Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Remote engine start

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 02 2010, 17:52

Ο μάστορας έχει δίκιο. Μπορεί να κάτσει στραβή αλλά για να πέσεις πρέπει να σε βρει υπό καλή κλήση με χαμηλή πρόσφυση του μπροστινού κλπ. ΑΛΛΑ έχει δίκιο.

Εγώ νομίζω ότι δεν μπορεί να τον βάλει γιατί έχει πολύ βαβούρα και δεν μπορεί να σου πει "δώσε μου 60 ευρώ για την δουλειά" γιατί θα κλωτσήσεις.

Έχω βέβαια και υποψίες ότι δεν ξέρει αλλά μην τον πάρω στο λαιμό μου τον άνθρωπο. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου με μαστόρια.

Αν έχεις όρεξη κάνε ένα πείραμα. Πες ότι το θέλεις και το remote start αλλά θα το χρησιμοποιείς αραιά και που για ζέσταμα μόνο και αν και ίσως. Αλλά το θες...

Μην του δείξεις το σχέδιο, αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Πιστεύω πως θα έχει πλάκα όταν θα πας να πάρεις τη μηχανή....... Razz

Όσον αφορά την νεκρά έχω φτιάξει ένα συστηματάκι που το λύνει το θέμα αυτό. Το έχω δοκιμάσει δουλεύει αλλά δεν το έχω βάλει ακόμα στη μηχανή λόγο έλλειψης χρόνου.
Προσεχώς λοιπόν για νέα και για σχέδιο ενημερωμένο.

Όταν βρω χρόνο...........λέμε τώρα.....

Με λίγα λόγια βάλτο και ποτέ μην το χρησιμοποιήσεις.


ΥΓ. Αν βάλεις σκέτο το συναγερμό και σου κόψει, ράψει, κολλήσει καλώδια είναι μα@@κία. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 01:31

[quote="stam"]
stam έγραψε:
μάγκες ένα πράγμα θα πω: φανταστείτε για όσους μένουν στην πόλη σαν κι εμενα σε πολυκατοικία. χειμώνας: η μηχανή είναι από κάτω κλειδωμένη με disklock και κλειδωμένο τιμόνι. 5 λεπτά πριν κατεβεις κάτω να φύγεις για δουλειά, βγαίνεις στο μπαλκόνι, πατάς το κουμπάκι και παίρνει μπρός. όσο αυτή ζεσταίνεται με την ησυχία της, εσύ πίνεις το γαλατάκι σου, δενεις τα κορδόνια σου, κλείνεις την τηλεόραση που παίζει τον καμπουράκη για να ανοίξει το μάτι.... και μόλις ζεσταθεί κατεβαίνεις. ξεκλειδώνεις το λουκετο και το τιμόνι, ανεβαίνεις στο εργαλείο και φεύγεις γ@μιώντας να προλάβεις την πρωινή κίνηση.....


με ενδιαφέρει τρελάαα!!!!

Μονο γι'αυτο τον λογο μου ειπε πως χρειαζεται το remote start και σε χωρες οπου εχουν χαμηλες θερμοκρασιες
και οι δρομοι ειναι φλατ ετσι ωστε να μπορεις να εχεις νεκρα μεσα για να μπορεσει να παρει μπροστα με ασφαλεια χωρις να σου πεσει η μηχανη.

Εγω του ειπα αν ειναι να κανει ολη την καλωδιωση που πρεπει για να λειτουρ λειτουργει σαν απλος συναγερμος....
Μου ειπε πως τα ιδια λεφτα ειναι ειτε το βαλω ειτε οχι οποτε..... Λετε να το ρισκαρω και να ξερω το καλωδιο ποιο ειναι.
Απο τιμη μου ειπε το πολυ 35Ε τωρα θα δουμε.... Α επισης του ειπα την πατεντα που εχεις κανει Lexis με τα φωτα οταν περνει μπροστα και ειπε ναι θα πρεπει να βαλω καποιο ρελεδακι οποτε ειναι ενημερος ....

Περιμενω και αλλες αποψεις και αν εχετε ακουσει κανεναν που να ειχε προβλημα με το remote engine.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 12:45

Να το βάλεις και μην το δουλέψεις ποτέ.

Υπόψιν πως αν δεν βάλει ρελέ και στο συναγερμό που διαχειρίζεται όλο το ρεύμα,
μετά από 20 λεπτά λειτουργίας, θα γίνει ψητός και πολύ πιθανόν και η μηχανή σου.
Θέλω να πιστεύω ότι κάτι τέτοιο δε το θέλεις. Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 13:59

Σαφως και δε θελω να γινει κατι τετοιο....
Αυτο θα κανω θα του πω να μου το βαλει και αυτο σαν λειτουργια και να μου δειξει το καλωδιο της εντολης οποτε ειναι να το αποσυνδεω και να μην εχω κανενα απολυτως αγχος αν κατα την λειτουργια της μηχανης παρει καταλαθος καμια εντολη και σβησει η μηχανη...Λογικα αυτο γινετε ετσι?(το να μπορω να αποσυνδεσω την εντολη εννοω, δε θα εχω κανενα προβλημα με τον συναγερμο)

Θα του πω να μου βαλει και το εξτρα ρελεδακι που μου λες για προστασια και βλεπουμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 18:15

Βρε συ και να το βάλεις το remote αν βάζεις μπροστά την μηχανή με το κλειδί είναι σαν να μην υπάρχει... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04 2010, 02:04

Το καταλαβαινω αυτο που μου λες, απλα λεω μπας και υπαρχει καμια πιθανοτητα ειτε λογο υγρασιας κλπ να τα παιξει ο συναγερμος και να δωσει αυτη την εντολη σβησιματος η αναμα μηχανης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04 2010, 03:18

Αυτό δεν γίνεται με την καμία.

Στο υπογράφω.

Μόλις τον βάλεις τον συναγερμό άνοιξε τη μηχανή με το κλειδί και μετά βγάλε την ασφάλεια του συναγερμου.........αποτέλεσμα..........τίποτα απολύτως, σαν να μην τρέχει τίποτα. Η μηχανή θα λειτουργεί κανονικά μέχρι εσύ να αποφασίσεις να την σβήσεις.

Δεν στο λέω έτσι, το έχω κάνει στο δικό μου.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04 2010, 13:05

Τωρα σκεφτηκα πως για να παρει μπροστα η μηχανη θα πρεπει εκτος απο νεκρα να εχεις πατημενο και συμπλεκτη.. Την παρακαμψη αυτη του συμπλεκτη πως την κανεις? Η γινετε μεσω του καλωδιου που παει στο cdi?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04 2010, 14:00

Στο δικό μου (2005) απλά έβγαλα το βίσμα της επαφής του συμπλέκτη, το βραχυκύκλωσα με ένα λεπτό καλωδιάκι και το ξανατοποθέτησα.

Νομίζω όμως ότι απο το 2009 και μετά κάτι άλλαξε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 06 2010, 18:57

Σημερα πηγα και εβαλα τον συναγερμο....
Τελικα δεν εβαλα την επιλογη remote engine start. Δεν κοπηκαν ομως τα καλωδια της εντολης μπας και στο μελλον αποφασησω να το βαλω.
Εγινε αψογη δουλεια και τοποθετηση, οπως και επεξηγησγ της χρησης του συναγερμου στο συνεργειο.. (δε ξερω αν πρεπει να πω που τον εβαλα ας μου πει καποιος αν μπορω) Μου εντησε και το κουτι του συναγερμου με σαμπρελα απο λαστιχο για να ενισχυσει την αδιαβροχη προστασια του κουτιου της πλακετας και την πιθανη υγρασια, οπως επισης και εβαλε θερμοκολλα στο φυσακι του ογκομετρικου αισθητηρα παλι για τον φοβο υγρασιας...
Αψωγη δουλεια δεν βλεπεις πουθενα καλωδια τα εχει περασει ετσι ωστε να ειναι ενα με την πλεξουδα.
Σε ολες τις ενωσεις εχει κανει κολληση με καλάϊ.
Εχει πολυ δυνατη σειρηνα σου σπαει τα αφτια...

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το αποτελεσμα.....Θα τον δω για λιγο καιρο και θα σας πω εντυπωσεις.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 05 2011, 13:30



Μας αντέγραψαν.... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 12:10

ΑΑΑΑ! Τωρα καταλαβα γιατι εβαλες το remote στη μηχανη.......για το γιο σου!!!!!


OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 13:41

lexis μπορει ο εν λογω συναγερμος με το remote engine start,να μπει σε rav4?
Γνωριζεις?

_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

Remote engine start - Σελίδα 3 Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimmis
gold member
gold member
Jimmis

Ηλικία : 53
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-- ΕΔΕΣΣΑ- ΒΟΛΟΣ
Registration date : 17/05/2008

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 22:30

για αυτο που το θες εσυ ηλια πρεπει να παρεις και μια αλλη παπαριτσα που συνδεεται στο λεβιε ταχυτητων για να μην το επιτρεπει να παρει μπροστα οταν εχεις ταχυτητα. για αυτοκινητο που ρωτησα εχει περιπου 450 ευρω ολο το πακετο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://dkautosevice@yahoo.gr
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 11 2011, 14:32

Σε περίπτωση που μπορέσεις να κάνεις pypass το imobilizer (αν έχει) και καταφέρεις να το φτιάξεις να αναγνωρίζει αν έχει νεκρά, υπάρχει αυτός εδώ:
http://cgi.ebay.com/SPY-5000m-2-Way-Pager-Car-Alarm-w-Remote-Engine-Start-/400129656261?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5d299605c5#ht_3056wt_918

Φυσικά και μπορεί να μπεί αλλά ποιός θα το βάλει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xribabis

xribabis

Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/02/2011

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 12 2011, 00:51

Ενδιαφέρον το μαραφέτι και οικονομικότατο! Δεν με λέτε, παραγγελία μονο μέσω ebay? παίζει να το βρούμε σε κανενα μαγαζί θεσσαλονίκη ή έστω αθήνα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 12 2011, 11:00

xribabis έγραψε:
Ενδιαφέρον το μαραφέτι και οικονομικότατο! Δεν με λέτε, παραγγελία μονο μέσω ebay? παίζει να το βρούμε σε κανενα μαγαζί θεσσαλονίκη ή έστω αθήνα;

http://www.e-autoshop.gr/index.php?cPath=311_312_314_316

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xribabis

xribabis

Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/02/2011

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13 2011, 01:46

Όσοι δεν τυο βάλατε μόνοι σας το βάλςετε σε μαγαζί ειδικό σε τοποθετήσεις συναγερμών ή απλά σε έναν ηλεκτρολόγο;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lexis

lexis

Ηλικία : 47
Τόπος : Πύργος
Registration date : 26/10/2009

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Απρ 19 2011, 20:09

Μια λειτουργία που την είχα έννοια και τελικά την έφτιαξα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 24 2011, 13:48

Φίλε Lexis μπράβο σου πολυ καλή δουλειά!! Έχω μείνει άφωνος! Διάβασα όλα τα ποστ και παρόλο τους κινδύνους Σκεφτομαι να τον αγορασω και εγω. Αλα δεν ξέρω αν θα βρω άνθρωπο να μου το περάσει σωστά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diam_mar(K8)

diam_mar(K8)

Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 15/04/2011

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 24 2011, 18:40

lexis έγραψε:
Μια λειτουργία που την είχα έννοια και τελικά την έφτιαξα...

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Remote engine start - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Remote engine start   Remote engine start - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 31 2011, 02:17

Λοιπόν παρηγγειλα σήμερα το μαραφετι απο ε-μπει! Τώρα πρέπει να βρω και κάποιον να το περάσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Remote engine start

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: