Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 00:16

giorlesvos έγραψε:
Ας βαλω εδω την ερωτηση μου για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα.
Παιδια και εγω τελικα μπηκα στον πειρασμο να παρω ποδηλατο.
Το θελω για γυμναστικη και για μετακινηση στην δουλεια.
Ειμαι 1.85 και 110 κιλα. Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 400 ευρω με τα βιας.
Οποιος μπορει να μου προτεινει καποιο ποδηλατο καλο για τα χρηματα που διαθετω και για τα κιλα που ειμαι,
μην σπασει καμια μερα και γελαει ο κοσμος, παρακαλω θα του ειμαι υποχρεος.

Να αναφερω οτι εδω Μυτιληνη οι μαρκες που ξερω οτι υπαρχουν σε διαφορα μαγαζια ειναι:
Ideal, Ghost, Mongoose, Carrera και νομιζω και Scott (δεν ειμαι σιγουρος για το τελευταιο).
Περιμενω τα φωτα σας!!!!!!!
Έχει SCOTT ο Καραντώνης Γιώργη αλλά είναι ''φαρμακείο'' τα άτιμα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 00:21

Ναι δεν θυμομουν σιγουρα οτι τα εχω δει σε αυτον γι αυτο εγραψα μαλλον και οχι σιγουρα.
Σημερα πηρα του καπετανιου το ποδηλατο και πηγα μια βολτα απ το εμπορικο λιμανι μεχρι το επιβατικο και πισω παλι και κ@81ws@. Eιχα να κανω 6 χρονια ποδηλατο και μου αρεσε πολυ, θυμηθηκα τα νιατα μου παλι!!!!!
Ε μεσα σε 5 λεπτα το αποφασισα οτι θα παρω ποδηλατο τελικα, χαχαχα!!!!!! Να γλυτωσει κ το vstromακι απ τα χιλιομετρα που γραφω μεσα στην πολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 00:29

Άντε,πάρε εσύ γιατί εγώ νόου μάνει νόου χάνει Crying or Very sad Το έχω ρίξει στο κολύμπι που είναι και τζάμπα Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΤΣ
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
ΜΙΤΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 20/04/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 08:52

V.Stratos έγραψε:
Πολύ πρόσφατα πήρα ΑΥΤΟ το ποδήλατο....

Το μόνο που χρειάστηκε ήταν μία δαγκάνα μπροστά γιατί έκανα μλκ εγώ και την έλυσα να
δώ πώς είναι μέσα και κλώτσησα κάτι βόλτες..
Αυτή που μπήκε πάνω είναι δαγκάνα ProGrip και την βάζουν σε πολύ πολύ ακριβότερα ποδήλατα..

Κατά τ'άλλα για 199? θεωρώ ότι είναι σούπερ το ποδήλατο Wink

Και μουράτο...Σε όσους το έδειξα το κοστολογησαν 500-1200? !!!! Cool

Υ.Γ. Εκτός από αυτούς που ασχολούνται αρκετά με το άθλημα έτσι ??
Πήρα και εγώ ένα ίδιο πριν κανένα μήνα.
Η αλήθεια είναι ότι το φοβόμουν στην αρχή να το πάρω επειδή δεν είναι μάρκα
άλλα μέχρι στιγμής όλα καλά (έχει και ταχύτητες shimano) το έχω πάει παντού φτου φτου φτου
(και δεν το έλεγα τόσο καιρό επειδή δεν είναι μάρκα και θα με κοροϊδεύατε bliax )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 09:57

groi1000 έγραψε:
Άντε,πάρε εσύ γιατί εγώ νόου μάνει νόου χάνει Crying or Very sad Το έχω ρίξει στο κολύμπι που είναι και τζάμπα Wink

Το καλο το παληκαρι ξερει και αλλο μονοπατι!!!!!! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 10:31

ioarma έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Άντε,πάρε εσύ γιατί εγώ νόου μάνει νόου χάνει Crying or Very sad Το έχω ρίξει στο κολύμπι που είναι και τζάμπα Wink

Το καλο το παληκαρι ξερει και αλλο μονοπατι!!!!!! lol! lol!
Tί να έκανα? Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 17:20

ΜΙΤΣ έγραψε:
V.Stratos έγραψε:
Πολύ πρόσφατα πήρα ΑΥΤΟ το ποδήλατο....

Το μόνο που χρειάστηκε ήταν μία δαγκάνα μπροστά γιατί έκανα μλκ εγώ και την έλυσα να
δώ πώς είναι μέσα και κλώτσησα κάτι βόλτες..
Αυτή που μπήκε πάνω είναι δαγκάνα ProGrip και την βάζουν σε πολύ πολύ ακριβότερα ποδήλατα..

Κατά τ'άλλα για 199? θεωρώ ότι είναι σούπερ το ποδήλατο Wink

Και μουράτο...Σε όσους το έδειξα το κοστολογησαν 500-1200? !!!! Cool

Υ.Γ. Εκτός από αυτούς που ασχολούνται αρκετά με το άθλημα έτσι ??
Πήρα και εγώ ένα ίδιο πριν κανένα μήνα.
Η αλήθεια είναι ότι το φοβόμουν στην αρχή να το πάρω επειδή δεν είναι μάρκα
άλλα μέχρι στιγμής όλα καλά (έχει και ταχύτητες shimano) το έχω πάει παντού φτου φτου φτου
(και δεν το έλεγα τόσο καιρό επειδή δεν είναι μάρκα και θα με κοροϊδεύατε bliax )


Δεν εχουμε Praktiker στην Μυτιληνη καρδια μου!!!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Καμια αλλη επιλογη απο τις μαρκες που εγραψα παραπανω οι οποιες υπαρχουν εδω Μυτιληνη δεν εχει καποιος να μου δωσει???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 17:31

Γιώργη,διάβασε το thread από την αρχή και θα μπείς στο κλίμα με τις προτάσεις που μου έκαναν τα παιδιά...Αυτό σαν συμβουλή Wink Το αμέσως επόμενο είναι να πάς Καραντώνη να το κουβεντιάσετε επί τόπου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 22:05

Τελικα πηγα στον Καραντωνη, Γιωργη και επαθα την πλακα μου με τα IDEAL τελικα. Δυο μου εκατσαν στο ματι ενα φθηνο και ενα λιγο ακριβοτερο.
Το πρωτο στα 300 ευρω ειναι αυτο: http://www.bike-center.gr/product_info.php?cPath=180_139&products_id=4587&osCsid=f456e0cc8a6857c9d58c26af4216cf40

Και το δευτερο στα 380 ευρω ειναι αυτο: http://www.bike-center.gr/product_info.php?cPath=180_139&products_id=4585&osCsid=f456e0cc8a6857c9d58c26af4216cf40


Για πειτε την γνωμη σας οι πιο ειδικοι στα ποδηλατα.
Να αναφερω οτι το ποδηλατο θα το χρησιμοποιω μονο ασφαλτο για βολτες και για την δουλεια-σπιτι.
Γι αυτο και θελω να διαλεξω αναμεσα σε αυτα τα δυο τα οποια ειναι με 28 ιντσων ζαντες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
largkat
Member
Member
largkat

Ηλικία : 45
Τόπος : pieceland, larissa
Registration date : 05/10/2009

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 03 2011, 11:30

φίλος ο οποίος ασχολείτο με τρίαθλο , σταμάτησε και πουλάει το παρακάτω ποδήλατο, άψογο και πανάλαφρο
http://www.car.gr/classifieds/bicycles/view/1427010/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bcplatykampos.blogspot.com/
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 01 2011, 13:11

Τελικα το αγορασα το ποδηλατακι δεν αντεξα. Πηρα το Ideal Crossmo σε νουμερο Large.
Πολυ καλο ποδηλατο τελικα, με υπεροχη κυλιση και πολυ ευκολο στο πεταλι του.
Εκανα γυρω στα 12 χιλιομετρα εχθες και δεν κουραστηκα καθολου, μονο λιγο ο πωπος μου πονεσε.
Σημερα το συνεχισα παλι πηγα στην δουλεια με αυτο, μετα πηγα εκανα κ τα ψωνια μου με αυτο, ελπιζω να μην το βαρεθω.

Το πηρα φουλ εξτρα το εργαλειο:
Φωτακια εμπρος και πισω.
Σελα ανατομικη με τζελ.
κορνα.
Παγουροθηκη.
Κλειδαρια.
Κερατα.
Τρομπα.

Θελω να βαλω κ ενα κοντερακι να βλεπω κ τι χιλιομετρα κανω αλλα τον επομενο μηνα πια, λεφτα τελος!!!!
Αντε μεγεια μου, να το χαιρομαι. Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 01 2011, 13:17

Καλορίζικος και καλοτάξιδος! Ο πωπουδάκος σου θα συνηθίσει!!! Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 01 2011, 13:30

Πόσο πήγε το ''μαλλί'' Γιώργη???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 02 2011, 00:29

terino Λευτερη ηδη τωρα το απογευμα εκανα με εναν φιλο μου μια βολτα γυρω στα 18 χιλιομετρα και μπορω να πω οτι εχει αρχισει ηδη και στρωνει ο πωπος μου, με ποναγε πιο λιγο. Σε καμια βδομαδα θα ειναι κομπλε.

groi1000 Γιωργη κομπλε με τα πραγματα το ποδηλατο το πηρα 480 ευρω σε 5 ατοκες δοσεις με πιστωτικη καρτα. Αν το επερνα μετρητης ειχε εκπτωση 10%.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 02 2011, 07:13

Καλοριζικο και καλες βολτες .

Λιγο τσιμπημενη η τιμουλα αλλα εισαι και σε νησι .

Προσοχη και οχι σουζες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 02 2011, 09:25

vassilis79 έγραψε:
Καλοριζικο και καλες βολτες .

Λιγο τσιμπημενη η τιμουλα αλλα εισαι και σε νησι .

Προσοχη και οχι σουζες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! geia




Μια χαρα ειναι η τιμη, 409 εχει αρχικη ενδεικτικη τιμη χωρις τα πραγματα και αν το επαιρνα μετρητα 10% εκπτωση μου εβγαινε δηλαδη στα 370. Απο μια αναζητηση που εκανα τοσο το δινουν και Αθηνα το ποδηλατο 370 ευρω.
Σουζες δεν κανω ειμαι μικρος ακομα κ φοβαμαι μην πεσω....... 👅 👅 👅 👅
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 02 2011, 09:40

Ναι ρε συ , €370 εχει αλλα αρχικη και με κανα παζαρι ολο και κατι θα κοψουνε .

Και €100 για τα εξτραδακια λιγο τσιμπιμενα μου φαινεται .

Τελος παντων δεν στα γραφω για να σε στεναχωρω ουτε για να το παιξω εξυπνος ,

απλα για να ξερουμε που παιζουν οι τιμες και να μην μας θεωρουν ορισμενοι ''επαγγελματιες''

θυματα . Καλες βολτες και παλι και να το χαρεις . geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 03 2011, 22:22

Καλορίζικο Γιώργη cheers Θηρίο σε βλέπω ρε φίλε πάντως Wink 18χλμ βόλτα?Εγώ από το Κιόσκι στο Καγιάννι με το ποδήλατο της μικρής μου ξαδέρφης κόντεψα να πεθάνω affraid Η καρδιά μου νόμιζα πως θα βγεί έξω από το στέρνο μου και ας μή σου πώ καλύτερα τί έπαθα από Βαρειά για ''πέταλα'' πάνω στο βουνό silent Τραγική εμπειρία...Αναθεώρησα την ιδέα μου και προσγειώθηκα στη σκληρή πραγματικότητα pale ΟΚ,το ποδήλατο μπορεί να μην ήταν μάρκας ή στο μέγεθός μου αλλά κατάλαβα πολλάααααα scratch Να το χαρείς φιλαράκι yeye
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 04 2011, 14:47

groi1000 έγραψε:
Καλορίζικο Γιώργη cheers Θηρίο σε βλέπω ρε φίλε πάντως Wink 18χλμ βόλτα?Εγώ από το Κιόσκι στο Καγιάννι με το ποδήλατο της μικρής μου ξαδέρφης κόντεψα να πεθάνω affraid Η καρδιά μου νόμιζα πως θα βγεί έξω από το στέρνο μου και ας μή σου πώ καλύτερα τί έπαθα από Βαρειά για ''πέταλα'' πάνω στο βουνό silent Τραγική εμπειρία...Αναθεώρησα την ιδέα μου και προσγειώθηκα στη σκληρή πραγματικότητα pale ΟΚ,το ποδήλατο μπορεί να μην ήταν μάρκας ή στο μέγεθός μου αλλά κατάλαβα πολλάααααα scratch Να το χαρείς φιλαράκι yeye


Ευχαριστω πολυ ρε Γιωργη, να εισαι καλα φιλε μου. Οι πρωτες βολτες παντα σε ευθεια κ χαλαρα. Να δουμε πρωτα που βαδιζουμε και μετα για πιο ζορικες καταστασεις. Μια χαρα τα πηγα αλλα πιστευω πως παιζει ρολο κ τα ποσα χρονια εχεις να κανεις ποδηλατο, εγω μεχρι τα 22 εκανα ποδηλατο καθε μερα. Αρα 5 χρονια αποχης δεν ειναι πολλα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 17:36

Τελικά έπρεπε να την πατήσω με την υγεία μου για να καταλάβω πως πρέπει να προσέχω την υγεία μου Crying or Very sad Αφού νοσηλεύθηκα 2 βδομάδες σε νοσοκομείο,αφού με τρομοκράτησαν οι γιατροί και αφού χέστηκα από το φόβο μου,πήρα επιτέλους την απόφαση να ασχοληθώ με τον εαυτό μου!Άσχετο το θέμα για να γράφω αυτά,αλλά και σχετικό...Η αγορά ποδηλάτου επιβεβλημένη μετά από λίγο χρονικό διάστημα.Το μόνο που θέλω είναι κάποιος που γνωρίζει από τεχνικά χαρακτηριστικά,να με (ξανά)κατευθύνει ώς προς τί να αγοράσω.Οι οικονομικές μου δυνατότητες είναι περιορισμένες και η αγορά όποτε γίνει,θα γίνει από Μυτιλήνη.Συγνώμη εάν επιβάρυνα το thread Embarassed

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 17:53

αν μας πεις και το Ποσό που θες να διαθέσεις κάτι μπορεί να γίνει....Περαστικά man.

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 18:03

morfeas έγραψε:
αν μας πεις και το Ποσό που θες να διαθέσεις κάτι μπορεί να γίνει....Περαστικά man.
Δημήτρη σ'ευχαριστώ για την ευχή Wink Κοίτα,το ποσό από τώρα δε το γνωρίζω αλλά λογικά θα είναι από 200 έως 500? το μέγιστο.Υπολογίζω και τα έξτρα ''μέσα'' (δεν είναι αμελητέα η αξία τους).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 18:05

η λύση είναι απλή και οικονομική .....ideal megisto
info:http://www.tsirikosbikes.gr/bikes/on-off-road-bikes/ideal-megisto-1.html

τα κάνει όλα και συμφέρει...

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 18:10

morfeas έγραψε:
η λύση είναι απλή και οικονομική .....ideal megisto
info:http://www.tsirikosbikes.gr/bikes/on-off-road-bikes/ideal-megisto-1.html

τα κάνει όλα και συμφέρει...
Πιστεύεις πως πρέπει να αποφύγω την πίσω ανάρτηση?Έχω θεματάκι ΚΑΙ με τη μέση μου!Εκτός βέβαια και αν το κόστος ''πάει Στο Θεό'' Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 18:16

αν ρυθμίσεις σωστά το ποδήλατο στα μέτρα σου...δεν θα έχεις πρόβλημα με την μέση σου...αν έχεις σοβαρό θέμα με την μέση....δεν κάνεις ποδήλατο....
η οπίσθια ανάρτηση είναι για χρήση βουνού (downhill) και μόνο....τώρα αν αγοράσεις ένα ποδήλατο που ρυθμίζονται οι αναρτήσεις κλειδώνουν κλπ κλπ....its up to you....κατά την άποψή μου σαν απλός ποδηλάτης...πεταμένα λεφτά...
σίγουρα απαντήσεις πιο ειδικές θα βρεις σε αντίστοιχα φόρουμ ποδηλάτου...δοκίμασε στο cyclist.gr έχει πολλές πληροφορίες.....
το ποδήλατο που σου πρότεινα κάνει τα πάντα και είναι από τα πλέον αξιόπιστα στην αγορά....

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 4 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis


Έχει επεξεργασθεί από τον/την morfeas στις Πεμ Μαρ 01 2012, 18:20, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
 

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ποδήλατο-
Μετάβαση σε: