Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Remote engine start

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 23:10

Πολυ ωραιο συστημα που μου εβαλε ιδεες...

αλλα εχω μια απορια απο το βιντεακι δεν ακουσα την αντλια βενζινης να παιρνει πρωτα μπροστα και μετα ο κινητηρας.. σωστα Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 01:35

pitsirikas έγραψε:
Πολυ ωραιο συστημα που μου εβαλε ιδεες...

αλλα εχω μια απορια απο το βιντεακι δεν ακουσα την αντλια βενζινης να παιρνει πρωτα μπροστα και μετα ο κινητηρας.. σωστα Question Question Question


Πολύ σωστή η παρατήρηση σου, το πρόσεξα και εγώ... Δεν έχει την απαραίτητη χρονοκαθυστέρηση για να κάνει το self-test και να ανεβάσει την πίεση η αντλία. Παρόλα αυτά απ'όσο μου έχει πει ο μηχανικός μου (όχι ότι τον εμπιστεύομαι) δεν δημιουργεί πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 01:49

stam έγραψε:
μάγκες ένα πράγμα θα πω: φανταστείτε για όσους μένουν στην πόλη σαν κι εμενα σε πολυκατοικία. χειμώνας: η μηχανή είναι από κάτω κλειδωμένη με disklock και κλειδωμένο τιμόνι. 5 λεπτά πριν κατεβεις κάτω να φύγεις για δουλειά, βγαίνεις στο μπαλκόνι, πατάς το κουμπάκι και παίρνει μπρός. όσο αυτή ζεσταίνεται με την ησυχία της, εσύ πίνεις το γαλατάκι σου, δενεις τα κορδόνια σου, κλείνεις την τηλεόραση που παίζει τον καμπουράκη για να ανοίξει το μάτι.... και μόλις ζεσταθεί κατεβαίνεις. ξεκλειδώνεις το λουκετο και το τιμόνι, ανεβαίνεις στο εργαλείο και φεύγεις γ@μιώντας να προλάβεις την πρωινή κίνηση.....

ο παραπανω λοιπον ειναι και ο λογος που βαζεις κανεις το remote start, και οχι για να οδηγουμε χωρις το κλειδι. Επιπλεον (στα αυτοκινητα) μπορει να χρησιμοποιηθει για ψυξη της καμπινας (a/c το καλοκαιρι) ή θερμανση της (καλοριφερ τον χειμωνα)
Μου κανει εντυπωση που χωρις το κλειδι ξεκιναει κανονικα η μηχανη. Ο συναγερμος που εχω στο αυτοκινητο -clifford- εχει την συγκεκριμενη λειτουργια και αν βαλεις ταχυτητα χωρις το κλειδι γυρισμενο στην θεση "on" τοτε σβηνει το μοτερ. Ειναι θεμα ασφαλειας ωστε να μην μπορει να κινηθει το αυτοκινητο, ενω υπαρχουν και αλλες "παγιδες" για να σβησει σε περιπτωση που καποιος το παρει και φυγει ενω λειτουργει στο remote start mode.

Αν την βαλεις μπροστα και καποιος πηδηξει επανω της και φυγει? ειπες βεβαια οτι εισαι συνεχεια διπλα της, αλλα πραγματικα χρειαζεται ΜΙΑ στιγμη για να γινει το κακο.

αδελφε σορρυ που θα το πω, και ας φανει ακομψο, αλλα χρησιμοποιεις μια χρησιμη λειτουργια του συναγερμου για εντελως λαθος λογο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 02:43

Αν ανέβει κάποιος επάνω και φύγει έχω 600-700 μέτρα μέχρι να απομακρυνθεί να πατήσω το κουμπί να σβήσει και θα μείνει μα@@κας.

Και επι πλέον είπαμε ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ή ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝ ΜΟΥ τέλος.

Όσον αφορά την καθυστέρηση έψαξα αρκετά (πολύ ξενύχτι) και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Άν όμως κάποιος ξέρει κάτι που μου διέφυγε ας το πει, μην κάψω και την μηχανή από μα@κία.

Ύπάρχει λύση παρεμβάλοντας ένα ηλεκτρονικό κύκλωμα χρονοκαθυστέρησης στην εντολή της μίζας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 03:09

ωραια μαγκια φιλε μου...

αν δεν κανω λαθος δεν αφηνει να δουλεψει η αντλια βενζινης πρωτα και μετα να παρει ετσι δεν ειναι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zafiriss

zafiriss

Ηλικία : 41
Τόπος : Όπου γης και πατρίς
Registration date : 25/01/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 10:53

stam έγραψε:
μάγκες ένα πράγμα θα πω: φανταστείτε για όσους μένουν στην πόλη σαν κι έμενα σε πολυκατοικία. χειμώνας: η μηχανή είναι από κάτω κλειδωμένη με disklock και κλειδωμένο τιμόνι. 5 λεπτά πριν κατέβεις κάτω να φύγεις για δουλειά, βγαίνεις στο μπαλκόνι, πατάς το κουμπάκι και παίρνει μπρος. όσο αυτή ζεσταίνεται με την ησυχία της, εσύ πίνεις το γαλατάκι σου, δένεις τα κορδόνια σου, κλείνεις την τηλεόραση που παίζει τον καμπουράκη για να ανοίξει το μάτι.... και μόλις ζεσταθεί κατεβαίνεις. ξεκλειδώνεις το λουκέτο και το τιμόνι, ανεβαίνεις στο εργαλείο και φεύγεις γ@μιώντας να προλάβεις την πρωινή κίνηση.....


με ενδιαφέρει τρελάαα!!!!



Θ Ε Ο Σ !!!
XYLO XYLO XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 11:19

Εγώ πιστεύω οτι τα καινούρια μοτορια ζεσταίνονται πολύ εύκοκα και γρήγορα στο δρόμο. Μέχρι να κάνω 500μέτρα είναι οκ! Σημασία έχει να ζεσταθούν και τα λάστιχα παρέα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 14:11

Apache έγραψε:
ωραια μαγκια φιλε μου...

αν δεν κανω λαθος δεν αφηνει να δουλεψει η αντλια βενζινης πρωτα και μετα να παρει ετσι δεν ειναι??

'Ετσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 15:13

lexis έγραψε:
Αν ανέβει κάποιος επάνω και φύγει έχω 600-700 μέτρα μέχρι να απομακρυνθεί να πατήσω το κουμπί να σβήσει και θα μείνει μα@@κας.
μα φιλε μου, αυτο θα επρεπε να το κανει απο μονος του ο συναγερμος ωστε ακομα και εσυ να μην το παρεις ειδηση οτι καποιος το καβαλησε και εφυγε να κλεισει απο μονος του. Τροποι υπαρχουν, αλλα προφανως ειτε εχουν απενεργοποιηθει, ειτε εχουν παρακαμφθεί.
Μην ξεχναμε οτι η πρωτη και βασικοτερη λειτουργια του συναγερμου ειναι το αντικλεπτικο. Αν αυτο το παρακαμπτουμε τοτε δεν εχει λογο υπαρξης.
Αν θελεις μιλα με καποιον εξειδικευμενο τεχνικο συναγερμων για το remote start και ισως αλλαξεις γνωμη για την επικινδυνοτητα της λειτουργιας οπως ειναι τωρα.
lexis έγραψε:

Και επι πλέον είπαμε ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ή ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝ ΜΟΥ τέλος.
οπως σου ειπα ΜΙΑ φορα θα γινει η στραβη και τοτε μα@@κας δεν θα μεινει ο επιδοξος κλεφτης.

Ευχομαι να ειμαι ο "σπαστικος " του τοπικ, αλλα επιμενω οτι γινεται εντελως λαθος χρηση της λειτουργιας του συναγερμου

Απο περιεργια, γιατι δεν θες να χρησιμοποιεις το κλειδι? απλα επειδη ειναι πιο ευκολο το remote start ή για καποιο αλλο λογο?

just my $.02 και σταματω εδω μιας και θεωρω οτι η αποψη μου εχει τεθεί επαρκώς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 15:54

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει τα χαρακτηρηστικά του συναγερμού.

Δεν γίνεσε σπαστικός, συζήτηση κάνουμε.

Όλα είναι σεβαστά και τα δικά σου αλλά και τα δικά μου λόγια.

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 14 2010, 15:58

Α! Και ο συναγερμός δουλέυει στο ακέραιο δεν έχει παρακαμθεί-απενεργοποιηθεί τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 16 2010, 22:47

Φίλε Lexis
Ο συναγερμός έχει περιμετρικό ραντάρ? Είναι αυτό το Microwave cloaking device? Επίσης έχει φίσα έτοιμη, ή θέλει κοψίματα στα καλώδια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 17 2010, 12:31

Hulk έγραψε:
Φίλε Lexis
Ο συναγερμός έχει περιμετρικό ραντάρ? Είναι αυτό το Microwave cloaking device? Επίσης έχει φίσα έτοιμη, ή θέλει κοψίματα στα καλώδια?

Ναι έχει και είναι αυτό το microwave.

Δεν έχει φύσα για στρώμα αλλά δεν θέλει και κοψίματα αν δεν χρησημοποιήσεις το remote start.

Βάζεις φισάκια στην ήδη υπάρχουσα φίσα για συναγερμό που έχει το στρώμα στό αριστερό πίσω καπάκι που έχει για τάπα έναν βραχυκυκλωτήρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 17 2010, 17:26

lexis έγραψε:


Βάζεις φισάκια στην ήδη υπάρχουσα φίσα για συναγερμό που έχει το στρώμα στό αριστερό πίσω καπάκι που έχει για τάπα έναν βραχυκυκλωτήρα.

Α!! Δεν ήξερα οτι έχει και έτοιμη φίσα για συναγερμό! Σ' ευχαριστώ πολύ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 30 2010, 21:45

Το σχέδιο εγκατάσασης όπως σας υποσχέθηκα.

Για όποιον ενδιαφέρεται βέβαια...

https://2img.net/r/ihimizer/img715/5641/alarmmoto2.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v.s.r.i

v.s.r.i

Τόπος : perissos
Registration date : 13/03/2008

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 30 2010, 22:22

φιλε lexis καταπληκτικο το σχεδιο σου...συγχαρητηρια...ευχαριστω παρα πολυ merci merci yeye
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 30 2010, 23:40

Μολις σημερα πηγα και αγορασα αυτον τον συναγερμ απο καποιο μαγαζι στη Νικαια (εχει και site δε ξερω αν κανει να το πω) στη τιμη των 110Ε. Μου ειπε το παιδι εκει πως ειναι το καινουργιο μοντελο το οποιο εχει και ογκομετρικο αισθητηρα....

Τωρα να δω που θα παω να τον βαλω..... Μου εδωσε το καταστημα ενα τηλ ενος ηλεκτρολογου που συνεργαζοντε και εχουν βαλει και αλλοι τον συναγερμο εκει, αλλα πρεπει να τρεχω παλι Νικαια...Ειμαι απο Αμπελοκηπους...

Ειδα και το σχεδιο σου και πραγματικα βοηθαει πολυ, ελπιζω να τα καταφερω και μονος μου... Εχω τελειωσει και εγω ηλεκτρονικος αλλα ασχολουμε με κατι αλλο....

Γιατι να εισαι Πυργο ρε γμτ..... Θα ερχομουνα σε σενα χωρις δευτερη σκεψη...
Αυριο θα ανεβασω φωτο με τα παρελκομενα απο τον συναγερμο....

Α και κατι ακομα..
Αν μπορεις τραβα μια φωτο απο ψηλα να δω που εχεις βαλει την πλακετα -σειρηνα-κεραια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xplast
Member
Member
xplast

Ηλικία : 38
Τόπος : Ζάκυνθος
Registration date : 08/11/2010

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 01 2010, 01:36

Φίλε μου, έχεις επιχειρήσει να βάλεις αυτόν τον συναγερμό σε tiger 1050; Τον πήρε ένας φίλος μου εδώ (στην Ζάκυνθο) και δεν υπάρχει ένας ηλεκτρολόγος της προκοπής να τον περάσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 01 2010, 10:40

Τον έχω βάλει και σε BMW.

Η τοποθέτηση είναι παιχνιδάκι (όχι με remote start).

Αν έρθει ο φίλος μία βόλτα Πύργο να το δω μπορώ θα του πω. Δίπλα ήμαστε.

Το σημαντικό είναι να μην του πετσοκόψουν καλώδια.

Κι αν το κάνουν τουλάχιστον να γίνει σωστά.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 01 2010, 13:41

Remote engine start - Σελίδα 2 01122010673.th


Remote engine start - Σελίδα 2 01122010675.th

Οδηγιες εγκαταστασης Remote engine start - Σελίδα 2 01122010678.th

Αυτος ειναι ο συναγερμος που πηρα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 01 2010, 14:45

OK

Αυτός είναι ακριβώς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 02 2010, 01:08

Τωρα διαβαζα για μαγαζια που κανουν τοποθετηση σε συναγερμους και τελικα λεω να παω στον Βασιλη Θηβαιο Πρωτοπαπαδακη 5. Πολλα ατομα που εχουν παει εκει διαβασα πως εχουν μεινει παρα πολυ ευχαριστιμενοι και τον συστηνουν με κλειστα ματια, κανει λεει πολυ καλη δουλεια και ειναι πολυ ψιρας σε οτι εγκατασταση κανει.... Θα περασω αυριο απο εκει μια βολτα να δω αν μπορει να μου βαλει τον συναγερμο....Θα σας πω λεπτομεριες για την δουλεια του



Να σε ρωτησω lexis εχει και εσενα ο συναγερμος αυτο το κουτακι που ειναι στη φωτο κατω αριστερα, αυτο που εχει πανω εναν ροοστατη με +/- ειναι η ρύθμιση της ευαισθησίας?

Ειναι αυτοτροφοδοτουμενος ο συναγερμος αραγε η θα εχω προβλημα με την μπαταρια? Διαβασα πως η μπαταρια στο τηλεκοντρολ σε συναγερμους με τηλεειδοποιηση πεφτει πολυ γρηγορα ειναι αληθεια?
Απο καταναλωση πως τα παει ο συναγερμος εχει save mode?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 02 2010, 10:02

STAMOS V-STROM έγραψε:
Να σε ρωτησω lexis εχει και εσενα ο συναγερμος αυτο το κουτακι που ειναι στη φωτο κατω αριστερα, αυτο που εχει πανω εναν ροοστατη με +/- ειναι η ρύθμιση της ευαισθησίας?

Το μαύρο κουτάκι είναι το περιμετρικό ραντάρ.


STAMOS V-STROM έγραψε:
Ειναι αυτοτροφοδοτουμενος ο συναγερμος αραγε η θα εχω προβλημα με την μπαταρια? Διαβασα πως η μπαταρια στο τηλεκοντρολ σε συναγερμους με τηλεειδοποιηση πεφτει πολυ γρηγορα ειναι αληθεια?
Απο καταναλωση πως τα παει ο συναγερμος εχει save mode?



Ο συναγερμός δεν έχει δικιά του μπαταρία. Αν τον βγάλεις από την μπαταρία τις μηχανής δεν δουλεύει. Μέχρι όμως να τον αποσυνδέσει κάποιος θα τον έχει πιάσει το ραντάρ λογικά...
Άλλωστε η σέλα κλειδώνει.

Ναι η μπαταρία στο τηλεκοντρόλ τον πίνει κάθε 3 μήνες περίπου ανάλογα με τη χρήση.
Συμβουλή: Να έχετε πάντα μία μπαταρία στην μπαγκαζιέρα ή κάτω από τη σέλα γιατί αν δεν δουλεύει το τηλεκοντρόλ και δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις τον συναγερμό θα μπλέξεις και θα ψάχνεις φίσες. Όλα αυτά γιατί έχει ιμομπιλάιζερ.

Από κατανάλωση δεν θα έχεις πρόβλημα σε γενικές γραμμές.
Δηλαδή σε μία μηχανή που κινείται (no problem)
Σε μία μηχανή σταματημένη (no problem έως 15-20 μέρες) μετά μπαταρία καπούτ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 02 2010, 14:28

Μολις γυρισα απο μαγαζι που κανει τοποθετησεις συναγερμων....
Μου ειπε πως εχει βαλει αρκετους απο αυτην την εταιρια και πως αυτος που εχω ειναι το ποιο νεο μοντελο. Αυτο που με ρωτησε ειναι αν θελω να βαλω και την εκκινηση απο αποσταση. Μου εξηγησε πως μπορει να το κανει δεν ειναι προβλημα αλλα μου ειπε πως μιας και ξερει τι συναγερμος ειναι αυτος και πως ειναι φυηνη κατασκευη δεν εχει εμπιστοσηνη σε αυτη την εντολη του συναγερμου...
Καθησαμε και το κουβεντιασαμε και ειπε πως αν καποια στιγμη κατσει η στραβη και εν κινηση σου σβησει η μηχανη παει επεσες στην καλυτερη η σκοτωθηκες στη χειροτερη...
Πρεπει παντα να ειναι σε νεκρα η μηχανη πραγμα που δεν συστηνεται για λογους ασφαλειας.

Θα παω την Δευτερα να τον βαλω εκει και μαλλον εχω καταληξει να μην βαλω αυτη την εντολη στη μηχανη γιατι χτυπα ξυλο αν 1/1000 σβησει εν κινηση θα εχω προβλημα.

Αλλο που μου ειπε ειναι πως δεν εχει καλη προστασια αυτος ο συναγερμος απο υγρασια... Θα βαλει ταινια απο λαστιχο για να το περιορισει αυτο...
Ολες οι ενωσεις θα γινουν με κολλητηρι για τυχον χαλαρωμα..

Ακουω γνωμες για το αν θα πρεπει να ρισκαρω να βαλω το start engine..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Remote engine start - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 02 2010, 17:49

stam έγραψε:
μάγκες ένα πράγμα θα πω: φανταστείτε για όσους μένουν στην πόλη σαν κι εμενα σε πολυκατοικία. χειμώνας: η μηχανή είναι από κάτω κλειδωμένη με disklock και κλειδωμένο τιμόνι. 5 λεπτά πριν κατεβεις κάτω να φύγεις για δουλειά, βγαίνεις στο μπαλκόνι, πατάς το κουμπάκι και παίρνει μπρός. όσο αυτή ζεσταίνεται με την ησυχία της, εσύ πίνεις το γαλατάκι σου, δενεις τα κορδόνια σου, κλείνεις την τηλεόραση που παίζει τον καμπουράκη για να ανοίξει το μάτι.... και μόλις ζεσταθεί κατεβαίνεις. ξεκλειδώνεις το λουκετο και το τιμόνι, ανεβαίνεις στο εργαλείο και φεύγεις γ@μιώντας να προλάβεις την πρωινή κίνηση.....


με ενδιαφέρει τρελάαα!!!!

επειδή ζήτησες γνώμες παραθέτω την δική μου. εγώ θα το έβαζα το autostart αν ειχα λεφτα να πάρω τον συναγερμό. αλλά είπαμε, περικοπές!!

επίσης η ενημέρωση που φαινεται να σου έδωσε ο ηλεκτρολόγος φαίνεται καλή και ειλικρινής. συμμερίζομαι τον φόβο σου για το "κλείδωμα" αλλά είναι απλά μια υπόθεση όπως κάνεις υπόθεση ότι 1/100 πάνω στη μηχανή θα πέσεις.... μπορεί να γίνει 1 φορά στις 100, μπορεί να γίνει 1 φορά στις 1000 μπορεί και ποτέ.... παρεμπιπτόντως μου έχει τύχει να μου σβήσει... αν προλάβεις να συμπλεκτάρεις όλα καλά. Very Happy δεν είναι το ίδιο με το να κολλήσει η αλυσίδα... στο σβήσιμο απλά αποσυμπλέκεις και ρολάρει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Remote engine start

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: