Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Excaust mod instructions DL 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2008, 17:36

kostas έγραψε:
File Ovelix den ksero an eisai xontroulis opos lene alla epeidi ego eimai se sumpatho kiolas kai xairomai pou asxoleiste pano se auto to thema.Na eisai sigouros epeidi thelo na do ta apotelesmata kai as einai kaka opos lete.Molis valo to eksatmisoni na kanonisoume anoigma na do kai ego epitelous ti ekana an itan ma...ia.Kai ama ekana ma...ia tha eimai enas ma...as 750euro ftoxoteros. OK OK OK OK OK OK OK Filika panta.


Kostas είναι αποδεδειγμένο ότι θα χάσεις!!! Να είσαι σίγουρος καταρχήν ότι δεν είμαι χοντρούλης αλλά χοντρός για το ύψος μου!! Δεύτερον επειδή εχω τη καγκουρία στο αίμα αν υπήρχε εξάτμιση που θα μου έδινε το κάτι παραπάνω θα την είχα βάλει είδει! Δυστυχώς όμως κανένας από τα "μαστόρια" δε ξέρει τι και πως και ποια!

Σύντροφε στράτο σ'ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις και αναμένουμε της φωτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 20 2008, 23:28

Λοιπον ακουσα σημερα την εξατμιση του Στρατου και μπορω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ.Ο ηχος αγριεψε ,χωρις να ενοχλει και απεκτησε μια ενδιαφερουσα χροϊα.Εντος των ημερων θα κανω και εγω την μοντα!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 00:22

Λοχία,τα 100? για την πατέντα θα ήθελα παρακαλώ Razz Razz Razz
Θα σου κάνω μήνυση και δικαστήριο αν κάνεις την πατέντα χωρίς την έγκριση μου Basketball

@Κώστα

Θες να στήσουμε το Πούντο με το Λεόν ??? farao santa jocolor geek geek

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nicmor
Member
Member
nicmor

Ηλικία : 41
Τόπος : perissos city
Registration date : 05/04/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 00:40

V.Stratos έγραψε:

@Κώστα

Θες να στήσουμε το Πούντο με το Λεόν ??? farao santa jocolor geek geek



λοιπον "κουτακιδες" τις καγκουριες σας σε αλλο φορουμ!! lol! lol! lol! lol!
YOU! YOU! YOU!


εχω αρχισει να ψηνωμαι αγρια για το αυτοσχεδιο εξατμισονι!!!xaxa
γιατρε Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 316594 τι φταιει drink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 06:11

Λοιπόν άλλη μια εξωφρενική απορία... Στράτο δε θα χαλάσει το φινίρισμα στο νικελ καπάκι όταν φαγωθεί η κόληση από τις βίδες; Ξέρει κάποιος αν το συγκεκριμένο καπάκι υπάρχει στο "Σφακ" σαν ανταλλακτικό και αν ναι πόσο έχει; Άντε και το απόγευμα θα έχουμε χειρουργείο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 11:03

@Ovelix

Δικαιολογώ την τρέλλα σου λόγω Γαλατίας..
Το φινίρισμα χαλάει πολύ λίγο αν είσαι προσεκτικός
Σαν ανταλλακτικό ?? Λεφτά έχεις για πέταμα ?? Δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου
Μπορείς να το πας σε ενα φανοποιείο να στο κάνουν με μια βούρτσα ή σε ενα νικελωτήριο και με 5-10? να το κάνεις καλύτερο και από πριν..

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 11:21

καλημέρα και συγχαρητήρια για το μικρόβιο της βελτίωσης Στράτο, μήπως είναι εύκολο να ανεβάσεις κανένα βίντεο με τον ήχο στο youtube να δούμε και ακούσουμε πριν πιάσουμε τον τροχό, για σιγουριά ρε παιδί μου! εύκολη μόντα και αν όντως ακούγεται καλά, πολύτιμη γιατί μου την σπάει πολύ ο μαμοήχος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 12:18

File strato to exo parateimeno to puntaki pano apo 2 mines (oso dld ekana anamoni gia ti mixani)exo ksenerosei me ta amaksia kai to vazo 2 fores ti vdomada mpros mi mou faei ti mpataria.(to poulao).an exeis kana leon mexri 180alogata tha anoiga parapano me mamas....logo 8avalvidou emena psila psofaei.meta tin 4arti dld.esena logo 20avalvidou einai antistrofa.tespa.pou meneis na kanonisoume na vrethoume gia kana kafe na milisoume gia ta tuning pou vlepo oti mas endiaferoun.anameno.filika kostas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 12:20

Kai sto thema mas me exete psilokataferei me to thema eksatmisis alla dustuxos exo kleisei rantevou gia na tin valo ti deutera opote den glutonoume to anoigma Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxxGFxxx

xxxGFxxx

Τόπος : περιστερι οεο
Registration date : 15/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 13:04

μενεις περιστερι εχεις πουντο ΚΑΙ στρωμα.......

να σου πω? μηπως σε λενε και φοιβο κιολας???? Shocked Shocked Shocked

μου φαινεσαι ανθρωπος ο οποιος πρεπει να εχει παρα παρα πολυ καλο γουστο Laughing

και εγο μια τα ιδια.....

περιστερι πουντο ΚΑΙ στρωμα......

μολισ την βαλεις ξερεις σε ποιον θα στειλεις....να παμε κανενα καγκουροβολτο(με την καλη εννοια)

να την δω κιολας.... What a Face What a Face Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 20:51

...δΕ ξέρω από που να αρχίσω!Θα έπρεπε να αρχίσω τα μπινελίκια αλλά... Θα τηρήσω την υπογραφή μου! Καλά να πάθω γιατί στα 37μου και παρόλο που την εχω πατήσει πολλάκις φορές ακόμα να βάλω μυαλό! Τέλος πάντων. Λοιπόν κύριοι προσπάθησα να κάνω τη "πατέντα" αλλά το αποτέλεσμα σε σχέση με αυτα που αναφέρονται δυστυχώς δεν έγινε. Δε ξέρω αν αλλάζει ο τύπος εξατμίσεις σε σχέση με το δικό μου αλλά στο δικό μου, Κ4 η απογοήτευση ήταν μεγάλη όταν κατάφερα να ξεβιδώσω το καπάκι, εφόσον προκλήθηκε ζημία έστω και μικρή, ήταν να δω το σωλήνα εξαγωγής μόνο!!! Η άμεση σκέψη ήταν, μα καλά και να το κόψω τι θα αλλάξει;.... Τελικά το έκοψα λίγο έτσι για την ιστορία αφού πλέον ήμουν πεπεισμένος ότι τσάμπα η ζημία στο νικελ καπάκι! Αυτα κύριοι και το μόνο που με σώζει είναι να υπάρχει το καπάκι σαν ανταλλακτικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 22:28

ovelix έγραψε:
...δΕ ξέρω από που να αρχίσω!Θα έπρεπε να αρχίσω τα μπινελίκια αλλά... Θα τηρήσω την υπογραφή μου! Καλά να πάθω γιατί στα 37μου και παρόλο που την εχω πατήσει πολλάκις φορές ακόμα να βάλω μυαλό!

Ασε τα μπινελικια στην ακρη ,δεν υπαρχει λογος!


Παράθεση :
όταν κατάφερα να ξεβιδώσω το καπάκι, εφόσον προκλήθηκε ζημία έστω και μικρή, ήταν να δω το σωλήνα εξαγωγής μόνο!!!

Τι περιμενες να δεις δηλαδη?Προφανως το εκοψες λιγο!Εαν το κοψεις γυρω στους 4 ποντους αλλαζει εντελως θορυβο!Προφανως το εκοψες λιγο και η διαφορα στο θορυβο ηταν αμελητεα!


Θα ηθελα επισης να τονισω οτι αυτες οι ερασιτεχνικες μοντες γινονται παντα με μια επιφυλαξη για την ορθοτητα τους ,αν και στην προκειμενη περιπτωση ειμαι σιγουρος οτι κατι εκανες λαθος!
Το μηχανακι του Στρατου με την μοντα κανει αρκετο θορυβο παραπανω απο το δικο μου που ειναι απειραχτο.Το τσεκαραμε και σταματημενοι ,αλλα και σε μια βολτα 15 χλμ με drive by κτλ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 03:30

....Εγώ το έκοψα 4-5 πόντους περίπου και κάνει σαν Remus τελικά....
Αυτό φιλε loxia δεν υπάρχει περίπτωση ούτε 1 στπ 100000000 να συμβαίνει με κόψιμο μόνο της σώληνας!!!! Εγώ την "έφαγα" περίπου 3 πόντους και ουτε καταδιάνοια άλλαξε κάτι που ήταν και το πιο λόγικο τελικά! Και για το αληθές το μεσημέρι θα "ανεβάσω" της φωτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 09:37

γαμώτο, πάνω που έφερα τον τροχό από το σπίτι, πήρα και καινούργια γυαλιστερά τροχάκια από πράκτικερ....θόλωσα, ίσως κόψω την ουρά να μου φύγει! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 37
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 10:23

Tazakos oxi re file mi kopseis oura.eleos paei polu.prepei oposdipote na kopseis kati?kopse kanena transalp sto dromo na sou fugei lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 11:25

δεν κρατιόμουν και έκοψα την εξατμιση....απτον λαιμό...χε χε πλακίτσα..λοιπόν εγώ πήρα 2 πόντους, ο τροχός μου επειδή είναι 115mm δεν χωρούσε να κανει την δουλειά από την μια μεριά μια και έξω οπότε μπαίνοντας ανάποδα το πήρα λίγο στραβά και ξενέρωσα αλλά επειδή νομίζω το θέλει ακόμη μισό πόντο θα το αποτελειώσω με το εξάρτημα του υδραυλικού για τις σωλήνες....για το καπακι δεν ανησυχώ γιατί ούτως η άλλως εγώ το έχω βαμμένο μαύρο ματ με σπρέι θερμοάντοχο 800oC και απλά θα περάσω ακόμη ένα χέρι...
Τώρα ως προς το αποτέλεσμα με τους -2 πόντους στην ξερογκαζιά και στο ρελαντί υπάρχει σαφής διαφορά χροιας και μπάσου προς το καλύτερο, ανεβάζοντας στροφές δεν ξέρω γιατί δεν πήγα βόλτα ακόμη και σταματημένο συντονίζει η βαλίτσα, τα εργαλεία και ένα σωρό άλλα πράγματα και δεν ξέρεις τι ακούς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 12:23

@Ovelix

Φίλε μου,δεν ξέρω τί να πώ,δεν ξέρω τί έκανες..
Δεν εχει σχέση αν είναι Κ4 ή Κ8 όσο αφορά τον ήχο
Οπως περιγράφω στις οδηγίες το έκανα και όπως λέει και ο Ταζάκος πιο κάτω,φάνηκε διαφορά
Πριν κόψεις δεν κοίταξες με το μάτι ΤΙ έχει μέσα από το νίκελ ??
Είναι το μαύρο τσουνί της εξάτμισης..Τί περίμενες να δείς ?
Βάλε φωτό και θα σου πώ αμέσως αν έκανες κάτι λάθος
Με κάνεις και αισθάνομαι άσχημα,γιατί νιώθω πως φταίω Embarassed


@Ταζάκο

Τί εννοείς φίλε μου πως συντονίζει η βαλίτσα και τα εργαλεία ???
Το ότι βγαίνει πιο ΜΠΑΣΟΣ δεν νομίζω να σημαίνει και τρίξιμο σε όλα..
Τα εργαλεία που έχεις κάτω από τη σέλα,μέσα στο σακούλι τους,δεμένα με το λάστιχο σφιχτά πάνω στο πλαστικό
λές ότι συντονίζουν ????
Μου φαίνεται λίγο κουφό..Γιατί ???
Κλειδιά χύμα του σπιτιού έχω κάτω από τη σέλα και δεν ακούω ΤΠΤ από τη μόνωση που προσφέρει η σέλα
Τα εργαλεία,μου βγαίνει η πίστη κάθε φορά για να τα βγάλω,πόσο μάλιστα να συντονίσουν κιόλας από την εξάτμιση
Με ευχαριστεί πάντως που σε σχέση με τον Ovelix κατάλαβες διαφορά Wink


Παίδες και φίλοι μου...
Εκανα μια μόντα στο μηχανάκι που δεν έχει ξαναγίνει,με αποτελέσματα πολύ καλά για μένα,για τον συνάδερφό μου και για τον Λοχία που την άκουσε..Η ζημιά που γίνεται (αν την λες ζημιά) φτιάχνεται με ενα βάψιμο.Σας το εξηγώ και στην περιγραφή
Τώρα αν την κάνατε και κάτι έχει πάει στραβά δεν χρειαζεται να την κατακρίνετε,διότι κάποιο άλλο μέλος μπορεί να την κάνει και να μείνει ευχαριστημένο..
Προσπαθώ όπως και σε αυτό αλλά και σε άλλα τεχνικά-μηχανολογικά θέματα να μοιραστώ κάποιες γνώσεις μου μαζί σας


Υ.Γ. Θα ήθελα πολύ να δώ φωτογραφίες από τις κατασκευές σας

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 13:50

δεν ήμουν αρκετά ακριβής στην περιγραφή, τα εργαλεία είναι αυτή τη στιγμή χύμα κάτω από την σέλα και μέσα στη βαλίτσα έχω ψιλοεργαλεία πάλι....κοινώς γάμησέ τα τριγμούς...επίσης επειδή δεν έχω σχολάσει ακόμη δεν το πήγα βόλτα...δεν είπα ότι συντονίζει λόγω κοπής απλά επειδή συντρέχαν αυτά δεν ακούω καλά τι βγάζει στα ψηλά...
ως προς την μόντα...απλή και ουσιαστική....respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 18:49

Όπα φίλε μου για να μη παρεξηγηθούμε! Σε καμία περίπτωση δε τα έβαλα με σένα και σε καμία περίπτωση δε με ανάγκασε κάποιος να το κάνω! Μη τρελαθούμε μεγάλα παιδιά είμαστε και πρέπει να έχουμε αυτογνωσία! Πιστεύω όμως ότι καταλαβαίνεις πως ένιωσα όταν άνοιξα τη τάπα; αχ τάπα μου καλή τι έπαθες!; τέλος πάντων εγώ ανέφερα τι έπαθα,από εκεί και πέρα τελείωσε το θέμα. Α για την ιστορία η τάπα έχει 750euro! Ναι καλά διαβάζεται, τόσο έχει γιατί πάει μαζί με την εξάτμιση, δε πωλείται χώρια!

Υ.Γ. Στράτο κανε μου μια χάρη, επειδή από το κινητό που μπαίνω στο forum δε μπορώ να ανεβάσω καμία φωτό, στειλε μου αν θες με pm ένα κινητό να στη στείλω ώστε να την "ανεβάσεις"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 18:52

Βρε Οβελίξ μου,αφού σου είπα πως η τάπα αν την πας σε ενα φανοποιείο στην κάνουνε κούκλα..
Η μπορείς να την πας σε ενα νικελωτήριο,όπως θα κάνω εγώ απο βδομάδα..
Της έκανες μεγάλη ζημιά της τάπας ???
Σου στέλνω το κινητό μου,αλλά δεν ξέρω να ανεβάζω φωτό Embarassed Embarassed

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 19:16

Και αυτή είναι η εξάτμιση του Οβελιξ μετά την επέμβαση..

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 22102011

Εκεί που έγινε η κοπή στις βίδες έχει βάλει μαύρες ροδέλες πιο μεγάλες ώστε να μην φαίνονται τα σημάδια
Κατ'εμέ του το είπα και τηλεφωνικός μου φαίνεται μια χαρά εως πολύ καλή δουλειά
Αν σας δείξω τη δικιά μου θα γελάτε !!!

Από εμένα OK Ovelix..


Υ.Γ. Αλήθεια,δεν σε ρώτησα Οβελίξ,από θόρυβο γιατί βλέπω ότι την έχεις κόψει ωραία και σε σωστό σημείο το τσουνί,πώς πάς ?? Πρέπει να κάνει θόρυβο παραπάνω έτσι ?? Στο λέω γιατί σύμφωνα με τη φωτό είναι ίδια κομμένη με τη δικιά μου και κάνει θόρυβο γι'αυτό..

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 19:33

Γι'αυτό σκάω ρε συ Σταύρο! Πρέπει να παω σε γιατρό... δεν ακούω καμία διαφορά @αμώ τα μενίρ μου!!... Μάλλον με βλέπω για μάνα σπεσιαλάκι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 19:52

Κατ'αρχήν να πάς και σε εναν οφθαλμίατρο γιατί με λένε ΣΤΡΑΤΟ και όχι Σταύρο !!! Razz Razz
Τέλος,βάλε κάποιον που έχει Στρόμ να κάτσει δίπλα και μάρσαρε τα ΚΑΙ τα 2 μέχρι 3Κ στροφές..
Ξερογκαζιές..Εκεί θα καταλάβεις..
Κάντο σε παρακαλώ και πες μας ΤΙ άκουσες ΕΣΥ και ΤΙ άκουσε και ο άλλος με τη μαμά εξάτμιση του άλλου Στρομ
Ετσι για μια σύγκριση ακουστική..
Περιμένω να διαβάσω για το συγκριτικό !!!

@Ταζάκο

ΟΚ,δεν κατάλαβα ότι το έλεγες έτσι..
Η συμβουλή μου είναι να μαζέψεις λίγο τα εργαλεία σου τότε !!!! Very Happy


Υ.Γ. Οσοι πιο πολλοί κάνετε την πατέντα μου τόσες πιο πολλές μηνύσεις θα κάνω..
Θα με ξεφραγκιάσετε αλήτες μηχανόβιοι Τεντυ-Μπόηδες !! Razz

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 22 2008, 20:01

Κατάλαβα. Το ποιασα το υπονοούμενο! Είμαι και κουφός και τυφλός... Που να ποιασω και τα δεύτερα "αντα" δηλαδή... Λοιπόν θα το κάνω και θα σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 23 2008, 11:18

εγώ το έχω πάρει για την ώρα κανα πόντο λιγότερο από τον παππού,εεεε τον Οβελίξ εννοούσα και μου κάνει διαφορετικό θόρυβο στα χαμηλά...εν κινήση μετά τα 40 δεν ακούω τίποτα διαφορετικό..στράτο εσύ ακούς και εκεί? θα το πάρω άλλο ένα πόντο όπως και να έχει για να έρθει ίσιο και ωραίο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Excaust mod instructions DL 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: