Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 13:13

voliotis έγραψε:
μονο αυτο ια την μεση ειναι σωστο ρε φιλε???????
ποτε θα μας ερθεις για ποδηλατο βολτα στ ομωρφο πηλιο?????????????????????????

εγω φαντάσου έχω 2 hardtail, το ένα που πουλάω και το έχω για την πόλη και ένα mtb για το βουνό. Για την χρήση που το θέλω είναι μια χαρά....δεν περιμένω κοντά στα σαράντα να κάνω πρωταθλητισμό! άσε που για να πάρεις σωστό εργαλείο με φουλ ανάρτηση πρέπει να σκάσεις πολλά φράγκα!

αυτό έχω για το χωριό , orient plus. 200euro το πήρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για αυτό που το θέλω.


[img]Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Img_0117[/img]

Μακάρι να είχα το χρόνο γμτ να έρθω , το Πήλιο το λατρεύω! Ευχαριστώ για την πρόσκληση man...

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
voliotis
Member
Member
voliotis

Τόπος : volos
Registration date : 27/04/2009

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 13:47

εισαι ωρεος...
εγω εχω specialized pitch pro.
ελα για σκ........εχουμε και πιστακι στο βουνο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:02

Δημήτρη με τούτο και με κείνο κατάφερα να πελαγώσω όσον αφορά το ποδήλατο που πρέπει να πάρω.Είναι πολλές οι ''συνιστώσες'' επιλογής και λίγες έως ελάχιστες οι επιλογές αγοράς εδώ στο νησί Crying or Very sad Σε ψάξιμο που έκανα,βρήκα 3 μάρκες IDEAL ,SCOTT & GHOST, στις οποίες τα 300 ευρώ φαντάζουν ουτοπικά (πάνω από 475 ευρώ ξεκινάνε).Μεταχειρισμένα δε βρίσκω ούτε για πλάκα,οπότε μένει μόνο η επιλογή αγοράς από ίντερνετ ή να πάω ο ίδιος Αθήνα και να το φέρω Μυτιλήνη (ασύμφορο με τα εισιτήρια πήγαινε-έλα).Την έχω ψιλοακούσει scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:07

Κάνας άνθρωπας να αγοράσει το ποδήλατο από εδώ, να στο πάει στον Πειραιά και να το χώσει σε ένα καράβι για Μυτιλήνη δεν υπάρχει;;;; Αν θέλεις, το κάνω εγώ αλλά επειδή δεν έχω αυτοκίνητο, θα πάρεις ελαφρώς μεταχειρισμένο το ποδήλατο που θα επιλέξεις (Από το κατάστημα, μέχρι το καράβι θα πάει ορθοπεταλιά Razz ). Αν ψηθείς και δε βρίσκεις άκρη, δεν έχω πρόβλημα να στο στείλω εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:10

groi1000 έγραψε:
Δημήτρη με τούτο και με κείνο κατάφερα να πελαγώσω όσον αφορά το ποδήλατο που πρέπει να πάρω.Είναι πολλές οι ''συνιστώσες'' επιλογής και λίγες έως ελάχιστες οι επιλογές αγοράς εδώ στο νησί Crying or Very sad Σε ψάξιμο που έκανα,βρήκα 3 μάρκες IDEAL ,SCOTT & GHOST, στις οποίες τα 300 ευρώ φαντάζουν ουτοπικά (πάνω από 475 ευρώ ξεκινάνε).Μεταχειρισμένα δε βρίσκω ούτε για πλάκα,οπότε μένει μόνο η επιλογή αγοράς από ίντερνετ ή να πάω ο ίδιος Αθήνα και να το φέρω Μυτιλήνη (ασύμφορο με τα εισιτήρια πήγαινε-έλα).Την έχω ψιλοακούσει scratch

από τις 3 μαρκες που ποστάρεις θεωρώ πως η Σκοτ είναι κορυφαία....αλλά και πάλι προσωπικά δεν θα αγόραζα το φθηνότερο μοντέλο της.....

νομίζω πως η λύση σου είναι ΙΝΤΕΑΛ ΜΕΓΚΙΣΤΟ Χωρίς δισκόφρενα....και καλό θα είναι να το παρεις απο το νησί ....για να εχεις και εγγύηση απο τον μαγαζάτορ. σερβις και όλα τα συναφή...

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:19

Προς τους 2 Δημήτρηδες.......
-->dimnik:
Μητσάρα σε υπέρευχαριστώ για την πρόταση/προσφορά σου,αλλά με το θέμα μεγέθους δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα,πρέπει να είμαι εκεί να το καβαλήσω το εργαλείο Laughing / Θα σε ενημερώσω εάν στραβώσει η δουλειά εδώ πάντως merci
-->Morfeas:
Δημήτρη έχεις δίκιο για τα περί εγγυήσεως και γενικώς κάλυψης από το μαγαζάτορα και μάλλον προς τα εκεί βαδίζω.Ελπίζω να έχει το συγκεκριμένο μοντέλο (και στο μέγεθός μου εννοείται) και να μη κάτσω στην αναμονή όπως πολλοί άλλοι.Τα έξτρα θα τα προμηθευτώ σιγά-σιγά Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:25

Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:32

morfeas έγραψε:
...νομίζω πως η λύση σου είναι ΙΝΤΕΑΛ ΜΕΓΚΙΣΤΟ Χωρίς δισκόφρενα....και καλό θα είναι να το παρεις απο το νησί ....για να εχεις και εγγύηση απο τον μαγαζάτορ. σερβις και όλα τα συναφή...
Δημήτρη,επειδή έχω μπροστά μου ον κατάλογο της IDEAL,το MEGISTO χωρίς δισκόφρενα,αναφέρει πως είναι το LADIES VERSION scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:48

groi1000 έγραψε:
morfeas έγραψε:
...νομίζω πως η λύση σου είναι ΙΝΤΕΑΛ ΜΕΓΚΙΣΤΟ Χωρίς δισκόφρενα....και καλό θα είναι να το παρεις απο το νησί ....για να εχεις και εγγύηση απο τον μαγαζάτορ. σερβις και όλα τα συναφή...
Δημήτρη,επειδή έχω μπροστά μου ον κατάλογο της IDEAL,το MEGISTO χωρίς δισκόφρενα,αναφέρει πως είναι το LADIES VERSION scratch

δεν ξέρω τι κατάλογο κρατάς πάντως το ποδήλατο βγαίνει και σε ανδρικό και σε γυναικείο σκελετό.

http://www.tsirikosbikes.gr/ideal-megisto-01.html

στο λινκ που σου στέλνω το γράφει καθαρά...άσε που το έχω οδηγήσει το ποδήλατο (είναι πάρα πολύ καλό) με ανδρικό σκελετό...!

επίσης και αυτό:

http://www.tsirikosbikes.gr/bikes/on-off-road-bikes/ideal-n-ergetic-1.html

είναι μια καλή και φθηνή λύση για entry level άτομα σαν και εμάς....

αλλά και το laborghini ειναι πολύ καλό (σαν αυτό που πουλάω) το οποίο θα το βρείς από 280 έως 350 ευρώ.

Κοίτα να καταλήξεις τι τύπο θές ...και μετά είναι ευκολα!

εγώ να πω και τον πόνο μου , εχω βάλει στο μάτι αυτό...

http://www.tsirikosbikes.gr/bikes/on-off-road-bikes/specialized-hardrock-sport-disc-2011.html

αν φύγει το λάμπο...το τσίμπησα!

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 15:53

Έχεις δίκιο Δημήτρη,απλά στον κατάλογο δεν υπάρχει και δεν αναφέρει και κάτι (ίσως πρέπει να το υποθέσεις).Για το ERGOMAX,τί γνώμη έχεις?Είναι too much για αρχάριο ???? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 16:49

Απο τοπικο προμηθευτη προσφατα αγορασε η αδελφη μου αυτο στα 180 για απλη καθημερινη χρηση/γυμναστικη
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Bertrx100


Το ελιωσα στη σουζα μολις ανεβηκα....bounce
Αν θες μπορεις να μπεις να ψαξεις και στο http://idealbikeshop.gr/bikes/

Αν περασεις απο την βιτρινα του θα χαζεψεις με κατι 2χιλιαρα που παιζουν κ τι φορανε πανω !!!

Αν δοκιμασεις κανα IDEAL κ σου κανει το μοντελο πες μου να παω να ρωτησω τιμη κ στο παιρνω
απο εδω που σιγουρα θα ειναι πιο φτηνα μιας κ ειναι το εργοστασιο !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: groi1000   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 17:38

Aν δέν το έχει ο δικός σου στο κατ/μα μπορεί να το στείλει από δω συνεργάτης του πακέτο, αρκει να το δοκιμάσεις εσύ εκεί. Το γνωρίζω αυτό γιατί πρίν 20 μέρες έστειλα ποδήλατο σε κατ/μα ideal στην Καρδίτσα από δώ Αθήνα !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 18:44

morfeas έγραψε:



[img]Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Img_0117[/img]

πές μου ότι η φωτό είναι στη Χιλιαδού στην Εύβοια...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 20:00

Πάνο και Νίκο το τσεκάρω και σας λέω Wink Η αλήθεια είναι,από όσο πρόλαβα και τσέκαρα τιμές καταλόγου και site ότι υπάρχουν διαφορές (υπέρ του site),50-60 ευρώ,τουλάχιστον στα μοντέλα που με ενδιαφέρουν Very Happy Θα ενημερώσω παίδες,ευχαριστώ και πάλι cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 16 2011, 20:53

η Φωτό Σταμ είναι απο την Ιστιαία.....Β. Εύβοια.....απίστευτο μέρος!


_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 17 2011, 17:00

Κανα εξαμηνο που ασχολουμε πλεον με το ποδηλατο και εγω μετα απο καμποσα χρονακια , θα σου πω και τις δικες μου εντυπωσεις.

Βασικοτατο συστατικο επιτυχιας για την ενασχοληση σου με το ποδηλατο ειναι να αποφασισεις το ειδος του ποδηλατου που θες να αγορασεις .
Εφοσον το αποφασισεις κοιτας το πορτοφολι σου και επιλεγεις καποιο επωνυμο προιον .

Οτι και να παρεις απο τα επωνυμα ειναι και καλα , για καποιον που ανεβαινει στο ποδηλατο μετα απο τα παιδικα του χρονια .
Οτι και να κανεις , στις πρωτες σου βολτες θα πονεσει λιγακι ο kolaraki

Καλι θα ειναι να υπολογισεις και μια ποδηλατικη βερμουδα με μαξιλαρακι ή καποιο κολαν ποδηλατικο . Κανει τη διαφορα στην ανεση οσο πειεργο και να σου φαινεται .

ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 17 2011, 23:51

Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις/εμπειρίες/βιώματά σας παίδες merci
Είμαι στη διαδικασία επιλογής (Ο Θεός Βοηθός scratch)
Ελπίζω να τα καταφέρω να το πάρω,να το χρησιμοποιήσω και να μη το ''φάει'' το γκαράζ Embarassed (Λόγω δουλειάς όχι βαρεμάρας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μάης 17 2011, 23:55

groi1000 έγραψε:
Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις/εμπειρίες/βιώματά σας παίδες merci
Είμαι στη διαδικασία επιλογής (Ο Θεός Βοηθός scratch)
Ελπίζω να τα καταφέρω να το πάρω,να το χρησιμοποιήσω και να μη το ''φάει'' το γκαράζ Embarassed (Λόγω δουλειάς όχι βαρεμάρας)


Πάρτο στο παπόρο και κάνε το πλώρα-πρύμα σε κάνα εννιάρι να γουστάρεις... εκεί να δεις ειδική διαδρομή!
rock rock rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 18 2011, 00:08

terino έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις/εμπειρίες/βιώματά σας παίδες merci
Είμαι στη διαδικασία επιλογής (Ο Θεός Βοηθός scratch)
Ελπίζω να τα καταφέρω να το πάρω,να το χρησιμοποιήσω και να μη το ''φάει'' το γκαράζ Embarassed (Λόγω δουλειάς όχι βαρεμάρας)


Πάρτο στο παπόρο και κάνε το πλώρα-πρύμα σε κάνα εννιάρι να γουστάρεις... εκεί να δεις ειδική διαδρομή!
rock rock rock
Λές,ε?Βασικά σ'αυτά που πάω,2 φορές πλώρα-πρύμα καβατζώνεις το χιλιόμετρο,οπότε μιά χαρά περπάτημα ρίχνω affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 18 2011, 17:51

Πολύ πρόσφατα πήρα ΑΥΤΟ το ποδήλατο....

Το μόνο που χρειάστηκε ήταν μία δαγκάνα μπροστά γιατί έκανα μλκ εγώ και την έλυσα να
δώ πώς είναι μέσα και κλώτσησα κάτι βόλτες..
Αυτή που μπήκε πάνω είναι δαγκάνα ProGrip και την βάζουν σε πολύ πολύ ακριβότερα ποδήλατα..

Κατά τ'άλλα για 199? θεωρώ ότι είναι σούπερ το ποδήλατο Wink

Και μουράτο...Σε όσους το έδειξα το κοστολογησαν 500-1200? !!!! Cool

Υ.Γ. Εκτός από αυτούς που ασχολούνται αρκετά με το άθλημα έτσι ??

_________________
Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
badouras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
badouras

Ηλικία : 58
Τόπος : Αγ.Παρασκευή-Αττική
Registration date : 08/05/2009

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 18 2011, 18:36

Εμένα μόλις το πρωί κλέψανε το δικό μου, ένα ideal (300 € πριν 5 χρόνια).
Κλειδωμένο με κουλούρα σε κάγκελα στην πυλωτή μου.
Το άφησα στις 09:00 το πρωί και στις 13:00 που ξανακατέβηκα να το πάρω,
ήταν η κουλούρα κομμένη με κόφτη πάνω στα κάγκελα.
Απίστευτο θράσος μέρα μεσημέρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 18 2011, 19:29

badouras έγραψε:
Εμένα μόλις το πρωί κλέψανε το δικό μου, ένα ideal (300 ? πριν 5 χρόνια).
Κλειδωμένο με κουλούρα σε κάγκελα στην πυλωτή μου.
Το άφησα στις 09:00 το πρωί και στις 13:00 που ξανακατέβηκα να το πάρω,
ήταν η κουλούρα κομμένη με κόφτη πάνω στα κάγκελα.
Απίστευτο θράσος μέρα μεσημέρι.
Έχω βαρεθεί να ρίχνω κατάρες στα γ@μιόλια angry Να μου πείς,του κολλητού μου το πήρανε από την εξώπορτά του στον 5ο όροφο,οπότε στην πυλωτή ήταν άνετοι οι κερατάδες Twisted Evil Αλήθεια,τα ποδήλατα τί σκ@τ@ τα θέλουνε? mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 18 2011, 23:19

Συναγερμο θελει με παλουκι στη σελα !!!
Προσφατα ημουν σε πανηγυρι σε χωριο που εκατσε πατερας κι αναγνωρισε το κλεμμενο ποδηλατο του γιου του !!!
Ηρθε κι ο πατερας του αλλου παιδιου κ φωναζε ταβλα στο μεθυσι πως το΄χε αγορασει..κ μετα κλασικα ξυλο μετα μουσικης.
Ηρθαν κ οι μαναδες κ αρχισανε κι αυτες .....εεεε ρε τι εγινε !!!! Ο Μαγκας με το κλαρινο ελειπε μονο να δεσει...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 23 2011, 14:31

Όπως είπε κι ο Παναγιώτης (mavras) σε πρόσφατη αγγελία του...''δυστυχως καποια πραγματα ερχονται αναπαντεχα και σε βγαζουν εκτος προυπολογισμου...''...
Δυστυχώς κάτι αναπάντεχο μου προέκυψε και μένα και τελικά τα χρήματα που είχα προς αγορά ποδηλάτου πήγαν αλλού Crying or Very sad Σας ευχαριστώ όλους σας για τις απόψεις/γνώμες/βοήθεια.Θα μου χρειαστούν στο κοντινό(?) μέλλον (θέλω να πιστεύω) merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!   Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!! - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2011, 00:14

Ας βαλω εδω την ερωτηση μου για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα.
Παιδια και εγω τελικα μπηκα στον πειρασμο να παρω ποδηλατο.
Το θελω για γυμναστικη και για μετακινηση στην δουλεια.
Ειμαι 1.85 και 110 κιλα. Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 400 ευρω με τα βιας.
Οποιος μπορει να μου προτεινει καποιο ποδηλατο καλο για τα χρηματα που διαθετω και για τα κιλα που ειμαι,
μην σπασει καμια μερα και γελαει ο κοσμος, παρακαλω θα του ειμαι υποχρεος.

Να αναφερω οτι εδω Μυτιληνη οι μαρκες που ξερω οτι υπαρχουν σε διαφορα μαγαζια ειναι:
Ideal, Ghost, Mongoose, Carrera και νομιζω και Scott (δεν ειμαι σιγουρος για το τελευταιο).
Περιμενω τα φωτα σας!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορά ποδηλάτου...Τα ''φώτα'' σας !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Ποδήλατο-
Μετάβαση σε: