Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 φάκελλος ρατσισμός !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 20 2014, 18:08

popcorn  popcorn
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 00:09

niksalonik έγραψε:
δηλαδή ρε Χρηστάρα (jeff) ολες οι παραπάνω διατυπώσεις αποψεις η και αντιπαραθέσεις σε βρίσκουν αδιάφορο ???
έχουμε στείρες προθέσεις στα λεγόμενα μας ...κι αν ναι ..τοτε τι???

ποιος ειναι αυτός η πια πηγή τελος παντων που θα μας διαφωτίσει ...ειμαι σχεδόν βέβαιος οτι δε ζουμε στην εποχή του σκοταδισμού αλλά στην εποχή της ελεύθερης γνώμης και σκέψης  ...εκτός κι αν ειμαστε κατώτερα οντα και δεν μπορουμε καν να αντιληφθούμε τι γινεται γύρω μας .... πιστεύω οτι διαφωνείς εεεεε!!!

παρα ταύτα οταν με το καλό ανέβεις Σαλόνικα πριν φτάσεις στα "Τέμπη" κτύπα ενα τηλεφώνημα ...ισως σου φανώ χρήσιμος  lol! lol! lol! 


αντε κρητίκαρε φιλε ....σε φιλώ


Νικόλα!!! αυτό και μόνο κρατάω!! ΑΜΗΝ & ΠόΤΕ ΛΕΜΕ!!

Όσο για τα υπόλοιπα........μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι.....ας μην επαναλαμβανόμαστε γιατί (τζάμπα) κουραζόμαστε!!!

Υ.Γ. ............ελπίζω να βγεί κάποιο ''πόρισμα'' απο τα αρχεία που προστίθενται διαρκώς στο ''φακελλο''.........αν και ο καθενας έχει το δικό του ατράνταχτο ''πόρισμα'' εξ'αρχης οπότε.......ποιός ο λόγος?

Υ.Γ. είναι σα να προσπαθείς τον άρρωστο Βάζελο να τονε γυρίσεις σε αθεράπευτο Ολυμπιακό και τούμπαλιν!!!

Μάταιο?

Φιλικά Πάντα προς ΟΟΟΟΛΟΥΣΣΣ!!!  Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 50
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 02:07

και μετα απο αυτο το ανουσιο διαφημιστικο διαλειμα ας δουμε τι ειχε πει ο Morgan Freeman για το ρατσισμο.... Οχι τιποτα αλλο, αλλα για να ξαναμπουμε στο θεμα μας

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 1506806_743641985669250_1750452241_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 11:19

κατι τετοιο εμέσσως πλήν σαφως λέει κι ο jeff ...

JEFFakhs έγραψε:

Όσο για τα υπόλοιπα........μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι.....ας μην επαναλαμβανόμαστε γιατί (τζάμπα) κουραζόμαστε!!!

Υ.Γ. είναι σα να προσπαθείς τον άρρωστο Βάζελο να τονε γυρίσεις σε αθεράπευτο Ολυμπιακό και τούμπαλιν!!!

Μάταιο?


αν θες να σταματήσεις τον ρατσισμό σταμάτα να μιλάς για γιαυτόν ...

βεβαια το βρισκω πολύ ρηχό ...
θα σταματήσω να (σε) λέω λευκό και δε θα (σε)ξαναρωτήσω γιατι (με) λές μαύρο

μου θυμίζει τον Michel Jackson (γινομαι κι εγώ λευκός να τελειώνουμε )


......ρατσιμός : φυλετική διάκριση λόγω χρώματος ???

και αντε παλι απ την αρχή ...

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 50
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 12:17

Νικολα αυτο που εννοει ο Freeman οτι ειναι μια πολυ καλη αρχη για την εξαλειψη του. Βεβαια υπαρχει και η 1η φωτο στην υπογραφη μου που επεξηγει πολλα πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 20:25

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 1959439_215871885287189_1687339620_n

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 21 2014, 20:35

Πόσο αλήθεια; Το κακό είναι ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται και αυτό κάτι πρέπει να λέει για εμάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 50
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 03:48



Νικολα πολυ καλο.... Το ειχα βρει και γω αλλα δεν ηθελα να τω βαλω λογω ενα ποστ του natk στη 1η σελιδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 37
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 12:23

Εμενα ρε παιδια μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια και πραγματικα ρωταω με ολη την καλη διαθεση...

Ενω ολοι τους λυπομαστε τους μεταναστες και φυσικα ειναι και αυτοι ανθρωποι και ολα τα συναφη...κατα συντριπτικη πληοψηφια οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα εμεναν ή τουλαχιστον δεν θα ηθελαν να μενουν σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες, αποφευγουμε και σνομπαρουμε τα μαγαζια που συχναζουν οικονομικοι μεταναστες ,κανεις δεν θα νοικιαζε σπιτι στο παιδι του που θα ερθει να σπουδασει στην Αθηνα σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες ,κανεις δεν θα αγορασει σπιτι σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες κ.ο.κ...


Μηπως οσο το προβλημα ειναι μακρυα απο την δικη μας πορτα ειμαστε φιλευσπλαχνοι αλλα ταυτοχρονα φροντιζουμε να παραμεινει μακρυα απο την πορτα μας???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 12:53

geoman87 έγραψε:
Εμενα ρε παιδια μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια και πραγματικα ρωταω με ολη την καλη διαθεση...

Ενω ολοι τους λυπομαστε τους μεταναστες και φυσικα ειναι και αυτοι ανθρωποι και ολα τα συναφη...κατα συντριπτικη πληοψηφια οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα εμεναν ή τουλαχιστον δεν θα ηθελαν να μενουν σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες, αποφευγουμε και σνομπαρουμε τα μαγαζια που συχναζουν οικονομικοι μεταναστες ,κανεις δεν θα νοικιαζε σπιτι στο παιδι του που θα ερθει να σπουδασει στην Αθηνα σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες ,κανεις δεν θα αγορασει σπιτι σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες κ.ο.κ...


Μηπως οσο το προβλημα ειναι μακρυα απο την δικη μας πορτα ειμαστε φιλευσπλαχνοι αλλα ταυτοχρονα φροντιζουμε να παραμεινει μακρυα απο την πορτα μας???

Αν αντικαταστήσεις την λέξη μετανάστης με την λέξη φτωχός θα δεις ότι δεν αλλάζει και τόσο η συμπεριφορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 16:35

geoman87 έγραψε:
Εμενα ρε παιδια μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια και πραγματικα ρωταω με ολη την καλη διαθεση...

Ενω ολοι τους λυπομαστε τους μεταναστες και φυσικα ειναι και αυτοι ανθρωποι και ολα τα συναφη...κατα συντριπτικη πληοψηφια οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα εμεναν ή τουλαχιστον δεν θα ηθελαν να μενουν σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες, αποφευγουμε και σνομπαρουμε τα μαγαζια που συχναζουν οικονομικοι μεταναστες ,κανεις δεν θα νοικιαζε σπιτι στο παιδι του που θα ερθει να σπουδασει στην Αθηνα σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες ,κανεις δεν θα αγορασει σπιτι σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες κ.ο.κ...


Μηπως οσο το προβλημα ειναι μακρυα απο την δικη μας πορτα ειμαστε φιλευσπλαχνοι αλλα ταυτοχρονα φροντιζουμε να παραμεινει μακρυα απο την πορτα μας???

οχι οικονομικους μεταναστες λαθρομεταναστες εχει διαφορα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 50
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 18:39

kalamaria έγραψε:
geoman87 έγραψε:
Εμενα ρε παιδια μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια και πραγματικα ρωταω με ολη την καλη διαθεση...

Ενω ολοι τους λυπομαστε τους μεταναστες και φυσικα ειναι και αυτοι ανθρωποι και ολα τα συναφη...κατα συντριπτικη πληοψηφια οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα εμεναν ή τουλαχιστον δεν θα ηθελαν να μενουν σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες, αποφευγουμε και σνομπαρουμε τα μαγαζια που συχναζουν οικονομικοι μεταναστες ,κανεις δεν θα νοικιαζε σπιτι στο παιδι του που θα ερθει να σπουδασει στην Αθηνα σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες ,κανεις δεν θα αγορασει σπιτι σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες κ.ο.κ...


Μηπως οσο το προβλημα ειναι μακρυα απο την δικη μας πορτα ειμαστε φιλευσπλαχνοι αλλα ταυτοχρονα φροντιζουμε να παραμεινει μακρυα απο την πορτα μας???

οχι οικονομικους μεταναστες λαθρομεταναστες εχει διαφορα!!!

βεβαιως και εχει διαφορα για οποιον μιλαει Ελληνικα. Η μια λεξη (η μονολεκτικη)δεν υφισταται ως ορος... απλα καποια κατακαθια την "δημιουργησαν"(με το μυαλο που εχουν δεν περιμενα και τιποτα καλυτερο) και μετα την υοθετησαν τα ΜΜΕ και την εκαναν παντιερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 37
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 19:26

kalamaria έγραψε:
geoman87 έγραψε:
Εμενα ρε παιδια μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια και πραγματικα ρωταω με ολη την καλη διαθεση...

Ενω ολοι τους λυπομαστε τους μεταναστες και φυσικα ειναι και αυτοι ανθρωποι και ολα τα συναφη...κατα συντριπτικη πληοψηφια οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα εμεναν ή τουλαχιστον δεν θα ηθελαν να μενουν σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες, αποφευγουμε και σνομπαρουμε τα μαγαζια που συχναζουν οικονομικοι μεταναστες ,κανεις δεν θα νοικιαζε σπιτι στο παιδι του που θα ερθει να σπουδασει στην Αθηνα σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες ,κανεις δεν θα αγορασει σπιτι σε περιοχη γεματη με οικονομικους μεταναστες κ.ο.κ...


Μηπως οσο το προβλημα ειναι μακρυα απο την δικη μας πορτα ειμαστε φιλευσπλαχνοι αλλα ταυτοχρονα φροντιζουμε να παραμεινει μακρυα απο την πορτα μας???

οχι οικονομικους μεταναστες λαθρομεταναστες εχει διαφορα!!!

Ωραια επειδη βλεπω κολλαμε στις λεξεις και οχι στην ουσια αυτου που ρωταω θα τους λεμε σκετο μεταναστες για να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι...(δεν ειχα σκοπο να μειωσω κανεναν)

Σωκρατη θα διαφωνησω μαζι σου με το ''φτωχος''...Φτωχογειτονιες υπαρχουν πολλες στη Αθηνα με ανθρωπους που ισα που τα βγαζουν περα (καμια φορα δεν τα βγαζουν κιολας) με χαμοσπιτα 100 ετων κτλ...δεν θα το εξισωνα εγω προσωπικα με την καμια ,με τις γειτονιες των μεταναστων και αυτο μπορεις να το νιωσεις κανοντας μια απλη βραδινη βολτα στις γειτονιες του κεντρου...(και ισως τωρα που μιλαμε να εχουν βελτιωθει πολυ τα πραγματα διοτι καλως ή κακως και με τον εναν ή τον αλλο τροπο εφυγαν πολλοι μεταναστες απο το Ελλαντα...παρολα αυτα ενα ριγος το νιωθεις περπαντωντας βραδακι στο κεντρο)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 20:45

Μπαίνω καθημερινά και διαβάζω διάφορα και στο θέμα ρατσισμός άλλα και γενικά περί πολίτικης,θα είχε πολυ ενδιαφέρον οι "αριστεροί" και "εθνικιστές" αντίστοιχα να γράφανε τόπο καταγωγής-διαμονής ετησία πραγματικά έσοδα(δεν είμαστε εφορία).

Είναι τυχαίο όλοι οι ευκατάστατοι που ζουν σε καλές περιοχές ανά την Ελλάδα και ιδιως της αθηνα που υποστηρίζουν τους λαθρομεταναστες τους γυφτους (ρομα)κλπ?



Δεν μπορω να πιστέψω οτι υπάρχουν "Ελληνες" που ενδιαφερονται περισσοτερο για τους μεταναστες και οχι πρωτα με τους Ελληνες ανα την ελλαδα !

Δεν έχουμε όλοι τα ίδια πιστεύω και τα πιστεύω μας έρχονται βάση εμπειριών και συνθηκών της ζωης μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 20:52

geoman . Η θέση μου είναι ότι προσπαθώ να μην βάζω αβίαστα ταμπέλες. Όπως δεν ισχύει φτωχός <=> εγκληματίας έτσι δεν ισχύει και το "μη δηλωμένος" μετανάστης <=> εγκληματίας.

Για τις περιοχές που αναφέρεις είναι το γνωστό φαινόμενο των γκέτο (τοπικά ή χρονικά). Σε αυτό θα με βρεις απόλυτα σύμφωνο, στο ότι δεν πρέπει να γίνεται δηλαδή γκετοποίηση και όπου γίνεται αυτό εμπεριέχει κινδύνους. Πρόκειται για πρόχειρες "λύσεις", κάτι σαν να κρύβω την σκόνη κάτω από το χαλάκι μιας αποτυχημένης μεταναστευτικής πολιτικής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 20:55

@invman νομίζω ότι είναι αυθαίρετο το συμπέρασμα που παραθέτεις. Προκύπτει από κάποια έρευνα ή απλά την δικιά σου παρατήρηση. Όπως ανέφερα και πιο πάνω είμαι αλεργικός με τις ταμπέλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 21:14

socrates έγραψε:
@invman νομίζω ότι είναι αυθαίρετο το συμπέρασμα που παραθέτεις. Προκύπτει από κάποια έρευνα ή απλά την δικιά σου παρατήρηση. Όπως ανέφερα και πιο πάνω είμαι αλεργικός με τις ταμπέλες.

Δικιά μου παρατήρηση ειναι.Ισως να εχω και αδικο.

Τόσο καιρό δεν εχω γράψει ποτε σε κάποια τέτοια ενότητα και ίσως τελικά έκανα λάθος.

Κάλως η κακός το φορουμ ειναι για κάτι που γουστάρουμε τις μηχανες!

Όλες αυτες οι συζητήσεις εχουν αποτέλεσμα την διαμαχη-τσακωμό και ποτε η μια πλευρα δεν πείθει την άλλη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 21:25

invman έγραψε:
socrates έγραψε:
@invman νομίζω ότι είναι αυθαίρετο το συμπέρασμα που παραθέτεις. Προκύπτει από κάποια έρευνα ή απλά την δικιά σου παρατήρηση. Όπως ανέφερα και πιο πάνω είμαι αλεργικός με τις ταμπέλες.

Δικιά μου παρατήρηση ειναι.Ισως να εχω και αδικο.

Τόσο καιρό δεν εχω γράψει ποτε σε κάποια τέτοια ενότητα και ίσως τελικά έκανα λάθος.

Κάλως η κακός το φορουμ ειναι για κάτι που γουστάρουμε τις μηχανες!

Όλες αυτες οι συζητήσεις εχουν αποτέλεσμα την διαμαχη-τσακωμό και ποτε η μια πλευρα δεν πείθει την άλλη..

Κοίτα, δεν είναι και αναγκαίο κάποιος να πεισει κάποιον. Μπορεί απλά να τον εμπλουτίσει. Μπορεί και να του δώσει ένα ερέθισμα που σε ανύποπτο χρόνο να έχει αποτέλεσμα.

Αν εσύ θες να το πιστεύεις αυτό που λες, οκ.

Αλλά καλό είναι και να μας εξηγείς το σκεπτικό σου, ε;  Wink Wink 

Επειδή και εγώ έχω βαριά δυσανεξία στις ταμπέλες.  Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 21:34

natk έγραψε:
invman έγραψε:
socrates έγραψε:
@invman νομίζω ότι είναι αυθαίρετο το συμπέρασμα που παραθέτεις. Προκύπτει από κάποια έρευνα ή απλά την δικιά σου παρατήρηση. Όπως ανέφερα και πιο πάνω είμαι αλεργικός με τις ταμπέλες.

Δικιά μου παρατήρηση ειναι.Ισως να εχω και αδικο.

Τόσο καιρό δεν εχω γράψει ποτε σε κάποια τέτοια ενότητα και ίσως τελικά έκανα λάθος.

Κάλως η κακός το φορουμ ειναι για κάτι που γουστάρουμε τις μηχανες!

Όλες αυτες οι συζητήσεις εχουν αποτέλεσμα την διαμαχη-τσακωμό και ποτε η μια πλευρα δεν πείθει την άλλη..

Κοίτα, δεν είναι και αναγκαίο κάποιος να πεισει κάποιον. Μπορεί απλά να τον εμπλουτίσει. Μπορεί και να του δώσει ένα ερέθισμα που σε ανύποπτο χρόνο να έχει αποτέλεσμα.

Αν εσύ θες να το πιστεύεις αυτό που λες, οκ.

Αλλά καλό είναι και να μας εξηγείς το σκεπτικό σου, ε;  Wink Wink 

Επειδή και εγώ έχω βαριά δυσανεξία στις ταμπέλες.  Very Happy

Είναι απλό οι εύποροι δεν τους ζουν στην καθημερινοτητα τους στην γειτονια τους στην δουλειά τους.Καλα οσον αφορα την επαρχια ουτε λογος σε σχεση με την Αθηνα(ειμαι απο Πατρα και ξερω πολυ καλα τι εννοω).

Πως λοιπόν μπορεί πχ να εχει γνώμη ενας που μένει στην Τρίπολη για τους μεταναστες οταν τους εχει δει μονο

στην τηλεοραση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 37
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 21:39

socrates έγραψε:
geoman . Η θέση μου είναι ότι προσπαθώ να μην βάζω αβίαστα ταμπέλες. Όπως δεν ισχύει φτωχός <=> εγκληματίας έτσι δεν ισχύει και το "μη δηλωμένος" μετανάστης <=> εγκληματίας.

Για τις περιοχές που αναφέρεις είναι το γνωστό φαινόμενο των γκέτο (τοπικά ή χρονικά). Σε αυτό θα με βρεις απόλυτα σύμφωνο, στο ότι δεν πρέπει να γίνεται δηλαδή γκετοποίηση και όπου γίνεται αυτό εμπεριέχει κινδύνους. Πρόκειται για πρόχειρες "λύσεις", κάτι σαν να κρύβω την σκόνη κάτω από το χαλάκι μιας αποτυχημένης μεταναστευτικής πολιτικής.

Ανυπαρκτης μεταναστευτικης πολιτικης θα ελεγα εγω...

Ξανα λεω οτι εθεσα το συγκεκριμενο ερωτημα με ολη την καλη διαθεση και προς συζητηση και μονο...ορμωμενος κυριως απο ενα περιστατικο που συνεβη στον οικογενειακο μου κυκλο...το οποιο επισης δεν θελω να παρεξηγηθει (σε καμια περιπτωση δεν εννοω μεταναστης=εξαρτημενος απο ουσιες) αλλα νομιζω ο τροπος με τον οποιο τον αντιμετωπιζουμε κολλαει...

Προσφατα λοιπον μιλουσα με ενα ξαδερφο μου ο οποιος εχει χτισει ενα πολυ ωραιο σπιτι το οποιο ομως τυχαινει να βρισκεται απεναντι απο το Λοιμοδων...Οταν λοιπον ακουσε οτι υπαρχει μια σοβαρη πιθανοτητα τωρα που κλεινουν το Λοιμοδων να μεταφερουν στις εγκαταστασεις του τον ΟΚΑΝΑ..επαθε ενα μικρο εγκεφαλικο!!Μου λεει αμεσως αμεσως το σπιτι μου χανει το μισο της αξιας του...και περαν απο αυτο πως θα αφησω εγω το παιδι μου να βγει να παιξει στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μου μεγαλωνοντας??Πραγματικα δεν ηξερα τι να του απαντησω...Απο την αλλη επειδη εχω ενα πολυ καλο φιλο ο οποιος εδωσε μαχη και την κερδισε με τα ναρκωτικα ξερω οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι εγκληματιες και στην πλειοψηφια τους ηταν και απο τα καλυτερα παιδια..απλα αυτα τα πραγματα σε αλλαζουν..τεσπα...

Εκει ακριβως ερχεται και η απορια...οπως με τους ναρκομανης ισως πολλοι απο εμας να τους συμπονουμε ειτε απο κοντινα περιστατικα ειτε απο αυτα που μας εχουν πει αλλοι (φανταζομαι ολοι ξερετε τι περναει μια οικογενεια) απο την αλλη κανεις δεν τους θελει μπροστα στην πορτα του....

Ισως και να ειναι ατυχης ο συσχετισμος μου απλα ηθελα να τον μοιραστω....

Ξανα λεω δεν συσχετιζω τους ναρκομανης με τους μεταναστες εκει που θελω να εστιασω ειναι στον τροπο που το αντιμετωπιζουμε το θεμα....

Μηπως λοιπον θα επρεπε να βρεθει καποια λυση με την οποια καποιοι απο τους συμπολιτες μας να μην ζημιωνονται....Μηπως θα επρεπε επιτελους να υπαρξει μια σοβαρη μεταναστευτικη πολιτικη απο το μπουρδελο μας ετσι ωστε αυτοι οι ανθρωποι να προσφερουν και να εντασονται στην κοινωνια μας και οχι να καταλλειγουν να γινουν βαρος σε αυτη εγκλωβισμενοι εδω?Οπως γινεται σε ολες τις Ευρωπαικες Χωρες στις πρωτευουσες των οποιων πιστεψτε με ζουν και εργαζονται χιλιαδες μεταναστες χωρις να δημιουργειται το παραμικρο???

Μηπως τοτε σταματουσαμε ολοι και αριστεροι και δεξιοι να εχουμε προβλημα με τους μεταναστες?(τους φασιστες δεν τους βαζω μεσα γτ αφ'ενος δεν ειναι αξιοι λογου αφ'ετερεου θεωρω οτι οι πραγματικοι φασιστες ειναι ενα μικρο ποσοστο της κοινωνιας μας οι υπολοιποι προεκυψαν για αλλους λογους...και δεν λεγονται φασιστες...πιο πολυ μπερδεμενους θα τους ελεγα εγω...)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
invman
Member
Member
invman

Ηλικία : 35
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/12/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 21:52

geoman87 έγραψε:
socrates έγραψε:
geoman . Η θέση μου είναι ότι προσπαθώ να μην βάζω αβίαστα ταμπέλες. Όπως δεν ισχύει φτωχός <=> εγκληματίας έτσι δεν ισχύει και το "μη δηλωμένος" μετανάστης <=> εγκληματίας.

Για τις περιοχές που αναφέρεις είναι το γνωστό φαινόμενο των γκέτο (τοπικά ή χρονικά). Σε αυτό θα με βρεις απόλυτα σύμφωνο, στο ότι δεν πρέπει να γίνεται δηλαδή γκετοποίηση και όπου γίνεται αυτό εμπεριέχει κινδύνους. Πρόκειται για πρόχειρες "λύσεις", κάτι σαν να κρύβω την σκόνη κάτω από το χαλάκι μιας αποτυχημένης μεταναστευτικής πολιτικής.

Ανυπαρκτης μεταναστευτικης πολιτικης θα ελεγα εγω...

Ξανα λεω οτι εθεσα το συγκεκριμενο ερωτημα με ολη την καλη διαθεση και προς συζητηση και μονο...ορμωμενος κυριως απο ενα περιστατικο που συνεβη στον οικογενειακο μου κυκλο...το οποιο επισης δεν θελω να παρεξηγηθει (σε καμια περιπτωση δεν εννοω μεταναστης=εξαρτημενος απο ουσιες) αλλα νομιζω ο τροπος με τον οποιο τον αντιμετωπιζουμε κολλαει...

Προσφατα λοιπον μιλουσα με ενα ξαδερφο μου ο οποιος εχει χτισει ενα πολυ ωραιο σπιτι το οποιο ομως τυχαινει να βρισκεται απεναντι απο το Λοιμοδων...Οταν λοιπον ακουσε οτι υπαρχει μια σοβαρη πιθανοτητα τωρα που κλεινουν το Λοιμοδων να μεταφερουν στις εγκαταστασεις του τον ΟΚΑΝΑ..επαθε ενα μικρο εγκεφαλικο!!Μου λεει αμεσως αμεσως το σπιτι μου χανει το μισο της αξιας του...και περαν απο αυτο πως θα αφησω εγω το παιδι μου να βγει να παιξει στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μου μεγαλωνοντας??Πραγματικα δεν ηξερα τι να του απαντησω...Απο την αλλη επειδη εχω ενα πολυ καλο φιλο ο οποιος εδωσε μαχη και την κερδισε με τα ναρκωτικα ξερω οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι εγκληματιες και στην πλειοψηφια τους ηταν και απο τα καλυτερα παιδια..απλα αυτα τα πραγματα σε αλλαζουν..τεσπα...

Εκει ακριβως ερχεται και η απορια...οπως με τους ναρκομανης ισως πολλοι απο εμας να τους συμπονουμε ειτε απο κοντινα περιστατικα ειτε απο αυτα που μας εχουν πει αλλοι (φανταζομαι ολοι ξερετε τι περναει μια οικογενεια) απο την αλλη κανεις δεν τους θελει μπροστα στην πορτα του....

Ισως και να ειναι ατυχης ο συσχετισμος μου απλα ηθελα να τον μοιραστω....

Ξανα λεω δεν συσχετιζω τους ναρκομανης με τους μεταναστες εκει που θελω να εστιασω ειναι στον τροπο που το αντιμετωπιζουμε το θεμα....

Μηπως λοιπον θα επρεπε να βρεθει καποια λυση με την οποια καποιοι απο τους συμπολιτες μας να μην ζημιωνονται....Μηπως θα επρεπε επιτελους να υπαρξει μια σοβαρη μεταναστευτικη πολιτικη απο το μπουρδελο μας ετσι ωστε αυτοι οι ανθρωποι να προσφερουν και να εντασονται στην κοινωνια μας και οχι να καταλλειγουν να γινουν βαρος σε αυτη εγκλωβισμενοι εδω?Οπως γινεται σε ολες τις Ευρωπαικες Χωρες στις πρωτευουσες των οποιων πιστεψτε με ζουν και εργαζονται χιλιαδες μεταναστες χωρις να δημιουργειται το παραμικρο???

Μηπως τοτε σταματουσαμε ολοι και αριστεροι και δεξιοι να εχουμε προβλημα με τους μεταναστες?(τους φασιστες δεν τους βαζω μεσα γτ αφ'ενος δεν ειναι αξιοι λογου αφ'ετερεου θεωρω οτι οι πραγματικοι φασιστες ειναι ενα μικρο ποσοστο της κοινωνιας μας οι υπολοιποι προεκυψαν για αλλους λογους...και δεν λεγονται φασιστες...πιο πολυ μπερδεμενους θα τους ελεγα εγω...)


Για να δεχτεί μια χώρα μετανάστες πάει να πει οτι της λείπει εργατικό δυναμικό,η Ελλάδα ειναι μια τέτοια οταν η πραγματική ανεργία(φοιτητές-στρατιώτες δεν προσμετρουνται) εχει χτυπισει κοκκινο ?

Οταν η Ελλάδα φτάσει σε αυτο το σημείο τοτε θα μπορέσει.

Οι ναρκομανείς ειναι απλα μια πολυ ατυχη κοινωνική που ομαδα που συνεχώς αυξάνεται σε αριθμό.Κανεις αιτηση

για να μπεις στον ΟΚΑΝΑ και περιμένεις 5 η και παραπανω χρόνια.Ειναι πολυ λιγο το ποσοστό που δεν θελει να "κοψει".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 50
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 22 2014, 22:37

@invman
Εκτος οτι δεν μπορεις να ξερεις αν αυτοι που συμμεριζονται τους μεταναστες δεν ενδιαφερονται για τους Ελληνες, δεν υπαρχει πιθανοτητα κατα τη γνωμη σου καποιος να ειχε μεταναστατη παππου ή η οικογενεια του να ηρθε απο το Ποντο και να του ειπαν πως τους συμπεριφερθηκαν εδω? Μην ξεχνας οτι με τον εναν ή τον αλλον τροπο και Ελληνες γκετοποιηθηκαν. Μια και εισαι απο Πατρα θα σου αναφερω τα "Προσφυγικα" κοντα στην πλατεια Ελευθεριας. Μηπως θες να μου πεις αν θεωρειται μια απο τις υποαναπτικτες (απο πλευρας δομησης, λεφτα που δινει ο Δημος, εργα που γινονται στη περιοχη και οχι απο το επιπεδο των ανθρωπων) περιοχες της Πατρας με ισως την 2η χαμηλοτερη τιμη/τμ(και αυτος δεικτης "αξιας" μιας περιοχης ειναι).
Επειδη μενω σε νοικι ετυχε να εχω μεταναστες (και στα 2 τελευταια σπιτια που μετακομοισα) γειτονες μεταναστες. Μπορω να σου πω οτι πιο πολυ νοιωθουν αυτοι μια φοβια μενα παρα εγω για αυτους. Το πατρικο μου επισης πλεον εχει πιο πολλους μεταναστες για γειτονες παρα Ελληνες αλλα ως δια "μαγειας" παλι προβλημα δεν εχει δημιουργηθει. Πριν το "Ξενιο Ζευς" δυο σπιτια πιο κατω απο το δικο μου,ειχαν βρει καταλυμα σε ακατοικιτο οικημα αρκετοι μεταναστες. Επι 7 μηνες πιστεψε με δεν ανυσηχουσα ουτε για τη μηχανη αλλα ουτε και για το αμαξι μου ενω μεσα σε αυτους τους μηνες ειχαν "σπασει" πανω απο 30 αυτοκινητα και ειχαν σηκωσει ή παρει εξαρτηματα απο πολλα μηχανακια και μηχανες της περιοχης Σκαγιοπουλειου/Αποστολος Παυλοσς. Επειδη εμεις στη γειτονια δεν τους ενοχλουσαμε, αυτοι ουτε κατα διανοια μας ειχαν ενοχλησει και καποιες φορες που τους χαιρεταγαμε αυτοι μας χαιρεταγαν με σκημενο το κεφαλι, εμεναν ξυπνιοι ενας ή δυο το βραδυ και φυλαγαν τα αμαξια της γειτονειας(ενα ΣΚ ειχα ξεχασει ανοιχτο το παραθυρο του οδηγου απο αφηρημαδα και ουτε το πακετο τσιγαρα δεν μου πηραν που ειχα αφησει στο ταμπλο). Μετα το "Ξενιο Ζευς" εχω ηδη παει στην Ασφαλεια 2 φορες (απο το καλοκαιρι) λογω οτι μου σπασαν το αμαξι.
Αληθεια ποια θα ηταν η θεση μου για το μεταναστευτικο μετα απο αυτα? απλα πιστευω οτι σε ολους τους ανθρωπους συμπεριφερομαστε ανθρωπινα

@geoman87

Βλεπεις υπαρχει και ο κοινωνικος ρατσισμος στη κοινωνια την οποια ζουμε. Ειχαμε συνηθισει σαν ανθρωποι να προσαρμοζουμε το περιβαλλον το οποιο ζουμε(το οτι ετσι καταστρεψαμε το πλανητη μας ειναι μια αλλη μεγαλη συζητηση) και οχι οπως οι πρωτοι ανθρωποι να προσαρμοζομαστε στο περιβαλλον(υπαρχει ακομα μεσα μας πιστεψε απλα θελει να νοιωσουμε πολυ πιεση για να βγει)
Οσο για τη πολιτικη απεναντι στο μεταναστευτικο μονο να συμφωνησω μαζι σου μπορω πλην απο το οτι αλλες πρωτευουσες δεν εχουν και αυτες προβληματα. Το Λονδινο εχει προβλημα με Πακιστανους και Ινδους, η Νεα Υορκη εχει με Ισραηλιτες και Παλαιστινιους(πλην απο ολους τους αλλους μεταναστες που εχει) και μην ξεχναμε οτι πριν μερικα χρονια καηκε το Παρισι γιατι ηθελαν να γκετοποιησουν(πολυ περισσοτερο απο τωρα) τους μεταναστες τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 50
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 24 2014, 16:01

Ένοχος ο οδηγός του ΟΑΣΘ που ανάγκασε Αφρικανούς επιβάτες να κατέβουν από το λεωφορείο

και καποιοι ρατσιστες στη Σκωτια....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 24 2014, 23:42

Ένα 35' φιλμ μικρού μήκους που δείχνει κάποιες πτυχές από το 2004 και μετά...

http://vimeo.com/86682631
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geoman87
Member
Member
geoman87

Ηλικία : 37
Τόπος : Αιγαλεω,Αττικη
Registration date : 10/02/2011

φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: φάκελλος ρατσισμός !!!   φάκελλος ρατσισμός !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 25 2014, 00:17

jk_prince έγραψε:
Ένοχος ο οδηγός του ΟΑΣΘ που ανάγκασε Αφρικανούς επιβάτες να κατέβουν από το λεωφορείο

και καποιοι ρατσιστες στη Σκωτια....



Ρε συ πριγκηπα αμα ειναι να βαφτιζουμε ρατσιστη τον καθε μεθυσμενο που κυκλοφορει στην βορεια Ευρωπη (και πιστεψε με τα Σαββατοκυριακα κυκλοφορουν πολλοι τετοιοι) τοτε εχουμε προβλημα...ανοιγει πολυ ο κυκλος....Οι τυποι αλλου πατανε και αλλου βρισκονται...ειδικα ο τυπος που επιτειθεται συνεχως με το ζορι στεκεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

φάκελλος ρατσισμός !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: