ΚΑΜΙΑ σχέση.
Τα EBC είναι ΑΙΩΝΕΣ μπροστά.

Κωδικοί EBC:
FA229HH και FA231HH για εμπρός
FA174HH γιά πίσω.

Πιστεύω να σε κάλυψα.

Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball


Έβαλα πίσω και απ'ότι διαπίστωσα τα μανίσια έχουν πάστα από σαπούνι. Δεν τα προτείνω για όσους δεν έχουν ABS διότι στο πίσω πλέον με τους γυαλόδρομους και με την πίεση που ασκούσα στο πίσω εδώ και 15.000χλμ πλέον το abs χορεύει...
Που θα πάει όμως θα τα συνηθίσω και θα ασκώ λιγότερη πίεση στο πίσω. Πάντως το τακάκι αυτό μοιάζει ακούραστο σε συνεχή χρήση!

Για όσους δεν έχουν ABS, καλύτερα να πάρουν τα ebc με kevlar που είναι πιο προοδευτικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moystakias
Member
Member
moystakias

Ηλικία : 49
Τόπος : Ρέθυμνο
Registration date : 28/12/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 07:30

Πολύ καλή λύση για πίσω που πρόσφατα έβαλα είναι και αυτά :

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Brake%20pads

Φοβερά τακάκια !!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SirNik

SirNik

Ηλικία : 47
Τόπος : Salonica
Registration date : 07/01/2011

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 12:03

moystakias έγραψε:
Πολύ καλή λύση για πίσω που πρόσφατα έβαλα είναι και αυτά :

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Brake%20pads

Φοβερά τακάκια !!!!!

πόσα ???;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moystakias
Member
Member
moystakias

Ηλικία : 49
Τόπος : Ρέθυμνο
Registration date : 28/12/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06 2011, 12:35

Περίπου 30
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 11 2013, 09:45

Παίδες για να μην ανοίγω άλλο topic... EBC sindered doubleH για πίσω (κωδ. FA174HH) που βρίσκω Αθήνα με καλή τιμή;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 11 2013, 19:30

Κανείς; Rolling Eyes

Υ.Γ. Έλα και θέλω να κάνω συντήρηση στα πίσω φρένα το ΣΚ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?   ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 11 2013, 20:09

και τα φεροντο ,για πισω,γυρω στα 20 με 25 κανουν.αυτα βαζω πισω καθε....20.000 χλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ V STROM 650 ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΤΕ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: