Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 22:27

Έχει βάλει κανέάς belray exp, να μας πει εντυπώσεις;Λέω να δοκιμάσω την προσφορά του μπαρμπέρη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 22:55

Bretsos έγραψε:
@lex_73 έγραψε:


painterakis έγραψε:
α ... κάποια στιγμή είχα βάλει και το motorkote (αν το λέω σωστά) σαν συμπλήρωμα του λαδιού, εγώ προσωπικά δεν είδα διαφορά, όπως και δεν είδα ποτέ διαφορά με τα μπουζί ιριδίου.
εγώ τώρα φοράω μπουζί ιριδίου αλλά και μόνο για θέμα τιμής/χιλιόμετρα αλλαγής.

Δεν είσαι ο μόνος Μανώλη...

ειπαμε μονο το souper Dynamic κανει δουλεια.
Παιδια το souper Dynamik ειναι το παλιο motorkote που εχει αλλαξει ονομα αν δεν το ξερετε!τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 287573622
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 23:19

IKARUS έγραψε:
Bretsos έγραψε:
@lex_73 έγραψε:


painterakis έγραψε:
α ... κάποια στιγμή είχα βάλει και το motorkote (αν το λέω σωστά) σαν συμπλήρωμα του λαδιού, εγώ προσωπικά δεν είδα διαφορά, όπως και δεν είδα ποτέ διαφορά με τα μπουζί ιριδίου.
εγώ τώρα φοράω μπουζί ιριδίου αλλά και μόνο για θέμα τιμής/χιλιόμετρα αλλαγής.

Δεν είσαι ο μόνος Μανώλη...

ειπαμε μονο το souper Dynamic κανει δουλεια.
Παιδια το souper Dynamik ειναι το παλιο motorkote που εχει αλλαξει ονομα αν δεν το ξερετε!τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 287573622

εχει γινει απειρες φορες αυτη η κουβεντα, ωστοσο εχουν δοκιμαστει και τα δυο προιοντα και το S.D αποδειχτηκε καλυτερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 23:52

LARRY έγραψε:
Έχει βάλει κανέάς belray exp, να μας πει εντυπώσεις;Λέω να δοκιμάσω την προσφορά του μπαρμπέρη....

σε κανενα 15μερο 20μερο θα κανω και εγω αυτη την αλλαγη να δω τι ψαρια πιανουν τα belray!

....στις αρχες εβαζα motul μετα δοκιμασα τα ipone απο το oils moto τα οποια μου αρεσουν πολυ και η επομενη θα ειναι δοκιμη belray απο το moto troxos !


υ.γ Λαζαρε η προσφορα ειναι του moto troxos οχι του μπαρμπερη ..........αν ηταν του μπαρμπερη θα ειχε ξυρισμα δωρο nanana
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 12 2012, 00:04

Bretsos έγραψε:
IKARUS έγραψε:
Bretsos έγραψε:
@lex_73 έγραψε:


painterakis έγραψε:
α ... κάποια στιγμή είχα βάλει και το motorkote (αν το λέω σωστά) σαν συμπλήρωμα του λαδιού, εγώ προσωπικά δεν είδα διαφορά, όπως και δεν είδα ποτέ διαφορά με τα μπουζί ιριδίου.
εγώ τώρα φοράω μπουζί ιριδίου αλλά και μόνο για θέμα τιμής/χιλιόμετρα αλλαγής.

Δεν είσαι ο μόνος Μανώλη...

ειπαμε μονο το souper Dynamic κανει δουλεια.
Παιδια το souper Dynamik ειναι το παλιο motorkote που εχει αλλαξει ονομα αν δεν το ξερετε!τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 287573622

εχει γινει απειρες φορες αυτη η κουβεντα, ωστοσο εχουν δοκιμαστει και τα δυο προιοντα και το S.D αποδειχτηκε καλυτερο.
Οκ το εχω βαλει και εγω, αλλα οι περισοτεροι που το πουλανε λενε πως ειναι το παλιο motorkote και ειναι γνωστες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GD
Member
Member
GD

Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 15/03/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 12 2012, 01:44

Λοιπόν τα belray τα φοράω και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος.Ούτε θόρυβος στο σασμάν.Κρατάω μια επιφύλαξη ότι έχει διάφορους τύπους και δεν θυμάμαι πιο φοράω αλλά σίγουρα δεν είναι το απλό.Πάντως από τα motul νομίζω το σασμάν δουλεύει καλύτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 13 2012, 10:42

dimnik83 έγραψε:
Δεν μου πίνει ούτε γραμμάριο λαδιού. Είτε με τα Ipone, είτε με τα Motul (τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη αλλαγή). Τώρα που θα ξαναλλάξω σε Motul θα έχω το νου μου μπας και...

Κι εμένα δεν πίνει ούτε γραμμάριο!Και πέρασα απο μοτούλ σε αι-πον.Η διαφορά : με τα αι-πον δυσκολεύεται μετά απο διάρκεια σε ταξίδι να κατεβάσω ταχύτητα εν στάση.Δηλ. αν σταματήσω μετα απο μια ώρα ταξιδιού κι εχω δευτέρα στο κιβώτιο δυσκολεύεται να μπεί η νεκρά....κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα.Α!Και σε λίγο θα κάνω σέρβις στα 29.000 μίλια και θα βάλω φίλτρο hilfo.Άντε να δούμε.... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gogosmama

gogosmama

Ηλικία : 50
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Registration date : 27/05/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 20 2012, 00:55

Εγώ βάζω αυτόόόόόόόόόόόόό΄.......................

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Csc0031

γι΄αυτούς που ξέρουν από καλό λάδι !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εξαιρετικά παρθένο με 0 οξύτητα.
Και φίλτρο λαδιού αυτό

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Pl313267volvotruckparts

Ως τώρα απόλυτα ικανοποιημένος drink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Soul_Giannis

Soul_Giannis

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 14/06/2010

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02 2012, 13:33

Έχει κανείς άποψη για τα motul 300v ?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02 2012, 15:10

Soul_Giannis έγραψε:
Έχει κανείς άποψη για τα motul 300v ?????

το εχω εγω στο δικο μου .
πολυ καλο λαδι αλλα χτυπαει λιγο παραπανω η πρωτη οταν την βαζεις απο σταση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02 2012, 23:37

liakosvol έγραψε:
dimnik83 έγραψε:
Δεν μου πίνει ούτε γραμμάριο λαδιού. Είτε με τα Ipone, είτε με τα Motul (τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη αλλαγή). Τώρα που θα ξαναλλάξω σε Motul θα έχω το νου μου μπας και...

Κι εμένα δεν πίνει ούτε γραμμάριο!Και πέρασα απο μοτούλ σε αι-πον.Η διαφορά : με τα αι-πον δυσκολεύεται μετά απο διάρκεια σε ταξίδι να κατεβάσω ταχύτητα εν στάση.Δηλ. αν σταματήσω μετα απο μια ώρα ταξιδιού κι εχω δευτέρα στο κιβώτιο δυσκολεύεται να μπεί η νεκρά....κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα.Α!Και σε λίγο θα κάνω σέρβις στα 29.000 μίλια και θα βάλω φίλτρο hilfo.Άντε να δούμε.... Cool

Μία απ' τα ίδια Λιάκο. Σταματημένος κι εμένα δυσκολεύεται να απελευθερώσει τις ταχύτητες. Λες και μαγκώνουν μέσα. Επίσης, για να μπει η πρώτη από νεκρά, καμιά φορά χρειάζεται να παίξω με το συμπλέκτη. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με τα Roadtwin της IPONE γι' αυτό θα ξαναβάλω τα Motulια μου και οψόμεθα. Γενικά, νιώθω μια άγρια λειτουργία του κινητήρα που δεν μου προσδίδει καμία εμπιστοσύνη τελευταία. (Ρε λέτε να τρελαίνομαι και να 'ναι όλα ιδέα μου;;; )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gogosmama

gogosmama

Ηλικία : 50
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Registration date : 27/05/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02 2012, 23:47

Παιδιά τα Motul 5100 είναι τα καλύτερα. Το σασμαν δουλευει λες και του έχεις βάλει βούτυρο . Μην το ψαχνετε άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02 2012, 23:50

Τώρα μου το λες;;; Κι εγώ παρήγγειλα ήδη ένα τενεκέ 15άρι απ' αυτό!

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Csc0031

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 02 2012, 23:56

μάναροι, πολύ βασική προϋπόθεση για να μπαινοβγαίνει η ταχύτητα όμορφα είναι η σωστή θέση του συμπλέκτη (να συμπλέκει και να αποσυμπλέκει σωστά) και το δεύτερο είναι μια καλολαδωμένη αλυσιδούλα Smile
Το να αποσυμπλέκει καλά σημαίνει ότι όταν είναι στο διπλό σταντ και βάλουμε πρώτη, δεν κουνιέται η πίσω ρόδα
Όλα αυτά τα λέω από προσωπικές εμπειρίες, καθότι όταν έχω καλολαδωμένη αλυσίδα και σωστό συμπλέκτη (όπως και ρυθμισμένο σκουλήκι) αλλά και φυσικά και λαδάκια, οι ταχύτητες γίνονται χοντίσιες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 08 2012, 10:23

συνυπογράφω τις αρνητικές εντυπώσεις του dimnik για τα IPONE... Rolling Eyes μετά από πολύ σβέλτη βόλτα μέχρι Επίδαυρο με τις γνωστές θερμοκρασίες τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 117227 δεν μας τα λέει καθόλου καλά ο συμπλέκτης. θα προτιμήσω και εγώ την safe επιλογή των MOTUL, τα οποία ήταν μια χαρά μέχρι τώρα !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kalampokas στις Τετ Αυγ 08 2012, 11:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Soul_Giannis

Soul_Giannis

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 14/06/2010

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 08 2012, 11:48

metallidhs έγραψε:
Soul_Giannis έγραψε:
Έχει κανείς άποψη για τα motul 300v ?????

το εχω εγω στο δικο μου .
πολυ καλο λαδι αλλα χτυπαει λιγο παραπανω η πρωτη οταν την βαζεις απο σταση.

Το έβαλα και εγω!Κοπαναει και ζοριζει τη πρώτη!Την επόμενη εγγυημένη απόδοση 5100!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 08 2012, 12:52

Τι να πω ρε παίδες... δεν έχω συγκρίνει τα 2 λαδάκια, πάντα βάζω motul ... αλλά σε όποιον το λέω μου λέει να δοκιμάσω και τα Ipone για να μπαίνουν βούτυρο οι ταχύτητες.... από όσα διαβάζω όμως δεν ξέρω αν τα προτιμήσω στην επόμενη αλλαγή. τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 8117

Εμένα πάντως το σασμάν κοπανάει αρκετά και μερικές φορές για να μπει ταχύτητα πρέπει να αφήσω λίγο συμπλέκτη.....

Συμπλέκτη τσέκαρα στο service πριν 2 εβδομάδες και δεν θέλει μάζεμα, το μόνο που δεν έχω κάνει ακόμα είναι να λύσω το καπάκι του μπροστινού γραναζιού για να καθαρίσω την μούργα και την μπιχλα... (4,5 χρόνια δεν το έχω ανοίξει ποτέ Embarassed αρκούδες θα βγάλει... )


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katsmanivx

katsmanivx

Ηλικία : 49
Τόπος : Πυργος (καταγωγη) - Πατρα (διαμονη)
Registration date : 26/10/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 09 2012, 10:38

παιδες,ακολουθωντας τη συμβουλη των περισοτερων ψαχτηκα για motul 5100 15-50 ημισυνθετικο.αρχικα βρηκα τιμες ειτε απο μαγαζι εδω στην πατρα ειτε στο ιντερνετ απο 11-15 ευρωπουλα.ψαχνοντας λιγο παραπανω επεσε το ματι μου σε αυτο http://www.car.gr/parts/view/1791166/?lang=en ,μαζι με τα μεταφορικα μου βγαινει 44 (4 lt x 9 =36 + 8 ).θα το βαλω και σε αλλα ποστ σχετικα με λαδια για οποιον πληρωνει ακομα ακριβα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 09 2012, 11:05

Ρε αγόρι, δε χρειάζεται να γεμίσεις ολόκληρο το φόρουμ! Σε ένα σημείο αρκεί!!! Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katsmanivx

katsmanivx

Ηλικία : 49
Τόπος : Πυργος (καταγωγη) - Πατρα (διαμονη)
Registration date : 26/10/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 09 2012, 12:27

massai έγραψε:
Ρε αγόρι, δε χρειάζεται να γεμίσεις ολόκληρο το φόρουμ! Σε ένα σημείο αρκεί!!! Mad

φιλαρακι νομιζω οτι σε τεσσερα σημεια θα το δουν περισοτερα ματια,ασε που δεν μου ηταν κοπος

οσον αφορα τα λαδακια τα βρηκα και αλλου ιδια τιμη (9ευρω/lt,ενας στα χανια το δινει 8ευρω/lt) μια αναζητηση στο car.gr δινει λυσεις

τελικα ουτε βιδα δεν πρεπει να παιρνεις χωρις να ψαχτεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 09 2012, 22:15

katsmanivx έγραψε:

τελικα ουτε βιδα δεν πρεπει να παιρνεις χωρις να ψαχτεις

Να ξερες πόσα χρήματα έχω πετάξει επειδή δεν έκανα ερεύνα αγοράς.... Suspect
Από τότε πάθαμε και μάθαμε... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2FAST4U(GEORGES)
Member
Member
2FAST4U(GEORGES)

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΡΕΒΕΖΑ
Registration date : 16/08/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 24 2012, 19:45

παίδες valvoline συνθετικά 10-40 έχει βαλει κανένας να μου πεί εντυπώσεις? Έβαλα σήμερα και μου φάνηκε οτι γλύκινε το σασμάν αλλά ίσως επειδή είναι καινούρια ακόμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας

Λεωνίδας

Ηλικία : 54
Τόπος : Λαμία
Registration date : 07/11/2009

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 18 2012, 09:01

Το ιξωδες του λαδιου κινητηρα παιζει σημαντικο ρολο στην καταναλωση.
Οσοι προσπαθειτε με λαδια 20 50 που ζοριζουν τον κινητηρα να φτιαξουν μαλακο
κιβωτιο ταχυτητων αναθεωρειστε αποψη.
Φυσικα τετοια λαδια το καλοκαιρι γινονται πιο λεπτορευστα ευνοωντας την ευστροφια
αρα και την καταναλωση...

ΥΓ.Μεσα απο την ερευνα και αναπτυξη του εργοστασιου της fuchs (αν το γραφω σωστα )
οι συγχρονοι κινητηρες χρειαζονται λαδια 10 40 ολο το χρονο στις δικες μας συνθηκες
και μονο .

ΥΓ2.Οι φθορες του κινητηρα πολλαπλασιαζονται με χοντρα λαδια, η γνωμη του ειδικου ηταν
οσο λεπτοτερο λαδι καλης ποιοτητας τοσο το καλυτερο.Τα μεταλλα εχουν βελτιωθει πολυ,
δεν ειναι τυχαιο οτι η Honda στα σαζμαν αυτοκινητων της χρησιμοποιει απλο λαδι και οχι
χοντρες βαλβολινες .Μην φοβαστε λοιπον τα 10 40...κανουν καλο παντου

ΥΓ3.Εγω χρησιμοποιω Amsoil 10 40 και δεν αλλαζω μαρκα.(και στο αυτοκινητο )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theofilos
Member
Member
theofilos

Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 14/03/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01 2012, 23:54

καλησπερα, χθες πηγα στο μαστορα για σερβις, μου εβαλε λαδι motul 3000 και οχι το 5100.

μου ειπε οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το 5100
εσεις τι λετε?

υπαρχει περιπτωση να το καιει λιγο αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02 2012, 00:43

Εγώ λέω την επόμενη φορά να μη βάλεις κανένα από αυτά τα 2, να δοκιμάσεις ΙΡΟΝΕ και μετά να μπεις και να πεις πως σου φάνηκε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: