Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 10:04

Οποτε προεκτασεις να κανω μονο στα μαυρα καλωδια που ξεκινουν απο τις φισες και νατα κανω ενα για να πανε στον αρνητικο πολο της μπαταριας?

Για το διακοπτη μαλον καταλαβα αλλα οταν ερθει η καλ ωδιωση θα σας βαλω φωτος πριν κανω οτιδηποτε.

Ευχαριστω για την υπομονη και την βοηθεια σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DΙMΙTRΙS

DΙMΙTRΙS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα - Γιάννενα
Registration date : 29/11/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 11:29

ReBeLoS έγραψε:
Μου ηρθε πρωτα ο διακοπτης για τα φωτα. Την καλωδιωση την περιμενω.
Τον διακοπτη που θα τον συνδεσω ? Στην νεα καλωδιωση η στην υπαρχουσα ?

Το σημειο που τον τοποθετησα ειναι οκ ? Χρειαστηκε για να χωρεσει εκει να κανω καποια χιλιοστα μετακομιση την βαση του καθρεφτη προς τα αριστερα.

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 IHC5OHhf ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 LYJi7GVX

Συγνώμη για την πιθανώς αφελή ερώτηση, αλλά το δεύτερο διακόπτη γιατί τον χρειάζεσαι; Δεν κουμπώνουν στο υπάρχων κύκλωμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 12:04

Τον εξτρα διακοπτη τον εβαλα για να σβηνω τα φωτα οταν θελω. Η καλωδιωση που πηρα δεν εχει διακοπτη οπως δεν εχει τετοιο διακοπτη και το στρομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DΙMΙTRΙS

DΙMΙTRΙS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα - Γιάννενα
Registration date : 29/11/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 20:35

ReBeLoS έγραψε:
Τον εξτρα διακοπτη τον εβαλα για να σβηνω τα φωτα οταν θελω. Η καλωδιωση που πηρα δεν εχει διακοπτη οπως δεν εχει τετοιο διακοπτη και το στρομα.

Πιστεύω ότι καθαρά για λόγους ασφαλείας θα πρέπει να το ξανασκεφτείς.... Ευχαριστώ για την απάντηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 22:25

Φιλε μου δεν θελω να τα σβηνω οταν οδηγω αλλα οταν χρειαστει να κανω καμμια δουλεια να μην ειναι ανοικτα τα φωτα με το που γυρναω το κλειδι οπως επισης και οταν βαζω μπροστα να τα αναβω μετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αchilleas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Αchilleas

Ηλικία : 52
Τόπος : ΛΑΓΚΑΔΑΣ
Registration date : 06/04/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 22:55

ReBeLoS έγραψε:
Φιλε μου δεν θελω να τα σβηνω οταν οδηγω αλλα οταν χρειαστει να κανω καμμια δουλεια να μην ειναι ανοικτα τα φωτα με το που γυρναω το κλειδι οπως επισης και οταν βαζω μπροστα να τα αναβω μετα.

+ 650 αγορίνα...και όσο αναφορά τη θέση του διακόπτη...μια χαρά είσαι  Wink 

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Ngrtau
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 23:03

αντε να ερθει και η καλωδιωση να δουμε αν θα τα καταφερω να το ολοκληρωσω το προτζεκτ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DΙMΙTRΙS

DΙMΙTRΙS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα - Γιάννενα
Registration date : 29/11/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 21 2014, 07:36

ReBeLoS έγραψε:
αντε να ερθει και η καλωδιωση να δουμε αν θα τα καταφερω να το ολοκληρωσω το προτζεκτ.

Καλή επιτυχία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 21 2014, 10:04

Θενκς φιλος!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 13:26

Παιδια η καλωδιωση εφτασε. Βλεπω εχει 1 40αρα ασφαλεια και οχι 2 οπως ηταν στην φωτο. Θα εχω προβλημα? θα χρειαστει να κανω και προεκτασεις καθως και να κοντυνω το καλωδιο που παει στις 2 φυσες μιας και ειναι για αυτοκινητου φωτα οι αποστασεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 13:34

Κανονικα θες μονο 25Α...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 13:59

K0k0$ tis Aravias έγραψε:
Κανονικα θες μονο 25Α...

Οποτε προτεινεις να την αντικαταστησω με 25αρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 14:05

Κοιτα, το Στρομ απο το εργοστασιο ερχεται με μια 15Α για τα μεγαλα και μια 15Α για τα μεσαια. Στην περιπτωση σου το ρευμα θα περναει μονο απο μια καλωδιωση, οποτε ναι, αν οχι 25αρα τουλαχιστον κανε την 30Α.

Ολα αυτα ειναι σχετικα, εξαρτωνται απο τη διαμετρο του καλωδιου που εχει το σετ που πηρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 14:53

Να πούμε βέβαια πως όταν λέμε 25Α, 40Α κτλ εννοούμε το ΜΕΓΙΣΤΟ ρεύμα που μπορεί να διαχειριστεί το ρελέ. Εφόσον μας καλύπτει αυτό τότε είμαστε οκ. Ελάχιστο δεν υπάρχει... το να έχεις δηλαδή 40Α ρελέ όταν χρειάζεσαι 25-30 δεν πειράζει. Το κακό θα ήταν να είχες 25άρι και να χρειαζόσουν 40άρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 14:58

Επειδη δεν το χω με ολα αυτα, αναφερω οτι εχει 2 ρελεδες 40A σε μια ασφαλεια των 40Α. Αν κρινετε οτι πρεπει να αλλαξω κατι παρακαλω πειτε μου.

Για την προεκταση και το κοντυμα θα τα κανω με κολιτηρι οκ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 16:36

Κακως εχει μια ασφαλεια ενω στη φωτο δειχνει δυο, αλλα αφου τουλαχιστον εχει τα ρελε ξεχωριστα, ολα καλα.

Ναι οκ, το ρελε ειναι 40Α ΜΑΧ, ειναι αλλο πραγμα απο την ασφαλεια, εγω προτεινω να βαλεις μια 30Α μεσα, αλλα πες μου τις διατομες των καλωδιων αν τις αναφερει πουθενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 17:02

Δεν αναφερουν νομιζω διατομες αλλα τα θερμοσυστελομενα που εχει στις ακρες λενε 4.0-2.5. Τα κοκκινα φαινονται λιγο χοντρυτερα αν βοηθαει αυτο.

Αυτο που γραφουν ειναι awm 1015, vw-1 και 18awg για τα κοκκινα και τα αλλα το ιδια απλα 20awg.

Αν πιστευετε οτι ειναι μαπα πειτε το να το πεταξω μην προκαλεσω καμια ζημια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 17:18

18 & 20 ΑWG ειναι σχετικα μικρα για τετοια ρευματα, μηπως αυτα ειναι στην φισα/κλεφτη?

Στα καλωδια που πανε στη μπαταρια ειναι 18 και 20?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 17:20

Ναι απο αυτα τα καλωδια με τους ακροδεκτες εγραψα τι γραφουν πανω.

Εχει 1 κοκκινο awg18 και 2 μπλε που παιζουν το ρολο της γειωσης awg20. Και τα 3 καταληγουν σε στρογγυλους ακροδεκτες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 17:29

Αν ημουν στη θεση σου , κι αν ισχυουν αυτα που μου διαβαζεις, θα κρατουσα φισες, ρελε, ασφαλειοθηκες κτλ και θα αλλαζα ολα τα καλωδια... Ουτως ή αλλως λες να βαλεις προεκτασεις, οποτε αλλαξε μια και καλη τις καλωδιωσεις. Κρατα οτι καλωδιο ειναι για τους κλεφτες και αλλαξε τα υπολοιπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 17:34

Οποτε ακυρο το προτζεκτ μιας και οι φυσες ειναι φιξ πρεσαριστες και δεν ανοιγουν.  Ευχαριστω για ολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 18:19

Και μια τελευταια ερωτηση. Αν παρω το ετοιμο απο τον καστορα ειμαι κομπλε με διατομες κτλ η και κει θα χουμε παλι ιστοριες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 18:21

ReBeLoS έγραψε:
Και μια τελευταια ερωτηση. Αν παρω το ετοιμο απο τον καστορα ειμαι κομπλε με διατομες κτλ η και κει θα χουμε παλι ιστοριες?

Του κάστορα είναι guarantee αλλά δαγκώνει λίγο ο άτιμος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 18:27

terino έγραψε:
ReBeLoS έγραψε:
Και μια τελευταια ερωτηση. Αν παρω το ετοιμο απο τον καστορα ειμαι κομπλε με διατομες κτλ η και κει θα χουμε παλι ιστοριες?

Του κάστορα είναι guarantee αλλά δαγκώνει λίγο ο άτιμος...

65 Euros βγαινει αυτομε την αναμονη για διακοπτη.  Εφοσον αυτο που πηρα θελει μετατροπες τι να κανω; Μηπως εχει κανεις σας κανενα ετοιμο να του το αγορασω;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ReBeLoS στις Δευ Απρ 07 2014, 21:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Απρ 07 2014, 18:48

Αν θελεις Νικο εχω εγω ετοιμη και handmade(του Γιωργου gmavrid την πατεντα παντα μιλαω) καλωδιωση την οποια δε θα βαλω τελικα διοτι θα παω σε angel του φιλου Λευτερη...Εχω μερικες μερες που την εχω τελειωσει απλα αν τη θελεις θα ηθελα να σε ρωτησω επειδη εγω για δικους μου λογους(να μπορω να αλλαξω καποιο ρελε αν καει) τα ρελεδακια τα εχω στο πισω μερος της καλωδιωσης δηλαδη για κατω απο τη σελα μας(χωρανε ανετα) και οχι για μπροστα κατω απο το πλαστικο των οργανων μηπως θελεις να τα μεταφερω για μπροστα???Για εμενα καλυτερα ηταν να μπουν σε μερος που να μπορω να εχω τον πληρη ελεγχο τους...Οτι θελεις μου λες...Εσυ αποφασιζεις που λεμε...Καλο απογευμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: