Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 14:03

Ευτυχώς μένω κοντά στο Lidl του Ρίου και συνήθως βρίσκεις τις προσφορές και μία ίσως και δύο ημέρες μετά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 16:30

Καβατζωθηκα και εγώ μια χαρά... επιτελους ...


Μια διευκρίνηση όμως που παρατήρησα... Τις εντελώς άδειες μπαταρίες , δεν τις φορτίζει.


Έβαλα του παπιού για φόρτιση και ενώ έδειχνε ότι τις δίνει ρεύμα/παλμό με την ένδειξη να αναβοσβήνει... Μετά από 3 λεπτά μπήκε ο φορτιστής σε αναμονή και διακόπηκε η φόρτιση της.

Την παλιά μπαταρία της μηχανής πάντως την φωτίζει μια χαρά και θα μπει και σε κατάσταση συντήρησης για να την έχω εφεδρική.



Γενικά ωραία κατασκευή, στιβαρή με πολλές δυνατότητες, οικονομική και το καλύτερο... έχει εγγύηση 3 χρόνια. Από τις ποιο χρήσιμες αγορές που έχω κάνει.


OK





Έχει επεξεργασθεί από τον/την georgaras στις Σαβ Ιαν 28 2012, 16:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 16:34

πολύ τιμια αγορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 19:21

Μόλις έβαλα τη μπαταρία από το στρώμα για φόρτισμα μιας και είχε αρχίσει να μου κάνει νερά τώρα τελευταία με τα κρύα... για να δούμε τι ψάρια πιάσαμε με τον φορτιστή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 19:27

georgaras έγραψε:
Καβατζωθηκα και εγώ μια χαρά... επιτελους ...


Μια διευκρίνηση όμως που παρατήρησα... Τις εντελώς άδειες μπαταρίες , δεν τις φορτίζει.


Έβαλα του παπιού για φόρτιση και ενώ έδειχνε ότι τις δίνει ρεύμα/παλμό με την ένδειξη να αναβοσβήνει... Μετά από 3 λεπτά μπήκε ο φορτιστής σε αναμονή και διακόπηκε η φόρτιση της.

Την παλιά μπαταρία της μηχανής πάντως την φωτίζει μια χαρά και θα μπει και σε κατάσταση συντήρησης για να την έχω εφεδρική.



Γενικά ωραία κατασκευή, στιβαρή με πολλές δυνατότητες, οικονομική και το καλύτερο... έχει εγγύηση 3 χρόνια. Από τις ποιο χρήσιμες αγορές που έχω κάνει.


OK




Ποιο λαμπάκι αναβόσβηνε όταν έδειχνε ότι της δίνει παλμό?
Το λαμπάκι με την μισή μπαταρία ή με την φουλαρισμένη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jou

Ηλικία : 46
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 17/03/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 19:41

gkf78 έγραψε:
πρεπει να βγαζουμε την μπαταρια για να την φορτιζουμε ή μπορουμε και πανω στην μηχανη οπως ειναι ??
πήρα και γω μια
και η ερώτηση είναι η εξής μπορεί με κάποια πατέντα να μην βγαίνει πάνω από την μηχανή η μπαταρία και να την φορτίζουμε;
π.χ. να τραβήξουμε καλώδια από μπαταρία να είναι κάτω από την σέλα και να τα συνδέουμε με τον φορτιστή ας πούμε κάθε βράδυ;
το εχει κανει κανεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 19:43

ΜΕτα απο 3 χρονια καταφερα να την καβατζωσω κι εγω... Εστειλα τους σκαπανεις και περιμενανε απο τις 7:50 αποξω απο το καταστημα...

...οπως μου ανεφεραν, ηταν και καμια 30αρια μηχανοβιοι απεξω και περιμεναν... Very Happy



Εβαλα να φορτισω την παλια μπαταρια του Στρομ, αλλα η διαολεμενη δειχνει φορτισμενη... δε λεει να πεθανει λεμε, και την εχω βγαλει κανα μηνα τωρα μεσα στα κρυα!



Η μπαταρια για να φορτισει πρεπει να μην ειναι συνδεδεμενη στους πολους της. Πρωτον γιατι δε δουλευει σωστα ο φορτιστης και δευτερον γιατι μπορει να κανεις ζημια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 19:54

andreasp έγραψε:

Ποιο λαμπάκι αναβόσβηνε όταν έδειχνε ότι της δίνει παλμό?
Το λαμπάκι με την μισή μπαταρία ή με την φουλαρισμένη?


Το λαμπάκι με την μισή. Αλλά μετά από 3 λεπτα έσβηνε και έμπαινε πάλι σε stand by mode.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 20:15

Σκατά. Παγκράτι δεν πρόλαβα! Αναρωτιέμαι όμως υπάρχει τόσος κόσμος που φορτίζει μπαταρίες ή απλα βλέπουν κάτι φθηνό και το τσιμπάνε;
Έπρεπε να πως σε κάποιο από εσάς να μου τσιμπήσει έναν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 20:29

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_15807.htm επομενη αγορα απο τα LIDL
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorgos-Patra
moderator
moderator
Giorgos-Patra

Ηλικία : 54
Τόπος : Πατρα
Registration date : 14/01/2011

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 21:06

Τον τσιμπησα και εγω . Παντως το πρωι που πηγα υπηρχαν στο καλαθι πανω απο 30 κομματια.

_________________
Γιώργος - DL 650 K8

Ζήσε το σήμερα ........αύριο ποιος ξέρει...

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 IMG_20160604_205151Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 IMG_20160607_110417Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 IMG_20160606_153929Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 IMG_20170715_102923Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 IMG_20170714_155559
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 21:18

georgaras έγραψε:
andreasp έγραψε:

Ποιο λαμπάκι αναβόσβηνε όταν έδειχνε ότι της δίνει παλμό?
Το λαμπάκι με την μισή μπαταρία ή με την φουλαρισμένη?


Το λαμπάκι με την μισή. Αλλά μετά από 3 λεπτα έσβηνε και έμπαινε πάλι σε stand by mode.

Εγώ του έβαλα μια μπαταρία , φτυσμένη απο παπάκι.
Αναβε κατευθειαν το λαμπακι με την ολοκληρη, και καθε λίγο έκανε μια φλασια.
Με το πολύμετρο , μέτραγα 11volt και στην φλασιά 16volt.
Τι διάολο είναι αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 21:24

jou έγραψε:
gkf78 έγραψε:
πρεπει να βγαζουμε την μπαταρια για να την φορτιζουμε ή μπορουμε και πανω στην μηχανη οπως ειναι ??
πήρα και γω μια
και η ερώτηση είναι η εξής μπορεί με κάποια πατέντα να μην βγαίνει πάνω από την μηχανή η μπαταρία και να την φορτίζουμε;
π.χ. να τραβήξουμε καλώδια από μπαταρία να είναι κάτω από την σέλα και να τα συνδέουμε με τον φορτιστή ας πούμε κάθε βράδυ;
το εχει κανει κανεις;

Θα πας να παρεις οτι φυσα γουστάρεις, αν είναι και αδιάβροχη, ακόμα καλύτερα! Θα κόψεις το καλώδιο, θα συνδέσεις , και θα έχεις απο την μία μεριά μόνιμα στη μπαταρία το καλώδιο και θα το κουμπώνεις.
Κάθε βράδυ να το κουμπώνεις σε φορτιστή? δεν είναι επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο το Vstrom! Μην γινόμαστε υπερβολικοί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 21:29

msp έγραψε:
Σκατά. Παγκράτι δεν πρόλαβα! Αναρωτιέμαι όμως υπάρχει τόσος κόσμος που φορτίζει μπαταρίες ή απλα βλέπουν κάτι φθηνό και το τσιμπάνε;
Έπρεπε να πως σε κάποιο από εσάς να μου τσιμπήσει έναν!

Στείλε μου ένα pm την Δευτέρα το βράδυ.
Πήρα 6 φορτιστές σήμερα. Τους 4 , τους έχω δώσει ήδη. Τον έναν δικό μου, και τον άλλον , πρίν απο λίγο έψησα έναν φίλο να τον πάρει.
Αν δεν τον πάρει (δεν τον είδα πολύ ζεστό), να στον δώσω ευχαρίστως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jou

Ηλικία : 46
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 17/03/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 10:09

andreasp έγραψε:
jou έγραψε:
gkf78 έγραψε:
πρεπει να βγαζουμε την μπαταρια για να την φορτιζουμε ή μπορουμε και πανω στην μηχανη οπως ειναι ??
πήρα και γω μια
και η ερώτηση είναι η εξής μπορεί με κάποια πατέντα να μην βγαίνει πάνω από την μηχανή η μπαταρία και να την φορτίζουμε;
π.χ. να τραβήξουμε καλώδια από μπαταρία να είναι κάτω από την σέλα και να τα συνδέουμε με τον φορτιστή ας πούμε κάθε βράδυ;
το εχει κανει κανεις;

Θα πας να παρεις οτι φυσα γουστάρεις, αν είναι και αδιάβροχη, ακόμα καλύτερα! Θα κόψεις το καλώδιο, θα συνδέσεις , και θα έχεις απο την μία μεριά μόνιμα στη μπαταρία το καλώδιο και θα το κουμπώνεις.
Κάθε βράδυ να το κουμπώνεις σε φορτιστή? δεν είναι επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο το Vstrom! Μην γινόμαστε υπερβολικοί!
αδερφέ μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος πιο καλώδιο να κόψω του φορτιστή έτσι; αφού το έχω συνδέσει στην μπαταρία σωστά; κάποιο παιδί πιο πάνω αναφέρει πως η μπαταρία πρέπει να μην είναι στους πόλους τις, ισχύει;
και τέλος εεεντάξει ε όχι και κάθε βράδυ έτσι και αλλιώς τώρα την μηχανή την βγάζω μόνο το σαββατοκύριακο οποτε ισως την εχω στην φόρτιση όλην την εβδομάδα
και τέλος καρδιά μου δεν έχω v-strom Very Happy Sad Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 11:06

Για ποιον λόγο πρέπει να βγαίνουν οι πόλοι για να την φορτίσεις?
Τον έβαλα επάνω στο Vstrom τώρα, με τους πόλους όπως είναι στο μηχανάκι, έδειξε για μερικά δευτερόλεπτα ότι ξεκίνησε να την φορτίζει, και στο καπάκι άναψε το λαμπάκι το Full.
Αποκλείεται να είναι Full! Η μπαταρία είναι 5 χρονών, και το μηχανάκι έχει να πάρει μπροστά 10 μέρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 11:09

jou έγραψε:

αδερφέ μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος πιο καλώδιο να κόψω του φορτιστή έτσι; αφού το έχω συνδέσει στην μπαταρία σωστά; κάποιο παιδί πιο πάνω αναφέρει πως η μπαταρία πρέπει να μην είναι στους πόλους τις, ισχύει;
και τέλος εεεντάξει ε όχι και κάθε βράδυ έτσι και αλλιώς τώρα την μηχανή την βγάζω μόνο το σαββατοκύριακο οποτε ισως την εχω στην φόρτιση όλην την εβδομάδα
και τέλος καρδιά μου δεν έχω v-strom Very Happy Sad Very Happy

Κάνε λίγο κράτει εσύ... να δούμε αν αξίζει ο κόπος να ασχοληθούμε με το μαραφέτι, και θα σου πώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 11:29

andreasp έγραψε:
Για ποιον λόγο πρέπει να βγαίνουν οι πόλοι για να την φορτίσεις?
Τον έβαλα επάνω στο Vstrom τώρα, με τους πόλους όπως είναι στο μηχανάκι, έδειξε για μερικά δευτερόλεπτα ότι ξεκίνησε να την φορτίζει, και στο καπάκι άναψε το λαμπάκι το Full.
Αποκλείεται να είναι Full! Η μπαταρία είναι 5 χρονών, και το μηχανάκι έχει να πάρει μπροστά 10 μέρες.

Και όμως! Η μπαταρία μου, με 5 βαθμούς κελσίου, μετά απο 5 χρόνια, και χωρίς να έχει πάρει μπροστά 10 μέρες τώρα, δείχνει 12,70volt χωρίς φορτιστή στους πόλους της.
Εβαλα και τον bosch φορτιστή που έχω, επάνω της να δω τι κάνει, και ούτε και αυτός φόρτιζε!
Τελικά μετά απο 3 λεπτά ανοιχτό διακόπτη, για να ανάψουν τα φώτα και να πέσει λιγάκι, τώρα την φορτίζει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 11:34

Ρε Ελληνάρα σταμάτα να τη σκαλίζεις... "Παιδιά δεν μου χάλασε εμένα και θα προσπαθήσω να τη χαλάσω για να δω πως θα μου τη φτιάξει ο φορτιστής" Laughing Laughing Laughing


Πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να παραπονιέται γιατί δεν του έπεσε η μπαταρία! Laughing Laughing


Πέραν της πλάκας όμως, εμένα χτες μου φόρτιζε τη μπαταρία περίπου 2-3 ώρες και μετά άναψε το λαμπάκι ότι είναι γεμάτη. Την είχε ρίξει αρκετά το κρύο και σε αυτό βοηθούσε το γεγονός ότι όλες μου οι μετακινήσεις ήταν κοντινές για αρκετό διάστημα... Τελικά πιστεύω πως ήταν σοφή κίνηση η αγορά του φορτιστή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 11:44

terino έγραψε:
Ρε Ελληνάρα σταμάτα να τη σκαλίζεις... "Παιδιά δεν μου χάλασε εμένα και θα προσπαθήσω να τη χαλάσω για να δω πως θα μου τη φτιάξει ο φορτιστής" Laughing Laughing Laughing


Πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να παραπονιέται γιατί δεν του έπεσε η μπαταρία! Laughing Laughing


Πέραν της πλάκας όμως, εμένα χτες μου φόρτιζε τη μπαταρία περίπου 2-3 ώρες και μετά άναψε το λαμπάκι ότι είναι γεμάτη. Την είχε ρίξει αρκετά το κρύο και σε αυτό βοηθούσε το γεγονός ότι όλες μου οι μετακινήσεις ήταν κοντινές για αρκετό διάστημα... Τελικά πιστεύω πως ήταν σοφή κίνηση η αγορά του φορτιστή.

Laughing Laughing Laughing Laughing

Αναρωτιόμουν ο άνθρωπος, γιατί δεν φορτίζει ο φορτιστής! μου φαινόταν εξωπραγματικό να μην έχει πέσει καθόλου.
Τελικά όμως... τι σου είναι ο γιαπωνέζος??!!! μπράβο τους!

Ο δεύτερος φορτιστής, μπήκε να φορτίσει το αυτοκίνητο. Αν είχα και έναν 3ο, θα έβαζα και στο σκούτερ... Smile

EDIT : Τελείωσε η φόρτιση στο Vstrom! Τον έβαλα στο scooter, που φοράει Yuasa Made In china, ενός έτους, και δείχνει 12.20 στο ιδιο πολύμετρο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την andreasp στις Κυρ Ιαν 29 2012, 12:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
destiny

destiny

Ηλικία : 47
Τόπος : athens-nea smyrni
Registration date : 28/01/2012

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 12:06

ουτε το κουτι σκετο δεν προλαβα! Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 12:19

astrolavos έγραψε:
ουτε το κουτι σκετο δεν προλαβα! Crying or Very sad

Την επόμενη φορά αδερφέ... θα τον ξαναβάλουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 12:28

terino έγραψε:
astrolavos έγραψε:
ουτε το κουτι σκετο δεν προλαβα! Crying or Very sad

Την επόμενη φορά αδερφέ... θα τον ξαναβάλουν!

Θα κάνω άυριο το πρωι-πρωι μια βόλτα απο το Lidl του Ν.Ηρακλείου (ψηλά στην Λ.Ηρακλείου), που συνήθως μένουν οι προσφορές. Αμα βρώ, θα τους πάρω όλους, και θα ενημέρωσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΤΣ
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
ΜΙΤΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 20/04/2010

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 12:29

Eυτυχώς εγώ τελείωνα από την δουλειά στις εννιά χθες και κατευθείαν πήγα lidl....
Είχαν μείνει καμιά δεκαριά, τελευταιοι και ετσι πρόλαβα και εγώ και πήρα ένα
Πριν από μένα μπήκαν με φουρια κάτι αλήτες μαλλιάδες μήχανοβιοι
και τρέχανε μες το μαγαζί να τους προλαβουν και πήραν καμιά δεκαριά
οοοοοοοοοουυυυυυυυυυυ παλιο μηχανόβιοι moto
Ηταν και κάτι παππούδες που το βλεπαν και το ξανάβλεπαν
και ήταν έτοιμοι να παρουν χωρίς να ξέρουν τί είναι Evil or Very Mad

και εδώ το βιντεο του lidl http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/14510.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0panos
Member
Member


Ηλικία : 74
Τόπος : Athens
Registration date : 28/01/2008

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)   Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 19:53

Εγώ τον πρόλαβα!!! ευτυχώς αυτή τη φορά πήγα το σωστό σάββατο!
Ξύπνησα απο τις 7 dead







rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Φορτιστης μπαταριας (Ο ΓΝΩΣΤΟΣ)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: