Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 16 2011, 22:31

mavras έγραψε:
σημερα βρηκα χρονο και ασχοληθηκα με τις δαγκανες.
Με παιδεψαν πολυ, παρα πολυ και τελικα δεν εχουν ερθει εντελως στο κεντρο. Στην αριστερη εχουν διαφορα περι το μισο χιλιοστο.
..........για μισό χιλιοστό ΔΕΝ πειράζει τόσο (μικρή η διαφορά)

mavras έγραψε:
Η αισθηση εχει βελτιωθει αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχω φρεναρες.
.....έτριψες λίγο με γυαλόχαρτο τα χοντρα τακάκια ? κάποια τακάκια σου αυτή την στιγμή δεν είναι ισόπαχα(η παράκεντρη δαγκάνα τρώει συνήθως το ένα περισσότερο) η δεν έχουν πατήσει ακόμα όπως πρέπει.
Περίμενε μερικά κμ να πατήσουν σωστά(χωρίς να τα κυνηγάς),και θα δεις ΑΛΛΟ φρένο. cheers

Υ.Γ.............τα νέα σου φρένα(4πίστονες),πατάνε σε μεγαλύτερη επιφάνεια στον δίσκο(θα δεις το καινούργιο σημάδι)......ΥΠΟΜΟΝΗ μέχρι να πατήσουν σωστά,και ο δίσκος να φαγωθεί εκεί που θέλει.Αν έχεις πατούρα(δόντι στο δίσκο)θα περιμένεις πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 17 2011, 00:56

TomK8ww έγραψε:
mavras έγραψε:
σημερα βρηκα χρονο και ασχοληθηκα με τις δαγκανες.
Με παιδεψαν πολυ, παρα πολυ και τελικα δεν εχουν ερθει εντελως στο κεντρο. Στην αριστερη εχουν διαφορα περι το μισο χιλιοστο.
..........για μισό χιλιοστό ΔΕΝ πειράζει τόσο (μικρή η διαφορά)
το ελπιζω...

TomK8ww έγραψε:
mavras έγραψε:
Η αισθηση εχει βελτιωθει αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχω φρεναρες.
.....έτριψες λίγο με γυαλόχαρτο τα χοντρα τακάκια ? κάποια τακάκια σου αυτή την στιγμή δεν είναι ισόπαχα(η παράκεντρη δαγκάνα τρώει συνήθως το ένα περισσότερο) η δεν έχουν πατήσει ακόμα όπως πρέπει.
οχι δεν τα ετριψα μιας και δεν ειχα κανει πανω απο 100-150χλμ.

εν αναμονη λοιπον!

(α! εριξα κι αλλες καταρες σημερα στον αμερικλανο Laughing )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain george

captain george

Ηλικία : 58
Registration date : 13/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19 2011, 09:42

Χθες τοποθέτησα και εγώ το γνωστό πακέτο αναβάθμησης φρένων (4πίστονες Tokico και 16αρα τρόμπα (από GSR 600) - αντάπτορες από Αμέρικα και χρυσά τακάκια Gulfer).
Κατ'αρχάς θέλω να πω ότι σε εμένα οι αντάπτορες ήταν κεντραρισμένοι σωστά και δεν μου δημιουργήθηκε το πρόβλημα που ανέφεραν τα άλλα 2 παιδια πιο πάνω με ροδέλες κλπ.
Τώρα από θέμα αίσθησης και απόδοσης φρένων για να είμαι ειλικρινής δεν είδα μέχρι στιγμής στα 20 χιλιόμετρα που έχω κάνει καμία σημαντική διαφορά αλλά ελπίζω ότι θέλει 100-150 χιλιόμετρα για να κάτσουν καλά τα τακάκια και να αποδώσει το σύστημα.


ΥΓ1. Ευχαριστώ πολύ τους Ταζακο και Κουμεντάκο για τις συμβουλές τους στη διαδικασία αγοράς των απαιτούμενων υλικών.

ΥΓ2. Η μανέτα της τρόμπας του GSR πού έβαλα είναι λίγο στραβή αλλά ο μηχανικός μου είπε ότι δεν μπορώ να βάλω την παλιά δικιά μου γιατί δεν είναι συμβατα και πρέπει να αγοράσω άλλη καινουργια (45 ευρώ). Ξέρει κανείς τίποτα ώστε να γλυτώσω το 45άρι?

ΥΓ3. Προσπαθώ να μπω στο καινούργιο φόρουμ να γράψω τις εντυπώσεις από την μετετροπή αλλά μάταια. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 19 2011, 15:16

captain george έγραψε:
Χθες τοποθέτησα και εγώ το γνωστό πακέτο αναβάθμησης φρένων (4πίστονες Tokico και 16αρα τρόμπα (από GSR 600) - αντάπτορες από Αμέρικα και χρυσά τακάκια Gulfer). Κατ'αρχάς θέλω να πω ότι σε εμένα οι αντάπτορες ήταν κεντραρισμένοι σωστά
Συγχαρητήρια είσαι ο πρώτος στην Ελλάδα με σωστές δαγκάνες και καλορίζικες !!!

captain george έγραψε:
και δεν μου δημιουργήθηκε το πρόβλημα που ανέφεραν τα άλλα 2 παιδια πιο πάνω με ροδέλες κλπ.
δεν είναι μόνο τα 2 παιδιά,είναι ΟΛΟΙ όσοι είχαν αγοράσει 4πίστονες μέχρι τώρα(για τοκίκο-νισιν μιλάω για άλλες δεν ξέρω)..................απλά τα 2 παιδιά έδωσαν δημοσιότητα στο θέμα,και ανοίξαμε και τα μάτια σε κάποιες μαστοράντζες Shocked


captain george έγραψε:
ΥΓ3. Προσπαθώ να μπω στο καινούργιο φόρουμ να γράψω τις εντυπώσεις από την μετετροπή αλλά μάταια. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

.....έχει πέσει από χθες το μπ@υρδέλο,είμαστε σε αναμονή

και πάλι καλορίζικες goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 00:05

εστω και καθυστερημενα πρεπει και εγω να ευχαριστησω τον Ταζακο για την βοηθεια του στην επιλογη και αγορα των φρενων.
επισης ενα ευχαριστω στον Θωμα για τις συμβουλες σχετικα με το κεντραρισμα. Να εισαστε καλα παιδια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 12:30

Λοιπόν παίδες, χτες μετά απο πολύ καιρό πήρα και εγώ τη μεγάλη απόφαση να παραγγείλω δαγκάνες από ebay ώστε να βελτιώσω και εγώ σιγά σιγά τα μπροστινά μου φρένα. Έχω πάρει εδώ και κάμποσο καιρό και σωληνάκια υψηλής αλλά δεν τα έχω τοποθετήσει, είχα σκοπό να τα κάνω όλα μαζί. Μόλις παρήγγειλα τις δαγκάνες είπα να μιλήσω κατευθείαν με τον Blair (SV Racing) ώστε να ξεκαθαρίσω το τοπίο σχετικά με τους αποστάτες μιας και ομολογώ ότι με είχατε αγχώσει αρκετά.

Σας παραθέτω το mail που του έστειλα, και από κάτω την απάντηση του... Εν ολίγοις μου λέει ότι ΟΝΤΩΣ είχε δημιουργηθεί κάποιο θεματάκι αλλά το έχει λύσει εδώ και ένα χρόνο περίπου, τα συμπεράσματα δικά σας.


ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ :

-----Original Message-----
> From: SVRACINGPARTS.COM [mailto:sales@svracingparts.com]
> Sent: Wednesday, January 19, 2011 5:52 AM
> To: sales@svracingparts.com
> Subject: DL650 Brake Caliper Adapter Brackets
>
> Name: Lefteris Theodorakis
>
> Email: terino@hotmail.com
>
> Subject: DL650 Brake Caliper Adapter Brackets
>
> Comments:
> Dear Blair,
>
> I'm interested in buying the DL650 Brake Caliper Adapter Brackets so that I
> can install 4-piston calipers on my DL 650 V-Strom. Lately though I've heard
> many complaints about the brackets you make from the V-Strom Club I'm a
> member here in Greece. More specifically, the brackets are not centered very
> well and thus they do not center the caliper very well. The problem was
> solved by adding washers in between but I don't think that's the best way to
> solve the problem. Has anyone else complained about this? Are you familiar
> with this problem that I am talking about and if so, have you repaired it?
> Please let me know so that I can decide about buying the brackets.
>
> Thank you very much in advance,
>
> Lefteris Theodorakis
>
> V-Strom Hellas Club
>
> www.vstromhellasforum.com


Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ BLAIR:


> From: b.layton@svracingparts..com
> To: terino@hotmail.com
> Subject: DL650 Brake Caliper Adapter Brackets
> Date: Wed, 19 Jan 2011 08:14:52 -0800
>
> Hi, Thanks for your interest and support, I appreciate it. The centering
> issue is a non-issue if you follow the guidelines on the calipers that work
> with the brackets. Very early versions used a washer for centering but
> this has not been the case for versions shipped in over the past year,
>
> Here is the information sheet that I send out to anyone inquiring as to the
> upgrade,
>
> There are two choices on 4 Piston Calipers to use with our bikes; First; The
> Nissin 4 Piston Calipers from the Honda CBR600 F4 - F4i All Model Years 1999
> to 2006, the CBR 929 - CBR 954 Model Years 2000 - 2003, or the CBR 600RR
> Model Years 2003 -2004. These are the calipers I use on my bikes.
>
> Or; The Tokico 4 Piston Calipers from the GSXR 600 2001 - 2003, GSXR 750
> 2000 - 2003 and All Model Years of the SV1000, these are all the same Tokico
> Calipers,
>
> You will need to let me know which Calipers you get, and I will ship you the
> correct Brake Caliper Adapter Brackets for them, $75,
>
> I ship to internationally all the time so I am very familiar with the
> process and procedure to speed the parts to your door through customs at
> your end if you are not in the USA. Shipping Internationally for the Brake
> Caliper Adapter Brackets as a stand-alone product is $18 with $2 mandatory
> insurance,
>
> I also carry and stock the correct superb Galfer HH Sintered Brake Pads for
> the Calipers, $35 per caliper so $70 total for the front calipers,
> The Galfer Rear Brake Pads are also in stock for $35 per set,
>
> We always recommend starting off with new brake pads as we never know how
> the caliper have been stored or what may have been spilled on them over
> time,
> Additional Shipping for Brake Pads is $4 each set,
>
> As well I have the Lifetime Guaranteed Galfer Black SS Brake Lines for our
> bikes in stock, $89.95 for the Black SS front lines, $49.95 for the DL1000
> Black SS Clutch Line Kit, and $49.95 for the Black SS Rear Line Kit to match
> all the other lines and controls on our bikes.
>
> Additional Shipping for one or all the SS Galfer Brake Lines for your bike
> is $18.
> The one other part I highly recommend is the SS Banjo Bleeder for the front
> brake master cylinder at your brake lever; They are $19.95 and come as
> either single for stock lines or Double for SS lines.
>
> They allow you to bleed from the top at the master cylinder where the tiny
> air bubbles migrate and get trapped, contributing to spongy brake feel. All
> the higher end master cylinders and bikes now come with these as stock parts
> in them.
>
> Everything is in stock and ready to ship,
>
> Let me know whenever you are ready, I will PayPal invoice you for the parts
> you want and get you looked after right away,
> Enjoy the ride, and best regards,
> Blair
>
> W. Blair Layton
> SV Racing Parts
> b.layton@svracingparts.com
> www.svracingparts.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 12:41

OK Για κάτι τέτοια το χαίρομαι πολύ το forum και γενικά την κοινότητα μας... Μπράβο για το ενδιαφέρον σου Λευτέρη και μπράβο στον Κο. Blair για την κατατοπιστικότατη απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 16:15

Kαλα, το ιδιο mail στελνει παντου ο τυπακος και λεει και π@π@ριες γιατι οι αποστατες που αγορασαμε ηταν του προηγουμενου μηνα και το προβλημα υπηρχε οποτε δεν παιζει να εχει διορθωθει απο περισυ!!
Προφανως στελνει ειτε επιλεκτικα (πιο μακρυα στελνω την σαβουρα) ειτε ξεστοκαρισε απο τις παλιες και αρχισε να στελνει τις καινουριες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 16:45

mavras έγραψε:
Kαλα, το ιδιο mail στελνει παντου ο τυπακος και λεει και π@π@ριες γιατι οι αποστατες που αγορασαμε ηταν του προηγουμενου μηνα και το προβλημα υπηρχε οποτε δεν παιζει να εχει διορθωθει απο περισυ!!
Προφανως στελνει ειτε επιλεκτικα (πιο μακρυα στελνω την σαβουρα) ειτε ξεστοκαρισε απο τις παλιες και αρχισε να στελνει τις καινουριες.

Δεν ξέρω αδερφέ, και γι'αυτό δεν πήρα θέση και απλά παρέθεσα τη συνομιλία που είχα μαζί του. Τον επέλεξα αναγκαστικά μιας και δεν γνωρίζω τέτοια εναλλακτική αυτή τη στιγμή, όπως και οι περισσότεροι από εμάς εδώ μέσα. Όταν παραλάβω θα ξαναγράψω τις εντυπώσεις μου από πρώτο χέρι πλέον. Μέχρι τότε ο καθένας είναι ικανός να βγάλει τα συμπεράσματα του!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 17:13

terino έγραψε:
mavras έγραψε:
Kαλα, το ιδιο mail στελνει παντου ο τυπακος και λεει και π@π@ριες γιατι οι αποστατες που αγορασαμε ηταν του προηγουμενου μηνα και το προβλημα υπηρχε οποτε δεν παιζει να εχει διορθωθει απο περισυ!!
Προφανως στελνει ειτε επιλεκτικα (πιο μακρυα στελνω την σαβουρα) ειτε ξεστοκαρισε απο τις παλιες και αρχισε να στελνει τις καινουριες.

Δεν ξέρω αδερφέ, και γι'αυτό δεν πήρα θέση και απλά παρέθεσα τη συνομιλία που είχα μαζί του. Τον επέλεξα αναγκαστικά μιας και δεν γνωρίζω τέτοια εναλλακτική αυτή τη στιγμή, όπως και οι περισσότεροι από εμάς εδώ μέσα. Όταν παραλάβω θα ξαναγράψω τις εντυπώσεις μου από πρώτο χέρι πλέον. Μέχρι τότε ο καθένας είναι ικανός να βγάλει τα συμπεράσματα του!!!
φιλε μου καμια αντίρρηση με αυτα που λες, απλα εχω αλλη αποψη για αυτα που λεει ο αμερικανος. Razz
Σε καθε περιπτωση ευχομαι οντως να εχει λυθει το θεμα και να κατσουν με την μια οι δαγκανες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 17:18

Κοντός ψαλμός... σύντομα θα έχω και τους αποστάτες και τις δαγκάνες στα χέρια μου οπότε θεωρώ ότι θα λυθούν οι όποιες απορίες μας! Επιφυλάσσομαι λοιπόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 19:41

mavras έγραψε:
Kαλα, το ιδιο mail στελνει παντου ο τυπακος και λεει και π@π@ριες γιατι οι αποστατες που αγορασαμε ηταν του προηγουμενου μηνα και το προβλημα υπηρχε οποτε δεν παιζει να εχει διορθωθει απο περισυ!!
Προφανως στελνει ειτε επιλεκτικα (πιο μακρυα στελνω την σαβουρα) ειτε ξεστοκαρισε απο τις παλιες και αρχισε να στελνει τις καινουριες.

+ 1000000000000000000000000000000000000



....Στο λίνκ που είχες ανεβάσει,τον ξεχέζουν κανονικά τα εγγλεζάκια,(τον κ. Μπλερ)και αυτός προσπαθούσε με μα-σου του,να μαζέψει τα ασημάζευτα ,για την ταμπακέρα όμως(τα λεφτά που τσέπωσε απ τον κοσμάκη)........τσιμουδιά.
Είναι αναξιόπιστος ο τύπος.........ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 19:43

TomK8ww έγραψε:
mavras έγραψε:
Kαλα, το ιδιο mail στελνει παντου ο τυπακος και λεει και π@π@ριες γιατι οι αποστατες που αγορασαμε ηταν του προηγουμενου μηνα και το προβλημα υπηρχε οποτε δεν παιζει να εχει διορθωθει απο περισυ!!
Προφανως στελνει ειτε επιλεκτικα (πιο μακρυα στελνω την σαβουρα) ειτε ξεστοκαρισε απο τις παλιες και αρχισε να στελνει τις καινουριες.

+ 1000000000000000000000000000000000000



....Στο λίνκ που είχες ανεβάσει,τον ξεχέζουν κανονικά τα εγγλεζάκια,(τον κ. Μπλερ)και αυτός προσπαθούσε με μα-σου του,να μαζέψει τα ασημάζευτα ,για την ταμπακέρα όμως(τα λεφτά που τσέπωσε απ τον κοσμάκη)........τσιμουδιά.
Είναι αναξιόπιστος ο τύπος.........ΤΕΛΟΣ.

Εγώ θα μιλήσω όταν τα έχω στα χέρια μου!

Δεν έχω λόγω βέβαια να αμφισβητήσω τα λεγόμενα όλων εδώ μέσα, αλλά διατηρώ μια πισινή μπας και έβαλε μυαλό ο άνθρωπας!

Προς το παρόν, σιγή ιχθύος! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 23:06

εξαιτίας του φοράμε ολοι 4 πστονες, μη το ξεχνάμε.
Δεν νομίζω να γνώριζε το πρόβλημα κ να μην έκανε κάτι.
Ούτε εγώ θέλω να πάρω την θέση του αλλά δεν μου αρέσει η ελληνική νοοτροπία να επωφελούμαστε σιωπηλά από κάποιον κ μόλις κάτι δεν είναι 100% αλλά 95 να κράζουμε ότι είναι απατεώνας κτλ.
Βάζουμε την ροδελίτσα, προσπαθούμε να τονίσουμε να στείλει καινούργιους βελτιωμένους αποστάτες σε κάθε επόμενη παραγγελία.

Το σκηνικό μου θυμίζει τότε που μας έφτιαχνε ένα κώλο πράματα σε εξευτελιστικές τιμές ο binzis (καπάκι φρένων,σίτα ψυγείου,αποστάτες αντιγραφη,βάση τελών κυκλοφορίας) κ όλοι καβαντζωθήκαμε κ όταν κάποια καπάκια ξεθώριασε η ανοδίωση (δεν την έκανε προσωπικά αυτός αλλά την έκανε σε επαγγελματία) πέσαν κάποιοι κάποιοι να τον θάψουν κ του σέρναν τα πάντα..αυτός ξενυχτούσε κάθε σαββατοκύριακο να καλύψει την δική μας καύλα κ εμείς μόλις κάτι που δεν μπορούσε να προβλέψει πήγε στραβά τον διώξαμε με την συμπεριφορά μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 23:10

tazakos έγραψε:
εξαιτίας του φοράμε ολοι 4 πστονες, μη το ξεχνάμε.
Δεν νομίζω να γνώριζε το πρόβλημα κ να μην έκανε κάτι.
Ούτε εγώ θέλω να πάρω την θέση του αλλά δεν μου αρέσει η ελληνική νοοτροπία να επωφελούμαστε σιωπηλά από κάποιον κ μόλις κάτι δεν είναι 100% αλλά 95 να κράζουμε ότι είναι απατεώνας κτλ.
Βάζουμε την ροδελίτσα, προσπαθούμε να τονίσουμε να στείλει καινούργιους βελτιωμένους αποστάτες σε κάθε επόμενη παραγγελία.

Το σκηνικό μου θυμίζει τότε που μας έφτιαχνε ένα κώλο πράματα σε εξευτελιστικές τιμές ο binzis (καπάκι φρένων,σίτα ψυγείου,αποστάτες αντιγραφη,βάση τελών κυκλοφορίας) κ όλοι καβαντζωθήκαμε κ όταν κάποια καπάκια ξεθώριασε η ανοδίωση (δεν την έκανε προσωπικά αυτός αλλά την έκανε σε επαγγελματία) πέσαν κάποιοι κάποιοι να τον θάψουν κ του σέρναν τα πάντα..αυτός ξενυχτούσε κάθε σαββατοκύριακο να καλύψει την δική μας καύλα κ εμείς μόλις κάτι που δεν μπορούσε να προβλέψει πήγε στραβά τον διώξαμε με την συμπεριφορά μας.

το δικο μου το καπακι τρομπας ξεθωριασμενο ειναι ολα τα λεφτα (δεν κανω πλακα)
εχει παρει ενα μπρονζε χρωματακι ..........καυλα λεμε Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 23:13

χεχε, κ μένα....
αυτή είναι σωστή αντιμετώπιση, μισογεμάτο ποτήρι! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 20 2011, 23:51

Μισο Γιαννη γιατι τα πραγματα τα βλεπω λιγο διαφορετικα και σε παρακαλω διορθωσε με αν ειμαι καπου λαθος.
Ο Blair πληρωθηκε κανονικοτατα στην τιμη που ζητησε για να προσφερει ενα προιον. Δεν μας εκανε καμια χαρη και καμια διευκολυνση. Κατασκευαζει ενα εξαρτημα και το πουλαει σε μια συγκεκριμενη τιμη -καλη κατα την γνωμη μου- ως σωστο και λειτουργικο και δεν ειναι ετσι
Προσωπικα εχω 4πιστονες γιατι βρεθηκες εσυ και ο θωμας για να μου πουν δυο πραγματα και να φτιαξω το κατασκευαστικο ελλατωμα του, αλλα οχι στο 100%. Αν δεν επιαναν τα χερια μου ή αν δεν με βοηθουσατε εσεις τοτε θα ειχα 4πιστονες που θα λειτουργουσαν χειροτερα απο τις μαμα δαγκανες.

Για εμενα θα ηταν σωστος αν ελεγε "ωπα, μαλακια μου, σου στελνω ενα ζευγαρι διορθωμενους". Τοτε θα τον παραδεχομουν ακομα και αν επρεπε να πληρωσω για να τους εχω. Το προβλημα μου δεν ειναι οικονομικο, οπως φανταζομαι εχεις καταβαλει εως τωρα, ειναι θεμα αρχης και συμπεριφορας.
α, και εννοειται οτι το ηξερε το προβλημα γιατι αν δεις το λινκ που ειχα δωσει το κραξιμο πεφτει απο τον 02/2010 (σχεδον ενα χρονο πισω) και αυτος τον Δεκεμβριο μας εστειλε αποστατες οι οποιοι θελουν ροδελες για να κατσουν, ενω ελεγε οτι το προβλημα ειχε διορθωθει. Εδω έγκειται η παπαρολογια του.

οσο αφορα την Ελληνικη νοοτροπια την οποια αναφερεις, σορρυ ρε μαν, αλλα δεν επωφεληθηκα τιποτα. Η συναλλαγη εγινε με το αζημίωτο, συνεπως απαιτω το προιον το οποιο αγορασαμε να ειναι 100% λειτουργικο, ουτε 95%, ουτε καν 99%, οποτε η γκρινια μου ειναι σιγουρα δικαιολογημενη. ΑΝ ελεγε οτι θελει ροδελες για να δουλεψει και επελεγα να το παρω (το οποιο και θα εκανα) τοτε δεν θα μπορουσα να μιλησω και να πω τιποτα καθως θα αποτελουσε συνειδητή επιλογη μου
Συγγνωμη, αλλα ξερω να αναγνωριζω το καλο και να καυτηριάζω το κακο και εμενα μονο αχαριστο δεν μπορει να με αποκαλεσει καποιος!

Τελος, σχετικα με τον binzis (δεν τον ξερω τον χριστιανο κιολας), αλλα αν σας καβαντζωνε και καποιοι εκραξαν τοτε αυτο λεγεται αχαριστια και γαιδουρια, αλλα ο blair δεν μας καβαντζωσε, δεν ειναι συμφορουμιστας ο οποιος μας φτιαχνει κατι και μας βοηθαει,ειμαστε πελατες του! Wink (ακομα και στα email του τονιζει την αξια του πελατη κλπ)

αυτα, και τελος αυτο το θεμα για εμενα μιας και τα φρενα εχουν μπει στο χρονοντουλαπο ως project successfully completed(επαναλαμβανω, χαρη σε εσενα-απο την αρχη εως το τελος του project- και τον Θωμα)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mavras στις Παρ Ιαν 21 2011, 00:06, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 00:02

Οι συνφορουμίτες που αντιληφθήκατε το πρόβλημα με τους αποστάτες, δεν ξέρω τι στάση κρατήσατε απέναντι στον Blair, του μιλήσατε? Του παραπονεθήκατε? Το κάνατε γαργάρα μιας και βρήκατε βιώσιμη λύση?

Εγώ όμως βασιζόμενος στην αποκτηθείσα (χάρη σε εσάς) εμπειρία, του έστειλα mail και μου εξήγησε τη θέση του όσον αφορά το θέμα. ΑΝ λέω τώρα, ΑΝ, οι αποστάτες που θα μου στείλει θα είναι για το πέος, θα βγάλω φωτογραφίες, θα του τις στείλω μαζί με το απαραίτητο χεσίδι και θα τον κράξω και στο ebay γιατί θα μου έχει δώσει πάτημα! Εμένα πλέον δεν μπορεί να μου πει παπαριές γιατί ο ίδιος εγγυήθηκε ότι είναι κομπλέ μέσω mail τα οποία φυσικά και έχω κρατήσει.

Μήπως λοιπόν όσοι ψήνονται να παραγγείλουν από εδώ και πέρα, να ακολουθήσουν την ίδια τακτική μπας και βγάλουν άκρη?

Πιστεύω πως θα τον πονέσει μια αρνητική βαθμολογία με επαρκή αιτιολόγηση, καθώς και καταγγελία στο ebay και στο paypal!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 00:21

Παναγιώτη δεν σε είπα αχάριστο ούτε απευθυνόμουν σε σένα, λυπάμαι που θεωρείς ότι έκανα έτσι. Εγώ πρώτος είμαι παρμένος μαζί του που ενώ το θέμα ήταν γνωστό έστειλε σύμφωνα με αυτά που λέτε λάθος αποστάτες δέκα μήνες μετά.

Ωστόσο έχει γράψει σε όποιον έχει θέμα να στείλει μέιλ κ θα κάνει ότι χρειαστεί να το διορθώσει. Εγώ προσωπικά έστειλα μέιλ με αφορμή τις αναφορές σου κ περιμένω απάντηση στο τι θα κάνουμε.

Αναγνωρίζω ότι υπάρχει θέμα κ ψάχνω την λύση του, το να πω είναι αναξιόπιστος τελεία κ παύλα είναι για μένα τραβηγμένο, παράλληλα μου θύμισε κ τα παλαιά με τον μπίνζι που όλοι καβαντζώθηκαν κ κάναν την δουλίτσα τους τσάμπα κ όταν κάτι πήγε στραβά τον βγάλαν απατεώνα κ τον απομάκρυναν από την παρέα μας.

Ας στείλουμε όλοι ένα μέιλ κ να πούμε στον μπλερ ότι είναι τσαρλατάνος κ μας κορόιδεψε κ όταν του ζητήσουν κάτι οι επόμενοι από εμάς που θα θελουν φρένα σαν εμάς θα θέλουν παραπάνω από δύο ροδέλες. Ετσι το βλέπω κ επαναλαμβάνω δεν σε είπα αχάριστο , δεν μιλούσα καν για σένα. Αν θες να καταλάβεις τι εννοούσα ελληνική νοοτροπία πάρε με ένα τηλέφωνο να σου πω δυο πράγματα ακόμη.

καλό βράδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 00:31

Γιαννη, συγγνωμη, ο γραπτος λογος παρεξηγειται, αλλα την τοποθετηση σου δεν την παρεξηγησα, ουτε προσωπικα την πηρα, ουτε θεωρησα οτι με ειπες αχαριστο. Αν παρεξηγηθηκα ζητω συγγνωμη!!
Γενικη τοποθετηση ηταν η δικη μου και, τωρα που την ξαναδιαβαζω, μαλλον ολιγον "αποτομη"

για εμενα,οπως ειπα, το θεμα εχει ληξει!

παμε για αλλα τωρα! 👅
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 13:51

tazakos έγραψε:
Δεν νομίζω να γνώριζε το πρόβλημα κ να μην έκανε κάτι.
Ναι την πάπια!!!και συνεχίζει να την κάνει στέλνοντας λάθος αποστάτες(τουλάχιστον έως τώρα)

tazakos έγραψε:
Ούτε εγώ θέλω να πάρω την θέση του αλλά δεν μου αρέσει η ελληνική νοοτροπία να επωφελούμαστε σιωπηλά από κάποιον κ μόλις κάτι δεν είναι 100% αλλά 95 να κράζουμε ότι είναι απατεώνας κτλ.
Ναι είναι απατεώνας !!!γιατί αν ήταν σωστός επαγγελματίας(μετά το κράξιμο που τρώει κανα-χρόνο τώρα σε γειτονικό φόρουμ)θα έλεγε ...ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ κύριοι,σας στέλνω τους σωστούς.

Υ.Γ.........και μην ξεχνάς,αν οι 4πίστονες αν δεν είναι σωστές 100%,αλλά 95 που λες,το φρένο είναι χειρότερο απ της μαμάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 14:08

Κύριοι... αναμονή. Το τοπίο θα ξεδιαλύνει. Κάντε λίγη υπομονή με τους αποστάτες του Λευτέρη και το συζητάμε μετά το θέμα. Αν και οι δικοί του δεν είναι κεντραρισμένοι χωρίς ροδέλες τότε έχουμε το απαραίτητο πάτημα για να τον κράξουμε δημοσίως και να τον κατονομάσουμε επώνυμα ως "απατεώνα". Γιατί; Γιατί ο Λευτέρης, προνόησε να του στείλει ένα mail που να ρωτάει τι έχει γίνει με τους αποστάτες και γιατί δεν είναι κεντραρισμένοι. Εφ' όσον απάντησε ο Blair και είπε οτι το διόρθωσε, το μόνο που μένει να κάνουμε είναι λίγη υπομονή. Από 'δω και πέρα, δεν πρέπει να ανεχτεί κανείς ελλατωματικό ανταλλακτικό απ' τον Κο. Blair. Λάθη είμαστε, ανθρώπους κάνουμε... Αν δεν είχαν βρεθεί κάποιοι να τον κράξουν, δεν θα έβγαζε σωστούς αποστάτες. Απ' την άλλη, αν έχει stockάρει 5 - 6 χιλιάδες αποστάτες, για να 'χει να στέλνει, πιθανόν (ως λαμόγιο ή απατεώνας) να ξεστοκάρει σε μακρινές απ' αυτόν χώρες με τους ελλατωματικούς. Λίγη υπομονή και η αλήθεια θα λάμψει.

Εφ' όσον έστειλε mail που λέει οτι έχουν διορθωθεί, αν τους πάρει ο Λευτέρης και χάνουν, τότε εγώ προτείνω, επίσημα ως λέσχη, και όχι μεμονωμένα να τον αναφέρουμε στο ebay, paypal και όπου αλλού για να μη φάει τα μούτρα του κάνας άνθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 14:43

λευτέρη πριν τους βάλεις πάνω να τους μετρήσουμε με ένα ζευγάρι που έχω από τους χωρίς προειδοποίηση παραγγελθέντες...

...Παππού ηρέμησε μην πάθεις τίποτα ρε, οι φωνές περιττεύουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 15:25

πως το λέει η παροιμία ?
....δεν είμαι μοναχοφαγάς είμαι παραπονιάρης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21 2011, 15:33

tazakos έγραψε:
λευτέρη πριν τους βάλεις πάνω να τους μετρήσουμε με ένα ζευγάρι που έχω από τους χωρίς προειδοποίηση παραγγελθέντες...

...Παππού ηρέμησε μην πάθεις τίποτα ρε, οι φωνές περιττεύουν.


Θα είσαι ο πρώτος που θα ενημερώσω μόλις τους παραλάβω, αμέσως μετά το κοινοποιώ με τα αποτελέσματα που θα βρούμε σε όλο το φόρουμ!


Παππού τελικά είσαι Κασσάνδρα! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: