Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 18:19

morfeas έγραψε:
αν ρυθμίσεις σωστά το ποδήλατο στα μέτρα σου...δεν θα έχεις πρόβλημα με την μέση σου...αν έχει σοβαρό θέμα με την μέση....δεν κάνεις ποδήλατο....
η οπίσθια ανάρτηση είναι για χρήση βουνού (downhill) και μόνο....τώρα αν αγοράσεις ένα ποδήλατο που ρυθμίζονται οι αναρτήσεις κλειδώνουν κλπ κλπ....it up to you....κατά την άποψή μου σαν απλός ποδηλάτης...πεταμένα λεφτά...
σίγουρα απαντήσεις πιο ειδικές θα βρεις σε αντίστοιχα φόρουμ ποδηλάτου...δοκίμασε στο cyclist.gr έχει πολλές πληροφορίες.....
το ποδήλατο που σου πρότεινα κάνει τα πάντα και είναι από τα πλέον αξιόπιστα στην αγορά....
Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια Δημήτρη,να'σαι καλά merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 18:21

μαϊ πλεζουρ μαν.....καλή αγορά...αλλά ψάξε πρώτα στο διαδίκτυο!

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 18:24

morfeas έγραψε:
μαϊ πλεζουρ μαν.....καλή αγορά...αλλά ψάξε πρώτα στο διαδίκτυο!
Θα το ψάξω μιάς και με την αγορά θα ασχοληθώ μετά από κάνα 2μηνο (να χάσω βάρος και να ζεστάνει και λίγο ο καιρός) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 19:21

τωρα εγώ τι να πώ ...Στα ειπε ολα ο "Μορφη" ...γνωμη μου ομως αφου σου ευχηθώ περαστικά ..ειναι να μη βιαστείς να αρχισεις με ποδήλατο ...θαλεγα για αρχή μια ελαφριά αεροβια ασκηση...γρηγορο περπάτημα ας πουμε σε επιπεδο διαδρομο η σε ταρταν γηπεδου ...(μια ωρα τη μερα ειναι αρκετο ) με μια ισορροπημενη διατροφη χαμηλων λιπαρών ..κι αφου αποκτήσεις το επιθυμιτο βαρος τοτε πας και σε ποδηλατο ...να ξερεις οτι το ποδηλατο ακομη και το "πολης" εχει απαιτήσεις (μεση γονατα αυχενα κλειδώσεις ) και δεν ειναι απολυτα αερόβια ασκηση ...συζητα πρώτα με τον γιατρο σου και ενδεχόμενα μ ενα γυμναστη να χεις το κεφαλακι σου ήσυχο ....

εχουν δει κι εχουν δει τα ματακια μου ....



οσον αφορά για το ποδηλατο εχω να πω

1.το πισω αμορτισέρ ..ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ ....οτι χειρότερο για τη μεση ιδιαιτερα αν εχεις βεβαρημενο ιστορικο η υπέρβαρο σωμα!!!

2.
το μπροστά ...κλαιν μαιν ....ειναι χρησιμο μονο στο mauntain...να σκεφτείς οτι σε ομαλο δρομο η σε ασφαλτο το κελιδώνουμε δεν χρειάζεται ....

3.αγοράζεις εναν db σκελετο και φτιάχνεις κατι σαν αυτο οπως εκανα εγώ ....δεν εχει σημασια η μαρκα ...κοιτα τα περιφερειακα ...αρκουν για αρχή !!!


τιμη ...απο 250 - 350 γιουρια χαλαρά !!!


να σαι παντα γερός ...και γεματος ορεξη για αθληση ....!!!


υ.γ. ...για να παρεις θάρρος ζητα απ τον "μορφή "να σου δέιξει το 6pack που απέκτησε το τελευταιο 3μηνο ..θα εκπλαγείς !!!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
ΜΙΤΣ
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
ΜΙΤΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 20/04/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 22:58

Περαστικά βρε Γιώργη και εγώ φαντάστηκα ότι θα είχες μπαρκάρει γιαυτό είσαι εξαφανισμένος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 23:11

ΜΙΤΣ έγραψε:
Περαστικά βρε Γιώργη και εγώ φαντάστηκα ότι θα είχες μπαρκάρει γιαυτό είσαι εξαφανισμένος
Δυστυχώς αντιμετωπίζω το ένα πρόβλημα υγείας μετά το άλλο και δεν έχω φύγει No Ελπίζω σε καλύτερες μέρες αδερφέ μου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΤΣ
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
ΜΙΤΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 20/04/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 23:29

groi1000 έγραψε:
ΜΙΤΣ έγραψε:
Περαστικά βρε Γιώργη και εγώ φαντάστηκα ότι θα είχες μπαρκάρει γιαυτό είσαι εξαφανισμένος
Δυστυχώς αντιμετωπίζω το ένα πρόβλημα υγείας μετά το άλλο και δεν έχω φύγει No Ελπίζω σε καλύτερες μέρες αδερφέ μου Wink
Όλα θα πάνε καλά ..... Έχεις την συμπαράσταση όλων μας και την θετικά μας σκέψη
https://www.vstromhellasforum.com/t18495-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ποδήλατο-
Μετάβαση σε: